» »

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

««
3 / 19
»»

note3 ::

Mislim,da ga letos ni junaka(oz ekipe),ki bi lahko premagala našo??.Imamo veliko možnosti za???

Drevesce ::

Smurf je izjavil:

So far so good. Danes je treba navijati za grcijo proti finski. Jutri pa je potem treba izgubiti proti Franciji.


Zakaj? Mi smo že najmanj drugi. Štejejo medsebojne tekme.

edit: šele sedaj sem prebral v ekipi, da še nimamo zagarantiranega drugega mesta.. kako to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

note3 ::

Mislim,da smo favoriti,ce kdaj je to letos,da bomo na vrhu.Nimamo se kaj bat srbov,ki sploh niso v neki vrhunski formi,če igramo kot znamo nimajo šans.

Kurzweil ::

@note3, sem kar prav napovedal, Rusija - Latvija 69:84 ?

Smurf ::

Drevesce je izjavil:

Smurf je izjavil:

So far so good. Danes je treba navijati za grcijo proti finski. Jutri pa je potem treba izgubiti proti Franciji.


Zakaj? Mi smo že najmanj drugi. Štejejo medsebojne tekme.

Ce finska premaga grcijo, francozi pa nase, potem se gre na kos razlike med nami 3, za 1-3 mesto. 1 in 3 mesto pa sta takticno slabi.

Glede tega, da smo glavni favoriti za medaljo, ni res. Realno smo med top8 reprezentacami, med top4 pa ne. Lahko se nam stvari poklopijo in rata, ampak favoriti definitivno nismo. Je pa smesno, kako se taki komentarji zmeraj znova najdejo ze zadnjih 20 let :).

Drevesce ::

Hvala Smurf za pojasnilo. Sem bil prepričan, da so to pravilo že umaknili. Bolj logično bi mi bilo, da se najprej gleda medsebojne tekme.

Sicer pa ja, mi smo verjetno tam na kakšnem petem ali šestem mestu v vrsti za medalje.

Španija, Francija, Srbija, Litva na tem prvenstvu niso samo za okras. Pa še polno ekih bo v nadaljevanju, proti katerem bi bile možnosti 50-50 (Italija, Turčija, Rusija, Grčija, Hrvaška, Latvija,...). Nekatere ekipe sicer niso v formi, ampak playoffsi so popolnoma druga zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Smurf ::

@Drevesce
Sej se gleda medsebojno tekme, ampak ce so 3 ekipe izenacene in je vsaka premagala eno izmed drugih, potem se gleda kos razlike.

Stavnice nas trenutno uvrscajo na 5 mesto (na zacetku smo bili na 7). So pa Spanci zdalec prvi favoriti.

Smurf ::

Se ena zadeva, ce premagajo grki fince, bodo tudi Francozi imeli nekaj vec motiva igrati, ker bodo izbirali med 1 in 3 mestom (1 je pa vseeno boljse od 3). Tako, da danes res navijat za Grke :D!

Kurzweil ::

Poljaki trenutno vodijo 9:0 proti Francozom... je šele začetek, ampak ravno toliko, ko tako veselo kalkulirate

Smurf ::

Ce Poljaki premagajo Francoze, se nam se zmeraj splaca igrati na lahko proti Francozom, ker bomo 1. v vsakem primeru.

note3 ::

Imam občutek,da bodo francozi danes namerno zgubili proti poljakom s tem bi izlocili fince ali grke,ki so vsekakor neugoden nasprotnik.

oo7 ::

Dobro, da imamo mi Dragiča in Dončiča drugače ne bi bilo vse skup nič od nič.

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Dobro, da imamo mi Dragiča in Dončiča drugače ne bi bilo vse skup nič od nič.


hm...

dobro, da imajo Hrvati Šariča in Bogdanoviča... Srbi Bogdanovića in Marjanoviča... Litva Valanciunasa in Kuzminskasa, Italija Datomeja in Belinnelija, Rusija Mozgova in Shveda... Latvija Bertansa in Porzingisa, Finska Markkanena in Koponena, Francozi De Cola in Foruniera, Izrael Howella in Casspija, Nemci Schroderja in Theisa,... da ne naštevam dalje...

