» »

ANKETA: politično nekorekten subforum?

ANKETA: politično nekorekten subforum?

1 2
3
4

vostok_1 ::

Ker ste sami rekli da je to protizakonito!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Kar je pa težko dokazovati, se ti ne zdi? Je lažje povedati, da je takšen doxxing prezira vreden in bom naslednjič, ko mo bo ropar spraševal, kje je dober spot za krajo, pokazal na hišo Andreja.

Andrej, zaupaj mi tvoj EMŠO, davčno številko, ime tvoje žene in otrok, bolezni, ki jih imaš, s kom si občeval nazadnje, itd. Popolnoma sprejemljivo ...

AndrejO ::

Brane22 je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Kar pa tukaj nekateri pozabljate (vas je S-T morda razvadil?), da upravljalec nekega foruma sme pomagati policistu tudi, če ga ta zgolj prijazno poprosi.


Če s tem ne krši zakonov ali pravic drugih.

Glede na to, da ni govora o izrecno naštetih in zelo posebnih primerih, kjer je osebi izrecno prepovedano razkriti določene osebne podatke (npr. zdravniki in odvetniki), potem teh kršitev ni.

Edina kršitev, ki bi jo lahko upravljalcu takšnega foruma očital, je to, da je ustvaril zbirko osebnih podatkov brez pravne podlage. Ampak izhodišče je bilo, da dostop dobijo tisti, ki se identificirajo IN predhodno strinjajo s tem, da se njihove podatke shrani v takšni zbirki za točno ta namen.

Ups. Če se vsak uporabnik vnaprej strinja s tem ... kaj točno je potem problem?

vostok_1 je izjavil:

Ker ste sami rekli da je to protizakonito!

Linkpls.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

next3steps ::

Ampak izhodišče je bilo, da dostop dobijo tisti, ki se identificirajo IN predhodno strinjajo s tem, da se njihove podatke shrani v takšni zbirki za točno ta namen.

Kar je možno tudi zaobiti.

vostok_1 ::

@AndrejO
Niti prebral nisi RTV citata, ki sem ga malo bolj gor prilepil?



Najbrž verbalne diareje od gnoja se ne bere...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

AndrejO ::

next3steps je izjavil:

Kar je pa težko dokazovati, se ti ne zdi? Je lažje povedati, da je takšen doxxing prezira vreden in bom naslednjič, ko mo bo ropar spraševal, kje je dober spot za krajo, pokazal na hišo Andreja.

Kaj je težko dokazovati?

Doxxing? Bemti, saj se bi sam vnaprej strinjal s tem, da se tvoje osebne podatke shrani za namen posredovanja policiji. In kar se tiče spraševanja, lahko pokažeš na katerokoli hišo in kdorkoli lahko pokaže na mojo hišo. Kaj je novega? Morda to, da se bojiš kakšnega maščevanja? Ali si storil kaj takšnega, da misliš, da ti bi kdo želel kaj žalega?

next3steps je izjavil:

Andrej, zaupaj mi tvoj EMŠO, davčno številko, ime tvoje žene in otrok, bolezni, ki jih imaš, s kom si občeval nazadnje, itd. Popolnoma sprejemljivo ...

Ko se boš ti, brezjajčna snežinka, toliko opogumila, da boš sama izdavila kdo si in kje delaš, se bomo lahko pogovarjali naprej.

shadeX ::

vostok_1 je izjavil:

24ur je recimo greznica..


Isto sem bil prepričan tudi sam dokler se ni pojavila tema o očetu v stiski in nabijanje ter pametovanje nekaterih posameznikov.

Slotech ni daleč v primerjavi z 24ur. Kako pa bi bil če ima iste ljudi - slovence.

next3steps ::

Ah, jaz sem palicaj pad krinku.
In verjel ali ne, čisto nič ni narobe, če policistu na njegovo prošnjo zaupaš kakšen osebni podatek

AndrejO ::

next3steps je izjavil:

Ampak izhodišče je bilo, da dostop dobijo tisti, ki se identificirajo IN predhodno strinjajo s tem, da se njihove podatke shrani v takšni zbirki za točno ta namen.

Kar je možno tudi zaobiti.

Strinjam se. To, da je alkohol prepovedano prodajati mladoletnim, še ne bo preprečilo fotru, da bo s svojim 16-letnim sinom popil enega kratkega za njegov rojstni dan.

Če boš pustil, da nekdo s tvojo identiteto hara naokoli, boš še srečen, če bom kot priča izjavil, da seveda ne morem trditi, da si ti avtor zapisa, da je potrebno neko skupino ljudi postreliti, lahko pa trdim to, da je to napisal nekdo s tvojim računom, na ta in ta dan, ob tej in tej uri.

Ne bi bilo prvič, da bi bil priča za kakšno takšno izvajanje.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

24ur je recimo greznica..


Isto sem bil prepričan tudi sam dokler se ni pojavila tema o očetu v stiski in nabijanje ter pametovanje nekaterih posameznikov.

Slotech ni daleč v primerjavi z 24ur. Kako pa bi bil če ima iste ljudi - slovence.

