» »

parkiranje redarstva

parkiranje redarstva

Rok Woot ::

Zanima me, kateri zakon dovoljuje redarjem parkirati na parkirišču rezerviranem za invalide oziroma dostavo. 65. člen ZPrCP omenja samo parkirišča za taksije in avtobuse oziroma javni promet. Ko sem klical za odvoz, so trdili, da tam lahko parkirajo.

https://streamable.com/vhtn8

FTad ::

Zakaj pa nisi tam direktno policiste vprasal? :D

Rok Woot ::

Nimam nekega pretiranega zaupanja v njih in njihovo znanje.

connel ::

Seveda, raje tukaj slamnatega moža pretepaš, kot na licu mesta vprašati policiste,... GG

eric_cartman ::

A pa to ste ljudje stalno taki, da tožarite policiste in redarje naokoli kje parkirajo etc., jih snemate in potem predvajate na youtube-u?

Verjetno se niso tja pripeljali in parkirali na placu za invalide, zato da gredo v kino.

predi ::

ZPrCP, 103. člen., 69. člen. Da, občinski redar je uradna oseba.

O glej, v latest verziji ne piše več "uradna oseba", pač pa policist v 69. Oh, well.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Rok Woot ::

No torej ne sme parkirati tam? Kazni mu pa kljub prijavi niso dali ...

SaXsIm ::

eric_cartman je izjavil:

A pa to ste ljudje stalno taki, da tožarite policiste in redarje naokoli kje parkirajo etc., jih snemate in potem predvajate na youtube-u?

Verjetno se niso tja pripeljali in parkirali na placu za invalide, zato da gredo v kino.


S tem ni nič narobe. Če se ljudstvo ne buni, ko represivni organi kršijo pravila, jih kršijo še bolj.
SaXsIm

joze67 ::

Koga točno si klical? Policijo, redarstvo, ... ?

Dr_M ::

Redarji so itak najvecji idioti, ki tlacijo ta svet.
V Lj je model cez cesto snemal dva redarja, ki sta ovirala promet med postopkom, eden je to opazil in opozoril snemalca, da ovira postopek (kako ze, ce je na drugi strani ceste?), nato so klicali policijo in snemalec je dobil kazen za neupravicen izstop iz vozila in se nekaj stvari. Tip nima izpita za avto, niti nima avta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

s1m0n ::

Druga plat zgodbe pa je, da je oviral postopek. (100% ni bil tiho na drugi strani ceste).

MoRp ::

Rok Woot je izjavil:

Zanima me, kateri zakon dovoljuje redarjem parkirati na parkirišču rezerviranem za invalide oziroma dostavo. 65. člen ZPrCP omenja samo parkirišča za taksije in avtobuse oziroma javni promet. Ko sem klical za odvoz, so trdili, da tam lahko parkirajo.

https://streamable.com/vhtn8


Kje so zdej parkirali na dostavi ali na invalidu? Na invalidu ne smejo in pika (ter si zasluzijo sankcije kot jaz in ti), na dostavi pa lahko patkirava tako jaz kot ti - seveda ce opravljava dostavo in pa oni ce so imeli vzgano luc na strehi.

Me pa zanima zakaj ti policisti pisejo kazen? Iz posnetka sklepam, da si imel prevec casa (oz si nekaj cakal), policist pa izpolnjuje PN.

GupeM ::

O, poglej. Ta dva lipicanca imata pa rit na hrbtu.

koyotee ::

Dr_M je izjavil:

Redarji so itak najvecji idioti, ki tlacijo ta svet.
V Lj je model cez cesto snemal dva redarja, ki sta ovirala promet med postopkom, eden je to opazil in opozoril snemalca, da ovira postopek (kako ze, ce je na drugi strani ceste?), nato so klicali policijo in snemalec je dobil kazen za neupravicen izstop iz vozila in se nekaj stvari. Tip nima izpita za avto, niti nima avta.


Tega butla, ki so mu napisal kazen poznam. Človek je biu že večkrat v zaporu in nazadnje bil v Rogu, ko so se neki bunil za begunce. Budala uglavnem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vice ::

FTad je izjavil:

Zakaj pa nisi tam direktno policiste vprasal? :D

Rok Woot je izjavil:

Nimam nekega pretiranega zaupanja v njih in njihovo znanje.

Rok Woot je izjavil:

No torej ne sme parkirati tam? Kazni mu pa kljub prijavi niso dali ...


Najprej praviš da nimaš jajc da bi prijavil, potem trdiš, da je bila prijava, na koncu pa celo, da kazni niso dobili. Iz kje si pa ta podatek potegnil?

illion ::

MoRp je izjavil:


...
Kje so zdej parkirali na dostavi ali na invalidu
...


sicer mi je glupo pisat v to temo ampak nista bla na invalidu, na dostavi sta bla:
link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

St235 ::

v konkretnem primeru je to stvar mestne obcine ljubljane in odloka o urejanju prometa v mol.