Smurf ::

Malce me skrbi izjava Kokoskovega, da ne bo kalkuliral. Upam, da je to zgolj PR :). Francozi so le ognali Poljake.

note3 ::

Če jutri zmagamo igramo povsej verjetnosti z ukrajino kaj pa potem naprej je ze kdo racunal??

bambam20 ::

note3 je izjavil:

Če jutri zmagamo igramo povsej verjetnosti z ukrajino kaj pa potem naprej je ze kdo racunal??


Zelo verjetno. Najslabše , kar bi se nam zgodilo, da bi bili po porazu s Francozi? trejti, ker potem gremo v 1/4 na Španece. V primeru, da smo prvi, nas čakajo ŠPanci šele v polfinalu in bi imeli šanso za bron.

Vendar počasi.

Danes tekme nisme gledal, vendar so zadeli naši 13 trojk iz 30 poizkusov in odigrali tako kot se od njih pričakuje.

Jutri bomo videli iz kakšnega testa so naši.

eric_cartman ::

Še dobrih 5 minut do konca Finska Grčija. Če Grčija izgubi (vse kaže na to) in jutri mi zgubimo proti Francozom, to pomeni, da smo tretji?

Se pravi moramo jutri zmagat in je za nas že jutri odločilna tekma. To kar se tiče glede kalkuliranja. Jutri moramo torej zmagati. Sicer se nam slaba piše.

note3 ::

eric_cartman je izjavil:

Še dobrih 5 minut do konca Finska Grčija. Če Grčija izgubi (vse kaže na to) in jutri mi zgubimo proti Francozom, to pomeni, da smo tretji?

Se pravi moramo jutri zmagat in je za nas že jutri odločilna tekma. To kar se tiče glede kalkuliranja. Jutri moramo torej zmagati. Sicer se nam slaba piše.


Zakaj bi bili tretji sej bi imeli isto tock kot finska.To pa pomeni da smo mi pred njimi ker smo jih premagali ali kako se gleda tudi po koših smo v prednosti

Kurzweil ::

Ko pride do tro-kroga medsebojne tekme ne štejejo več, če se ne motim... bom pa iz nekje drugje skopiral tole, kar mislim da drži:

V primeru, da Finci zmagajo Grke (kar kaže da bodo) in Islandce (kar je skoraj zagotovo):

- Če zmagamo Francijo smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 2 ali manj smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 3 ali 4 smo drugi
- Če izgubimo s Francijo za 5 ali več smo tretji

Če je moja matematika pravilna seveda.


...sicer pa počakajmo tekmo Finska - Grčija do konca...

note3 ::

Kurzweil je izjavil:

Ko pride do tro-kroga medsebojne tekme ne štejejo več, če se ne motim... bom pa iz nekje drugje skopiral tole, kar mislim da drži:

V primeru, da Finci zmagajo Grke (kar kaže da bodo) in Islandce (kar je skoraj zagotovo):

- Če zmagamo Francijo smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 2 ali manj smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 3 ali 4 smo drugi
- Če izgubimo s Francijo za 5 ali več smo tretji

Če je moja matematika pravilna seveda.


...sicer pa počakajmo tekmo Finska - Grčija do konca...


Mislim,da ta izracun ne drzi,ce se gleda se gleda za koliko razlike je ekipa zmagala in izgubla vse tekmo in se izracuna (+-kosev)
Trenutno je tkole
Slovenija=+45
Francija=+45
Finska=+14

bambam20 ::

Nič. jaz na to karto, da bi izgubili za 3 li 4 toče ne bi šel, ker se ne bo izšlo.

Jutri bosta Slovenija in Francija bili boj za prvo mesto, s katerim se izgneš Špancem v 1/4.

1. mesto prinaša Špance zgolj v polfinalu, kar nam potem daje še vedno šanso za bron.

In mislim, da imamo mi precej boljši bekovsko navezo oz. eno najboljših Dragić-DOnčić , ki bo odpravila Francoze.

Bi se sekiral, če bi imela Parkerja in pod košem mojstra blokad GOberja in Batuma. Pa nimajo nič od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

note3 ::

bambam20 je izjavil:

Nič. jaz na to karto, da bi izgubili za 3 li 4 toče ne bi šel, ker se ne bo izšlo.

