» »

HP Prenosniki 2017

HP Prenosniki 2017

shadeX ::

Kako je sedaj z zadnjimi HP-jevimi modeli (zadnje leto, dve)? Sam sem imel res slabe izkušnje s HP-ji leta nazaj (od pregrevanja, glasnosti, kvarjenja random zadev) in takrat sem se zaklel da HP-ja ne taknem več (mam tud dost hateful postov o HP-ju že pridno shranjenih na tem forumu).

Fast forward 2017, partnerka bo počasi potrebovala laptop za delo ampak vedno bolj opažam, da je ponudba prenosnikov katastrofalna. Quadi skoraj ne obstajajo več, če pa že so cene navite v nebo. Najraje bi vzel Asusa (lastnik Asusov že 10 let in sem z njimi zadovoljen) ampak kot pravim ponudba za Asusa je res katastrofa in se mi zdi da po specifikacijah so skoz slabši.

Zato sem sicer z grenakim priokusom s scrolanjem po ponudbi na mimovrste opazil tudi nekaj HP-jev, ki za odlično ceno ponujajo kar se da največ. Npr tole. Ima praktično vse kar zahtevam da mašina ima.

- SSD v kombinaciji s HDD-jem (obvezno) - lahko je tudi samo HDD ampak mora imet prost slot za SSD.
- Spodobno (ločeno) grafiko za rendiranje + občasno igranje nezahtevnih iger
- Štirijedrca
- 17" zaslon z 1920x1080 pixli (glede na to da se ukvarja z grafiko manj niti ne pride v poštev).
- HDMI izhod za dodaten zaslon
- Najmanj 8GB rama in še vsaj eno režo za upgrejd

Začuda večina prenosnikov, ki jih gledam pade na ponudbi, sploh Asusovi, ki so dražji za 400€. Zato se pa bojim, da so HP-jevi z razlogom še vedno tako poceni.

Torej kakšne izkušnje imate tisti, ki si lastite HP modele zadnjih 2 let?

kalorijagr ::

Js mam HP Omen 1060 gtx (pavillion), točen model ne vem, lahko pobrskam. Kupil sem ga, ker je bil zelo ugoden. Vsaj v mojem primeru so bile skrbi s pregrevanjem odveč. Kolikor mi je znano pa probooki in elitebooki niso nikoli imeli težav s pregrevanjem.

shadeX ::

Kolk časa ga pa imaš?

blackbfm ::

Ce hocs boljsi build quality moras gledat business laptope na grobo cena je +50%

Razni pavilioni in to so consumer modeli

Yacked2 ::

Jaz sem HPjeva jajca menjal za Thinkpada. I wont go back :D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

shadeX ::

Zgleda, da ni dost forumašev, ki si lasti HP modele zadnjih dveh let. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

peglezn ::

Tud jz sm po dveh HPjih presedlal na thinkpada. na pavillionu mi je popokala plastika ohišja oz kakšen del pri ekranu tudi odpadel, pokvarila se je cd enota in na koncu šel ekran backlight. Elitebook pa se mi je pregreval in ploščo mi je skurilo 2x. HP me ne vidi več.

blackbfm ::

in soliden thinkpad stane dvokratnik cene navadnega laptopa

in ni vse firma no, vse je isto sranje v svojem cenovnem.. sem pucal pred kraktim enga basic lenova zaradi pregrevanja, skrajno bedasto skup sestavljen, dobesedno razdret do zadnjega šraufa da prideš do hladilnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Shark-357 ::

V zadnjih dveh letih smo prodali cca 150+ kom EliteBookov (840/840 G3/G4), pred tem tudi starejše G2/G1/G0, nobenih problemov.

