» »

Kako do MSdosa brez disketnika?

Kako do MSdosa brez disketnika?

simonchelo ::

Imam en problem! Ne vem, kako naj pridem do MSDOSA! Nimam disketnika, torej s sistemsko ne bo šlo! Naložene mam pa windowse xp!

ima kdo kak predlog?

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Matek ::

CD?

Naprimer dobi si CD od windowsew 98, pa maš pri zagonu z njega opcijo MSDOS. Drugače si pa sam poišči kak boot image na netu in zapeči cd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Duhec ::

V biosu nastavi, da je prva boot enota CD-ROM. Nato bootaj s ploščkom od WinXP . Prebij se do recovery konzole vpiši admin geslo in že si v recovery konzoli, ki je na moč podobna 'DOS' oknu (Command promptu). Nato delaš z kao 'DOS' ukazi od WinXPjev.
Hm, zakaj bi to rabil, če nimaš kakšnih težav ?

simonchelo ::

Sploh ne vem! sm downloadav ene par fajlov, pa nuben ne dela, tko kokr bi mogl! A je kdo iz ljubljane, ki bi mi bil pripravljen zapečt boot CD! Plz

iso2000 ::

Kaj točno zapečt?

simonchelo ::

Hočm, da mi sistem pride v tak položaj kot s sistemsko disketo, ampak le s CDjem!

Jakka ::

simonchelo: mail.

Če pa še kdo rabi zagonski CD od win98 pa nej pove =).
Drugače rabiš samo fajle z zagonske diskete pa en img file, da narediš bootable disk.
:D

simonchelo ::

Jah! Še zmer nedela! Učinek je isti, kot če vstavim napačno disketo!
Nč mi ni več jasn! Kva nej še probam?

T(he) Boss ::

Samo kratka opomba za zagonski CD naret iz zagonske za win 98, s to kombinacijo ne bo mogoce videti ntfs particij. Zakaj pa tebi ne boota pa ne vem, mogoce ni bil CD prav posnet, treba je naret boot cd, ne samo fajlov kopirat. Jaz ti lahko posljem image cdja, ki more delat, pa se gor je program za ntfs particije (ntfsdos). Imaga je kakih 5mb.

simonchelo ::

No dej pošl! Sej sm zapeku! Čist prou sm vse naredu! pošl še ti ta fajl, pa mi povej kako nej vse nardim! Korak za korakom! Pečem v Nerotu

Jakka ::

simonchelo: ti naredim image in pošljem na mail?
Image pa ne bo velk.
Sm mel pa tut jest probleme zadnjič k sm hotu še en boot cd narest, enostavno cd ni delu.

Klemenn ::

em..jzst bi tut BOOTDISK na cdju meu namest na disketi..k disketa je too slooow...em..a bi mi en to zapeku v en img fajl, pa mi postal (al dcc na ircu, al pa l,ahk tut server postavim, pa uploada) mam pa adsl :\

freserovski ::

jaz sem se s tem tudi že zaj..., boot cd mi je uspelo naredit, toda potem, ko sem zraven zapekel še kake fajle, npr kak bios itd jih nisem mogel prebrat iz dosa... Kdo ve kaj bi bilo glede tega za storit?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Predator ::

jaz mam večino moji sistemskih cd-jev bootable ( narejenih z win98 boot disketo ) pa še nisem mel problemov, sam pazit moraš da ko bootaš z cd-roma da zarad tega ker je floopy emulation ta emulation dobi a:, prvi disketnik pa b: ( če bi kdo pol kej hotu flashat z diskete... ); do cd-roma pa tud še ni bil nikol problem dostopat, sej izbereš pač boot z podporo za cd-rome

jebediah kaj to rabiš, image boot diskete pa kako zapeči bootable ali da ti en prav naredi image enga bootable cd-ja

T(he) Boss ::

Ce kdo rabi win me zagosnki cd mi naj maila. Drugace pa je lahko pri win 98 problem fdisk, ce imas vecje diske (problem bi naj bil ze pri diskih 80giga). Da bi pa na CD dodal se bios pa bi mogo prvo naredit image in potem ga z necim odpret in dodat bios in potem spet nazaj na cd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win98 boot cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
151473 (1087) Padly88
»

deinstalacija windowsov xp na notebooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111262 (1133) Imagination
»

Kako nredit "boot CD"?

Oddelek: Programska oprema
163391 (3186) Sims
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

bootable

Oddelek: Pomoč in nasveti
71135 (980) Jolando

Več podobnih tem