Jutri bosta Slovenija in Francija bili boj za prvo mesto, s katerim se izgneš Špancem v 1/4.

1. mesto prinaša Špance zgolj v polfinalu, kar nam potem daje še vedno šanso za bron.


Ja nic ni dobro tudi ce smo 1.v skupini po mojih izracunih ce bo srbija druga v skupini D kot kaže dobimo srbijo v 1/4
Vsekakor se pa nimamo kaj bat francozev ker zaankrat so veliko razočaranje turnirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: note3 ()

bambam20 ::

note3 je izjavil:

[

Ja nic ni dobro tudi ce smo 1.v skupini po mojih izracunih ce bo srbija druga v skupini D kot kaže dobimo srbijo v 1/4
Vsekakor se pa nimamo kaj bat francozev ker zaankrat so veliko razočaranje turnirja.



Bolje Srbe v 1/4 kot Špance :). Srbom manjka polovica nosilcev to se jim bo v nadaljevanju še kako poznalo, ko ne bo Teodosića. Predtekmovanje je druga pesem kot potem boji na izločanje.

bambam20 ::

Teodosić je bil možgani ekipe.

Jaz zaupam v naše . Mogoče mi vliva to zaupanje tudi Dončić, ki zna zadeti , ko je tekma na robu.

Si predstavljate, da osvojijo najmanj bron? Kakšno rajanje bo to? :)

RoccoC ::

Srbija bo prva v skupini zelo verjetno...

bambam20 ::

RoccoC je izjavil:

Srbija bo prva v skupini zelo verjetno...



Če Turki premagajo Latvijo. Latvijci s tem frdamanim Porzingisom delujejo neverjetno. :|...

Gregex ::

note3 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Ko pride do tro-kroga medsebojne tekme ne štejejo več, če se ne motim... bom pa iz nekje drugje skopiral tole, kar mislim da drži:

V primeru, da Finci zmagajo Grke (kar kaže da bodo) in Islandce (kar je skoraj zagotovo):

- Če zmagamo Francijo smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 2 ali manj smo prvi
- Če izgubimo s Francijo za 3 ali 4 smo drugi
- Če izgubimo s Francijo za 5 ali več smo tretji

Če je moja matematika pravilna seveda.


...sicer pa počakajmo tekmo Finska - Grčija do konca...


Mislim,da ta izracun ne drzi,ce se gleda se gleda za koliko razlike je ekipa zmagala in izgubla vse tekmo in se izracuna (+-kosev)
Trenutno je tkole
Slovenija=+45
Francija=+45
Finska=+14


Gleda se kos razlika samo v medsebojnih tekmah, tko da bo tale izracun kr tocen. Ni vazno koga dobimo. Sem se vedno mnenja, da dlje od 1/4 ne moremo.

bambam20 ::

Gregex je izjavil:



Gleda se kos razlika samo v medsebojnih tekmah, tko da bo tale izracun kr tocen. Ni vazno koga dobimo. Sem se vedno mnenja, da dlje od 1/4 ne moremo.


Takaj ne. Edino preko Špancev res ne moremo. preko Srbov pa lahko, saj so močno oslabljeni.

Smurf ::

Ah klinc, ocitno caka Slovenijo tezek razpored. Jutri bo potrebno iti na zmago. Najbolj super bi bilo zgubiti za 3,4 tocke, ampak to je skorajda nemogoce zadeti.

Drevesce ::

Gruzija premagala izraelce 104:91. Shengelia je 25 točkam dodal še 19 skokov.

Še dobro, da je jutri tekma že ob pol 2h, da nam ne bo potrebno čakati cel dan na razplet.

Pri francozih ima najvišje povprečje točk na tekmo De Colo (15,3), vendar to seveda pomeni, da imajo tudi ostali podoben dobrinos. Tale atletska ekipa bo kar izziv za naše. Če bomo divjali, bi se znali Francozi hitro odlepiti.

Francozi imajo najvišji odstotek zadetih metov za 2 točki na EP, tudi trojke pa mečejo bistveno bolje kot naši. Smo pa boljši v izvajanju prostih metov. Kar je zanimivo videti je to, da smo skupno boljši v skoku pa tudi v blokadah. Izgubljamo tudi bistveno manj žog. To je verjetno posledica njihove hitre igre.