Trollfest tema. Veliki_kit je, da je to ugotovil, porabil tri dni od kar sem ga na to opozoril.

Ne bi bilo prvič, da bi bil priča za kakšno takšno izvajanje.
Nisi strokovnjak za to. Nazadnje, ko so mi pizde na sodišču ( pardon, misliš sem snežinke) sanjale o tem, da nisem strokovnjak za stvari, ki so del splošne razgledanosti, sem jim jaz zagobčal, da niso strokovnjak za specializirano znanje.
In račun ni moj. Ne bereš Eule ?

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

@AndrejO
Niti prebral nisi RTV citata, ki sem ga malo bolj gor prilepil?

Nisem, sem ga moral prav posebej poiskati.

Razlika je v tem, da se bi po mojem predlogu osebne podatke izrecno zbiralo za ta namen. Kar zadosti področnem zakonu.

vostok_1 je izjavil:

Najbrž verbalne diareje od gnoja se ne bere...

Zaradi neugodnega razmerja med signalom in šumom občasno res spregledam katerega izmed znakov inteligentnega obstoja na drugi strani zaslona.

Brane22 ::

AndrejO je izjavil:


Tam, kjer te pravice še kaj veljajo, so to obrobni pojavi, ki se jih hitro identificira in storilce ustrezno sankcionira.


Podlaqga za to trditev ? A potem imajo interno policijo v USA in drugje kar tako, zaradi lepšega ?


Obramba lahko izpodbija vsak predložen dokaz tožilstva.


Ne pa tudi izpodbije.


V bistvo to kar sprotno sporočajo v ZDA. Nobenega maila ni potrebnega. Kaj pa potem v ZDA s tem počno, vedno pa samo tam. Če sploh res vedo.


Sporočajo TO in točno določeni instanci. Ne pa karkoli in komurkoli.


V bistvu to trdi banka. Jaz tega ne vem. Jaz lahko zgolj verjamem, da so papirji ustrezno urejeni. Tako, kot sem lahko leta in leta zgolj verjel, da so bili papirji ustrezno urejeni tudi za t.i. Safe harbour sporazum z ZDA, pa se je potem na nekem sodišču ugotovilo, da niso bili in, da je sporazum neveljaven.


My point exactly. Nadzor je potreben, ker napake se dogajajo.


Ali se je zaradi tega šlo tožiti vsa podjetja, ki so v taistih preteklih letih na podlagi neveljavnega sporazuma nepravilno obdelovala osebne podatke v ZDA? Ne, ni. To pa zato ne, ker je bilo sprejeto, da je sporazum veljaven in podjetja, ki so se zanašala na to, da je veljaven, ne morejo biti kriva kršitve.


Kaj misliš da bi se zgodilo, če bi to počeli mimo sporazuma in na podlagi "prijazne besede nekega policaja" ?
On a journey of life I chose a psycho path...

next3steps ::

Kar on misli in kar on piše ni eno in isto.
Policaj, ki nima odredbe ali pravne podlage je ravno toliko, kot en klošar ali pa đunki na Metelkovi. Z njim ne deliš osebnih podatkov.

Ker tip bi delil neke osebne podatke s pandurjem, ki za to niti nima pravne podlage. Tudi jaz je nimam, pa z mano noče deliti istih podatkov. Jaz to od njega zahtevam!
Res še nisem spoznal človeka z manj hrbtenice od njega.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Trollfest tema


..pravi troll. No sej me ne moti, ker tvoje poste vedno preskrolam. Verjetno tudi nisem edini.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Trollfest tema


..pravi troll. No sej me ne moti, ker tvoje poste vedno preskrolam. Verjetno tudi nisem edini.

Škoda, bi si lahko povečal inteligenčno kapaciteto.
Ah, PR. Skor tko, kot beseda Nigger sredi USA. Sam družbeno bolj sprejemljiva.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Brane22 je izjavil:



Obramba lahko izpodbija vsak predložen dokaz tožilstva.


Ne pa tudi izpodbije.

Vsaj v Sloveniji do sedaj odvetniki za obrambo niso imeli kakšnih posebnih težav z izpodbijanji veljavnosti nezakonito pridobljenih dokazov.

Brane22 je izjavil:


V bistvo to kar sprotno sporočajo v ZDA. Nobenega maila ni potrebnega. Kaj pa potem v ZDA s tem počno, vedno pa samo tam. Če sploh res vedo.

Sporočajo TO in točno določeni instanci. Ne pa karkoli in komurkoli.

In ta instanca s tem počne karkoli že.

Brane22 je izjavil:


V bistvu to trdi banka. Jaz tega ne vem. Jaz lahko zgolj verjamem, da so papirji ustrezno urejeni. Tako, kot sem lahko leta in leta zgolj verjel, da so bili papirji ustrezno urejeni tudi za t.i. Safe harbour sporazum z ZDA, pa se je potem na nekem sodišču ugotovilo, da niso bili in, da je sporazum neveljaven.


My point exactly. Nadzor je potreben, ker napake se dogajajo.

Nadzor se je izvajal preko sodne veje oblasti.

