» »

Izbira laptopa - i5 ali i7

Izbira laptopa - i5 ali i7

metek5 ::

Zdravo,

kupujem prenosni računalnik, ki mora biti zmogljiv, ker bi na njemu uporabljala predvsem Adobove programe (Photoshop, Lightroom, Illustrator, InDesign) in Corel. Za izvažanje filmov bi uporabljala svoj stacionarni računalnik, vendar bi jih na laptopu vsaj montirala.

Se v tem primeru bolj splača kupiti dražjega z i7 procesorjem kot cenejšega z i5? Kako je s hlajenjem? Pri prejšnjem laptopu sem imela probleme s pregrevanjem.

http://www.so-doo.si/prenosniki/hp-pavi...

http://www.so-doo.si/prenosniki/hp-pavi...

gendale ::

v tem primeru sploh nisem siguren, da je i7 v dražjem računalniku veliko hitrejši od i5 v cenejšem

i7 ima starejše jedro in deluje pri nižji frekvenci kot i5
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Freaxx ::

Kupi i5, je druga generacija proti prvemu i7 ki je še prva!

bajsibajsi ::

Omembe vredno je, da sta oba omenjena prenosnika "renew" (v kolikor ne ves). Hofer ima vsake tolko casa boljso ponudbo.

urosfri ::

Sam imam tega:

http://www.so-doo.si/prenosniki/sony/f-...

Z dodatkom SSD diska 256GB.

Racunalnik dela ko urica. Na njem montiram video s CS5 prudukti.

nejcpirc ::

Imam službenega HP paviliona DV7 in lahko samo rečem, da brez laptop hladilnika ni mogoče delat. Os je win7, ob največji obremenitvi pa je odprtih kakšnih 5 excelov, 5 pdfjev, chome in mozilla in na vsakem po par tabov, mogoče word, outlook in to je to...segreje se čez 90 stopinj. Sodelavec ima enakega in enake težave, tako da ne priporočam

SLO_Matej ::

Kot je že bilo povedano, pusti radiatorje, pardon HP-je, predvsem Pavilione če nočeš pregrevanja. Sploh pa ne zadev z integrirano grafično kartico za take stvari.

Če ti 17,3" zadeva ni prevelika in ti prednameščeni legalni Windowsi niso pogoj, potem posezi po Lenovo IdeaPad G770AM, ki ga lahko dobiš za 595 eur. LED zaslon pa ima še nekoliko višjo ločljivost HD+ (1600 x 900) kar zna pri takem delu priti prav. Ima že dokaj zmogljiv procesor Intel Core i5 2450M druge generacije, vgrajenega 8 GB DDR3 RAM pomnilnika, 500 GB trdi disk, ki ni med najhitrejšimi (5400 RPM, kot predlagana HP-ja zgoraj, kar je sicer za prenosnike precej običajno, a obstajajo tudi hitrejši) in zmogljivo grafično kartico AMD Radeon HD 6650M 1 GB.

Če pa želiš 15,6" prenosnik, pa posezi po Asus X53SV-SX090V, ki ga dobiš za 629 eur. Ta pa ima tudi že prednameščen Windows 7 Home Premium. V njem je malenkost šibkejši procesor i5 2410M, samo 4 GB DDR3 RAM pomnilnika (dokupiš še 4 GB, kar niti ni drago), malo večji 640 GB trdi disk, ki je enako hiter (samo 5400 RPM) in resnično malenkost zmogljivejšo (razlika je manjša kot pri procesorjih v primerjavi z zgornjim Lenovom) grafično kartico Nvidia GeForce GT 540M 2GB. Je pa znano, da se Adobovi programi zelo lepo ujamejo z Nvidiinimi grafičnimi karticami. Zaslon ima samo HD (1366 x 768) ločljivost, bo pa prenosnik verjetno še malo hladnejši od zgornjega IdeaPada.

djpiky ::

Moja priporočila:
-Glej po resoluciji 1600x900
-Glej da boš imela 2 reži za diska. V eno režo majhen SSD v drugo velik HDD
-Glede na to da se ukvarjaš s grafiko priporočam 17' ekran, svetleč(zaradi barv)
-Grafična kartica tukaj ne bo igrala zelo pomembne vloge razen pri strojnem dekodiranju
-Procesor i7

Je pa mašina s takim specifikacijam malo dražja, ampak kakšen renew v akciji se ga da kar za dobro ceno dobit.

