» »

Kako nredit "boot CD"?

Kako nredit "boot CD"?

Sims ::

Zdravo,

imam sledeč problem. Rad bi naredil boot CD. Problem je v tem, da nimam na računalniku disketne enote (ne maram disket). Z neta sem potegnikl boot98, vendar je narejeno tako, da potrebujem disketo, drugače mi "failov" noče posnet ...

Kako bi vi rešili problem?

Gapi ::

Pros kolega ki ima disketno naj ti z winimage ali kaj podobnega naredi image datoteko pol ti jo pa naj prek maila pošle. Taka je moja ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Damjan Jagar ::

Ce govoris o boot CD kot o zagonskem CD-ju za zagon DOS/WIN v slucaju problemov sem predvcerajsnjim ravno bil na eni nemski strani, ki ponuja zagonske fajle za vse OS.

Vendar nimam linka. Malo povprasaj na #slo-tech (tam sem ga jaz dobil) ali popraskaj po google.

Sims ::

Sem dobil "file" od zagonske diskete. Ko hočem v Neru naredit boot cd, mi reče, mi da navoljo samo neko opcijo z neki .IMG. Ona druga, ko bi z diskete dal, je pa onemogočena (ker disketnika nimam). Kak naprej? KAj je tisto z tistim .IMG?

Imam tisti Winimage ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Tr0n ::

http://www.nu2.nu/bootcd/

Dobis vse kar nucas za direktno zapeko boot CDja.

Predator ::

tole sem našel ko sem ircloge pregledal, upam da je to to kar iščete

http://www.bootdisk.com

SasoS ::

.ima, .img vseeno kaj je, samo da ni kompresiran (size mora biti 1474560 bytov). Ce je kompresiran, preimenuj datoteko v .zip in dekompresiri, nato pa spet renamaj ce je potrebno. mora delat! :D

Sims ::

Hm ... Nekako sem razumel tote .IMA. Z win image sem naredil boot.ima. Nato v Neru navedel prav ta "file". Nero zapeče in ok. Ko pa hočem probat, se boot z CD sicner začne, vendar potem javi, da ni boot! Probal sem več variant in mi ni uspelo. Uničo tri CD. Zdaj pa ne vem kaj je narobe.

Moj postopek je bil tak.

- kolega je naredil boot disketo(jaz nimam disketnega pogona),
-kolega mi je kopiral "faile" iz diskete ter jih poslal preko maila meni,
-jaz zaženem Winimage in dam na new, nato na format 1.44MB,
-v ta ustvarjen image vstavim te "file", ki sem jih dobil od kolega,
-shranim kot boot.ima.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Tr0n ::

Saj ti pravim, na zgornjem URLju imas vse datoteke, da ti direktno zapece boot CD. Jaz sem si ga naredil z boot disketo in Nerotom. Enostavno das boot disketo v disketnik, izberes boot CD v nerotu in to je to.

Sims ::

Tr0n: Ja vem. To je preverjena metoda, tudi z moje strani. Vendar "Jaz NIMAM diketnika.":D. Imam pa vse potrebne faile ... Kolko sem ugotovil, potrebiujem *.ima, drugače nero noče pečt! Toto *. ima, pa zgleda ne znam naredit, piše v zgornejm postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Tr0n ::

Vidim, da se ti ne da brat. Torej step-by-step, kako narediti DOS boot CD brez disketnika by Bart's way to create bootable CD-Roms (for Windows/Dos).

1. presnami si BCD full package v1.1.1
2. odpakiraj vsebino v en direktorij (recimo "c:\bcd")
3. presnami si Nero Aspi Library (wnaspi32.dll) in odpakiraj v "c:\bcd\bin" direktorij
4. presnami si BFD full package v1.0.7 in odpakiraj v isti direktorij kot BDC ("c:\bcd")
5. presnami si cdromsi.zip (updated Nov 4, 2002) in ga prav tako odpakiraj v "c:\bcd"
6. zazeni Command Prompt in pojdi v "c:\bcd", zazeni bcd cdromsi, se prej pa vstavi v pekaca prazen CD

To je to.

Preden izvrsis 6. tocko, lahko se v direktorij "c:\bcd\cds\cdromsi\files\" dodas datoteke, ki jih zelis kasneje ob bootu imeti na cdju. Ne se bat, vse potrebne datoteke kot so fdisk in format so ze zraven.

SasoS ::

kolega mi je kopiral "faile" iz diskete ter jih poslal preko maila meni

TU je napaka. Kolega ti more poslat image diskete ne fajle! Kajti, če ti samo kopiras file se boot sektor ne prepise, winimage ga pa ne ustvari na novo!

Sims ::

Tr0n: Hvala, je šlo, tako kot si napisal. Zboota ok. Vendar ustvari en pogon R:\ kateri je cd. Pmeni, da lahko menjam CD in podobno, do diska c:\ pa ne pridem ...

Boot je pa uspel :D

Bom tudi probal varjanto od SasoS.

Tero ::

Mas mogoce NTFS? Zato je logicno da ne prijes do c:\ ker dos ne zna brat ntfs.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tr0n ::

Sims: normalno lahko dostopas do vseh diskov, ko je enkrat sistem zbootan

Sims ::

Tero: Ja, je NTFS. Sploh nisem pomislo na to.:D :8)

Sims ::

Hvala vsem za trud. Imam še eno vprašanje. Se da dobiti smao "Fdisk" od XP (je tako modro). Ker tisti prepozna NTFS.

Mislim, ne reče se Fdisk, je kr vključeno v setup od WinXP, bi pa mel samo tisti del, ko se upravlja z particijami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win98 boot cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
151473 (1087) Padly88
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151371 (1122) T(he) Boss
»

Boot cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
5908 (809) freserovski
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452285 (1656) BlackHole
»

bootable

Oddelek: Pomoč in nasveti
71136 (981) Jolando

Več podobnih tem