Če bomo igrali dovolj agresivno in pametno obrambo, torej ne bomo puščali odprtih metov bo tesna tekma. Imajo kar nekaj ostrostrelcev (Jackson, De Colo, Fournier, Diot, Diaw).

Konec koncev pa, vsi pričakujemo Španijo kar v finalu oz. da bo osvojila naslov, pri tem pa pozabljamo, da jih že v osmini finala čaka verjetno pekel proti Turkom. Hrvati so danes dokazali, da je proti njim možno igrati in na čelu njihovega fanatizma zagotovo lahko šokirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

sheeshkar ::

Večina od vas mora krepko umiriti konje. Toliko govora o kalkuliranju, počivanju igralcev, četrtfinalih in polfinalih, a hkrati pozabljate, da naša ekipa niti slučajno ni tako močna, da bi o tem lahko tako na dolgo in široko razpredali, kot da se od te ekipe pričakuje medalja. Na dveh tekmah smo bili en zgrešen met stran od poraza ter tudi proti Poljski smo imeli nekaj minut, kjer bi se lahko tekma hitro obrnila povsem drugače.

Zaradi Dragića in Dončića ter odličnega vzdušja v ekipi smo trenutno res sposobni premagati skoraj vsakega, a vendar smo zaradi izjemno kratke klopi sposobni proti skoraj vsakemu tudi izgubiti. Ta reprezentanca je povsem sposobna premagati Francijo in nato v osmini izgubiti proti Izraelu, zato prosim ne prehitevajmo dogodkov, pospravimo kalkulatorje in se raje osredotočimo na vsako tekmo posebej. Če pridemo do četrtfinala, je glede na kvaliteto te ekipe, to že kar lep uspeh, tudi če nabašemo Španijo. Ker ponavljam, lahko se zgodi, da pridemo do četrtfinala in nas tam premaga kakšna Latvija, kar glede na individualne kvalitete obeh ekip v resnici ne bi bilo prav nič šokantnega (kljub vsemu pljuvanju forumskih "strokovnjakov").

Naša ekipa mi je sicer zelo všečna, vidi se, da se dobro razumejo, Slovenija že dolgo ni igrala tako všečne košarke in Kokoškov zaenkrat odlično vodi tekme (bolje kot katerikoli pretekli selektor, čeprav že vidim, da ga bodo (boste) kavčarji raztrgali ob prvem porazu). Vse to kljub temu, da smo povsem odvisni od dnevne forme enega igralca, da je naš drugi najboljši igralec neizkušen (četudi zelo talentiran) mulc, da naš tretji najboljši igralec trenutno ni sposoben zadeti bazena (je pa na srečo zelo koristen v obrambi) in da sta prvi menjavi na 4ki in 5ki Sašo Zagorac ter Žiga Dimec. Ponavljam, Sašo Zagorac in Žiga Dimec. Ki menjata (ok, ne prav pogosto, kar pa je povsem nek drug problem) prav nič posebnega (kljub temu, da za njegov nivo igra dobro) Vidmarja ter povsem neuigranega slovenskega Dennis Rodmana (odličen v obrambi, katastrofa v napadu - kar pa upam, da se čimprej spremeni).

Bodimo tudi iskreni - Vidmar, Prepelič, Murič in Blažič (da ostalih niti ne omenjam, kar pomeni več kot polovico ekipe) ne bi bili niti blizu reprezentancam Španije, Litve, Hrvaške, Srbije in Francije ter zelo verjetno tudi kakšne Italije ali morda tudi Turčije. Ne pravim, da vsaj Prepelič in Vidmar ne igrata dobro (ker sta me pozitivno presenetila in upam, da bosta v tem stilu tudi nadaljevala ter da sta formo sedaj ujela tudi Blažič in Murić), ampak to niso igralci s katerimi lahko pričakuješ medaljo ter kalkuliraš koga premagati in proti komu izgubiti. To so solidni drugo/tretjerazredni igralci s katerimi upaš na najbolje ter nimaš nobenih pričakovanj.