Brane22 je izjavil:


Ali se je zaradi tega šlo tožiti vsa podjetja, ki so v taistih preteklih letih na podlagi neveljavnega sporazuma nepravilno obdelovala osebne podatke v ZDA? Ne, ni. To pa zato ne, ker je bilo sprejeto, da je sporazum veljaven in podjetja, ki so se zanašala na to, da je veljaven, ne morejo biti kriva kršitve.


Kaj misliš da bi se zgodilo, če bi to počeli mimo sporazuma in na podlagi "prijazne besede nekega policaja" ?

Odvisno od konkretne zakonodaje v konkretnem primeru.

Če uporabim primer klošarja, to da se mu zjokam o tragični usodi kolega, ki se ravnokar ločuje, ni niti prekršek, niti kaznivo dejanje, pa čeprav sem mu povedal cel kup zelo osebnih podatkov.

Ravno tako ni prekršek, če policistu povem kako je izgledal človek, ki sem ga pred pol ure opazil teči po ulici. Brez papirjev, odredb, sodišč in ostale navlake. Natančno sem opisal človeka, po vseh uzancah sem izdal njegove osebne podatke in vem, da nisem s tem storil nikakršnega prekrška ali pa kaznivega dejanja.

Če zbiram osebne podatke o identiteti članov ekskluzivnega kluba in za namen zbiranja podatkov jasno navedem, da se bo podatke posredovalo policiji, če bo ta pokazala kakšno željo, da bi jih imela in, če se član s tem zbiranjem strinja, potem nisem kršil nobenega zakona, tudi če policist reče zgolj "a bi lahko pomagal".

Če zbiran osebne podatke zato, da jih bom tlačil v neke svoje preglednice, nato pa jih posredujem nekomu tretjemu, ki nima pooblastila, da bi jih smel dobiti (v zakonu ali pa v strinjanju lastnika teh podatkov), potem pa ja. Potem bi pa res kršil zakon.

Če bi bil zdravnik, ki bi klošarju razlagal o svojem pacientu ... ja, potem bi tudi res kršil zakon.

Itd ...

Svet ni črno-bel.

Brane22 ::

AndrejO je izjavil:


Vsaj v Sloveniji do sedaj odvetniki za obrambo niso imeli kakšnih posebnih težav z izpodbijanji veljavnosti nezakonito pridobljenih dokazov.


Kar ne pomeni NIČ, če niso zaznali vseh v postopku pridobivanja informacij.Čisto možno da semterja zaznajo nekaj in to izločijo, česar pa ne zaznajo, se avtomatično šteje kot kosher. Na tak način je lahko kdorkoli 100% zanesljiv.



Ravno tako ni prekršek, če policistu povem kako je izgledal človek, ki sem ga pred pol ure opazil teči po ulici. Brez papirjev, odredb, sodišč in ostale navlake. Natančno sem opisal človeka, po vseh uzancah sem izdal njegove osebne podatke in vem, da nisem s tem storil nikakršnega prekrška ali pa kaznivega dejanja.


In če si na ta način tudi ntanako opisal njegov nick, kot si ga ti videl na forumu, si mogoče na istem.

Delaš se butast, očitno z namenom. Ne me smejat. Če bi bilo to res, potem bi bile kakršnekoli skrivnosti brezpredmetne. Delavka na šalterju v banki ne bi izdala tvojih detajlov neposredno, le nealsendji stranki bi pojokala, kako nenavadna se ji zdi recimo kajpavem pin tvoje kartice.



Če zbiram osebne podatke o identiteti članov ekskluzivnega kluba in za namen zbiranja podatkov jasno navedem, da se bo podatke posredovalo policiji, če bo ta pokazala kakšno željo, da bi jih imela in, če se član s tem zbiranjem strinja, potem nisem kršil nobenega zakona, tudi če policist reče zgolj "a bi lahko pomagal".


Pa je tvoj klub to imel jasno navedeno in je očitno,d a so se člani s tem strinjali ?


Če zbiran osebne podatke zato, da jih bom tlačil v neke svoje preglednice, nato pa jih posredujem nekomu tretjemu, ki nima pooblastila, da bi jih smel dobiti (v zakonu ali pa v strinjanju lastnika teh podatkov), potem pa ja. Potem bi pa res kršil zakon.


Eto rešitve. Lahko izdaš karkoli in komurkoli, če le ni bilo namenjeno za v preglednico.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

next3steps ::

Kva zdi? Kje je EMŠO tvoje družine?
In verjel ali ne, čisto nič ni narobe, če policistu na njegovo prošnjo zaupaš kakšen osebni podatek.
Te lepo prosim. Jih ne boš prosto predal? Policaju pa jih bi, čeprav lahko te podatke isto tako zlorabi - tako kot jaz.

janezvalva ::

a mate kakšen link do drugih nemoderiranih forumov
slovenski ali tuji.
bivša juga me ne zanima.
lahko tudi zs

Netrunner ::

vostok_1 je izjavil:

Odpiram peticijo/anketo za odprtje subforuma v oddelku težke debate, ali pa morda subforum znotraj subforuma, recimo problemi človeštva/Z&T.
...
Dodajte še vaše predloge.