Tam je med drugim doloceno, da je prakiranje na taksnem mestu dovoljeno v okviru dostave blaga ali opravljanja dejavnosti. Ce je redar imel ustrezno dovolinico kot doloca mol in je opravljal svoje delo potem je imel vso pravico tam parkirat

Rok Woot je izjavil:

Zanima me, kateri zakon dovoljuje redarjem parkirati na parkirišču rezerviranem za invalide oziroma dostavo. 65. člen ZPrCP omenja samo parkirišča za taksije in avtobuse oziroma javni promet. Ko sem klical za odvoz, so trdili, da tam lahko parkirajo.

https://streamable.com/vhtn8


Kaksno pooblastilo imas da lahko zahtevas odvoz vozila na javnem mestu? Pamtujas o tem kje lahko parkirajo redarji, zraven pa sam sebi pripisujes pooblastila, ki jih nimas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Oberyn ::

eric_cartman je izjavil:

A pa to ste ljudje stalno taki, da tožarite policiste in redarje naokoli kje parkirajo etc., jih snemate in potem predvajate na youtube-u?

Oblast je potrebno nadzirati, sicer prej ali slej podivja. Vsak ima pravico snemati potek uradnega postopka na javnem mestu, dokler ga ne ovira. To izhaja iz zakonodaje in je tudi večkrat objavljeno stališče informacijskega pooblaščenca. Ampak. Nekatere uradne osebe so normalne, nekatere pa so kolerične in popadljive. To je normalno, ker so to pač samo ljudje na minimalcu ali zelo blizu minimalca. Dajte se navadit smemat neopazno. Saj psa tudi ne dražite brez potrebe. Kdor snema preveč vsiljivo ali izzivalno, mora pač imeti v rezervi odvetnika, ki ga bo lahko kadarkoli poklical na telefon. Sicer bo pač kasiral plačilne naloge, če ja tak bunkelj.

St235 ::

Predvsem pa si je fino razcistit kaksna pooblastila ima kdo preden se pametuje v tri dni.

MoRp ::

koyotee je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Redarji so itak najvecji idioti, ki tlacijo ta svet.
V Lj je model cez cesto snemal dva redarja, ki sta ovirala promet med postopkom, eden je to opazil in opozoril snemalca, da ovira postopek (kako ze, ce je na drugi strani ceste?), nato so klicali policijo in snemalec je dobil kazen za neupravicen izstop iz vozila in se nekaj stvari. Tip nima izpita za avto, niti nima avta.


Tega butla, ki so mu napisal kazen poznam. Človek je biu že večkrat v zaporu in nazadnje bil v Rogu, ko so se neki bunil za begunce. Budala uglavnem.


Sicer obstaja verjetnost, da so vecim pisali kazen doticni dan, me pa vseeno zanima, ce si zaznal ali je bila kazen napisana vozniku ali pescu (ciljam na tega "butla" iz tvojega posta)

koyotee ::

Izpita pa avta sigurno nima :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ganon ::

Rok Woot je izjavil:

Nimam nekega pretiranega zaupanja v njih in njihovo znanje.


Takšnega težaka si v življenju ne želim spoznati.

Rok Woot ::

St235 je izjavil:

Predvsem pa si je fino razcistit kaksna pooblastila ima kdo preden se pametuje v tri dni.


Jah jaz sem laik, ti si pa pravnik. Jaz sem samo prijavil, nič nisem zahteval. Poklical sem na mestno redarstvo, ter povedal, da je avto po mojem mnenju napačno parkiran. Odgovorili so mi, da lahko parkirajo povsod, razen na območju za pešce in še nekje. Ne vem ali je policija vedela ali preverila, kaj redar tam počne. Mislim, da to tega sploh ne pride. Vsem ostalim praznim avtomobilom so veselo pisali kazni. Naj napišejo še redarju, saj se lahko pritoži, kot bi rekel Jankovič (to je rekel motoristom), če je tam upravičeno.

Imam slabe izkušnje s policaji in redarji. Veliko se jih obnaša grdo in niso zgled državljanom.

Naj izdajo statistiko, koliko redarjev in policajev je bilo kaznovanih v zadnjem letu za prometne prekrške. Kdo jih sploh preverja? Če pa ne mi državljani, ki se pritožujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Ganon je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Nimam nekega pretiranega zaupanja v njih in njihovo znanje.


Takšnega težaka si v življenju ne želim spoznati.


Moram reči, da te popolnoma razumem. Tudi sam si gram včasih na živce, ko sem tak. Ampak vsakodnevno videvam kako se obnašajo in včasih mi pač prekipi.

