» »

Linux nemogoče instalirat

Linux nemogoče instalirat

popcorn ::

SEm že par dni nazaj tečnaril po forumu...kako mam težave z ubunto linux...
Ok malo sem napredoval od takrat in sicer do te meje da mi ne dela niti ena od 4 distribucij linuxa.
ubuntu kubuntu debian fedora 2, 5, tako live cd ji kot "alternate"
Baje naj bi bil problem zaradi moje plate asus m2n-e
Edini način kako naložit linux naj bi bil menjava plate?!?!?!
Je to res al ima kdo kako drugo varianto, ker plate res nebi menjal ker je stara 14 dni :(
Sem zelo odprt za kakršne koli druge predloge

Gwanaroth ::

In kako naj ti pomagamo na podlagi takšnega posta? Povej malo več, kje se ti ustavi inštalacija, do kam prideš itd...

Povej tudi konfiguracijo sistema!


Če bi bil ti mehanik, in bi ti jaz rekel: "Moj BMW ne dela! A ga res moram menjat, da bo delal? Sej je star komaj 14 dni!"
Kaj bi mi ti rekel nazaj ?

Razmisli malo..
Lights often keep secret hypnosis..

popcorn ::

:D
Ups Sorry
skratka mam asus m2n-e plato, amd x2 3800, radeon 7600gt, 1gb rama
Pri čisto vseh inštalacijah je enako...bootam iz cd-ja pridem v okno za izbiro al instaliram al kaj drugega...kliknem install
Mi vrže ven da boota kernel...potem pa spet llogotip in tam se vse ustavi....zmrzne
Edino pri fedori se mi zgodilo da mi je celo do menija kjer sem izbiral jezik in tipkovnico...potem pa mi je napisalo no driver for hardware found.

Preveril sem vse CD-je vsi so brez napak....
Upam da sem dovolj napisal če pa ne pa z vseljem napišem še kaj...samo da mi kdo pomaga tole reši ???
Ker ne morem vserjet da je lahko en linux tok zaj..... naložit..oz da noben ne dela?!?! ;((
Oz da mam tok zanič plato

Poldi112 ::

Kaj pa če probaš win instalirat, čist toliko da vidiš če gre?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

popcorn ::

Sej winse že mam gor dela BP, mam narjeno particijo za linux....hočm met oboje

popcorn ::

A res noben ne ve kaj bi lahko naredil???

Pleeeeeeeeeease :D

Gwanaroth ::

Izklopi v BIOSu caching in shadowing.

In ko izbereš instalacijo, imaš opcijo za boot parametre. Poleg obstoječih, dodaj še 'nolapic acpi=off' (brez ' ').

Poročaj.
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Aja, imaš mogoče S-ATA disk?
Lights often keep secret hypnosis..

popcorn ::

Jap...... a ga to daje???

Gwanaroth ::

Rabiš modul za tvoj SATA kontroler, če le-ta še ni vključen v kernelu..

http://linuxmafia.com/faq/Hardware/sata.html
Lights often keep secret hypnosis..

popcorn ::

aha ok....sam a nima fedora 5 al pa vsaj openSUSE Linux 10.2 Alpha 4 najnovejši kernel ki naj bi vseboval vse to?

Gwanaroth ::

Ne vem kaj ima in česa nima. Poglej na njih strani.
Sam sem pristaš Debiana in na SATA diske nameščam tako, da najprej namestim na PATA, skompajlam kernel s podporo za potrebni SATA kontroler ter nato vse prenesem na SATA disk.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

416c6573a ::

sata, pata, ata_piix nima veze. 2.6 kerneli za namizne distribucije majo to ze po defaultu notr.