Jaz sem do sedaj pričakoval samo zmago proti Islandiji, se zavedal potencialne pasti Poljakov, kljub temu, da smo bili favoriti, proti Fincem (ja, Fincem, domačinom, katerih vzpon nekateri spremljamo že nekaj let in smo za Markkanena ter ostale vedeli že pred prvenstvom) in Grkom nisem imel nobenih pričakovanj temveč upanje, kar bom imel tudi jutri proti Franciji, ki je favorit, vendar ob dobri igri in nekaj sreče vseeno premagljiva. Šele nato bom razmišljal o osmini finala, kaj šele o četrtfinalu in naprej. To smo vsaj na papirju lahko počeli leta 2005 in 2009 ali pogojno 2007 in 2001, vendar tisto generacijo smo nažalost zapravili zaradi nesposobne zveze ter vaških selektorjev. Ta generacija z izjemo dveh ali treh igralcev ni niti blizu individualnim kvalitetam takratne generacije. Je pa res, da morda prvič gledamo res dobro povezano moštvo, kar nam lahko daje nekaj upanja, vendar prosim, bodite malo bolj realni.

Okapi ::

Vedno je hecno gledati, ko en foteljski analitik druge zmerja s kavčarji.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Hehe, sem isto pomislil ob prebiranju.
Sicer pa kot da je kalkuliranje, fantaziranje, sanjarjenje, debatiranje ... na forumu problem. Saj zato pa je ta tema. Kaj drugega pa lahko še počnemo tu? In @sheeshkar se nam tu zgolj pridruži. Samo še en vidik na ekipo in igro več, sicer smo pa v istem čolnu.

DarwiN ::

Še moj vidik:

Jaz sem to prvenstvo že gledal. Španija zmaga z neprekinjeno serijo zmag.

Se lahko nitka zapre. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Vedno je hecno gledati, ko en foteljski analitik druge zmerja s kavčarji.:))

Tipičen Okapi. Ker nima argumentov na vsebino, raje napade avtorja. :))

Drugače pa ja, tudi sam spadam med kavčarje, nevem zakaj misliš, da se imam za kaj drugega, glede na to, da o košarki več kot očitno vem več kot ostali (vključno z našim selektorjem). ;)

Smurf ::

Sej sem ze zdavnej napisal, da je reprezentanca realno na tam 7 mestu po kvaliteti. Ni pa to razlog zakaj ne bi kalkulirali, v bistvu je to razlog kvecjemu razlog za. Ce bi imeli kvaliteto na ravni americani, bi bilo vseeno s kom igramo in bi sli na prvo mesto. Tukaj pa je kalkulacija lahko razlika med tem ali bomo 8 (no lahko tudi failamo v osmini...) ali pa imamo medaljo. Je pa res, da v trenutni situaciji kaj dosti ne moremo carati. Gremo na zmago, ce se bo dalo kaj vec naresti v zadnjih sekundah pa tudi ok....

sheeshkar ::

No ja, meni osebno takšno kalkuliranje v športu ni bilo nikoli všeč. Spomnim se, kako sem bil takrat jezen na Avstralce in zato bi bil velik hinavec, če bi sedaj želel, da naši naredijo kaj podobnega v kolikor bi sploh imeli to možnost. Če vas takrat poteza Avstralcev (ali podobna kalkuliranja kjerkoli drugje) niso motila, potem ok, kar kalkulirajte naprej. Ampak močno dvomim, da se takrat niste vsaj malo pritoževali.

Pa še nekaj. Morda bi vsaj malo razumel kalkuliranje v primeru, da bi se v primeru zmage nad Francozi že v osmini finala lahko srečali s Španci in da bi v primeru poraza igrali proti kakšni Madžarski ali kaj podobnega. Tukaj pa ne gre za to, temveč za kalkuliranje glede četrtfinala in celo polfinala. Ampak bistvo, ki sem ga želel prej izpostaviti je to, da ravno zato, ker NISMO američani, moramo iti korak za korakom, ker zaradi omejene kvalitete naše reprezentance lahko že ob malce slabšem dnevu izgubimo tudi proti kakšni Madžarski.

Poleg tega se pa ne spomnim kdaj bi se o kalkuliranju toliko govorilo kot na tem prvenstvu (pa ne mislim samo v tej temi). Avstralci so nas takrat očitno res prizadeli. In mimogrede, na tistem prvenstvu so nato izpadli že v osmini finala.