Še pri nedolžnih temah je nemogoče imeti kulturno debato kaj šele pri takem forumu. Ni smiselno in neprimerno za slo-tech.

jype ::

janezvalva je izjavil:

bivša juga me ne zanima.
Jah, pol pa nč, ane.

Netrunner je izjavil:

Še pri nedolžnih temah je nemogoče imeti kulturno debato kaj šele pri takem forumu. Ni smiselno in neprimerno za slo-tech.
Drži. Vzhod_1 si lahko postavi lasten forum, pa še SJWji, ženske in drugi manj vredni pripadniki človeške družbe se ne bodo vsajali zaradi njegovih razsvetljenih mnenj.

Heavy ::

janezvalva je izjavil:

a mate kakšen link do drugih nemoderiranih forumov
slovenski ali tuji.


Pri nas imaš alter, moderiran, ampak v meri politično nekorektni.
#TeamFelix

Golaz ::

Sploh še ni bilo dorečeno kaj pravzaprav je sovražni govor za katerega si lahko kazensko preganjan pa ste eni že pametni kolk bomo meli problemov s policijo.
Torej, kako je v zakoniku opredeljen sovražni govor? Edini govor, za katerega se mi zdi logično kazensko odgovarjat je neposredno napeljevanje k nasilju, v stilu "Ubil te bom" ali celotno X raso je potrebno iztrebit, ipd.
Če pa rečem, da ima X rasa v povprečju manjši IQ, da je X rasa bolj nasilna, da je zaradi X rase toliko umorov v Y državi, "Hitler did nothing wrong", "Židje so krivi za X stvar", "Holokavst se ni zgodil" in podobne finte pa pod nobenimi pogoji ne more biti smatrano kot sovražni govor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Golaz ()

AndrejO ::

Brane22 je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Vsaj v Sloveniji do sedaj odvetniki za obrambo niso imeli kakšnih posebnih težav z izpodbijanji veljavnosti nezakonito pridobljenih dokazov.


Kar ne pomeni NIČ, če niso zaznali vseh v postopku pridobivanja informacij.Čisto možno da semterja zaznajo nekaj in to izločijo, česar pa ne zaznajo, se avtomatično šteje kot kosher. Na tak način je lahko kdorkoli 100% zanesljiv.

Kratek prelet časopisnih naslovov od "balkanskih bojevnikov" pa do "največjega korupcijskega primera" mi da za misliti, da imajo odvetniki v kazenskih primerih že praktično spisano predlogo s katero bodo vsak posamičen dokaz trdili, da je bil pridobljen nezakonito.

Brane22 je izjavil:


Ravno tako ni prekršek, če policistu povem kako je izgledal človek, ki sem ga pred pol ure opazil teči po ulici. Brez papirjev, odredb, sodišč in ostale navlake. Natančno sem opisal človeka, po vseh uzancah sem izdal njegove osebne podatke in vem, da nisem s tem storil nikakršnega prekrška ali pa kaznivega dejanja.


In če si na ta način tudi ntanako opisal njegov nick, kot si ga ti videl na forumu, si mogoče na istem.



Brane22 je izjavil:

Delaš se butast, očitno z namenom. Ne me smejat. Če bi bilo to res, potem bi bile kakršnekoli skrivnosti brezpredmetne. Delavka na šalterju v banki ne bi izdala tvojih detajlov neposredno, le nealsendji stranki bi pojokala, kako nenavadna se ji zdi recimo kajpavem pin tvoje kartice.

Ne butast, ampak mislim pa, da poznam zahteve, ki morajo biti izpolnjene za vzpostavitev zbirke osebnih podatkov, splošne omejitve glede uporabe katerekoli zbirke osebnih podatkov, osebne podatke splošno in tudi nekatere izjeme pri reguliranih poklicih, kjer je posredovanje osebnih podatkov prepovedano, ne glede na to, če obstajaja zbirka osebnih podatkov ali pa ne.

Brane22 je izjavil:


Če zbiram osebne podatke o identiteti članov ekskluzivnega kluba in za namen zbiranja podatkov jasno navedem, da se bo podatke posredovalo policiji, če bo ta pokazala kakšno željo, da bi jih imela in, če se član s tem zbiranjem strinja, potem nisem kršil nobenega zakona, tudi če policist reče zgolj "a bi lahko pomagal".


Pa je tvoj klub to imel jasno navedeno in je očitno,d a so se člani s tem strinjali ?

Mislim, da bo avtogram na izjavi zadoščal.

Brane22 je izjavil:


Če zbiran osebne podatke zato, da jih bom tlačil v neke svoje preglednice, nato pa jih posredujem nekomu tretjemu, ki nima pooblastila, da bi jih smel dobiti (v zakonu ali pa v strinjanju lastnika teh podatkov), potem pa ja. Potem bi pa res kršil zakon.


Eto rešitve. Lahko izdaš karkoli in komurkoli, če le ni bilo namenjeno za v preglednico.

