» »

abit nf7,Athlon 2500+,

abit nf7,Athlon 2500+,

__Nomis__ ::

Pozdravljeni.

Men ne gre navit athlona 2500+ več kot 2166 Mhz.Ve kdo do kok bi ga lahko navil,pa kolk
je priporočeno dvigvat FSB pa multioler faktor pa voltažo.Aja mam vulcano 7 ,v prevzetih nastavitvah v stanju mirovanja na low je temp 45 stopinj.

Lp:Nomis
LP

DjTonic ::

Povprašaj v eni podobni temi ker bo več odziva. Saj tem o NF7 in AMD-jih kar mrgoli

MALJUTKA ::

Z Volcano 7 je cudno, da ti gre sploh toliko. Na kaksni voltazi pa ga gonis? Dvomim da vec kot 1,8 V. In za 1,8 V pa za tak slab kuler je to kar v redu rezultat.
Izboljsaj (zamenjaj) hlajenje, potem bos lahko tudi voltazo dvignil, posledicno bos (najbrz) dobil boljsi OC (seveda moras upostevat se druge faktorje kot so OC potencial tvojega proca... itd.

__Nomis__ ::

Havla za odgovore.

http://www.vr-zone.com/guides/AMD/Barto...

Na tej strani sm primerju navijanja procesorjev amd.

Lp.Nomis

__Nomis__ ::

Aja še neki ,vpliva kej na navijanje ddr ram.

mato22 ::

Seveda vpliva ram na navijanje. Odvisno kako ga goniš sinhhrono ali asinhrono s procesorjem.

__Nomis__ ::

Dej mi to mal bl razloš sinhrono ,asinhrono.
Če navijem proc. morem zvišat cpu voltažo,če zvišam cpu voltažo pol morem tut vddr in vdd al ni nujno.
Mam 2× 256 ddr (400) Adata vključen v dual reže.

mato22 ::

Če navijaš sinhrono potem se fsb frekvenca dviguje skupaj z ramom.
Se prav če maš FSB na 200 so rami tud na 200 Mhz (400 ddr).
Če navijaš asinhrono potem lahko ram ostane na isti frekvenci, medtem ko se FSB zvišuje oz. znižuje.
Ponavadi moraš dvignt voltažo proca in seveda tud voltažo ramov, pa potem še vdd voltažo,...
Čisto odvisno od komponent ki jih imaš.

tx-z ::

js sm mel tko: proc.166FSB, RAM 133-mulitplier 13x, voltaža 1.75volta, sam k sm mel folding do konca je po ene 10 minutah začel errore delat; explorer je naredil napako in zato se bo zaprl-tko nekak..pa ne vem al je preslabo hlajenje- na srednji hitrosti ne gre več k na 50'C navit, če ni tok vroče k dons; al pa je kr delata procesor pa ram asinhromo
tx-z

__Nomis__ ::

Probu sm dvignt fsb pa negre zvišu sm tut voltažo procesorja.Jst lahko dvigujem sam
multiplier factor.Z višanjem multiplier factorjem lahko navijem sam do 2166 Mhz.Na netu sm pa vidu ljudi k navijajo od 2,5 Ghz do 2,8Ghz na isti plati.Mogoče na to kej vpliva BIOS ,ker jst mam v 6 zdej je pa že v20.

LP

MALJUTKA ::

Ej "nomis" pa kaj ti res ne razumes ali noces razumet? Se enkrat ti povem: Navijanje je odvisno od XY delavnikov. Najpomembnejši so sigurno steping ( OC potencial procesorja; očitno tvoj ni nevem kako dober), HLAJENJE (imaš tudi zelo slabo) , RAM-i(kvaliteta in hitrost RAM-ov) itd. Ti pravim da s tem hlajenjem, ki ga imaš ti si lahko srecen da ti gre sploh preko 2000 MhZ. Lahko imaš ne vem kaksno plato in ostali hardvare pa ti ne pomaga NIČ, a razumeš, NIČ !!!, če nimaš DOBREGA hlajenja.
Meni gre recimo Barton 2500+ tudi na 2750 MhZ, vendar moraš vedet, da imam najboljše zračno serijsko delano hlajenje in da imam ZELO dober primerek proca (na orig voltazi mi gre tudi 2400 MhZ oz. pri 1,7 V več kot 2550MhZ)
A zdaj končno štekaš? IZBOLJŠAJ HLAJENJE PROCA in boš (če imaš slabi proc ti tudi najboljše kompresorsko hlajenje ne pomaga) lahko bolj navil proc.