Domini tm ::

nejcpirc je izjavil:

Imam službenega HP paviliona DV7 in lahko samo rečem, da brez laptop hladilnika ni mogoče delat. Os je win7, ob največji obremenitvi pa je odprtih kakšnih 5 excelov, 5 pdfjev, chome in mozilla in na vsakem po par tabov, mogoče word, outlook in to je to...segreje se čez 90 stopinj. Sodelavec ima enakega in enake težave, tako da ne priporočam



Ne ga srat, jaz imam tudi HP DV7 4120em Pavilion , star cca. 1 leto, in se mi nič ne pregreva pa igram igre na največji grafični kakovosti : Call of Duty MW 3, DIRT 2 ,3 , Mass Efect 3 ... pa še bi lahko našteval. Uporabljam tudi Adobe Creative Suite in dela normalno brez pregrevanja. Gor pa imam Win 7 64bit.

Ker pa vidim da imaš službenega in verjamem da so v službi šparali z laptopi, lahko rečem da gre za slabšega v seriji, in je verjetnost da se ravno zaradi tega pregreva velika.
Jaz sem dal za svojega 1100 € in sem zelo zadovoljen, usi so govorili oh ono oh drugo HP se pregreva pa ne vem kaj ... če imaš novi laptop za 500 ali nekaj več € pa pričakuješ da bo delal kot urca se motiš ...

Jaz bom tako rekel, VEČ DENARJA VEČ MUZIKE.

Zheegec ::

Ne ga srat, jaz imam tudi HP DV7 4120em Pavilion , star cca. 1 leto, in se mi nič ne pregreva pa igram igre na največji grafični kakovosti : Call of Duty MW 3, DIRT 2 ,3 , Mass Efect 3 ... pa še bi lahko našteval. Uporabljam tudi Adobe Creative Suite in dela normalno brez pregrevanja. Gor pa imam Win 7 64bit.

DV7 ni samo en, DV7 je cel kup modelov in generacij, različne komponente in različni načini hlajenja. Tako da ja, novi se praktično ne segrevajo. Pač ne smeš direktno posplošiti, ker tako pač ne gre.

V vsakem primeru je bolje i5 + SSD, kot pa i7 brez SSD. Tako, da je pametno zamenjati disk za SSD, ker se najbolj pozna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

toxxR ::

Domini tm je izjavil:

nejcpirc je izjavil:

Imam službenega HP paviliona DV7 in lahko samo rečem, da brez laptop hladilnika ni mogoče delat. Os je win7, ob največji obremenitvi pa je odprtih kakšnih 5 excelov, 5 pdfjev, chome in mozilla in na vsakem po par tabov, mogoče word, outlook in to je to...segreje se čez 90 stopinj. Sodelavec ima enakega in enake težave, tako da ne priporočam



Ne ga srat, jaz imam tudi HP DV7 4120em Pavilion , star cca. 1 leto, in se mi nič ne pregreva pa igram igre na največji grafični kakovosti : Call of Duty MW 3, DIRT 2 ,3 , Mass Efect 3 ... pa še bi lahko našteval. Uporabljam tudi Adobe Creative Suite in dela normalno brez pregrevanja. Gor pa imam Win 7 64bit.

Ker pa vidim da imaš službenega in verjamem da so v službi šparali z laptopi, lahko rečem da gre za slabšega v seriji, in je verjetnost da se ravno zaradi tega pregreva velika.
Jaz sem dal za svojega 1100 € in sem zelo zadovoljen, usi so govorili oh ono oh drugo HP se pregreva pa ne vem kaj ... če imaš novi laptop za 500 ali nekaj več € pa pričakuješ da bo delal kot urca se motiš ...