Cruz ::

Moj sosed govori, da se HP pod 700€ ne kupuje.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Ishmael ::

Zamenjaj soseda.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Yacked2 ::

blackbfm je izjavil:

in soliden thinkpad stane dvokratnik cene navadnega laptopa

in ni vse firma no, vse je isto sranje v svojem cenovnem.. sem pucal pred kraktim enga basic lenova zaradi pregrevanja, skrajno bedasto skup sestavljen, dobesedno razdret do zadnjega šraufa da prideš do hladilnika


Ja basic ja, ne Thinkpada :D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jukoz ::

peglezn je izjavil:

Tud jz sm po dveh HPjih presedlal na thinkpada. na pavillionu mi je popokala plastika ohišja oz kakšen del pri ekranu tudi odpadel, pokvarila se je cd enota in na koncu šel ekran backlight. Elitebook pa se mi je pregreval in ploščo mi je skurilo 2x. HP me ne vidi več.


You are doing it wrong.

Za delo uporabljam prenosnike. Resno jih uporabljam, prenašam sem in tja po terenu, ne samo po pisarnah. Ne igram igric, gonim pa virtualke. Ne skrbim pretirano zanje, ker so potrošna roba, zatorej tudi kupujem bolj poceni oz z dobrim p/p (enkrat in edinkrat zlomil drag zaslon, nato sem se naučil =))

Še nikoli se mi ni zgodilo da bi mi popokala plastika. Ja, zaradi padca ja, sama po sebi pa ne. Če se ti je pregreval spet, you are doing it wrong. To da se pregreva seveda opaziš in ga primerno očistiš, ne da ga goniš dokler ne crkne. Če je v garanciji jim zatežiš naj zrihtajo in da jim ga boš jutri spet prinesel, tako da bolje da uredijo prvič.

Priporočam tele:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

oz tole:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Ne vem kaj točno je fora, da so tako poceni, ampak imajo OK p/p. Če rabiš močnejšega poglej za i5. Ja, vem da je proc prišvasan na plato, ampak se ne spomnim kdaj se nazadnje menjal proc na prenosniku (ok, vem, privat sem delal upgrade za en core2duo).

Thinkpadi so super in tastari so imeli res super tipkovnice. Tanove so totalno zanič in ta novi touchpad me spravlja ob živce.
Pa tudi thinkpad ni neuničljiv - ravno lani mi je na poti crknil en. Skrajno neprijetno. Moje mnenje je, da se thinkpade kupuje rabljene za male pare. Če so preživeli 2 leti, bodo tudi dlje. Aja, pa baterije rade crknejo iz čistega miru.

Sam bi priporočal Dell. Te stvari kar delajo in delajo. Edino tipkovnice so bolj zanič. Asus, acer, ... se ne dotikam, ker imajo preveč zanič tipkovnice, kar je pa zame zelo pomembno. Lenovo Ideapad-i imajo presenetljivo dobre.

Yacked2 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

in soliden thinkpad stane dvokratnik cene navadnega laptopa

in ni vse firma no, vse je isto sranje v svojem cenovnem.. sem pucal pred kraktim enga basic lenova zaradi pregrevanja, skrajno bedasto skup sestavljen, dobesedno razdret do zadnjega šraufa da prideš do hladilnika


Ja basic ja, ne Thinkpada :D


Kaj pa vem, Ideapadi niso bili slabi, spodnji pokorv je običajno odprl celo mašino, oz vsaj pomembnejše dele. Mimogrede, je kdo uporabljal Thinkpad Edge. Sem mel enega 13", super za uporabo, dokler ni enega mirnega dne umrla plata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Ishmael ::

Ne vem kaj točno je fora, da so tako poceni, ampak imajo OK p/p. Če rabiš močnejšega poglej za i5. Ja, vem da je proc prišvasan na plato, ampak se ne spomnim kdaj se nazadnje menjal proc na prenosniku (ok, vem, privat sem delal upgrade za en core2duo).

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Mal cenejša a podobna roba.

Drugače je poceni ker je vse prilotano gor. Ram ssd cpu mrežna. Ko kaj crkne lahko samo vržeš v kanto saj ni servisabilno
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Qushaak ::

blackbfm je izjavil:

Ce hocs boljsi build quality moras gledat business laptope na grobo cena je +50%

Razni pavilioni in to so consumer modeli

Točno tako. Vsaka firma ima slabe modele. Lenovo IdeaPad-e, HP Pavilion-e,.... Ko boste pogruntali, da najcenejši prenosniki niti za pisarniške potrebe niso (ni vse v strojni močih komponent, ampak je tudi kvaliteta in materiali izdelave, hladilni sistem,....) bo pa generalno manj težav.
Se tudi pri najboljših serijah najdejo slabi primerki (šarže), samo generalno so taki prenosniki iz lastnih izkušenj povem precej bolj zanesljivi in boljša malo bolj dolgoročna naložba.