Lahko jih izdaš komerkoli, če jih izrecno zbiraš zato, da jih izdaš komurkoli. Gl. Facebook.

Seveda jih lahko izdaš tudi samo policajem, če jih zbiraš zato, da jih lahko izdaš policajem.

Glede na to, da predlagam, da se mora vsak član izkazati z osebnim dokumentom in podati informirano predhodno soglasje s to obdelavo podatkov, je stvar zaključena.

Samo zato, ker nekdo reče "osebni podatek" in "policaj" v istem stavku, to še ne pomeni, da se karkoli dela narobe.

SaXsIm ::

vostok_1 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

mailer je izjavil:

Osebno proti kakršnim koli temam, ki niso v domeni IT branže in elektronike ampak je forum tako zasran, da je škoda že narejena.


Točno to.

Če hočete debato o takšnih zadevah, se dobite na piru. Ali pa se pogovarjate na privat. Ampak to vam ne zadosca, ker želite svoja mnenja vsiljevati drugim in se kregati s tistimi, ki se ne strinjajo z vami, zato morajo očitno biti javno dostopna.


-1

Kot prvo, fahidjoti niso kul.
Kot drugo, ravno v tem je point free and open society...da se ljudje "kregajo" z ljudmi, ki so drugačnega mnenja...v upanju na nek konsenz ali vsaj produktiven izplen. Da se nekdo kaj nauči. Nenazadnje je to zanimiv entertainment, nekaterim.

Ti bi želel, da smo vsi v svojem comfort zone-u, svojem balončku. Nimaš pojma kake implikacije vse to prinese za seboj....tudi v IT svet, še posebej v IT svet, glede na to da živimo/-te skoraj več v virtualnem svetu kot tapravem. Ampak glede na tvoje izjave, se ne čudim, da tega ne vidiš.


Fahidijoti? WTF je to? Idijoti, ki nimajo pojma o fahu, pa to skrivajo za svojimi političnimi mnenji na tehnološkem forumu?

Mene ne moti, da uporabniki foruma, za katere je jasno, da so strokovno dobro podkovani, pokomentirajo tudi kakšen političen aspekt. Navežejo pomembne politične dogodke na tehnologijo. Delijo izkušnje iz prakse. V končni fazi tudi odprejo kakšno temo, ki je namenjena izključno družbeno-političnemu vidiku posamezne tehnologije. Ampak hijackanje foruma s strani seratorjev, ki so prišli na forum, ker niso znali skrekati igre, ostali na njem, sedaj pa odpirajo teme o tem, kako hudo jim je, ker jim grdi grdi uporabniki in hosti na spletu ne dovolijo deliti njihovih desnih idej, doomsday mnenj in podobnega. In tudi kadar gre za mnenje o tehnološkem mejniku, ga seveda podajo, če prav je jasno, da ne razumejo niti najenostavnejših osnov o tem, kako zadeva, ki jo komentirajo, deluje.

Vem, internet daje danes vsakomur možnost, da pove svoje mnenje. Tudi idiotu. Ampak na slo-techu tega pač ni treba dovoliti. Ker gre ta zadeva tako daleč, da potem v temi, ko nekdo vpraša za čisto konkreten nasvet s področja hišne elektro inštalacije, ti isti idijoti delijo svoja "mnenja in nasvete." Ki se seveda razlikujejo od nasvetov uporabnikov, ki so izkušeni strokovnjaki s področja. In potem debatiramo o teh mnenjih. Kar je enako, kot bi debatirali o tem, ali je Zemlja okrogla ali ne.
SaXsIm

nejclp ::

Golaz je izjavil:

Sploh še ni bilo dorečeno kaj pravzaprav je sovražni govor za katerega si lahko kazensko preganjan pa ste eni že pametni kolk bomo meli problemov s policijo.
Torej, kako je v zakoniku opredeljen sovražni govor? Edini govor, za katerega se mi zdi logično kazensko odgovarjat je neposredno napeljevanje k nasilju, v stilu "Ubil te bom" ali celotno X raso je potrebno iztrebit, ipd.
Če pa rečem, da ima X rasa v povprečju manjši IQ, da je X rasa bolj nasilna, da je zaradi X rase toliko umorov v Y državi, "Hitler did nothing wrong", "Židje so krivi za X stvar", "Holokavst se ni zgodil" in podobne finte pa pod nobenimi pogoji ne more biti smatrano kot sovražni govor.

Odvisno od tvoje lokacije, V Nemčiji je praksa taka:
https://www.timesofisrael.com/german-ho...

Pri nas se očitno gleda skoz prste, ker uzakonjeno je, prakse pa ni:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

(297 člen)

(1) Kdor javno spodbuja ali razpihuje narodnostno, rasno, versko ali drugo sovraštvo, razdor ali nestrpnost, ali spodbuja k drugi neenakopravnosti zaradi telesnih ali duševnih pomanjkljivosti ali spolne usmerjenosti, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Enako se kaznuje, kdor javno širi ideje o večvrednosti ene rase nad drugo ali daje kakršnokoli pomoč pri rasistični dejavnosti ali zanika, zmanjšuje pomen, odobrava, omalovažuje, smeši ali zagovarja genocid, holokavst, hudodelstvo zoper človečnost, vojno hudodelstvo, agresijo ali druga kazniva dejanja zoper človečnost.

