» »

Starševstvo

Starševstvo

Temo vidijo: vsi
1
2
»

looser ::

če si na minimalcu, imaš precej nižje za plačat (morda celo 0); poišči si lestvico olajšav (oz. plačil) glede plačil za vrtec, odvisno od prihodkov na člana v družini...

FTad ::

NikolormousB je izjavil:

najmlajsi 5. otrok pa nosi cevlje z luknjami, ki jih je dobil od 1. otroka xy let kasneje...


1. Obleka in obutev je danes nesramno poceni. Sicer pri iskanju razlogov prideš do drugih problemov, ampak pustimo to. Tukaj dobiš otroške čevlje za 5€.

http://www.decathlon.si/p/8370176_otros...

Poleg tega se danes na veliko posoja, menja in podarja oprema za otroke med prijatelji, znanci in celo neznanci (FB skupine itd). Danes v Sloveniji nobenemu otroku ni treba biti brez obutve in oblačil.

2. Luknja v čevlju sicer ni optimalno stanje, ni pa tudi najhujša stvar, ki se ti lahko zgodi v življenju.


Nisem sicer nikoli računal, koliko me stanejo otroci, ampak tako čez palec se mi zdi, da več kot 100€ / mesec ni treba zapraviti za predšolskega otroka. Seveda lahko zapraviš VELIKO več, ni pa nobene potrebe. Pa s tem ne mislim, da otrok životari ampak mu za ta denar lahko omogočiš kvalitetno otroštvo.



No, cetudi je strosek cca 100€ na otroka na mesec, ljudje si ljudje na minimalcu ne morejo privosciti ogromno stevilo otrok. Pa cetudi so cunje lahko poceni, je pa tudi bedno, da lahko nosis vedno samo najbolj cheap stvari.

Ker pa sicer nimam otrok, ne vem koliko te stanejo stvari za skrb otroka v dolocenem obdobju; npr med 0-5 leti (plenice etc), potem vrtec, potem osnovna sola (knjige, ekskurzije) etc etc

K0l1br1 ::

FTad je izjavil:

je pa tudi bedno, da lahko nosis vedno samo najbolj cheap stvari.
Stvar kvalitete možganskih celic. Eni se ful sekirajo zaradi tega, enim pa je smešno, s čim se folk obremenjuje.

looser ::

če boš za otroka, ko raste kot raketa, kupoval najboljšo robo, boš mogoče frajer (in tvoj otrok tudi), bo pa preplačano...
navadno se mamice dogovorijo in oblačila zaokrožijo, ker jih otroci prehitro prerastejo, preden se oblačila sploh približno obrabijo...

K0l1br1 ::

Oklep, ki ga nabavi mamica, da se otročku nič ne zgodi in da je varen pred naletom kometa in vseh bacilov, zdržni mnogo generacij otrok.

NikolormousB ::

looser je izjavil:

za otroka na mesec zapraviš tudi 300 ali 400€, četudi ga daš v slovenski javni vrtec...


Če imaš visoke dohodke. Z nizkimi dohodki pa pridejo tudi konkretne subvencije za vrtec in višje otroške doklade.

Pa cetudi so cunje lahko poceni, je pa tudi bedno, da lahko nosis vedno samo najbolj cheap stvari.


Jaz lahko svojim kupujem tudi Michael Kors cunje, Ugge za 100 dolarjev in podobno overpriced sranje, ki ga potem podarimo naprej (ne delam si utvar, da so dizajnerske cunje kaj boljše, otrokom je vseeno, to starši kupujemo za sebe). Po drugi strani kupujemo tudi veliko cheap robe iz hoferja, veliko pa dobimo od kolegov, ki imajo malo starejše otroke.

Tudi, če nimaš veliko denarja, lahko otroka oblečeš kvalitetno.

Ker pa sicer nimam otrok, ne vem koliko te stanejo stvari za skrb otroka v dolocenem obdobju; npr med 0-5 leti (plenice etc), potem vrtec, potem osnovna sola (knjige, ekskurzije) etc etc


Kot sem napisal, stane kolikor hočeš, da stane. Lahko je zelo poceni, lahko je zelo drago. Ne rečem, da je z minimalcem enostavno vzgajat otroka, so pa pri starševstvu druge stvari dosti bolj pomembne.