Smurf ::

O kalkuliranju se govori vsakic, in vsi to pocnejo, samo mi ponavadi naivno v skupinskem delu igramo na polno. Sej to, da so vceraj dobili slabsi igralci vec minut je tudi kalkuliranje.

Mislim, da nas stab premore dovolj mentalne kapacitete, da si lahko izracuna kaj se mu najbolj splaca, ne da bi ga to oviralo pri dnevni igri in posledicno ni potrebno razmislati korak za korakom. Korak za korakom morajo razmislati le igralce, ne pa strateg. Ta se mora pripraviti v naprej. Da lahko izgubimo v osmini finala ni noben argument zakaj ne bi oddigrali stratesko optimalno.

Osebno se Avstralcev sploh ne spomnim vec.

sheeshkar ::

Smurf je izjavil:

O kalkuliranju se govori vsakic, in vsi to pocnejo, samo mi ponavadi naivno v skupinskem delu igramo na polno. Sej to, da so vceraj dobili slabsi igralci vec minut je tudi kalkuliranje.

Še enkrat, ker je očitno prezahtevno za nekatere. Če mi ne bi igrali na polno, bi sedaj imeli samo eno zmago ter pakirali kovčke, forumski pametnjakoviči pa bi svoje kalkulatorje razbijali v mamini kleti. V resnici je kalkuliranja pri drugih ekipah mnogo manj kot si nekateri tukaj predstavljate (še posebej v prvih štirih krogih, ko kalkulirajo samo popolni imbecili, ki pa jih v Sloveniji očitno ne manjka).

Španci občasno izgubijo kakšno tekmo v skupinskem delu zaradi tega, ker imajo tako širok nabor kvalitetnih igralcev, da jim je resnično lahko vseeno koga dobijo v izločilnih bojih in si lahko privoščijo počivanje, šparanje, tempiranje forme ali kakorkoli želimo temu reči. Naša ekipa nažalost mora igrati praktično vsako tekmo na polno, ker drugače ne bi prišli niti v osmino finala.

To, da so nekateri včeraj proti mnogo slabšemu nasprotniku dobili nekaj več minut pa niti slučajno ne spada pod kalkuliranje, ki se ga omenja v tej temi. Konec koncev smo prepričljivo zmagali in ne načrtno izgubili, kar bi spadalo pod pravo definicijo kalkuliranja. In glede na to, da so se prav v vseh skupinah že zgodili kakšni presenetljivi rezultati, je kalkuliranje v resnici mnogo večja loterija kot preprosto igrati na zmago na vsaki tekmi. Z izjemo Špancev, lahko na tem prvenstvu na dober dan vsak premaga vsakega. Samo poglejmo našo skupino, mi smo edina neporažena reprezentanca, a smo še vedno povsem realno lahko na koncu tudi tretji, čeprav je Poljska včeraj skoraj premagala Francijo, ki je prej že izgubila proti še pred nekaj leti popolnemu outsiderju Finski. Da ne govorim o skupinah B in D, kjer je še praktično vse odprto.

Smurf ::

Eh, pisem zidu. Move along.

Okapi ::

sheeshkar je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vedno je hecno gledati, ko en foteljski analitik druge zmerja s kavčarji.:))

Tipičen Okapi. Ker nima argumentov na vsebino, raje napade avtorja. :))

:)) Ti žališ vse po vrsti in se ti tako početje očitno zdi čisto v redu, ko ti en nastavi ogledalo pa v jok.

sheeshkar ::

Smurf je izjavil:

Eh, pisem zidu. Move along.

Tipičen odziv človeka brez argumentov, ki ne prenese, da ima nekdo drugačno mnenje ter podvomi v nesmisle kot naprimer "vsi kalkulirajo razen nas" in "naivni smo, ker igramo na polno v skupinskem delu". Imaš prav. Move along. :))

Okapi je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vedno je hecno gledati, ko en foteljski analitik druge zmerja s kavčarji.:))

Tipičen Okapi. Ker nima argumentov na vsebino, raje napade avtorja. :))

:)) Ti žališ vse po vrsti in se ti tako početje očitno zdi čisto v redu, ko ti en nastavi ogledalo pa v jok.