Oberyn ::

next3steps je izjavil:

Sploh pa je glupost pri nas to, da je potrebno palicaju kaj govoriti. Govori se sodniku, ne pandurju.

To sicer ne drži, IMO. Policaju ne rabiš niti pisniti, če ne želiš. Dolžan si se edino identificirati, kar opraviš s predložitvijo osebnega dokumenta, kar lahko komot narediš molče. Govoriti ne rabiš niti sodniku, če ne želiš, imaš z ustavo zagotovljeno pravico braniti se z molkom. Braniš se lahko tudi s težko izgubo spomina in z debelim brezsramnim laganjem, kar običajno vidimo pri belih ovratnikih. Tako da v vseh pravnih postopkih si zaenkrat še kar dobro oskrbljen s pravicami. Najbolj od vsega pa pomaga, če si dobro oskrbljen z denarjem in v tvojem imenu govori krdelo tvojih pravnih zastopnikov, ti pa medtem bereš Alana Forda.

next3steps ::

Andrej je pa celo tako neumen, da bi sam sebe v drek tiščal. Ej, vsa čast ti. Ma kje ti živiš, da te cigani ne odpeljejo. Ma kaki cigani, cigani si dobri ljudje, ki se brigajo zase, ti si pa komunajzarska marioneta, ki ima prevelika zaupanja v organe in predolgi gobec.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

@AndrejO
Niti prebral nisi RTV citata, ki sem ga malo bolj gor prilepil?

Nisem, sem ga moral prav posebej poiskati.

Razlika je v tem, da se bi po mojem predlogu osebne podatke izrecno zbiralo za ta namen. Kar zadosti področnem zakonu.

vostok_1 je izjavil:

Najbrž verbalne diareje od gnoja se ne bere...

Zaradi neugodnega razmerja med signalom in šumom občasno res spregledam katerega izmed znakov inteligentnega obstoja na drugi strani zaslona.


Hočeš povedat, da do sedaj si insinuiral izvajanje kaznivega dejanja, sedaj pa pa računaš na uporabnike, da ti bodo pomagali pri izvajanju kaznivega dejanja?

Nobenega področnega zakona ni. Odredba sodišča ali GTFO.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Brane22 ::

nejclp je izjavil:


Pri nas se očitno gleda skoz prste, ker uzakonjeno je, prakse pa ni:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...


Z dobrim razlogom. Če bo začeli delati "prakso", bi se folk hitro vprašal, "za kaj je že šlo l91?"

Sami členi so vsaj meni, smešni. Definicija za "razpihovanje", "smešenje" je očitno prepuščena posamezniku.

Še najbolj podlo mi je pa to, da se na te fore sklicuje ponavadi folk, ki glasno zagovarja početje recimo Charlie Ebdoja.

Vse forumske izjave največjih bedakov so ponavadi limonada v primerjavi z njihovim rednim tiskom, vsaj po podanih točkah zakonika.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

vostok_1 ::

nejclp je izjavil:

Golaz je izjavil:

Sploh še ni bilo dorečeno kaj pravzaprav je sovražni govor za katerega si lahko kazensko preganjan pa ste eni že pametni kolk bomo meli problemov s policijo.
Torej, kako je v zakoniku opredeljen sovražni govor? Edini govor, za katerega se mi zdi logično kazensko odgovarjat je neposredno napeljevanje k nasilju, v stilu "Ubil te bom" ali celotno X raso je potrebno iztrebit, ipd.
Če pa rečem, da ima X rasa v povprečju manjši IQ, da je X rasa bolj nasilna, da je zaradi X rase toliko umorov v Y državi, "Hitler did nothing wrong", "Židje so krivi za X stvar", "Holokavst se ni zgodil" in podobne finte pa pod nobenimi pogoji ne more biti smatrano kot sovražni govor.

Odvisno od tvoje lokacije, V Nemčiji je praksa taka:
https://www.timesofisrael.com/german-ho...

Pri nas se očitno gleda skoz prste, ker uzakonjeno je, prakse pa ni:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

(297 člen)

(1) Kdor javno spodbuja ali razpihuje narodnostno, rasno, versko ali drugo sovraštvo, razdor ali nestrpnost, ali spodbuja k drugi neenakopravnosti zaradi telesnih ali duševnih pomanjkljivosti ali spolne usmerjenosti, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Enako se kaznuje, kdor javno širi ideje o večvrednosti ene rase nad drugo ali daje kakršnokoli pomoč pri rasistični dejavnosti ali zanika, zmanjšuje pomen, odobrava, omalovažuje, smeši ali zagovarja genocid, holokavst, hudodelstvo zoper človečnost, vojno hudodelstvo, agresijo ali druga kazniva dejanja zoper človečnost.


Drugače povedano, bom Monty Pythona parafriziral:

Stopi anglež v bar. Se vsede za šank, naroči pivo in vpraša kelnarja, če bi rad slišal en dober vic o Ircih?
Kelnar mu odvrne, da je Irec.
Anglež reče, dobro, bom bolj počasi govoril torej.