St235 ::

Rok Woot je izjavil:

St235 je izjavil:

Predvsem pa si je fino razcistit kaksna pooblastila ima kdo preden se pametuje v tri dni.


Jah jaz sem laik, ti si pa pravnik. Jaz sem samo prijavil, nič nisem zahteval. Poklical sem na mestno redarstvo, ter povedal, da je avto po mojem mnenju napačno parkiran. Odgovorili so mi, da lahko parkirajo povsod, razen na območju za pešce in še nekje. Ne vem ali je policija vedela ali preverila, kaj redar tam počne. Mislim, da to tega sploh ne pride. Vsem ostalim praznim avtomobilom so veselo pisali kazni. Naj napišejo še redarju, saj se lahko pritoži, kot bi rekel Jankovič (to je rekel motoristom), če je tam upravičeno.

Imam slabe izkušnje s policaji in redarji. Veliko se jih obnaša grdo in niso zgled državljanom.

Naj izdajo statistiko, koliko redarjev in policajev je bilo kaznovanih v zadnjem letu za prometne prekrške. Kdo jih sploh preverja? Če pa ne mi državljani, ki se pritožujemo.


Prvic: kljub temu, da nisi imel pojma si pametoval ali delajo pravilno namesto da bi se pozanimal.

Drugic: kljub temu da si zvedel da niso naredili nic narobe pametujes dalje.

Tretjic: kaj ti mislis je bore malo vredno

Cetrtic: statistika o krsitvah in postopkih zoper policaje je objavljena. Ce ti ne ves za njo ne pomeni da je ni. Se pa tvoje nepoznavanje tematike kaze kot rdeca nit te debate.

Petic: 100% sem da nisi srecal vecine zaposlenih na policiji in v redarstvu da bi lahko na osnovi svojih opazaj sklepal o njihovem delu kot celota.

Sestic: ce si imel tezave z 10 ralicnimi policaji ali/in redarji, kaj je skupni imenovalec? TI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Sedmic: Se vedno mi nisi odgovoril na osnovi cesa si domisljas, da je tvoja dolznost urejat parkiranje, brez da sploh ves kaksna so pravila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Oberyn je izjavil:

Vsak ima pravico snemati potek uradnega postopka na javnem mestu, dokler ga ne ovira. To izhaja iz zakonodaje in je tudi večkrat objavljeno stališče informacijskega pooblaščenca.

Ta folk ki rad snema postopke ponavadi dve stvari dela narobe.
Eno je da ko jim recejo nej ne ovirajo ne vzamejo to kot dejstvo, da mogoce ovirajo ampak raje kot povabilo k debati o oviranju pa njihovih svoboscinah in katerokoli sranje se jim pac zdi tisti trenutek da bo zvenelo kul pred kamero.
Drugo je pa da pozabijo na tretjo stran. Ce me policaj legitimira nimam nobene zelje privat zadeve razglabljat na tujem reality showu. Tko da ne rabis niti kamere, lahko oviras ze s tem, da si preblizu.

Ribicija ::

Ko bomo enkrat razumeli in sprejeli, da ima uradna oseba v času izvajanja postopka neka posebna pooblastila nam bo vsem lažje. A pri nas folk še kar misli, da bi moral redar ali policaj v primeru intervencije najprej parkirat vozilo na parkingu, plačat parkirnino in potem izvesti intervencijo ter popisat vsa napačna vozila v okolišu. Tako pač ne gre. Zaradi mene naj vklopi lučke parkira na pločniku ali ustavi na cesti ter odstrani tistega, zaradi katerega je sploh prišel tja. Potrebno je vedeti, da če mi nebi delali prekrškov ne bi bilo potrebe, da oni parkirajo tam kjer ni dovoljeno.....

darksamurai ::

Zlorab položaja in pooblastil ni in nikoli ni bilo? Državni organi v nobeni izmed članic EU nikoli niso uporabljali trojanskega konja, ki je omogočal podtikanje (po domače povedano krženje ustave in zakonov s strani organov, ki bi morali to varovati ne pa kršiti...). No, wait, še na slo-tech je bila novica, kako so hekerji sesuli Italjansko podjetje, ki je izdelovalo vladne trojance. ;)

Represivni organi bi morali biti zgled državljanom in strogo upoštevati vse predpise.

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

St235 je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

St235 je izjavil:

Predvsem pa si je fino razcistit kaksna pooblastila ima kdo preden se pametuje v tri dni.