Boš v to temo prispeval še kakšno mnenje o košarki, ali boš še naprej zalezoval mene osebno? Ti dam še telefonsko in email, da bo lažje?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Te poleg drugega tudi malo preganjavica muči?

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Te poleg drugega tudi malo preganjavica muči?

nehajmezalezovati@okapi.slotech

Tako, kontaktiraj me na zgornji mail, da ne boš smetil teme z osebnimi napadi. Raje komentiraj dogajanje na Eurobasketu.

Kakšne so naše šanse danes proti Franciji? Kaj je po vaših kalkulacijah najboljša opcija danes? Igrati na polno? Se šparati? Igrati na polno in nato v zadnjih minutah dosegati avtokoše, da bomo drugi v skupini?

Kurzweil ::

Današnji spored:

Slovenija - Francija (zmaga naših za 3-5 točk razlike)
Nemčija - Litva (zmaga Litve)
Grčija - Poljska (Grki so se bojda po tekmi ponovno hoteli kloftat med sabo, zna Poljska presenetit)
Gruzija - Italija (zmaga Gruzije)
Finska - Islandija (Finska, bo pa zanimiv ambient na tekmi)
Izrael - Ukrajina (Izrael, Ukrajina se bo močno upirala)

GupeM ::

sheeshkar je izjavil:

No ja, meni osebno takšno kalkuliranje v športu ni bilo nikoli všeč. Spomnim se, kako sem bil takrat jezen na Avstralce in zato bi bil velik hinavec, če bi sedaj želel, da naši naredijo kaj podobnega v kolikor bi sploh imeli to možnost. Če vas takrat poteza Avstralcev (ali podobna kalkuliranja kjerkoli drugje) niso motila, potem ok, kar kalkulirajte naprej. Ampak močno dvomim, da se takrat niste vsaj malo pritoževali.

Nisem bil nič jezen, saj so mi vplačilo v športne stave pomnožili s 5.5, tako da sem takrat kar dobro profitiral. So pa nato izpadli v osmini finala. Je pa res, da so nas zaradi njih potem ameri izločili v četrtfinalu. Vendar se zaradi kvote 5.5 nisem preveč sekiral :D

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

Na dveh tekmah smo bili en zgrešen met stran od poraza ter tudi proti Poljski smo imeli nekaj minut, kjer bi se lahko tekma hitro obrnila povsem drugače.

Če pridemo do četrtfinala, je glede na kvaliteto te ekipe, to že kar lep uspeh, tudi če nabašemo Španijo.


To smo vsaj na papirju lahko počeli leta 2005 in 2009 ali pogojno 2007 in 2001, vendar tisto generacijo smo nažalost zapravili zaradi nesposobne zveze ter vaških selektorjev. Ta generacija z izjemo dveh ali treh igralcev ni niti blizu individualnim kvalitetam takratne generacije. Je pa res, da morda prvič gledamo res dobro povezano moštvo, kar nam lahko daje nekaj upanja, vendar prosim, bodite malo bolj realni.



Tudi Španija je bila včeraj zgolj met stran do poraza. Na srečo Hrvatom ni šla žoga skozi obroč.

Pridet do četrtfinala s top 3 najboljšim belim igralcem iz Evrope ni noben uspeh.

Pri temu, ko ti Dončića imaš za neizkušenega mulca, se je ta prebudil. Upam, da si pogledal malo kaj je počel dončič proti Grkom in kako je smešil Islandce.

Na drugi strani pa 20 letni neizkušen mulec Makkinen pri Fincih prvi igralec ekipe in zadeva ključne koše.


"Na današnji včerajšnji tekmi proti Islandiji je naša reprezentanca postavila svoj rekord v doseženih točkah na velikih tekmovanjih. Še nikoli doslej ji ni uspelo doseči 100 točk na velikih tekmovanjih na eni tekmi, danes pa je dosegla 102 točki."

Toliko o tem, koliko boljše so bile nekdanje reprezentance pa so ravno tako na vsakem prvenstvu igrale s kakšno eksotično državo.


Glede na vse odstope nosilcev v drugih reprezentancah imamo mi povsem legitimno pravico in upanje, da se prebijejo naši v polfinale, kjer nas bodo čakali Španci.

