» »

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

««
17 / 19
»»

judoka ::

Hrvati so imeli in imajo tocno ta problem. Pomanjkanje top trenerjev. Podobno kot pri njihovem nogometu. Forsirajo Hrvaske trenerje, ki niso sposobni narest
vrhunskega rezultata, ceprav so po kvaliteti igralcev vedno v nekem sirsem krogu favoritov.
Me veseli da so sportne zveze v SLO spremenile to politiko forsiranja domace stroke. To kar so naredili z kosarkasko reprezentanco je solski primer za v bodoce. Top trener+ perspektiven domac trener kot
pomocnik. Na ta nacin se lahko pridobiva znanje iz drugih bazenov.

Okapi ::

Sam sem te povprašal, koliko zlati medalj iz evropskih prvenstev imata Hrvaška , samostojna Srbija
Kaj je več vredno, srebrna medalja s svetovnega prvenstva in olimpijskih iger, ali zlata na evropskem prvenstvu?

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Sam sem te povprašal, koliko zlati medalj iz evropskih prvenstev imata Hrvaška , samostojna Srbija
Kaj je več vredno, srebrna medalja s svetovnega prvenstva in olimpijskih iger, ali zlata na evropskem prvenstvu?

Zlata na evropskem. Pa to ni pristranskost zaradi našega uspeha. Zlata na pomembnem velikem tekmovanju je vedno vredna več od srebra, tudi če je srebrna iz malo večjega tekmovanja. Tudi v košarki, kjer se pogosto reče, da je zaradi ZDA srebrna enaka zlatu. Ni. Tudi ZDA so od prvega Dream Teama dalje izgubili že nekaj prvih mest z NBA igralci. Leta 2004 so v ekipi imeli tudi LeBrona, Carmela, Wadea, Duncana in Iversona poleg ostalih odličnih igralcev, ki bi dominirali Evroligo, za trenerja pa enega najboljših vseh časov v Larry Brownu, ki je kakšen mesec prej s Pistonsi presenetljivo premagal zelo močne Lakerse. Osvojili so bron. Dve leti prej je bila svetovni prvak Jugoslavija.

Okapi ::

Zlata na evropskem. Pa to ni pristranskost zaradi našega uspeha.
Seveda je. Lahko pa lažeš sam sebi, če hočeš, jaz te ne bom prepričeval.

judoka ::

Ni samo USA, je se Argentina, Brazilija, Avstralija, Portoriko,....

Brez veze primerjat, ampak srebrna iz svetovnega ali iz olimpijskih iger je stopnicko visje. Vsaj v kosarki. Ce bi slo za rokomet bi bila pa zlata iz EP vec kot srebrna iz drugih tekmovanj.

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Napisal si, da bi glede na vse pretekle igralce , ki so igrali za košarkaško reprezentanco morali imeti še kakšno medaljo.

Ja, in? Nisem govoril o naslovih prvaka, temveč še o kakšni srebrni, ki je bila povsem dosegljiva leta 2009 ter o kakšnem bronu, ki je bil povsem dosegljiv recimo leta 2005, 2007 in tudi 2013. Pa tudi na kakšne olimpijske bi se lahko uvrstili in z malo sreče bili konkurenčni za medalje. Glede na individualne kvalitete takratne generacije so to bile povsem realne želje, mnogo bolj kot kar se je zgodilo letos. Zato je ta uspeh tudi toliko slajši.

bambam20 je izjavil:

Sam sem te povprašal, koliko zlati medalj iz evropskih prvenstev imata Hrvaška , samostojna Srbija ( brez Črne Gore ;((.

Ali si ti sploh prebral moj post na katerega si odgovarjal? Ali si morda bral moje poste v tej temi, kjer sem veliko debatiral ravno o tem, da samostojna Srbija še nima zlata? Kaj točno sploh želiš povedati?

bambam20 je izjavil:

Pri vseh ekipnih reprezentančnih medaljah ( košarka - selekotr Srb, rokomet- selektor Srb,odbojka - selektor Italijan) so za uspehi tuji trenerji.