Ishmael ::

Elitebooki niso nič bolj zanesljivi kakor pavilioni.
Lenovo pa je daleč od svoje legendarne zanesljivosti.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

shadeX ::

Na koncu se bom raje držal pravila, da nisem tako bogat, da bi kupoval (pre)poceni, ker me to lahko na dolgi rok drago stane, tako da sem se odločil za nakup tega Asusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

antrim ::

Ishmael je izjavil:

Elitebooki niso nič bolj zanesljivi kakor pavilioni. ...


V katerem vesolju? Paviljoni so consumer grade in kot taki problematični že od začetka. Elitbuki so povsem druga linija in so neprimerljivo bolj zanesljivi.

mat xxl ::

antrim je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Elitebooki niso nič bolj zanesljivi kakor pavilioni. ...


V katerem vesolju? Paviljoni so consumer grade in kot taki problematični že od začetka. Elitbuki so povsem druga linija in so neprimerljivo bolj zanesljivi.


Se v celoti podpišem pod ta post v firmi nam še 8510w ji stari 12 let delajo bp .

Mesar ::

Pavilioni so garbage grade, si lahko srečen če ti bo 2 leti delal. Če hočeš nekaj kar bo en čas delovalo potem lahko gledaš vsej v rangu probookov.
Your turn to burn!

broken/link ::

pri nas v firmi imamo 10+ elitebookov, vsi so generacija zadnjih treh let, vsi delajo bp in vsi smo/so zadovoljni z njimi.
edini "problem", ki smo ga imeli oz. smo bili nepozorni pri nakupu je bil v zvezi z elitebookom 1040 G1. Računalnik je imel 4GB rama (premalo za naše potrebe), je imel pa dodatno režo za ram (na katero smo računali), nismo pa bili pozorni na to, da noter paše samo single-sided ram. ki ga seveda prodaja samo HP. in 1palčka 4gb rama stane cca 150eur.

OvCa77 ::

Jaz sem kupil Probooka, ker je bil najcenejši 14" prenosnik z FullHD ekranom. Najbolj sem bil presenečen nad servisom, ker je ekran bledel. Popravljen je bil v manj kot tednu, pa še mednarodno garancijo sem uveljavljal. Ne kupim več consumer prenosnika.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

rawlit ::

Elitebook 850 G2, zdaj že tretje leto, do sedaj brez težav. Pred tem sem uporabljal ThinkPad in mi je bil iskreno bolj všeč - tipkovnica in touchpad.

Saul Goodman ::

thinkpad T/X/W serija or gtfo, je moja mantra. XD

shadeX ::

Torej pravkar dobil naročenega Asusa.

Ne obžalujem odločitve..top shit prenosnik, Asus spet ne razočara. Rečmo, da bo punci všeč :))

mat xxl ::

Kateri je recimo top of top Asusu z 3 letno garancijo poslovni prenosnik, pa raje malo bolj debel, kot pretanek, ki se pregreva 15,6 col večja resolucija.... ? Razred tam mpc 1200 - 1500 eur ?

Qushaak ::

Pomoje je najbližje Vivobook Pro N580. Samo je vidim da 2 leti osnovne garancije.

@shadeX: Sam sem v preteklih letih za stranke dal več prenosnikov Asus razreda 1000-1300€. Čist vsakega je bilo treba nesti nazaj na servis takoj ali po enem mesecu. Tako da so se pri meni izkazali zgolj kot shit prenosniki. Precej podobno izkušnjo sem imel več let z njihovimi matičnimi ploščami. Pa nisem vsakega samo 2-3 kose dal.

shadeX ::

Zelo zanimivo. Pri meni je pa ravno obratno. Sam in nekaj sorodnikov (po mojem priporocilu) ima Asusa. Vsi zelo zadovoljni, nobenih problemov.

