» »

Problem!!!

Problem!!!

Huey P ::

Stvar je taka, da imam doma en star procesor Pentium 100 na njem pa en bombastičen hladilnik. Torej jaz hočem dol vzet hladilnik in ga namestiti na čip northbridge na moji KT133A plati. Zelo rad bi ga snel, ker je prav takšne velikosti, da bi pasal na northbridge.

Le en problem je;
- tale hladilnik je dobesedno nemogoče odstraniti od procesorja. Hladilnik pa izgleda takole; - na procesorju so taka hladilna rebra, na katerih pa je ventilator (hladilnik je zelo podoben Blue Orbu), ventilator pa tako narejen, da ga preprosto lahko snameš (ob strani sta taka gumba, ki ju pritisneš in snameš ventilator).

Stvar je glih nalašč za čipe!!!

Probal sem že z vsem, ampak ne gre. Tako močno sem ga dol vlekel, da se malo ni socket odlomil.

Da si boste lažje predstavljali je tule slika Blue Orba. Tisti hladilnik na P100 je zelo podoben temu, le da ima ventilator malo višje in ga lahko preprosto snameš.


Zanima pa me kako naj ga snamem, saj je stvar tako "zalepljena" na procesor, da ga skoraj ni mogoče odstraniti brez da bi poškodoval procesor.

Da ponovim; hladilna rebra so zalepljena na procesor, le ventilator gre dol...

Hvala vnaprej!
..::DOOM III: The Legacy::..

OrlyTM ::

Probi dat v hladilnik, da se dobr ohladi in še enkrat potegni, če ne gre ... pač ne gre.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Huey P ::

V hladinik???

A misliš, da bi uničil procesor, če bi z veliko močjo potegnil dol hladilna rebra???

..::DOOM III: The Legacy::..

crusader ::

Ja, dej za neki časa v hladilnik,ker se da potem rebra lažje odstranit (mi je uspelo na v2000).Pol pa z izvijačem počas odstraniš rebra.Sam ne preveč na silo da ne boš proca zlomu>:D

Dalmatinc ::

počasi da kej ne polamaš sem že vifu kak zgleda zlamano>:D

Huey P ::

A v zmrzovalnik ga lahko dam???
In kolko cajta mora biti v hladilniku/zmrzovalniku??:|:|:|
..::DOOM III: The Legacy::..

Koci ::

Po mojem bi blo pa boljš, če bi ga čimbolj segrel, da se lepilo omešča. Če ga daš zmrzovalnik je vliko bolj tvegano, da se ti odlomi socket, ker so zamrznjene stvari veliko bolj nepredvidljive.

Stripy ::

Najbolje, da ga kar skuhas, potem pa malo prezveci in izpljuni hladilnik.
Ali pa je mogoce ideja z zmrzovalnikom vseeno boljsa. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilator za matično pološčo 4x4 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212062 (1698) maxum
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417973 (15096) Wofk
»

Hercules 8500LE:: zamenjava hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7930 (807) SnakeBite
»

geforce TI 4200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5790 (751) ali3n

Več podobnih tem