Izjema je edino srebrna rokometna reprezentanca, ki jo je vodil Tone Tiselj.

Vsi ostali slovenski trenerji do sedaj niso imeli v ekipnih slovenskih reprezentancah uspehov.

Še enkrat - ja, in? Tudi v mojem postu, ki ga očitno nisi ali pa ne zmoreš prebrati, sem pisal o tem, da imamo že od nekdaj težave pri razvoju vrhunskih trenerjev za reprezentančne uspehe. Kaj pa s tem sploh želiš povedati mi pa ni jasno.

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Zlata na evropskem. Pa to ni pristranskost zaradi našega uspeha.
Seveda je. Lahko pa lažeš sam sebi, če hočeš, jaz te ne bom prepričeval.

Čakaj malo, ti boš meni razlagal, kaj je v resnici moje mnenje samo zato, ker imaš ti očitno drugačnega? Daj umiri se malo. :))

Poleg tega sem ti še natančno opisal zakaj imam takšno mnenje. Evropsko prvenstvo v košarki je zelo kvalitetno tekmovanje. Ni to plavanje v kratkih bazenih. Biti zmagovalec takšnega tekmovanja je (vsaj po mojem mnenju) bolje kot biti podprvak svetovnega ali olimpijskega tekmovanja. Če ne drugega, si dobil zadnjo ter najpomembnejšo tekmo prvenstva, pri ostalih dveh pa si se v resnici veselil že dva dni prej in nato z grenkim priokusom poraza sprejel srebrno medaljo.

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:


Ja, in? Nisem govoril o naslovih prvaka, temveč še o kakšni srebrni, ki je bila povsem dosegljiva leta 2009 ter o kakšnem bronu, ki je bil povsem dosegljiv recimo leta 2005, 2007 in tudi 2013. Pa tudi na kakšne olimpijske bi se lahko uvrstili in z malo sreče bili konkurenčni za medalje.



Ko pogledamo vse nekdanje selektorje in njihovo igro, ter to primerjamo z igro Kokoškova vidimo, da nikoli nismo bili blizu medalje.

To je lažno upanje.

Okapi je izjavil:

Sam sem te povprašal, koliko zlati medalj iz evropskih prvenstev imata Hrvaška , samostojna Srbija
Kaj je več vredno, srebrna medalja s svetovnega prvenstva in olimpijskih iger, ali zlata na evropskem prvenstvu?


Zlata medalja. Na koncu so najmočnejše ekipe iz evrope. Izjema so seveda Američani.

Vprašaj Srbe, kaj bi dali za zlato medaljo , da bi bili prvaki evrope, pa imajo dve srebrni iz svetovnega 2014 in olimpijskih iger 2016.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sheeshkar ::

judoka je izjavil:

Ni samo USA, je se Argentina, Brazilija, Avstralija, Portoriko,....

Brez veze primerjat, ampak srebrna iz svetovnega ali iz olimpijskih iger je stopnicko visje. Vsaj v kosarki. Ce bi slo za rokomet bi bila pa zlata iz EP vec kot srebrna iz drugih tekmovanj.

Se strinjam, da bi bila zlata iz olimpijskih ali svetovnega vredna več kot zlata iz evropskega. Strinjam se, da so ZDA nekaj posebnega (kadar prvenstvo vzamejo resno). Ampak ne morem se pa strinjati, da je pot do zlata (ki je že samo po sebi bolj prestižno od srebra) na Eurobasketu lažja, kot pot do srebra na OI ali WC.

Tukaj so ekipe in skupine zadnjega svetovnega prvenstva - https://en.m.wikipedia.org/wiki/2014_FI...
Jaz mislim, da z izjemo ZDA, je povsem stvar okusa, predvsem pa debate, katere skupine in izločilni boji so bili težji oziroma bolj kvalitetni. Morda nekateri še vedno podcenjujete ekipe kot so Latvija, Finska itd., ki do mnogo bolj kvalitetne od raznih Senegalov in Mehik, upal bi si tudi trditi, da v tem trenutku tudi bolj od Argentine in Brazilije (Argentina je bila res dobra v prejšnjem desetletju, Brazilija pa nikoli ni bila bistveno boljša od večine evropskih reprezentanc, Avstralci pa so šele v vzponu in bomo videli, kaj bodo dosegli v prihodnje). Še enkrat pa poudarjam, gre za stvar debate in moje mnenje, ki ga naj razni Okapiji in podobni člani brez argumentov skušajo ovreči na kakšen drug način kot s tem, da mi govorijo, kaj si v resnici mislim.