Tvoje vprasanje: glej moj post. Tam se igraj.
Lastnorocno.

popcorn ::

hahaha

bil sem sarkastičen :\

popcorn ::

@wacky

Mam monitor na vga......sam v tem je problem ker ko se mi ustavi se mi ustavi na logotipu...nikjer drugje
kolikor vem (pa ne vem veliko, sem začetnik) čez kernel gre skoz ne vrže ven nobenega errorja...
Tisto ko loada ekaj cel kup vrstic se ne ustavi...potem pa vrže ven logotip npr ubuntu
in tam se ustavi...tam pa nimam kaj videt in nič ne morem tipkat
pred zagonom instalacije sem probaval ukaze
install acpi=off
linux vga=771
nolapic acpi=off

Pa je pri vsem enako vedno se ustavi na logotipu ali pa celo black screen, in se nič več ne odziva

Poldi112 ::

Instaliraj gentoo iz minimal cd-ja. Tam mislim da problema z logotipom ni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gwanaroth ::

Imaš kakšne dodatne eksotične PCI kartice ? Alpa kake zunanje naprave na USBju itd? Če imaš, vse odstrani. Za čas inštalacije imej priklopljeno le najnujnejše (mamaplata + proc + ram + disk + cdrom + grafa + mrežna).
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Hm mogoče ti pa vrže v ozadju kak kernel panic in je kaj resnega narobe s strojno opremo.. mogoče ram ? Namreč linux je občutljiv na tako.

Stestiraj ram z memtestom. Oz. poženi kak burn-in test.

Vse dobiš na ultimate boot cdju (ubcd.sf.net).
Lights often keep secret hypnosis..

popcorn ::

Nimam nobene exotične dodatne kartice...sam radeon 7600 gt??
bom probal tudi z gentoo minimal.
Hmm ram.
A je mogoče da ma kako težavo z dual chanel ram
Kaj če vzamem enega ven in probam sam z 512??

tecumseh ::

Hm. Snami Slax in probaj bootat, tam bos lahko menda videl, kje se ustavi, ce se bo ustavilo.

Roadkill ::

Bi znal bit problem, če imaš Radeon 7600 GT kartico... za to kartico se namreč težko dobi driverje... ker ne obstaja... :P

OK, resno... probaj z eno palčko rama inštalirat. Meni ravno tako ni hotelo inštalirat ničesar razen Slacka dokler nisem probal samo z eno palčko rama. (pa še to sem bil sam kriv, ker nisem opazil, da imam narobe naštimane tajminge na ramu in je zaradi tega bil nestabilen v dual channel načinu).
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

popcorn ::

Ups :D :D
mam Nvidia 7600GT....sm se zmotu.

Looney ::

Kaj pa, če mogoče probaš v besedilnem načinu inštalirat? Mogoče ti enostavno ne dela v grafičnem.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

popcorn ::

Sem probal tudi v text načinu....
Tam sem mi enako ustavi ko naloada kernel..pride do tipkovnice oz miške in tam freeezne..ne gre naprej, nič se ne odzive...amapak ne izpiše nobenga errorja... Ni videti da bi bil kak kernel panic al kako se že reče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: popcorn ()

fexai ::

zakatek,
jst imam zelo podoben problem kot ti in skoraj
enak računalnik, samo da je 7900gt namesto 7600.

probal sem inštalirati suse in mandriva linux. včasih se mi zaštopa tako kot tebi- če gledam detajle mi napiše kernel panick,
včasih mi pa nekako (z večkratnim zaganjanjem) uspe priti v kernel, kjer mi piše login:-root..
Grafična inštalacija pa nikakor ne uspe.
zakaj??????????????

v glavnem, jst v textovnem načinu ne vem kaj naredit in če mi zna kdo tukaj povedat bi bil vesel.

Buldožer ::

Jst se imel podobno težavo. Sicer čist banalno. Ti sicer nisi napisu al maš 64 al 32 bitne distribucije, ampak meni ni na mojem compu uspelo inštalirat nobene 64 bitne distribucije čeprav mam ahlona64, 32 bitni ubunto pa iz prve. Probi še to.
Več glav več ve. No, ni nujno!

roba87 ::

fexai meni se isto dogaja... :( (z SuSe 10.1) fakin' shit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

popcorn ::

ok Slax mi dela brez problema.....kaj je zdaj to??? nč več ne štekam...jst bi vseen rad ubuntu
AMD 955BE, Asus M4A78T-E, ATI 4890

Trubadur ::

Povejte kakšno napako vam vrže ven.
Ker kernel panic izpljune še par podatkov zraven.
Berite Thomasa!