Razpihovanje narodnostnega sovraštva?

Kaka ironija bi bila, če bi vse sovražnike svobode govora tu, doletela karma.

Sicer pa AndrejO, ti direktno zagovarjaš uvedbo policijske države, ko te lahko kar za brezveze odvedejo v pripor, brez možnosti legalnega ugovora.

Let it be known.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

@S4NNY1

Preberi Cankarjeve Hlapce. In povej mi, kdo bi ti bil v tisti situaciji?
I think we all know.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Unknown_001 ::

Sovražni govor je lahko samo aktivno pozivanje, hujskanje proti neki drugi narodnosti ali skupini.



Tole je sovražni govor.

Stereotipna šala pa ne. Vsaj v normalnem svetu.


Še cel film.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Unknown_001 je izjavil:

Sovražni govor je lahko samo aktivno pozivanje, hujskanje proti neki drugi narodnosti ali skupini.


S tem da so recimo Angleži zvedeli, da država (še?) PLAČUJE nemale vsote imamu, ki sredi Londona zagovarja šarijo, bombne napade itditd.
In ne samo da tip to kao zagovarja, kar nekaj regrutiranega članstva je šlo v boje in napade iz njegove "fare".

Ampak ker on ni FranceljnaForumu, zanj očitno podani členi ne veljajo in tako na njem ostri tiča PrijazniPolicaj.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Unknown_001 ::

V tem primeru lahko govoriš proti izrecnemu primeru, saj je dokazljiv kot sporen, nikakor pa proti vsem ostalim. Sekularni musliman je ravno toliko nenevaren kot sekularni kristjan ali jud. Torej imam kolega bosanca ki je musliman ampak počne vse kar je haram (pije alkohol itd.). Ga moram sedaj odjebat ker nek ekstremist maše naokoli s tisoče let starimi zapisi ki jih noben sodoben izkbražen človek ne bi jemal resno?

Vidiš ekstremista? Naredi vse kar se da da ga utišaš in spraviš v čuzo. To je to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Sredi minhna, če se ne motim, je imel "ISIS" shod. V londonu imajo javne shode, kjer zmerjajo avtohtone ljudi z kufarji in kako jih želijo podjarmiti.


Gnoj in nestrpnež sem pa jaz, če kdaj o tem vpalim debato.

Unknown_001 je izjavil:

V tem primeru lahko govoriš proti izrecnemu primeru, saj je dokazljiv kot sporen, nikakor pa proti vsem ostalim. Sekularni musliman je ravno toliko nenevaren kot sekularni kristjan ali jud. Torej imam kolega bosanca ki je musliman ampak počne vse kar je haram (pije alkohol itd.). Ga moram sedaj odjebat ker nek ekstremist maše naokoli s tisoče let starimi zapisi ki jih noben sodoben izibražen človek ne bi jemal resno?


Kaj govoriš?
Kdo je kaj takega rekel?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Brane22 ::

Unknown_001 je izjavil:

V tem primeru lahko govoriš proti izrecnemu primeru, saj je dokazljiv kot sporen, nikakor pa proti vsem ostalim.


Tega ne razumem. Omenjeni tip ima izjave, ob katerih bi Franclja obiskali najmanj specialci. In država ga še PLAČUJE. Potem, ko so ga "uvozili".
On a journey of life I chose a psycho path...

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Gnoj in nestrpnež sem pa jaz, če kdaj o tem vpalim debato.
Ne nakladaj. Gnoj nisi zato, ker ima ISIS shod v Minhnu ali ker bi ti govoril o tem, temveč zato, ker... Well, saj bi polinkal na tvoje pisanje, pa je na srečo pobrisano.

Unknown_001 ::

@vostok 1 @brane22

Samo obširno pišem da ne bo kak jype uletel z opazkami da smo nerazumni fašisti. I am preparing my ground.

Le namigujem da če kdo vidi primer ekstremizma naj ne gleda stran. Ampak naj vseeno fokus ohrani na primeru proti kateremu se bori ne pa potem posplošit ker obtožba izgubi vredostojnost in oade v vodo saj ti izpadeš kot nestrpnež.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Brane22 je izjavil:

Tega ne razumem. Omenjeni tip ima izjave, ob katerih bi Franclja obiskali najmanj specialci. In država ga še PLAČUJE. Potem, ko so ga "uvozili".
Vesel sem, da si pravilno uporabil navednice. Tudi Ahmeda obiščejo specjalci, brez skrbi.

Unknown_001 je izjavil:

Le namigujem da če kdo vidi primer ekstremizma naj ne gleda stran. Ampak naj vseeno fokus ohrani na orimeru oroti kateremu se bori ne pa potem posplošit ker obtožba izgubi vredostojnost in oade v vodo saj ti izpadeš kot nestrpnež.
Ja, to vostok redno počne. Pretepa Pakistance, ker je nek tip iz Bangladeša preveč popil in se grdo obnašal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

Unknown_001 je izjavil:

@vostok 1 @brane22

Samo obširno pišem da ne bo kak jype uletel z opazkami da smo nerazumni fašisti. I am preparing my ground.