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:


Ja, in? Nisem govoril o naslovih prvaka, temveč še o kakšni srebrni, ki je bila povsem dosegljiva leta 2009 ter o kakšnem bronu, ki je bil povsem dosegljiv recimo leta 2005, 2007 in tudi 2013. Pa tudi na kakšne olimpijske bi se lahko uvrstili in z malo sreče bili konkurenčni za medalje.



Ko pogledamo vse nekdanje selektorje in njihovo igro, ter to primerjamo z igro Kokoškova vidimo, da nikoli nismo bili blizu medalje.

To je lažno upanje.

Glede na to, da je do sedaj nismo nikoli osvojili - no shit Sherlock :))

Diskutiral sem o individualnih kvalitetah takratne generacije, ki bi v primeru vsaj normalnih trenerjev lahko osvojila kakšno medaljo (bron, srebro). Ampak očitno so takšne debate zate prehud zalogaj, zato bom raje odnehal.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Se strinjam, da bi bila zlata iz olimpijskih ali svetovnega vredna več kot zlata iz evropskega. Strinjam se, da so ZDA nekaj posebnega (kadar prvenstvo vzamejo resno). Ampak ne morem se pa strinjati, da je pot do zlata (ki je že samo po sebi bolj prestižno od srebra) na Eurobasketu lažja, kot pot do srebra na OI ali WC.


Ma ja, sej pravimm, nima smisla primerjat, ker vsaka primerjava je stvar osebnega okusa/mnenja in trenutnega stanja. Kvaliteta SP je odvisna od trenutne kvalitete preostanka sveta (z izjemo USA), ampak v vsakem primeru se na SP najdejo drzave, ki bi jih premagovale tudi Poljska, Finska, Ukrajina,...Trenutna Latvija sploh ne spada v ta okvir, ker za njih mislim da bodo na prihodnjih prvenstvih krojili vrh. Po drugi strani se na EP najde veliko stevilo odpovedi, kar spet vpliva na kvaliteto.

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

[

Diskutiral sem o individualnih kvalitetah takratne generacije, ki bi v primeru vsaj normalnih trenerjev lahko osvojila kakšno medaljo (bron, srebro). Ampak očitno so takšne debate zate prehud zalogaj, zato bom raje odnehal.


Bi res?

Koliko je bilo dejansko v preteklosti v reprezentanci igralcev, ki so bili prvi nosilci ekip, kjer so igrali in nosili največji delež oodgovornosti.

Smodiš in Lakovič nista bila prvi nosilca, da mi ne boš ta dva pod nos vrgel. ;((

RoccoC ::

bambam20 je izjavil:


Smodiš in Lakovič nista bila prvi nosilca, da mi ne boš ta dva pod nos vrgel. ;((


Nista? Lakovič je bil med drugim MVP grške lige 2005, pa v drugi peterki evrolige, Smodiš pa v drugi peterki evrolige 2007, ampak nosilca pa nista bila...

judoka ::

Smodiš in Lakovič nista bila prvi nosilca, da mi ne boš ta dva pod nos vrge


Wtf?

Smodis je bil glavni igralec in v Italiji in v Rusiji. Mesina ga je zahteval, ko je prevzel CSKA, ker je bil njegov najlubsi igralec. V CSKA je bil celo kapetan, kar je totalno netipicno.
Lakovic je bil mvp grske lige v Panatinaikos-u in prvi play Barcelone. Da ne nastevamo dalje....