Jaz bom tako rekel, VEČ DENARJA VEČ MUZIKE.


GOR DOL odvisno kok ma ker izkusenj.. lahko da kdo kupi racunalnik za 1000 in ga obremeni max na 50% in se mu zdi da je vse ok lahko pa kupis crap pa ga obremenjujes in mas probleme z vsakim pa naj bo to HP, toshiba, lenovo, ipd.. sm povem pa samo to.. delal sem v trgovini kjer so se prodajali racunalniki in povem da je 80% racunalnikov ki so sli v garancijo bili znamke HP, med drugim je tudi razstavni exponat crknu, zaradi "pregrevanja"... drgac pa HP ima zmogljive racunalnike vendar premalo da na vzdrzljivost(hlajenje.. = ..zivljenska doba)

osebno bi rekel da mi je do sedaj bil najboljsi kak asus, vendar mam sedaj toshibo, ki se mi zdi da je celo tudi malo boljsa.. drugace pa ce komu ni tesko dati 100€vec... BUY DELL!! kar se tice laptopov je to TOP izbira :)

blackbfm ::

in povem da je 80% racunalnikov ki so sli v garancijo bili znamke HP


ja no shit sherlock, kdo ima pa največji tržni delež?

Zheegec ::

Uh, če bi 80% vseh HPjev šlo na servis pri HP nekje ~20%+ tržnem deležu v Sloveniji (včasih je bil sicer dosti večji), potem ga vsi večji Slo retailerji preprosto ne bi prodajali več. Preveč dela, reklamacij in slabe volje...
Tako pa ima HP podoben fail rate, kot vsi glavni svetovni proizvajalci in pa najboljši DOA postopek - v primeru kakršne koli neumne okvare ga lahko trgovina na mestu zamenja za novega in starega pošlje dobaviitelju... Tudi že celo za mrtev pixel kdaj pa kdaj.
V glavnem, fail rate HP je podoben kot pri ostalih znamkah.
Ne vem, zakaj se vam zdi, da se slovenskim trgovinam splača prodati preko 1000kos HPjev v decembru, da jih potem več kot pol dobijo nazaj po vašem :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Seveda se jim. Saj jim krovno podjetje (HP) plača za manipulacijo garancij. Ni ravno dobro plačano, ampak delo in denar pa je. Kaj misliš da slovenske trgovine sprejemajo garancije zastonj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

toxxR je izjavil:

drugace pa ce komu ni tesko dati 100€vec... BUY DELL!! kar se tice laptopov je to TOP izbira :)


Strojno in pa predvsem po sami zgradbi prenosnikov se pogojno strinjam, ampak DELL podpora je pa porazna. Porazna! Predvsem v smislu spisanih gonilnikov. Kupis HP ali cenejsi Asus in imas malo morje gonilnikov, medtem ko se pri DELLu lomis s pomankljivo izbiro; in to pri (naj)drazjih modelih.

Da ne omenjam fiaska iz par let nazaj, ko je DELL poskusal zavracati vrnitve kupcu ocitno faliranih prenosnikov z 8400/8600 GT karticami, ki so se pregrevali.

Ajrina ::

Jaz imam tega http://www.so-doo.si/prenosniki/hp-pavi.... Photoshop in Illustrator več nič ne šteka :) Prej sem pa šla lahko na kavo vmes, ko sem kak objekt premaknila. Na idle ima 45°, obremenjen pa ne gre čez 60.
Uporabljam pa tudi ventilator (na postelji izštekan, samo kot podlogo) COOLERMASTER NotePal U2. Priporočam, ker lahko ventilatorja poljubno premikaš, zamenjaš, če se pokvarita, nastaviš da pihata/sesata zrak.
Mercator tehnika glede ventilatorja najcenejša + dobiš 12kWh pri gen-i. Glede so-doo pa imajo expresno dostavo. Če pa plačaš po predračunu, dobiš še 3% popusta. Ne hvalim kar tako, trenutno sem najsrečnejša oseba, ker si več ne pulim las, ko delam :D

P.s.: če koga zanima - lučko na touch padu izklopiš s fn+preslednica.