Edino enkrat je moj Asus romal na servis ker sem želel šparat na priključkih ampak se to ni dobro končalo.

Invictus ::

jukoz je izjavil:

Mimogrede, je kdo uporabljal Thinkpad Edge. Sem mel enega 13", super za uporabo, dokler ni enega mirnega dne umrla plata.

Sem ga imel.

Super zadevca, sam ima v zgornjem desnem vogalu šibko točko v ohišju, ki ti zvije plato. Meni dela, razen grafike. Oz. dela, ko prav zvijem plato... Zdaj je upokojen...

Dal 900 EUR, skupaj z mSATA SSD in 16 GB RAMa... Edino ekran v k****. In nima priključka za docking station...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Pozabil dodat še to da edini problem pri mojem prvem Asusu je bil pant, ki se je odlomil. To so bili drugače Asusi iz leta 2007 in so imeli drugačne pante kot jih imajo danes. Ta prenosnik ima sedaj oče (s še vedno zlomljenim pantom) in mu še vedno funkcionira super. Razmišljam celo, da mu bi dodal SSD.

Je pa mogoče res, da je kvaliteta Asusov v zadnjih letih padla. Npr opažam kvaliteto izdelave ohišja med mojim iz leta 2014 in sedaj ta novejšim ko sem ga kupil partnerki (dost več plastike). Je pa res da namen mojega je multimedia namen drugega pa bolj gamerska varianta.

Tudi ko sem kupoval zadnjega, sem (sicer na drugi gamerski seriji) bral revijuje nekoga ki je kupil 4 komade tistih prenosnikov in je napisal da so bili trije takoj fuč. Kaj to pomeni in kako je prišlo do tega ostaja neznanka. Bi moral več napisati.

Ampak dokler mam dobre izkušnje jih bom kupoval. Bomo videli kako in koliko časa se bo obnesel tanovejši.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Pozabil dodat še to da edini problem pri mojem prvem Asusu je bil pant, ki se je odlomil.

Hvališ prenosnik, pri katerem se je zlomil pant?*

*Zanimivo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Normalno. Ker mi je še 3 leta po tem brez problema služil. Zlomil se je pant, ne pa oba, tako da je bilo zapiranje in odpiranje še popolnoma funkcionalno.

Kolikor nesreče ima folk s prenosniki, lahko jaz samo potrkam po mizi.

Mare2 ::

shadeX, LOL. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Verjetno imaš ti več nesreče kot jaz, zato "lolanje" in predvsem tudi sam zagotovo ne bi čakal s kakšno svojo zgodbico.

I feel bad for you. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Miha 333 ::

Saul Goodman je izjavil:

thinkpad T/X/W serija or gtfo, je moja mantra. XD

+ Dell Latitude serija, presenetljivo dobri in vzdržljivi.

jnovak ::

Kupil 3 Probook-e ... en star slaba 3 leta, preostala cca leto in pol.

Eden od novejših z Intel procesorjem, preostala z AMD. Vse dela BP. Vsi z Win in vsi pod 450 €. Super zadovoljen (jaz s svojim & tudi ostala uporabnika na svojih prenosnikih).

Ko sem sam kupoval, nisem našel nikjer bolje kakovosti v tem cenovnem razredu (torej, vsaj delno alu ohišje, kvalitetna tipkovnica, mat ekran in Win licenca).


Pred leti sem se čudil, ko sem bral poste ljudi, ki kritizirajo XY znamko zaradi "slabe" kvalitete prenosnika. A ponavadi plačajo 300-400 € zanj in pričakujejo, da bo delal BP 10 let. Po drugi strani se pa za telefone daje 2x toliko in menja 5x hitreje.
Sedaj se ne obremenjujem več - vem kaj zame funkcionira & koliko € moram odšteti, da bom z napravo zadovoljen.