V prejsnih reprezentancah bi tezko nasel igralca, ki ni igral vsaj evrolige v dobrem klubu, ce ze ne NBA-a. V trenutni jih evroligo igra 3? Mogoce sem koga pozabil, ampak se mi zdi da so samo Doncic, Randolph in Blazic (majhna minutaza) igrali v evroligi.

šernk ::

jst vam priporočam, da ekipo za naslednje olimpijske igre sestavite kar tu na Slotechu, ker verjamem da boste favoriti za premagat USA...:8)

namesto se veselit se že 2 dni prepucavate kdo je boljši...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scaramouche ::

šernk je izjavil:

jst vam priporočam, da ekipo za naslednje olimpijske igre sestavite kar tu na Slotechu, ker verjamem da boste favoriti za premagat USA...:8)

namesto se veselit se že 2 dni prepucavate kdo je boljši...


naj se osredotočajo na probleme zaradi katerih smo takoj izven medlaje naslednjič!

Nekaj treba narediti da se Bena prikliče nazaj!

Goran tudi če ne bo igral, bi moral biti nek most med repko in Benom!

Vojo bi moral igrati!
Boki bi igral če nebi bil poškodovan tako da na njega lahko računamo!

Zoki isto!

Vsak igralec šteje pri tako majhni Sloveniji...

Očitno je Igor zgubljen, ne vem če je Lakovič prava zamenjava...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Drevesce ()

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

[

Diskutiral sem o individualnih kvalitetah takratne generacije, ki bi v primeru vsaj normalnih trenerjev lahko osvojila kakšno medaljo (bron, srebro). Ampak očitno so takšne debate zate prehud zalogaj, zato bom raje odnehal.


Bi res?

Koliko je bilo dejansko v preteklosti v reprezentanci igralcev, ki so bili prvi nosilci ekip, kjer so igrali in nosili največji delež oodgovornosti.

Smodiš in Lakovič nista bila prvi nosilca, da mi ne boš ta dva pod nos vrgel. ;((

Pa točno ta dva ti bom vrgel pod nos kot prva. Nevem kaj točno v tvoji glavi sploh pomeni prvi nosilec (niti katera reprezentanca bi po tej čudni logiki sploh bila dovolj kvalitetna ker celotne ekipe prvih nosilcev nimata niti Španija in ZDA).

Jaka Lakovič je bil prvi play Panathinaikosa s katerimi je igral Final 4 Evrolige, bil MVP grške lige ter bil izbran v drugo peterko Evrolige leta 2005 in nato bil evropski prvak z Barcelono. Matjaž Smodiš je trikratni prvak Evrolige in pri vseh naslovih je bil med najboljšimi posamezniki teh ekip ter leta 2007 bil izbran v drugo peterko Evrolige in nekaj časa bil v samem vrhu najbolje plačanih igralcev v Evropi. Erazem Lorbek je bil evropski prvak z Barcelono, bil je izbran v prvo peterko Evrolige in dvakrat v drugo peterko Evrolige in bil je še MVP finala Španske lige. Upam, da Rašota ni potrebno omenjati v tej debati.

Poleg tega pa smo v različnih obdobjih imeli tudi Sanija Bečirovića, ki je do poškodb zgodaj v karieri bil eden najboljših strelcev v Evropi ter tudi po poškodbah vseeno bil dovolj kvaliteten, da je doprinesel svoj delež k naslovu evropskega prvaka Panathinaikosa leta 2007, potem pa smo imeli še Nachbarja in Brezca, ki morda nista bila nosilca, ampak sta vseeno imela kar dobro minutažo v NBA ter Nachbar je nato igral v različnih kvalitetnih evroligaših, Marko Milič je itak legenda in vedno bil kvaliteten vsaj kot rezerva, potem pa sta tu še vedno odsotna Udrih in Vujačić, ki pa bi ob kvalitetnejšem vodenju s strani KZSja ter bolj kvalitetnih selektorjih najverjetneje prišla vsaj v kakšno izmed ekip (če ste kdaj brali kakšne njune tudi bolj obskurne intervjuje, je lahko vsakemu jasno, da problem ni bil samo pri njima - ne pravim, da sta kakšni nedolžni žrtvi, vendar vsaka zgodba ima dve plati). Tu je potem še Gogi, ki je že na Eurobasketu 2009 bil izjemno pomemben člen in ravno zaradi njegove poškodbe smo nato izgubili tisto polfinale proti Srbiji, kjer je Lakovič bil že povsem fizično uničen, ker ni imel več menjave.

