» »

bootable

bootable

Jolando ::

rad bi neredil bootable cd, kjer na se na koncu zalaufa en exe fajl na cdju(je ze napisano v autoexec.bat-relativna pot)
sm ze neki probal pa 3 cdje skuru;((
1. kaj moram na cd skupirat command.com?
2. mam nerota-probal sem z imitacijo diskete, brez imitacije, pa zmerom napise ni diska, zamenjajte disk in pritisnite tipko...
z imitacijo diskete ne mors dost naredt, ker kaze samo root
God save the Queen, she ain't no human being...

McWolf ::

morš u biosu naštimat da se ti najprej s cdja boota!:)

dr.J ::

Nekaj sem našel tule.
Sicer pa google...

Jolando ::

wolf: vem.....
dr.j:hvala bom pogledu
God save the Queen, she ain't no human being...

Ales ::

V Nerotu dela 100%, brez težav. Sem pa tudi jaz 2 cdja uničil, preden sem pogruntal...

Naredi boot disketo, tako ta pravo. Čisto tako, kot želiš da potem boot zgleda. Stestiraj trikrat z bootanjem preko flopice. Na disketi obvezno naredi tako, da ti računalnik potem v DOS vidi tvoj CD, drugače stvar ne bo zelo uporabna. Mislim, kaj ti bo boot cd če potem dela kot flopica in nič več. Je pa res malo smešno - s CDja bootaš in moraš naložiti podporo za CD... :)

Izberi v Neru "CD ROM (boot)", pusti na "Bootable logical drive": A: (V flopici imej tvojo boot disketo).

Obvezno pusti "Finalize CD" BREZ kljukice.

Peči.

To je vse. Zdaj se ti s tega cd-ja comp boota. Ko boš vtaknil cd spet v Nera, bo zgledalo, kot da je prazen. Zdaj lahko nanj posnameš kar želiš, diagnostične programe, itd... Pečeš kot da je običajen prazen cd (ne kot boot cd!).

Zagon bo zgledal takole: pc bere z skritega dela boot cd-ja, kjer je emulacija floppy diska. Pc dejansko misli, da to je floppy disk, dodeli tej enoti črko a: Tvoja prava flopica je zdaj b:

Z emulirane flopice se naloži popora za cd, ki je npr d:. Po bootu vidiš tako še vse programe, ki si jih zapekel v drugi seansi pečenja, na "prazen" cd. In imaš a(cd),b(floppy),c(disk) in d(cd) enoto v pcu...

lp,
Aleš

gkovac ::

Ej Jolando...

V reviji Win.Ini je opisan postopek kako narest res dobro bootable disketo. Fantje so se zelo potrudil in pravjo, da lahko s to disketo celo brkljaš po netu... sicer še nisem probal, ampak mislim da je res... v glavem... tukaj najdeš to:

Win.ini - Januar 2001 - Nasveti in pomoč - Zagonska disketa (kot je treba) stran 52 - 55

Win.ini - Januar 2001 - Nasveti in pomoč - Prva pomoč, stran 44 do 51

dva res dobra članka

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

su37 ::

Glej, zadeva je preprosta. Najdi si Norton Ghost, naredi image diska (po novi instalaciji Winsov ter namestitvi programov ki jih običajno rabiš), zaženeš pc, greš v Nerota, greš na boot cd, izbereš ISo file, zapečeš, dela ko si v biosu nastaviš BOOT FIRST CD ROM........
Tako si lahko sistem postaviš nazaj v 10min, vključno s formatiranjem a ne...8-)

Jolando ::

hvala vsem
zanima me, ce je mozno da bo pol zalaufal en fajl na cdju(bi napisal u autoexec.bat), s katerega bootam
ker ce das imitacijo diskete ti pokaze sam root dir, tisti fajl pa je u drugem direktoriju
pot bi morala bit relativna, da bi lahko na vsakem racunalniku nucal
God save the Queen, she ain't no human being...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730891 (24362) Spajky
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151370 (1121) T(he) Boss
»

Kako nredit "boot CD"?

Oddelek: Programska oprema
163389 (3184) Sims
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole
»

CR-ROM !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5881 (745) Eric Cartman

Več podobnih tem