Spet druga liga so potem posti, ko nekdo primerja Pavilion serijo s ThinkPadi. Kot da bi rekel, da so BMW-ji ful boljši od Mercedesov, samo na podlagi primerjave med BMW serijo 5 z Mercedesom serije B. Ah, otroc.

shadeX ::

SquareTrade (tisti ki ne pozna citiram iz wikipedie)

SquareTrade Inc. is an extended warranty service provider for consumer electronics and appliances[1] headquartered in San Francisco's SoMa district.


je naredil raziskavo o tem koliko se določene znamke kvarijo (v zakup je vzel 30k prenosnikov različnih znamk). Raziskavo so razdelili po:

- Ali se je prenosnik sam pokvaril zaradi npr obrabe (malfunction)
- Nesreča (krivda s strani uporabnika)

Če pogledamo samo analizo same pokvarljivosti sta Asus in Toshiba na vrhu z najmanj pokvarjenimi prenosniki. Najslabše so se odrezali HP, Gateway in Acer, kjer je bila pokvarljivost (failure rate) nad povprečjem.

Več o tem

P.S Je pa to kar star dokument (2009).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MonoPattern ::

Imam nekje pol leta HP prenosnik, dal sem zanj malo manj od 700€. Moti me da je ohišje iz plastike, ampak to pride s tako ceno. Tipkovnica je v redu za laptop, touchpada ne uporabljam. Ekran nič posebnega, kvaliteta tudi ni nek presežek(ko je ekran čisto črn vidni svetli madeži). Najbolj me moti, da se grafična kartica, ki je že vgrajena po defaultu pregreva in resetira računalnik na nekaj minut, zaradi česar je bila inštalacija windowsov prava muka. Sedaj z windowsi se reseta samo, če zaženem nek program/igro, kjer se vključi grafična in potem po 10 sekundah spet ugasne. Sem se zajebaval z driverji precej časa, delalo en teden pa je potem windows update spet zjebal driverje. Če vgrajujejo že grafično v laptop naj vsaj poskrbijo da dela in ne ovira delovanja celotne naprave.

Priporočam nakup laptopa višjega cenovnega razreda, ali pa Acer, Toshiba. Imamo v družini 2 Toshibi, ena stara preko 10 let dela še vedno normalno in 1 Acer, kjer ni problemov.

blackbfm ::

P.S Je pa to kar star dokument (2009).


ta dokument niti približno ne more bit več relevanten danes.. sicer pa vsako toshibo ki sem jo rihtal se je obvezno pregrevala + kos plastike nekje na ohišju je bil odlomljen:))

Najbolj me moti, da se grafična kartica, ki je že vgrajena po defaultu pregreva in resetira računalnik na nekaj minut, zaradi česar je bila inštalacija windowsov prava muka...


in zakaj ga ne daš na stvarno napako oz garancijo ??

mamo v družini 2 Toshibi, ena stara preko 10 let dela še vedno normalno


mogoče moraš probat kaj novejšega da dobiš občutek kaj je res normalno..:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

shadeX ::

ta dokument niti približno ne more bit več relevanten danes.


Res je, zato sem pa tudi to dopisal, ampak približno predstavo še vedno lahko kupec ima. Roko na srce, dvomim da bi (sodeč po tej statistiki), HP prilezel na TOP 3 najmanj pokvarljive prenosnike, ali pa da bi Asus (ali pa Toshiba) padla na zadnje mesto. Takih odstopanj ne more biti.

blackbfm ::

Manjsi kot je market share manj je izbire in nezadovoljnih kupcev.. Zato je najvecji rant ravno cez hp

Da pa katerkoli proizvajalec izdeluje bolj kvalitetne laptope kot konkurenca v istem cenovnem mi pa nekako ne pije vode.. Vsi delajo na isti nacin, maximize profit :)

MTB ::

Elitebooka in pavilliona ne moreš primerjat. Tako kot pavilliona in thinkpada ne.
Sta pa elitebook in thinkpad primerljiva. In to govorim iz osebnih izkušenj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320412 (16928) MrNighthawk
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387490 (6329) 34054
»

Izbira laptopa - i5 ali i7

Oddelek: Kaj kupiti
335399 (4550) turbolenca
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821828 (20294) Malajlo
»

Lenovo ThinkPad vs. HP EliteBook

Oddelek: Kaj kupiti
487052 (5921) oldguy

Več podobnih tem