Prosim razloži mi, kako v preteklosti nismo imeli dovolj kvalitetnih posameznikov? Imeli smo jih več kot na tem prvenstvu, problemi so bili povsem nekje drugje, ki pa so jih na moje neizmerno veselje očitno v tej ekipi povsem odpravili in sedaj smo prvaki kljub temu, da smo morali spreminjati zakone, da smo sploh lahko na 4ico postavili spodobnega igralca. Včasih smo imeli na razpolago dva Randolpha in poleg njiju še Nesterovića ter Brezca pod obročem in Nachbarja ter Miliča namesto Murića in Čančarja kot SF, ki lahko igrata tudi PF. Globino smo imeli na vseh igralnih položajih, edino Dragić je trenutno tako zelo kvaliteten, da se tudi takrat z njim ne more nihče primerjati.

EDIT:
V trenutno ekipo bi brez problema lahko prišli tudi takratne verzije igralcev kot sta npr. Slokar in Jagodnik (ob uporabi časovnega stroja seveda).

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Goran je pameten. Posloviš se na vrhuncu.

A Zbornaya iz mmc rtvslo je še živ ali je paf od tega da je Goran MVP z zlato medaljo?:D:D

D3m0r4l1z3d ::

Čudno, da je A ekipa zgubila od rezervne postave :))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

Goran je pameten. Posloviš se na vrhuncu.

A Zbornaya iz mmc rtvslo je še živ ali je paf od tega da je Goran MVP z zlato medaljo?:D:D



Še miga. Sicer bežno. Do nove NBA sezone ni daleč. Takrat bo več na delu. :))

Scaramouche ::

Vazelin je izjavil:

Goran je pameten. Posloviš se na vrhuncu.

A Zbornaya iz mmc rtvslo je še živ ali je paf od tega da je Goran MVP z zlato medaljo?:D:D


Sigurno kdo ve njegovo resnično ime, vedno govori da je Rus.

scipascapa ::

ma kakšen Rus nekaj.

todman74 ::

Vazelin je izjavil:

A Zbornaya iz mmc rtvslo je še živ ali je paf od tega da je Goran MVP z zlato medaljo?:D:D


Zbornaya je celo pod enim prispevkom pohvalil Dragicha in verjetno prvič na rtvslo forumu požel nekaj plusov.

harvey ::

Slovenija v srcu po sprejemu na Kongresnem in nič žvižganja :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Scaramouche ::

Gorana je to čisto emocionalno izželo! Ni mogel skrivati solz obremenitve ki jo je nosil v sebi...

http://www.rtvslo.si/sport/kosarka/ep-v...

Sarkozy ::

sedaj se šele zavedamo
koliko je pomenil za slovensko košarko :'(
On je naš Dražen Petrovič
najboljši slovenski košarkar vseh časov
Daneu, Vilfan in Zdovc se mu lahko priklonijo
brez sramu
Ils sont fous ces Slovenes!

Gregor27 ::

Eto ZLATA naša konec EPa.

Večina že veste, da podrobneje spremljam Luko ...

Evo par HIGLIGHTSOV za spomin ;)

judoka ::

Daneu, Vilfan in Zdovc se mu lahko priklonijo


Daneu je v HOF in je bil kapetan svetovnih prvakov.

Okapi ::

In bil je MVP na svetovnem prvenstvu!