__Nomis__ ::

Štekam,Hvala za razlago.

Bom nabavu bolši hladilnik.


LP

tx-z ::

MALJUTKA: a smem vedet ker hladilnik je to??
a lahko poveš kolk maš FSB pa množilnik k daš na okol 2.5GHz ?
tx-z

monster-x ::

__Nomis__: men dela doma isti proc na isti plati na 2300 MHz na voltaži 1,775 V (200X11,5) čist lepo -- temperatura je 50 stopinj

MALJUTKA ::

ZIGAM: Moj sistem je menda opisan ze v kaksnih 5 temah, tako da ne bi rad smetil; poisci (recimo v temi 3DMark 2001).

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

boom-bar ::

Jst sm ga spravu čez 2250mhz

MALJUTKA ::

2250 gre meni na 1,600 Volta, s tem da se vent na procu suce z 1500 obrati - ga ne slisis - temp. proca takrat pa je 6-8 stopinj nad temp. okolice.

Grimlord ::

Mislim da slike pove več kot 1k besed! :D




Hlajenje:



Vse dela brez napak, artefaktov in česarkoli podobnega.

P.S.

Brez dodatnega hlajenja MCP-T in mosfetov in BREZ kakršnega koli moda!


;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Magic1 ::

Brez dodatnega hlajenja:D . Samo klima hladi sobo na 18°C:D

MALJUTKA ::

Grimlord @ Na skoraj 2 voltih bi pa blo že skoraj malo čudno če ne bi šel 2,4G hZ , a ne?
Daj še prilimaj kok ti gre na def. voltaži; se mi zdi še najbolj merodajen podatek ker na def. V ni tolko odvisno od zunanje temp. in od kvalitete kulerja.
Daj mi še povej kako dolgo ga s tem kulerjem upaš gonit na 1,95 V? Samo za test ali tut zaigraš kakšno igro? Pa temp. ne pozabi napisat.

boom-bar ::

Jst sm z voltazo 1.9, FSBjem 200 in množilnikom 12 pršu v winse pr 2400MHZ sam mi je pol hitr se resetiru

zdej ga laufam na 2.3 pr 1.8 voltazi in dela normalno
Legalizirajte mehke droge!!!

boom-bar ::

Ene 2 minute za odajo prejšnega posta se mi je obesu PC :8)
Zdej ga laufam na 200FSB x 10 tko da ga mam na 2Ghz
Legalizirajte mehke droge!!!

TribesMan ::

Tile bartoni so malce bolj zafrknjeni za navijat, kot pa Tbreadi vendar kokr sem jest Tb probaval men deluje 2400MHz z Volcano 7+, tak da barton in en lep bakren hladilnik vsaj 2300MHz, z vodo pa nekje 2500.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boom-bar ::

Sej zdej ga ža 5minut laufam na 2200
Legalizirajte mehke droge!!!

Grimlord ::

khm, khm.

S takim hlajenjem samo za test pa za screenshote. :D

Bo treba nabavit drugi cooler.

AJA, na default, 2.2 - 2.3Ghz ;)

Pa še to se mi zdi malce čudno. Proc ni rjav ampak zelen. WTF???
Got any ideas why?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Tic ::

Ker je narejen v drugi tovarni.
persona civitas ;>

DjTonic ::

Hehe, I'm back >:D .
Grimlord procesor je zelen zato ker je narejen v Austinu in ne v Dresdnu (Nemčija). Zato barva ni toliko pomembna pri OC, najbolj važen je stepping procesorja. Npr. moj Barton 2500+ je Rjav, XP2000+ in pa od kolega XP 2400+ pa sta bila zelena.

Grimlord ::

O DjT !

Kak je blo na morju? ;)

moj frend ma tudi XP2400+ pa je zelen, pa ma stepping AUIHB se mi zdi.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342692 (15476) peter_ki
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946008 (4207) Veron
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549481 (6102) MEDENA
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381527 (1025) WhiteWolf
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421625 (1117) WhiteWolf

Več podobnih tem