Otroku je vseeno, ali ga boš peljal smučat v Chamonix ali pa boš šel z njim peš na lokalni hrib.

FTad ::

K0l1br1 je izjavil:

FTad je izjavil:

je pa tudi bedno, da lahko nosis vedno samo najbolj cheap stvari.
Stvar kvalitete možganskih celic. Eni se ful sekirajo zaradi tega, enim pa je smešno, s čim se folk obremenjuje.



hja no, dopovej ti to otroku. Npr, ce je otrok mahjen na Spidermana in je zdaj ravno tik pred zacetkom solskega leta potrebno kupiti nove zvezke itd itd. Gres v knjigarno in vidi otrok zvezke s Spiderman platnicami in stane npr 2€/kom, medtem ko stane nek zvezek npr z belo baro platnic npr 1€. On bi itak zelel Spiderman zvezke, ampak jih ne more dobiti, ker si tega ne morejo privosciti.

Jaz sem mnenja, da bi mulc veliko bolj z veseljem hodil v solo, delal naloge oz bil motiviran, ce bi lahko reselval npr matematicne naloge v zvezku, ki si ga je zelel...

Mogoce banalen primer, ampak you get the picture...

K0l1br1 ::

FTad je izjavil:

dopovej ti to otroku.

Komot mu dopoveš, ker zanimivo, kar razumejo stvari.

NikolormousB ::

Jaz sem mnenja, da bi mulc veliko bolj z veseljem hodil v solo, delal naloge oz bil motiviran, ce bi lahko reselval npr matematicne naloge v zvezku, ki si ga je zelel...


No, to je tista razlika med časom in denarjem. Če otroku posvetiš čas, bo razumel, da pač ne bo imel spiderman zvezkov, ali pa bo imel samo enega spiderman. Obstaja ogromno super alternativ spiderman zvezkom.

Btw, primer je precej slab. Za 4. razred otrok rabi 5 zvezkov. Ne vem kakšna je dejanska razlika v ceni, ampak po tvojem izračunu je to 5€. Vem, da nekaterim pomeni 5€ veliko, ampak, če je želja res velika tudi na minimalnih dohodkih to ne bi smel biti prevelik problem.

codeMonkey ::

FTad je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

FTad je izjavil:

je pa tudi bedno, da lahko nosis vedno samo najbolj cheap stvari.
Stvar kvalitete možganskih celic. Eni se ful sekirajo zaradi tega, enim pa je smešno, s čim se folk obremenjuje.



hja no, dopovej ti to otroku. Npr, ce je otrok mahjen na Spidermana in je zdaj ravno tik pred zacetkom solskega leta potrebno kupiti nove zvezke itd itd. Gres v knjigarno in vidi otrok zvezke s Spiderman platnicami in stane npr 2€/kom, medtem ko stane nek zvezek npr z belo baro platnic npr 1€. On bi itak zelel Spiderman zvezke, ampak jih ne more dobiti, ker si tega ne morejo privosciti.

Jaz sem mnenja, da bi mulc veliko bolj z veseljem hodil v solo, delal naloge oz bil motiviran, ce bi lahko reselval npr matematicne naloge v zvezku, ki si ga je zelel...

Mogoce banalen primer, ampak you get the picture...


Moja še ne štiriletna hči zna v trgovini povedati, da je nekaj fino, ampak, da tistega pač ne potrebujemo.

FTad ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz sem mnenja, da bi mulc veliko bolj z veseljem hodil v solo, delal naloge oz bil motiviran, ce bi lahko reselval npr matematicne naloge v zvezku, ki si ga je zelel...


No, to je tista razlika med časom in denarjem. Če otroku posvetiš čas, bo razumel, da pač ne bo imel spiderman zvezkov, ali pa bo imel samo enega spiderman. Obstaja ogromno super alternativ spiderman zvezkom.

Btw, primer je precej slab. Za 4. razred otrok rabi 5 zvezkov. Ne vem kakšna je dejanska razlika v ceni, ampak po tvojem izračunu je to 5€. Vem, da nekaterim pomeni 5€ veliko, ampak, če je želja res velika tudi na minimalnih dohodkih to ne bi smel biti prevelik problem.