roba87 ::

ja z nekim critical errorjem , samo nevem točno kaj je že pisalo ker ej nekaj časa že od tega odkar sem zbrisal linux

popcorn ::

@svizy
Ne boste verjeli ampak res je delovalo namesto 64 bit ubuntu sem snel dol 32bitno in je zalaufalo brez problema (razen to da sem moral instalirat z
nolapic acpi=off)
Zdaj mam pa en drug problem pridem not na ubuntu in izberem install......grem vse do tja kjer je čas za izbiro particije
Dam maualy select...
Izberem particicjo ki sem jo nastavil že ko sem formatiral disk in na novo nalagal winse (sem jo ppreformatiral na ntfs ker na fat ni hotel sploh zagnati instalacije)
20gb
Ok izberem ta del particije ......sem jo še zmanjšal in razdelil še en delček 500mb za swap
Stisnem enter in kao začne .....potem pa mi enostavno vrže nazaj na live cd desktop??
To sem ponovil ene 4x pa noče naprej....v vseh maualih ki sem jih našel na netu pa tega nikjer ne opisuje???
Lahko še tukaj kaka pomoč :D :D
AMD 955BE, Asus M4A78T-E, ATI 4890

fexai ::

sej samo tako, da ti povem, čeprav verjetno to nima veze z nedelovanjem inštalacije.
500 mb swap je premalo če imaš 1gb rama.
swap(izmenjalna dat.) mora biti vsaj toliko velika kot imaš rama. 1gb ali več-raje več.

416c6573a ::

Verjetno je res kriva premajhna vrednost swapa, vendar zakaj bi pri 1GB rama sploh potreboval swap?

Meni dela ze vec kot eno leto z 1GB rama brez swapa cisto normalno. Se zelo redko se zgodi da mi zapolne cel ram, se to je bolj pri kompajlanju, tam more pa itak pisat tud na disk in je cisto vseeno.
Lastnorocno.

popcorn ::

Sem probal tudi brez swap-a pa mi je enako prekinlo instalacijo...
Čudno pa je da ne morem nastavit tiste particije na primari ampak jo lahko dam samo na logicali...
A je obvezno imeti 2 particiji za linux ena kot boot oziroma oznaka /
in se eno kot /home
???
AMD 955BE, Asus M4A78T-E, ATI 4890

Brane2 ::

Swap je precej nepomemben, če imaš zadosti RAM-a. Tisto pravilo da je treba imeti SWAP, vsaj 2x večji od RAM-a je bistveno bolj veljalo nekoč kot danes.

Danes je tako, da ne bi smel biti intenzivno odvisen od swap-a in če ga mašina začne veliko uporabljati, postane zelo počasna.

Po drugi strani ni dobro da si brez, ker lahko naletiš na aplikacijo, ki ga pa hoče vsaj nekaj.

Po tretji strani pa lahko zelo prav pride, če imaš recimo zaštartanih maso aplikacij, ki so večino časa neaktivne.

Takrat lahko stroj za časa njihove neaktivnosti vrže njihov program ali podatkev v največjem delu v swap in imaš spet ta RAM lahko za kaj bolj nujnega.

Pa tudi cicer lahko pride swap prav, recimo da se izvajat neke sorte hibernacijo, kjer praktično cel RAM prekopiraš v swap in ugasneš mašino. Ob vklopu stvar pobere zadeve iz SWAPa in zalaufa od te točke naprej.

Več ko enkrat sem v sili swap sformatiral in naredil novo zasilno root particijio prireševanju sistema.

Ne vem, zakaj se ti Ubuntu ne inštalira. A če ni panike za prostor, rezerviraj plac za pošten swap, recimo 4G. ali kaj takega, mogoče celo več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

KAr se ostalih particij tiče, je to boljs tvar dogovora in pravil distribucije.

Po nekih osnovnih pravilih naj bi imel posebej particijo vsaj za /boot in /.

V /boot je kernel in iostale stvari, potrebne pri samem zagonu sistema,zato je ta stvar posebej, da je ne bi pomotoma zbrisal ali da bi se ji zgodilo kaj drugega.

/home , /tmp itd dajejo na posebne particije predvsem zaradi varnosti, samo to če ne postavljaš ravno kakega strežnika verjetno ne rabiš.