Jah jaz sem laik, ti si pa pravnik. Jaz sem samo prijavil, nič nisem zahteval. Poklical sem na mestno redarstvo, ter povedal, da je avto po mojem mnenju napačno parkiran. Odgovorili so mi, da lahko parkirajo povsod, razen na območju za pešce in še nekje. Ne vem ali je policija vedela ali preverila, kaj redar tam počne. Mislim, da to tega sploh ne pride. Vsem ostalim praznim avtomobilom so veselo pisali kazni. Naj napišejo še redarju, saj se lahko pritoži, kot bi rekel Jankovič (to je rekel motoristom), če je tam upravičeno.

Imam slabe izkušnje s policaji in redarji. Veliko se jih obnaša grdo in niso zgled državljanom.

Naj izdajo statistiko, koliko redarjev in policajev je bilo kaznovanih v zadnjem letu za prometne prekrške. Kdo jih sploh preverja? Če pa ne mi državljani, ki se pritožujemo.


Prvic: kljub temu, da nisi imel pojma si pametoval ali delajo pravilno namesto da bi se pozanimal.

Drugic: kljub temu da si zvedel da niso naredili nic narobe pametujes dalje.

Tretjic: kaj ti mislis je bore malo vredno

Cetrtic: statistika o krsitvah in postopkih zoper policaje je objavljena. Ce ti ne ves za njo ne pomeni da je ni. Se pa tvoje nepoznavanje tematike kaze kot rdeca nit te debate.

Petic: 100% sem da nisi srecal vecine zaposlenih na policiji in v redarstvu da bi lahko na osnovi svojih opazaj sklepal o njihovem delu kot celota.

Sestic: ce si imel tezave z 10 ralicnimi policaji ali/in redarji, kaj je skupni imenovalec? TI


Prvic: Sem prijavil, nisem pametoval. Mislil sem, da imam prav, pa zgleda nisem imel. Sem se lepo zahvalil in se poslovil.
Drugic: Probal preveriti, če je res kar so mi rekli na mestnem redarstvu tu, pa mi še vedno ni uspelo.
Tretjic: To je res.
Četrtič: Mi lahko pokažeš kje, ker priznam, da sem laik tu. Sem probal googlat, pa neuspešno.
Petič: Nikoli tega nisem trdil.
Šestič: Ko gledam policaja, ki se vozi na kolesu in mu luč komaj gori, sem problem jaz? Seveda ... Direktno pa v težavah z njimi nisem bil.
Sedmič: Ne urejam prometa. O pravilih se pa poizkušam informirati, pa mi nič ne pomagate. V prvem postu, sem lepo vprašal, na podlagi česa lahko parkirajo.

Pa ja, imel sem stresen dan in sem se malo ujezil. Se strinjam, da narobe. Ampak še vedno, pa ne vem, zakaj lahko parkirajo na dostavi.

Rok Woot ::

Se pa strinjam nekonstruktivna tema, zaradi mene se lahko zaklene, ko Lakotnik odgovori. Se opravičujem, če sem vam tratil čas.

St235 ::

Drugic: Probal preveriti, če je res kar so mi rekli na mestnem redarstvu tu, pa mi še vedno ni uspelo.

Že v prvem postu, ki sem ga objavil imaš pravno podlago, ki redarjem dovoljuje uporabo parkirišča, ki je na sliki.

Četrtič: Mi lahko pokažeš kje, ker priznam, da sem laik tu. Sem probal googlat, pa neuspešno.

http://www.mnz.gov.si/si/varnost_in_nad...

Petič: Nikoli tega nisem trdil.

Potem tole nisi izjavil ti: Imam slabe izkušnje s policaji in redarji. Veliko se jih obnaša grdo in niso zgled državljanom.
Glede na število srečanj, ki jih ima povprečen posameznik s policaji in redarji, niti pod razno ne moreš posploševat kako se jih "veliko" obnaša.

Šestič: Ko gledam policaja, ki se vozi na kolesu in mu luč komaj gori, sem problem jaz? Seveda ... Direktno pa v težavah z njimi nisem bil.

In to je argumentiran dokaz za izjavo: Imam slabe izkušnje s policaji in redarji. Veliko se jih obnaša grdo in niso zgled državljanom.?

Sedmič: Ne urejam prometa. O pravilih se pa poizkušam informirati, pa mi nič ne pomagate. V prvem postu, sem lepo vprašal, na podlagi česa lahko parkirajo.

In v prvem mojem postu v tej temi sem ti odgovoril.

Ampak še vedno, pa ne vem, zakaj lahko parkirajo na dostavi.

Zato ker odlok MOL določa pravila o tem kdo in pod kakšnimi pogoji lahko parkira na mestu dovoljenem za dostavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396692 (14558) UganiKdo
»

LJ - obvestilo redarstva kljub plačani parkirnini

Oddelek: Na cesti
283295 (1916) HappyPills
»

Klical pajka že drugič za policijsko vozilo, a ni prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012412 (9768) Dr_M
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815529 (13082) Utk
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251118 (31767) M-XXXX

Več podobnih tem