Ok, ne sledim cenam zvezkov niti ne vem, koliko jih otrok rabi za en razred.

Mogoce bi bil to boljsi primer: ima familija na minimalcu 3 otroke. Enega npr v 4. 6. in 8. razredu. V soli organizirajo ekskurzijo v posamicnem razredu. Sola se odloci, da grejo na drugi konec Slovenije, ali pa morda celo preko meje. Koliko pride tak izlet? A je 50€ dovolj, da se placa bus, ogledi muzejev, hrana? Ne vem, ampak ce so cene npr 100, 150, 200€ pa da morajo potem starsi dati 450€ tisti mesec, potem je to pa verjetno ze bolj problematicno a ne?

Zdaj, lahko da se spet motim, ker nimam otrok in ne poznam natancnejsih zneskov...

NikolormousB ::

A je 50€ dovolj, da se placa bus, ogledi muzejev, hrana? Ne vem, ampak ce so cene npr 100, 150, 200€ pa da morajo potem starsi dati 450€ tisti mesec, potem je to pa verjetno ze bolj problematicno a ne?


Na hitro. Za 50€ dobijo 4 dnevni izlet. Cca. 35€ recimo stane končni izlet v Gardaland. Ekskurzije, izleti, gledališča in podobno stanejo do cca. 10€, če se gre z avtobusom.

http://www.csod.si/stran/cenik-solsko-l...

r3dkv1c4 ::

shintaro je izjavil:

sm marsikje slišal da so mislli da je precej težje kot v resnici je (ko je bejbi dospel). ni tko težko ČE IMAŠ DOVOLJ DENARJA. če ne bejž od tega

Dokler boš tako razmišljal, boš vedno slab oče....če sploh boš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

korenje3 ::

mujek je izjavil:

shintaro je izjavil:

ni tko težko ČE IMAŠ DOVOLJ DENARJA. če ne bejž od tega

Če imaš denar potem ne dobiš socialnih transferjev (otroški; vrtec). Če nimaš denarja dobiš socialne transferje.
Na koncu si na istem.


če imaš denar ne rabiš socialnih transferjev in imaš varuške, čistilke ...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

kingsix je izjavil:

Primer bližnjih:
- Imeli so malo denarja, od staršev le mama zaposlena in dva otroka (11 in 14). Otroka sta bila sta komunikativna, igriva etc, skratka izgledalo je vse lepo in prav.
Nato dobi foter končno delo in sicer v tujini, sedaj je nek vodja etc. Fast forward dve leti:
- mlajši totano nekomunikativen. Res totalno- v družbi ne reče nič, niti zdravo - nič nič. Le nemo strmi v svoj gsm/ipad, brez odziva, če ga kaj ogovoriš. 1x sem z njim šel igrat Fifo na ps4, katerega so si končno lahko privoščili, in je čist popizdil, ko je izgubil. Razbil kontroler, vrgel v tv etc. Noro.
- starejša : polna ureznin po rokah/nogah , hodi k psihiatru
- mama: po letu dni jo je začel obdelovat en sodelavec (se je ugotovilo)
No - sedaj imajo denar, foter prinese domov mesečno cca. 8-10k EUR... ampak kaj pomaga ko je vse v P*** ?
Sicer še sedaj foter kar grabi po denarju, saj mu ponujajo vedno več. Vsi govorijo kako je uspešen. Jaz tukaj ne vidim nobenega uspega, ampak za večino je edino merilo uspeha denar ter materialne dobrine.

zakon!


1. Od lufta se ne živi.

2. Če starši niso bili sposobni otroka vzgojiti v smeri da bo cenil dano, je to njihov problem ne pa problem "zlobnega kapitala"

3. Gre za disfunkcionalno družino. Predvsem pa sta kriva iba tastara. Ok za očeta bi še razumel da nima časa za otroke ker si je zadal cilj prehraniti družino. Baba se je pa skurbala in otroka zanemarila.

Problem je le v tem, da denarja, dokler ga nisi prinoran zaslužiti na trdo, ne ceni NIHČE. Otroci isto. Sčasoma to kar samoumevno postane, da denar je. Pregloboko jim je sekira padla v med, sedaj se bodo pa zadušili v njem.