Zheegec ::

Ajrina aaa SSDja nima!!!

:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dope1337 ::

Moje izkušnje:

Home/Multimedia: Asus/Acer
Buisness: HP/Lenovo
High end: Dell/HP/Lenovo (no ... tuki se takaltak da diskutirat v noč xD)

Takšne so vsaj moje izkušnje. Toshiba mi pa nikjer ni izrazito izstopala, po mojih izkušnjah se je lepo vlila vsepovsod, ni pa nikjer izstopala (niti pozitivno, niti negativo).

P.S. Bi se pa ZELO strinjal z DELL podporo ... Katastrofični gonilniki, pri katerih se mi včasih zdi, da delajo po svoji volji xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

toxxR ::

dope1337 je izjavil:

Moje izkušnje:

Home/Multimedia: Asus/Acer
Buisness: HP/Lenovo
High end: Dell/HP/Lenovo (no ... tuki se takaltak da diskutirat v noč xD)

Takšne so vsaj moje izkušnje. Toshiba mi pa nikjer ni izrazito izstopala, po mojih izkušnjah se je lepo vlila vsepovsod, ni pa nikjer izstopala (niti pozitivno, niti negativo).

P.S. Bi se pa ZELO strinjal z DELL podporo ... Katastrofični gonilniki, pri katerih se mi včasih zdi, da delajo po svoji volji xD


Ma lej raje se malo poigram na RACUNALNIKU in poiscem prave driverje pa ceprav mi vzame pol ure vec casa kot pa da se ubadam z HPjevimi integriranimi biosi ki ti delajo tezave ze pri samem formatiranju un zaznavanju diskov za fresh install..

tko da zame je DELL prenosnik ki te nebi razocaral.. drugace pa toshiba je tud vredu sploh pa kar se tice dizajna ce je kdo pac bol mahjen na lepoto kot preformance :)

Zheegec ::

Res ne razumem vašega posploševanja. Toshiba katera? C-serija, L-serija, Tecra, Portege, Quosmio...?

To je nekako tako, kot bi rekel - aha, hočeš avto za dirkanje po race-tracku, FIAT bo pravi avto zate...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

A zdaj brišemo poste že če se odločiš za napačno znamko?

Če nisi ravno DELL, HP Lover ...?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

kot pa da se ubadam z HPjevimi integriranimi biosi ki ti delajo tezave ze pri samem formatiranju un zaznavanju diskov za fresh install..


Sicer ne zagovarjam hpja, ampak nevem kaj tu bluziš. Formatira se isto kot vsak drug komp.

SLO_Matej ::

Invictus je izjavil:

A zdaj brišemo poste že če se odločiš za napačno znamko?

Če nisi ravno DELL, HP Lover ...?

Tako je. Moderator HP fan. Tako da pazi kaj govoriš čezenj. Najini objavi pa bosta tako ali tako izbrisani. :)

Zheegec ::

A zdaj brišemo poste že če se odločiš za napačno znamko?

Če nisi ravno DELL, HP Lover ...?

Ne, samo ne posploševati. "Lenovo je pravi zate". Lenovo ima vsaj 100 trenutno aktualnih modelov, ki se zelo razlikujejo med seboj. Nekateri so odlični (sploh Thinkpad T serija od 1500€ dalje), nekateri niso (G560/G570 serija, V-serija,...) Kater lenovo, serija, model... Ne posploševati. Ti si mu svetoval:
"Avto za dirkanje rabiš, vzemi torej FIAT". NE! Pravi odgovor je vzemi avto Fiat koncerna in to model Ferrari F458 Italia z dual-clutch F1 menjalnikom če nisi expert ali pa ročnim sekvenčnim če si dirkač po poklicu.