Samuel ::

Danes srečal Kokoškova v Cityparku... tip ma bliz 2m... skoči pred njega en starejši možakar, pa mu čestita. :)
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Sarkozy ::

judoka je izjavil:

Daneu, Vilfan in Zdovc se mu lahko priklonijo


Daneu je v HOF in je bil kapetan svetovnih prvakov #Judoka

In bil je MVP na svetovnem prvenstvu! #Okapi .


ah to so bili drugi časi, ko smo še "udobno" gostovali v Jugo timu
vsi trije v "takratnih slovenskih reprezentancah", ne bi osvojili NIČ
ne bi bili MVP nikjer in ne bi bili v HOF nikjer

lahko pa še naštejem s kakšnimi velikani so igrali ti trije
DANEU (Korač, Skansi, Čosič)
VILFAN (Dalipagić, Kičanović, Delibašić, Slavnić)
ZDOVC (Petrović, Kukoč, Radja, Divac)

vsi po vrsti HOF in FIBA's 50 Greatest All-Time Players

DRAGON tega "privilegija" nima
ima pa VELIKANSKO srce :)
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

kow ::

Divac je tolk overrated, da je smesno.

judoka ::

ah to so bili drugi časi, ko smo še "udobno" gostovali v Jugo timu
vsi trije v "takratnih slovenskih reprezentancah", ne bi osvojili NIČ
ne bi bili MVP nikjer in ne bi bili v HOF nikjer


Jah ti si zacel primerjave. Ce dodajas še "bi", potem skenslas vsa dejstva in pristanes na domisliji.

gus5 ::

Koliko 'patriotov', ki se derejo - kdor ne skače, ni Slovenec, ve, da je bil Saša Dončić dve leti izbrisan? Bo Dončić dobil odškodnino za izbris, ki ga je US RS kar dvakrat razglasilo za protiustavnega, Evropsko sodišče za človekove pravice pa označilo za administrativno etnično čiščenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Sarkozy ::

vsak ima svoje mnenje
ampak zame je Gogi večji igralec od Daneua, Vilfana in Zdovca skupaj
spoštujem pa seveda tudi druga mnenja :D

Ils sont fous ces Slovenes!

Scaramouche ::

gus5 je izjavil:

Koliko 'patriotov', ki se derejo - kdor ne skače, ni Slovenec, ve, da je bil Saša Dončić dve leti izbrisan? Bo Dončić dobil odškodnino za izbris, ki ga je US RS kar dvakrat razglasilo za protiustavnega, Evropsko sodišče za človekove pravice pa označilo za administrativno etnično čiščenje?


Ne kvari določenim patriotom tukaj dneva, te bodo razglasili za rasista,kseonofoba in še kaj...

vsak ima svoje mnenje
ampak zame je Gogi večji igralec od Daneua, Vilfana in Zdovca skupaj
spoštujem pa seveda tudi druga mnenja :D


kako sploh primerjati?

Nabolj uspešen slo igralec vseh časov, NBA in v tekmovanjih za evro ligo,dal največ energije not..
brez njega smo izven medalje!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Primerjalo se bo čez 50 let in takrat bo Daneu sigurno višje na lestvici od Dragiča. Vilfan in Zdovc pa nižje. Kje bo Dončič je pa težko reči.;)

Kar se pa zlate medalje tiče, če smo čisto natančni, sta Dragič in Dončič Srbe samo močno utrudila.>:D Ker 4 minute in pol pred koncem ju ni bilo več na parketu, Srbi so pa vodili za eno piko.

kow ::

Drzi. Ko je dal Blazic tiste 4 pike, je bil svez kot da bi se tekma komaj zacela.

Scaramouche ::

Okapi je izjavil:

Primerjalo se bo čez 50 let in takrat bo Daneu sigurno višje na lestvici od Dragiča. Vilfan in Zdovc pa nižje. Kje bo Dončič je pa težko reči.;)

Kar se pa zlate medalje tiče, če smo čisto natančni, sta Dragič in Dončič Srbe samo močno utrudila.>:D Ker 4 minute in pol pred koncem ju ni bilo več na parketu, Srbi so pa vodili za eno piko.


Daneu? Kdo je on? v Svetovni košarki? statistika? je bil ključen element v zmagah kot Goran?

