» »

Računalnik Lag-a

Računalnik Lag-a

MatevzV ::

Pozdravljeni

Imam problem z računalnikom. pojavlja se mi lag ozr štekanje pri predvajanju filmov, glasbe in igranju igric. Poleg tega pa mi med samo uporabo računalnika javi zvok kot, da bi vtaknil/iztaknil miško ozr. usb.
Računalnik je bil na novo sestavljen skoraj leto dni nazaj (stara kišta, vse nove komponente). po pol leta je crknila grafična, v garanciji. Po dveh mesecih neuspešnih popravil (iz strani prodajalca) in čakanja, sem doplačal za novo boljšo kartico. od takrat se mi pojavlja lag.
Računalnik ma original windows 10, in je imel ob menjavah grafičnih na novo naložene gonilnike. Prav tako so vsi gonilniki 'up to date'

Komponente:

CPU: intel core i5 6400 2,7 ghz
Grafična : MSI Nvidia Geforce gtx 1050ti 4gb gddr5
Ram: 24 Gb
OS: Windows 10 home 64bit
Prostora za shranjevanje cca 1,5 Tb na (mislim da) treh ssd diskih

Hvaležen bi bil za vsak nasvet.

Lep pozdrav
Matevž

smacker ::

Napajalnik?

MatevzV ::

Sem hotel napisat, pa nevem kje lahko pogledam v sistemu, ali moram računalnik odpret in pogledat?
Je bil pa prav tako kupljen nov lanskega septembra...

konspirator ::

Na računu piše.
--

konspirator ::

Verjetno je kupil že sestavljen komplet (tipa bigbang, pcplus).
--

MatevzV ::

Sem odprl in pogledal.

Chieftec
GPS 600A8
Max power 600w

hojnikb ::

formatiraj
#brezpodpisa

MatevzV ::

Kupil sem sestavljen set l2008, zanj dal jurja in mi je zdržal do lanskega leta... pa še bi delal, če nebi hotel it v korak s časom.Toliko o kupljenih rigih.

Za trenutni komplet sem dal več kot 1300€, pri privat firmi, ker sem verjel, da bom dobil dober setup. Če bi se enkrat, bi raje za ta denar vzel še enkrat rig iz Hn....

konspirator ::

Napajalnik je vsaj po spec info ok:
http://www.chieftec.eu/de/netzteile/ps2...

Kako dela w10 v safe mode ?
--

MatevzV ::

Po resnici povedano, se nikoli nisem probal.

Tudi formatiral ga še nisem nikoli.

filip007 ::

Najbolje, da pogledaš z Malwarebytes, ni nujno da je strojni problem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MatevzV ::

Sem poskusil. Našel je sedem groženj, katere sem dal v karanteno in zbrisal. Vendar se vedno ni zelenega učinka, saj računalnik se vedno laga ob filmih in apilih, katere je bivsi rig peljal z lahkoto.

Trenutno prenašam podatke iz C na druge particije, zjutraj sledi format in nova instalacija vsega...

bambam20 ::

Predno greš formatirat bi moral preizkusit drugo grafično.

MatevzV ::

Lahko dam ta staro not....

btw. Kaj moram naredit, če bi hotel met not dve grafični? Obe sta od nvidie, samo da je ena nx8800gt

bambam20 ::

MatevzV je izjavil:

Lahko dam ta staro not....


Seveda. Poizkusi s staro grafično,če praviš, da so se težave začele , ko si vstavil novo.

MatevzV ::

Staro od tega riga sem poslal nazaj (reklamacija), ker je pri predvajanju iger/filmov ozr na samem ekranu delalo črte in kocke. Poskusili so jo popraviti pa ni imelo učinka. Potem sem doplačal razliko do nove in močnejše (trenutne grafične) 1050ti , ko poženem kakršnekoli teste, je vse v zelenem območju, pri sami uporabi pa še vedno laga in dela priklop/izklop zvoke.

Potem sem poskusil na obstoječem rigu zamenjat grafično, z grafično iz še starejšega racunalnika pa mi ne pozene ekrana. Potem sem poskusil dat tastaro in tanovejšo grafično iztočasno v motherboard, da bi sem lahko normalno pognal računalnik, da bi driverje za staro grafično naložil, pa me heba, ker za win10 ''nimam driverjev''

Sem pa že poskusil, da bi nanovo windowse naložil, pa nimam pojma kako naredit. Do vključno win7 sem to znal, sedaj pa .... sem ostal za časom

Riff ::

tud win 10 se še vedno nalagajo kot win 7 ( asl pa 8.1) ali dvd ali usb boot, nč novega tle

BorutK-73 ::

Odpri upravitelja opravil in preveri kaj največ žere rama ali cpu-ja.
Probaj še očistit z CCleaner in za malware SUPERAntiSpyware.