Za njihovga fotra sicren nevem ampak v tem primeru bi jaz popokal kufre, zahteval ločitev in skrbništvo, ter z otrokoma šel živet v tujino.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

milot je izjavil:

Ali je biti starš najtežja naloga na svetu?

po mojem ni. miljarde ljudi po svetu so starši, tko da očitno to ne more biti težko, ker je v vsakem od njih v biološkem ustroju da se reproducirajo.

da si pa dober starš da vzgojiš funkcionalno odrasle otroke, e, to pa je po mojem zelo težko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:


da si pa dober starš da vzgojiš funkcionalno odrasle otroke, e, to pa je po mojem zelo težko...


Če je ženska nenormalna je to kar problematično, da.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Če je ženska nenormalna je to kar problematično, da.


Kriv si sam, če imaš s tako otroke.

Magic1 ::

Glede denarja je tako kot je rekel Pahor. On si ne predstavlja, kako bi preživel z manj kot 4k€ na mesec:)) Ok, je res, če je en na minimalcu, drug brez službe, je fu*** up. Če pa sta vsaj dva na minimalcu + transferji, se pa da komot preživet. Seveda pa so odrekanja. Samo folku je težko, če nimajo večino luksuznih dobrin, oziroma imajo nekateri neke pregrehe, ki fajn odžirajo proračun.
Magic

krho ::

0-8 mesecev 450€. Sem pa dobil en kup oblačil v dar.
Prav tako lupinico in voziček (z ležalnim in sedalnim delom), zibko, ter otroško posteljo s stranicami (če bi tale set moral kupiti nov bi bilo to še dodatnih cca 1000€).
Plenice me pridejo 20-30€/mesec
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

estons ::

Eh. Odločitev za otroke (ali proti) nikoli ni popolnoma racionalna. In tudi nikoli ne veš kakšen starš boš (lahko samo poskusiš premisliti o tem kakšen si želiš biti in se potem truditi, da to udejanjiš v praksi) in kakšen bo tvoj otrok. Vsak otrok se rodi drugačen, imajo različne temperamente, različno se razvijajo, različni vzgojni prijemi primejo ali ne, itd. Lahko se pripravljaš kolikor hočeš, pa bo realnost še vedno (zelo ali pa malo) različna od tvojih predvidevanj.

Osnova je, da imaš stvari razčiščene. S sabo in svojo partnerko. Osnove komunikacije, dober odnos, skupno reševanje problemov. Obdobje od 0 do 3 je zelo zelo zahtevno za starše (sploh pri prvemu otroku) in marsikatera zveza ne preživi tega stresa. Če imaš trdne temelje, gre vse lažje, ne glede na to kakšna je vsakodnevica z otrokom. V bistvu je povsem sekundarnega pomena kakšen je otrok, če je zveza ok.

Denar pa, če ne živiš glih na minimalcu, ni pomemben. Vse se da dobit second-hand, na Bolhi, od prijateljev in sorodnikov. Otrok na začetku skoraj vsak mesec rabi večjo številko oblačil in je preraslih oblačil na tone naokrog. Veliko je opreme, ki se uporablja samo v določenem obdobju in je ne rabiš nikoli več - tudi tega je na tone na Bolhi. Probleme imajo samo tisti, ki so fensi in mislijo, da mora bit vse novo in z dizajnersko znamko. In kasneje, da mora otrok dobiti vse kar si zaželi. Kar je zelo velika napaka pri vzgoji. Če imaš te stvari razčiščene, potem so stroški minimalni. Ko postane aktualno tekmovanje s sošolci glede raznih ne-nujno-potrebnih stvari (mobiteli, računalniki, oblačila itd.), je otrok že dovolj star, da zna prodati svoje odvečne stvari ali občasno delati in si tako zaslužiti sredstva za nove nakupe.

Če pa res želiš gledati filme in dokumentarce, se je meni tale zdel dokaj realističen: http://www.imdb.com/title/tt1720616/ čeprav je vseeno pocukrano holivudski. Pa tale: http://www.imdb.com/title/tt1020938/ kjer vidiš, da otrok dejansko potrebuje zelo malo "stvari".
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630321 (24089) krneki0001
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241025 (21663) bambam20

Več podobnih tem