Nekdanjim našim reprezentancam je manjkal igralec, ki je clutch. Tega nismo nikoli imeli. osebno sem ogromno gledal Dončića , ko je eltos igral za Real in ta je zadel ogromno clutch metov. Tako, da sam imam upanje.

S tem, da znaš zadevati pomembne koše se rodiš in ne naučiš.

Pa lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:



Pridet do četrtfinala s top 3 najboljšim belim igralcem iz Evrope ni noben uspeh.


Če ga poleg zelo dobrega (a še vedno neizkušenega, kar se je pokazalo tudi na Final 4 Evrolige, torej so dobre predstave bonus in ne zahteva) Dončića ter Nemoremzadetibazena Randolpha obkrožajo v najboljšem primeru štirje solidni igralci in nekaj (vsaj na tem nivoju) podpovprečnih igralcev, potem ja, četrtfinale je uspeh. Ne pravim, da bi šlo za kakšen nepozaben, zgodovinski uspeh, temveč bi vseeno to bil uspešen Eurobasket.

bambam20 je izjavil:



"Na današnji včerajšnji tekmi proti Islandiji je naša reprezentanca postavila svoj rekord v doseženih točkah na velikih tekmovanjih. Še nikoli doslej ji ni uspelo doseči 100 točk na velikih tekmovanjih na eni tekmi, danes pa je dosegla 102 točki."

Toliko o tem, koliko boljše so bile nekdanje reprezentance pa so ravno tako na vsakem prvenstvu igrale s kakšno eksotično državo.


Nikjer nisem rekel, da so bile boljše, govoril sem izrecno o individualnih kvalitetah, ki so bile dovolj velike, da smo takrat pred prvenstvi ter tudi po skupinskih delih pogosto lahko realno želeli borbo za medalje. Nažalost se je vedno izkazalo, da se ti INDIVIDUALNI talenti nikoli niso sestavili v kvalitetno EKIPO, za razliko od preteklosti pa vsaj zaenkrat kaže, da je kljub slabšim individualnim kvalitetam, ta reprezentanca končno uspela sestaviti potrebno kemijo ter primeren sistem. Vendar pa v izločilnih bojih poleg ekipnega duha ter sistema slej kot prej potrebuješ tudi nekaj več individualne kvalitete, torej se mora našim poklopiti mnogo več stvari kot samo ugoden žreb, da bi lahko upali na medaljo. Število točk na eni tekmi proti eksotom pa res ni dober argument v tej debati.

bambam20 je izjavil:



Glede na vse odstope nosilcev v drugih reprezentancah imamo mi povsem legitimno pravico in upanje, da se prebijejo naši v polfinale, kjer nas bodo čakali Španci.

Upanje definitivno, legitimno pravico pa prav gotovo ne. Tudi mi v ekipi iz takšnih ali drugačnih razlogov nimamo vseh individualno najkakovostnejših košarkarjev, ki bi v idealnem scenariju lahko igrali.

eric_cartman ::

Naj mi nekdo razloži zakaj se naši tako mučijo s trojkami če pa imamo tako zapravljenih ogromno žog? To so delali že na prejšnjem prvenstvu. Našim trojke enostavno ne zlaufajo in takrat nas vsi ujamejo oz. celo pridejo v vodstvo.

Sicer pa sem tudi jaz mislil, da bo Randolph, glede na to kako so ga opevali veliko boljše odigral. Upal sem da je vsaj pol tako dober kot je Dragič. Ampak ne glede na to da ne želim biti negativc in jim privoščim vse najboljše. Če ne bi imeli Dragiča bi bili tam, kjer je sedaj Islandija. Verjetno bi celo menjali mesto z njo.

Smurf ::

Zato ker potrebujemo tudi to, da trojke zalaufajo.

Sej Randolph je za vec kot pol igralca, v obrambi je nepogresljiv, met mu zaenkrat pac ni zalaufal, ampak to ni njegova primarna naloga. Gledati igralca zgolj skozi ucinek tock je precej naivno.
««
3 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412214 (8682) Drevesce
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617559 (14727) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539638 (32276) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921338 (18019) jrtjtejtt

Več podobnih tem