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Primerjalo se bo čez 50 let in takrat bo Daneu sigurno višje na lestvici od Dragiča. Vilfan in Zdovc pa nižje. Kje bo Dončič je pa težko reči.;)

Zakaj šele čez 50 let? Od kje ti to? Igralce mnogi primerjajo med generacijami že takrat, ko so še aktivni in primerjave so najbolj aktivne ob upokojitvi. Za Dražena so nekateri govorili, da je najboljši Jugoslovan (ali celo Evropejec) celo pred njegovo smrtjo. LeBrona nekateri že danes primerjajo z Jordanom, čeprav ima pred sabo še najmanj 5 sezon kariere in še vedno igra na najvišjem možnem nivoju.

Kar se tiče primerjave Dragić-Daneu ni prav nič zgrešeno, če je nekdo mnenja, da je Dragić pred Daneuom. Sam sicer menim, da ga je morda (poudarek na morda) ujel, vendar še ni prehitel (morda ga nikoli ne bo), ampak Dragić ima še nekaj let kariere, kjer lahko osvoji še kaj, med drugim tudi NBA prstan, morda ponovi sezono 2014 in se mu uspe uvrstiti na All-Star tekmo, kamor bi se ob večji prepoznavnosti lahko uvrstil že leta 2014. V tem primeru bi po mojem mnenju presegel tudi legendarnega Ivo Daneua.

Je pa to seveda stvar debate in okusa, še posebej ker gre za primerjavo med nekom, ki je igral neko zelo drugačno košarko v 60ih ter v enem klubu in močni, a še zdaleč ne najmočnejši ligi (ter kljub temu dosegel zelo lepe uspehe) in nekom, ki igra v moderni dobi v najmočnejši ligi na svetu proti najboljšim igralcem planeta. Z reprezentanco pa je toliko medalj dosegel tudi zato, ker je igral skupaj s še boljšima igralcema tiste generacije Koraćem in Ćosićem ter Skansijem (pa s tem ne želim zmanjševati njegovih fantastičnih dosežkov, ker tudi on je bil pomemben člen pri osvajanju takratnih medalj, samo malo dodatnih informacij).

Ta primerjava bo tudi vedno bila vsaj po eni strani povsem nesmiselna, ker imamo izredno malo posnetkov Daneua, kjer bi mlajše generacije sploh lahko videle njegovo kvaliteto ter primerjale njegov vpliv in kvaliteto z drugimi igralci tistega obdobja, kaj šele z Dragićem in ostalimi iz generacij, ko imamo na razpolago praktično vse tekme v njihovih karierah.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Daneu je bil z Olimpijo državni prvak v državi, ki je bila tisto leto (1970) svetovni prvak. Kar podvig, bi rekel;)

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

LeBrona nekateri že danes primerjajo z Jordanom, čeprav ima pred sabo še najmanj 5 sezon kariere in še vedno igra na najvišjem možnem nivoju.


Mhm 3-5. Pa še od tega sta mu dva naslova priigrala Ray Allen in Kyrie Irving.

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Daneu je bil z Olimpijo državni prvak v državi, ki je bila tisto leto (1970) svetovni prvak. Kar podvig, bi rekel;)

Torej je sedaj slovenska liga najmočnejša liga v Evropi?

Pravi pokazatelj kakovosti ligaškega tekmovanja v evropski košarki je Evroliga. Kljub temu, da je Daneu z Olimpijo bil kar 6x jugoslovanski prvak (impresiven dosežek), se je z Olimpijo samo dvakrat uvrstil na Final 4 ter bil leta 1967 tretji (in v 60ih se nobeni jugoslovanski ekipi ni uspelo prebiti dlje od polfinala). Glede na to, da so takrat v Evroligi igrali samo državni prvaki (torej ne tako kot danes, niti v 90ih, ko so poleg državnih prvakov igrali še po dva ali trije klubi iz najmočnejših lig - tretje mesto Olimpije iz leta 1997 je torej mnogo večji uspeh), to spet ni nek neverjeten uspeh in kaže na to, da jugoslovanska liga ni bila ravno najmočnejša.

Poleg tega leta 1970 Daneu ni bil izbran niti v najboljšo peterko prvenstva, niti ni bil med TOP 10 strelcev prvenstva.