SimplyMiha ::

Driverje imaš vse posodobljene? Pa ne govorim samo o grafični, pač pa tudi za matično (chipset), omrežne (network), zvočne itd., praviloma jih vse najdeš na podpori od matične plošče. Veliko je lenih serviserjev, ki naložijo kar driverje z priloženega CD-ja, ki so že zastareli.

Tole z zvokom vklapljanja/izklapljanja USB naprave mi zveni kot glitch v USB sistemu oz. slab kontakt ene od USB naprav.

1. Preveri v varnem načinu (safe mode). Če se tam problem ne pojavlja, potem najverjetneje nagaja kak program/driver.
2. Posodobi driverje (pojdi na stran podpore za svojo matično).
3. Preveri USB kontakte (izklopi vse USB naprave razen miške/tipkovnice, zamenjaj miško/tipkovnico če še ne pomaga, nato preglej USB kontakte med matično in ohišjem). Če imaš USB zvočnike, tačas uporabljaj navadne z audio jackom (ali slušalke).
4. Če to še ne pomaga, je matična verjetno okvarjena.
5. Glede zatikanja filmov, poskusi kakšen drug video player (npr. PotPlayer je odličen). Lahko da samo rabiš prave kodeke.

bambam20 ::

SimplyMiha je izjavil:


4. Če to še ne pomaga, je matična verjetno okvarjena.
5. Glede zatikanja filmov, poskusi kakšen drug video player (npr. PotPlayer je odličen). Lahko da samo rabiš prave kodeke.


Zakaj bi bila matična okvarjena, če so se začele težave, ko je vstavil novo grafično? Prej teh težav ni imel?

SimplyMiha ::

Lahko da se je kaj zgodilo med vstavljanjem nove grafične. Nenameren udarec ob kakšen del, kabel, premakne se kaj.

bambam20 ::

Osebno bi najprej zamenjal grafično, šele nato iskal vzroke naprej.

MatevzV ::

Pozdravljeni

Evo, sem se spravil probavat predlagane rešitve.
Poiskal sem motherboard podatke, in na netu poiskal driverje na uradni strani. Sem potegnil dol in poizkusil instalirat, pa mi pove," da računalnik ne dosega zahtev za namestitev" ozr nekaj podobnega (so že bila podobna vprašanja za takšno napako, pa brez odgovora). No potem sem se probaval raznorazne setup ikone v samih mapah, kjer mi je napisalo, da niso kompatibileni z Windows 10 trenutno verzijo. Wtf, ker sem izbral vse po specifikacijah.
Potem sem pregledoval, kot mi je predlagal en forumas Procese med predvajanjem spilov in filmov. Poraba cpu, rama itd (vse stolpce) ni nikoli presegla 20%, tako da sem bil spet v slepi ulici.
Nato pa sem poskusil v upravitelju naprav ročno posodabljat komponente (izbereš komponento, desni klik in posodobi gonilnik). Šel sem kar vse po vrsti, nekatere je napisalo, da so že instalirani najboljši gonilniki, druge je dol potegnilo. Nato sem restartal comp. Po ponovnem zagonu sem probal film, kateri ni lagal, nato sem se poskusil z zagonom AC4 Black flag, ki mi je na starem compu delal BP, na tem pa na polno stekal. Spil je normalno funkcioniral, zato sem dal vse nastavitve grafike ipd na max, spil dela normalno.
Edino kar se mi še pojavlja, je izklop/priklop "usb"
Se bom zvečer se malo poigral z novejšimi spili in driverji, da vidim kaj se še da naredit in če je lag rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popcorn Time ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4816386 (7205) KTr1sk
»

Kateri je najboljši media player? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814749 (7074) Map
»

4k film na računalniku porazen

Oddelek: Pomoč in nasveti
132075 (1143) mat11
»

Problem pri predvajanju videoposnetkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
9664 (560) denisek123
»

Rahlo zatikanje slike

Oddelek: Zvok in slika
152281 (1966) Sssaga

Več podobnih tem