V osnovi greš lahko IMHO z / /boot in swap particijo.

/boot je ponavaid prva že iz zgodovinskih razlogov. Mašina ji dostopa še skozi BIOS in mnogi BIOSi so imeli omejitve pri dostopu na particijo, ki se razteza preko prvih 1024 cilindrov.
za /swap je načeloma bolje ,d a je takoj za /boot, ker je to na začetku diska, kjer so prenosne hitrosti višje, je pa efekt tega verjetno majhen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

416c6573a ::

Za linux ti ni potrebno vec particij, lahko imas samo glavno / . Pride pa bolj prav ce imas vsaj /home na svoji particiji, saj ti shranjuje vse osebne nastavitve, profil, maile. Pri reinstalaciji dobis vse nastavitve povrnjene, ni ti treba med formatom razmisljat o tem, a si naredil kaksen backup mailov ...

Mogoce je problem v tem, da imas vec kot 4 particije, in hoces narediti se eno primarno particijo.

Primarne particije so lahko najvec 4, ce zelis imeti vec particij, lahko naredis 3 primarne particije, za cetrto mu das "extended", znotraj extended pa lahko potem kot logicne enote das se preostale particije.
Lastnorocno.

Brane2 ::

Za Ubuntu ne vem, a vsaj pri Gentooju se mi je že zgodilo, da nisem mogel nečesa inštalirati, ker je zadev pričakovala kernel na posebni /boot particiji.

Že zaradi takih stvari se splača imetui poseben /boot, ker je poznejše žongliranje s particijami glavobolno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

popcorn ::

V bistvu imam takole....
1 disk 200 gb
Tega mam razdeljenga na 50gb za winse......20gb za linux....130gb za razno
V partition mamagerju pri instalacji pa mi kaže tisto 50 gb kot primarno... potem to 20gb ki pa že spada pod tiso 130gb ki pa je prikazana kot extendet??
te 20 gb pa ne morem nastravit na primarno ampalk je lahko samo logical....
Zakaj mi že od začetka po vrstnem redu ne kaže celotnega diska kot extendet in potem nanizane vse 3 particije??
Ko sem particioniral za winse sem tudi v tem vrstnem redu particioniral....1 wins 2 linux 3 razno...
AMD 955BE, Asus M4A78T-E, ATI 4890

416c6573a ::

> Zakaj mi že od začetka po vrstnem redu ne kaže celotnega diska kot extendet in potem nanizane vse 3 particije??

Butasti windowsi kot je meni znano in kot sem se igral se nocejo zagnati ce niso na primarni particiji.

Torej resitev problema: ce si razparceliral 20G (original linux) na vec particij potem je logicno zakaj ti noce istalirat. Iz linuxa naj bi tvojo konfiguracijo kot si napisal videl kot /dev/Xda1 (win), /dev/Xda2 (blank - extended, ne vidis), /dev/Xda3 (linux), /dev/Xda4 (razno)

Torej med 3 in 4 ne mors vec vrivat particij, lahko jih samo na koncu, tako da razno zmanjsas razno in dodas novo.
Lastnorocno.

popcorn ::

Aha ok štekam.....
A lahko pa tako naredim da nič ne kompliciram in pustim samo to particijo na drugem mestu (20gb) in tja inštaliram (če bo šlo)
Linux, in ne delam nobenih particija za /home , swap....itd???
AMD 955BE, Asus M4A78T-E, ATI 4890

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: popcorn ()

416c6573a ::

Lahko, potem pa samo pri instalaciji doloc 20G za / in bo vse v zvezi z linuxom na tej particiji.

Ce pa zelis imeti kaj posebej, potem pa ali zmanjsat razno pa dodati na koncu particije, ali pa backup razno particije pa na novo razparcionirat 20+130G.
Lastnorocno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] Particijska Shema

Oddelek: Operacijski sistemi
81430 (1292) SasoS
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614698 (3788) Roadkill
»

particija za linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
81415 (1322) baron21
»

Gentoo in dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
211052 (913) moj_nick
»

LILO Bootloader?

Oddelek: Operacijski sistemi
81336 (1206) ank

Več podobnih tem