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

LeBrona nekateri že danes primerjajo z Jordanom, čeprav ima pred sabo še najmanj 5 sezon kariere in še vedno igra na najvišjem možnem nivoju.


Mhm 3-5. Pa še od tega sta mu dva naslova priigrala Ray Allen in Kyrie Irving.

A ti sploh prebereš celotne stavke, ali morda vidiš samo en ozek podatek in nato odgovarjaš na nek argument, ki ni bil nikoli izrečen? Napisal sem samo, da ga NEKATERI primerjajo z Jordanom. Je to neresnica? Nikjer nisem napisal, da to počnem jaz, niti da si to LeBron zasluži. Je pa LeBron definitivno boljši od tvojega Kobeja, če že uletavamo z nepovezanimi argumenti.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Dragic je že sedaj najboljši slovenski košarkaš. Je dominanten, zvezda v Nba z nekaj odličnimi predstavami. Takega še nismo imeli.

Pa zdovc med dragičem, vilfanom in daneuom nima kaj delat no:D

sheeshkar ::

Vazelin je izjavil:

Pa zdovc med dragičem, vilfanom in daneuom nima kaj delat no:D

Zakaj ne? Prej Vilfan kot Zdovc.

Sarkozy ::

sheeshkar je izjavil:


Poleg tega leta 1970 Daneu ni bil izbran niti v najboljšo peterko prvenstva, niti ni bil med TOP 10 strelcev prvenstva.


točno tako
nekaterim je dovolj, da gredo na wiki in pogledajo, aha
Daneu je svetovni prvak leta 1970, in whaou bil je kapetan
pravzaprav v Ljubljani je bil eden najslabših na parketu
Tvrdič, Skansi in Čosič so bili kilometre pred njim
Ils sont fous ces Slovenes!

Okapi ::

Kakšen sluzast izgovor si boš izmislil pa za to, da mvp leta 1967 na svetovnem prvenstvu ni nič vreden?;((

Sarkozy ::

sheeshkar je izjavil:


Ta primerjava bo tudi vedno bila vsaj po eni strani povsem nesmiselna, ker imamo izredno malo posnetkov Daneua, kjer bi mlajše generacije sploh lahko videle njegovo kvaliteto ter primerjale njegov vpliv in kvaliteto z drugimi igralci tistega obdobja, kaj šele z Dragićem in ostalimi iz generacij, ko imamo na razpolago praktično vse tekme v njihovih karierah.


kako da ne
na netu je teh posnetkov na tone
za mlajšo generacijo sem zbrskal na YouTube nekaj ključnih nastopov omenjenih treh
in "njihov doprinos" k osvojitvi zlate medalje na svetovnem prvenstvih

Daneu (Zlato SP1970)


Vilfan (Zlato SP1978)


Zdovc (Zlato SP1990)



Statistika je kot bikini
pokaže veliko, ne pa vsega ;)
Ils sont fous ces Slovenes!

sirotka ::

Evo, srbsko jokanje se še kar nadaljuje:

šernk ::

kaj hočejo s tem povedat? da so bili sodniki zanič na tem EP? Mi nismo rabili finala igrat, da smo to izvedeli, smo že prej....

so pa vsaj v finalu sodniki precej kompenzirali svoje napake pri odločitvah. Torej Vidmarju so piskali nepotreben faul, potem pa ko bi mu lahko ga piskali, so piskali osebno v napadu. ampak tega se seveda na takšnih posnetkih sedaj ne vidi. Problem o čungalunga sodnikih pa seveda ostaja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bambam20 ::

Srbi se ne bodo nikoli sprijaznali, da jih je premagala ena majhna Slovenija. Že to, da je Srbija tako oslabljena prišla do finala kaže na resne probleme pri ostalih reprezentancah, ki os izgubile proti njim. Rusi bi jih zelo verjetno premagali v polfinalu, če bi imeli bolj disciplinirano igro v napadu.
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412212 (8680) Drevesce
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617557 (14725) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539633 (32271) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921336 (18017) jrtjtejtt

Več podobnih tem