Le namigujem da če kdo vidi primer ekstremizma naj ne gleda stran. Ampak naj vseeno fokus ohrani na primeru proti kateremu se bori ne pa potem posplošit ker obtožba izgubi vredostojnost in oade v vodo saj ti izpadeš kot nestrpnež.


Vse to je že davno izgubilo verodostojnost in država se zavestno loteva malih tarč, ker bi popušila na čemerkoli večjem.

Priplavalo bi na površje da je SAMA NASTALA v osnovi na sovražnem govoru in da sedaj pravzaprav ne ve, kaj naj s tem počne in zato motovili in se dela butasto.
On a journey of life I chose a psycho path...

Unknown_001 ::

Kdo je država? Ljudje. Kdo odloča o delovanju države? Le državljani ki se aktivno angažirajo za politiko.


Če bi tako kot pripadniki levih strank hodili na shode bi se tudi vas slišalo. Če pa sam po forumih jamrate pa ne hkdite na volitve...

Ja sorry.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

@vostok 1 @brane22

Samo obširno pišem da ne bo kak jype uletel z opazkami da smo nerazumni fašisti. I am preparing my ground.

Le namigujem da če kdo vidi primer ekstremizma naj ne gleda stran. Ampak naj vseeno fokus ohrani na primeru proti kateremu se bori ne pa potem posplošit ker obtožba izgubi vredostojnost in oade v vodo saj ti izpadeš kot nestrpnež.


To počnem.
Ampak nekateri ljudje o tem nočejo slišat pa pol bodisi brišejo, bodisi predlagajo izbrise.
Še bolj legendarno je, ko nekateri od teh kalibrov podpirajo kazniva dejanja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Ne mormo hodit, ker nas palicaj tipa AndrejO s svojo Janšo pretepajo in podijo iz države.

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Kdo je država? Ljudje. Kdo odloča o delovanju države? Le državljani ki se aktivno angažirajo za politiko.


Če bi tako kot pripadniki levih strank hodili na shode bi se tudi vas slišalo. Če pa sam po forumih jamrate pa ne hkdite na volitve...

Ja sorry.


Shodi gor ali dol.

Ljudi se prepričuje ko so v sfojem comfort zone-u, ker na shodih so vsi polni ali adrenalia ali imajo anexiety, in takrat niso kaj dosti uporabni.
Sem videl ljudi, na zadnjem anti-JJ shodu, ki tudi če niso bili politični so imeli bliskajoče se oči, ko so videli "upirajočo" se maso.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Brane22 ::

Shodi so že zdavnaj postali ( večinoma) parada hodečega mesa.

Razen v redkih primerih, ko se zahteva tvoja fizična prisotnost, kaj boš na shodu ?
On a journey of life I chose a psycho path...

vostok_1 ::

Jz nisem po srcu boljševik, da bi uvajal svoj prav z mob rule. Jz apeliram na, the better nature of (an individual) man/women/xir, da spredvidijo svoje pogreške.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Brane22 ::

Re: shodi

Če ti ima kdo za posredovat informacijo, ima milijon boljših načinov za to.
Ti pa tisoče načinov filtriranja prispelih informacij.

Na shodih nikoli nisem slišal ničesar novega, uporabnega. Gre samo za neko primitivno pumpanje črednih nagonov, ki za racionalnim razmišljanjem nima veliko skupnega.
On a journey of life I chose a psycho path...

Unknown_001 ::

Brane22 je izjavil:

Shodi so že zdavnaj postali ( večinoma) parada hodečega mesa.

Razen v redkih primerih, ko se zahteva tvoja fizična prisotnost, kaj boš na shodu ?


Potem se angažiraš na volitvah ali poskusiš ustanovit stranko.

Tudi shodi prinesejo neko sporočilo. Ker ne ostanejo neopaženi. Če ne drugega vsaj poteče razprava o problemu. To je bistvo, ne pa da bo zdaj nekaj na horuk spremenjeno.


Primitivno pumpanje se pojavi le če shode vodi primitivec.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Brane22 je izjavil:

Re: shodi

Če ti ima kdo za posredovat informacijo, ima milijon boljših načinov za to.
Ti pa tisoče načinov filtriranja prispelih informacij.

Na shodih nikoli nisem slišal ničesar novega, uporabnega. Gre samo za neko primitivno pumpanje črednih nagonov, ki za racionalnim razmišljanjem nima veliko skupnega.


Exactly. Jz sm sicer bil na anti-JJ shodu, for the lulz of course.

PS. Anketa trenutno vodi za uvedbo subforuma.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija slikala osebno izkaznico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514460 (10728) solatko
»

Slovenska policija omejuje anonimnost na spletu v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6211359 (9382) MrStein
»

Policija zavaja glede pridobivanja podatkov o uporabnikih spletnih portalov

Oddelek: Novice / NWO
4315883 (13617) ulemek
»

Snemanje protestov s strani policije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417338 (14594) alexa-lol

Več podobnih tem