Na živce mi gre posploševanje. Pa ne vzeti HP. Ne boš kul kot prvo, kot drugo je z i7 ali kakšen Pavillion z boljšo grafično in slabo baterijo (česar ne rabiš), Elitebooki so pa kar dragi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Zheegec je izjavil:

A zdaj brišemo poste že če se odločiš za napačno znamko?

Če nisi ravno DELL, HP Lover ...?

Ne, samo ne posploševati. "Lenovo je pravi zate". Lenovo ima vsaj 100 trenutno aktualnih modelov, ki se zelo razlikujejo med seboj. Nekateri so odlični (sploh Thinkpad T serija od 1500€ dalje), nekateri niso (G560/G570 serija, V-serija,...) Kater lenovo, serija, model... Ne posploševati. Ti si mu svetoval:
"Avto za dirkanje rabiš, vzemi torej FIAT". NE! Pravi odgovor je vzemi avto Fiat koncerna in to model Ferrari F458 Italia z dual-clutch F1 menjalnikom če nisi expert ali pa ročnim sekvenčnim če si dirkač po poklicu.

Na živce mi gre posploševanje. Pa ne vzeti HP. Ne boš kul kot prvo, kot drugo je z i7 ali kakšen Pavillion z boljšo grafično in slabo baterijo (česar ne rabiš), Elitebooki so pa kar dragi.

Če prebereš še enkrat moj post, sem napisal Lenovo Thinkpad ...

Sicer je bila pa tukaj že debata o slovenski funkcionalni pismenosti.

Da ne govorim o primitivnosti. Brisanje posta, ker nekdo ni glasoval za moderatorjev najljubši laptop. Mislim. Ni čudno da je nova tema o redneckih v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ancalagon ::

I7 all the way

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Če prebereš še enkrat moj post, sem napisal Lenovo Thinkpad ...

Thinkpad kateri? Edge E serija, T serija, X serija ali W serija? Kateri model iz te serije? Če rečeš "Lenovo Thinkpad" si s tem zajel kakšnih 100 različnih modelov. Koliko časa moram še razlagati, da ne posploševati?
I7 all the way

Ja, i7 je itak boljši, čeprav za Photoshop in Illustrator in podobno je bolje vzeti i5 ali i3 in SSD, kot pa i7 če si finančno omejen. Če pa ni ravno neke posebne finančne omejitve pa seveda i7 in ssd.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

kater i7? ne posploševati:D

Zheegec ::

blackbfm je izjavil:

kater i7? ne posploševati:D

Za katerega koli imaš denar :) Delajo vsi enako (=procesirajo), dražji je pač hitrejši. Ne vplivajo na kvaliteto ohišja, ekrana, edino manj časa je treba čakati pri procesorsko intenzivnih aplikacijah. Kot rečeno se pa SSD dosti bolj pozna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Saj fora je da so vsi dobri. Z dobro podporo. Kaj pa človek še hoče več. Sam imam trenutno Edge E320. Za mene dovolj. 8Gb + SSD + i5. Hvala bogu ni noter CD/DVDja.

Mislim pa da je punca dovolj brihtna da zna malo posrfat in se odločit glede na svoje finančne zmožnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Za katerega koli imaš denar Delajo vsi enako (=procesirajo), dražji je pač hitrejši.


Jah ni res, ni tako črno belo. Boljše je vzet zadnji i5 kot pa en star i7. Performas je verjetno zelo tam tam, s tem da ima i5 sigurno nižjo porabo.

turbolenca ::

blackbfm je izjavil:

Za katerega koli imaš denar Delajo vsi enako (=procesirajo), dražji je pač hitrejši.


Jah ni res, ni tako črno belo. Boljše je vzet zadnji i5 kot pa en star i7. Performas je verjetno zelo tam tam, s tem da ima i5 sigurno nižjo porabo.


A bejš no....

blackbfm ::

Kaj se ti oglašaš, tebi je važno da piše gor DELL :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

turbolenca ::

blackbfm je izjavil:

Kaj se ti oglašaš, tebi je važno da piše gor DELL :D


Ejga rožle, priporočilo za dell-a sem podal na podlagi lastnih izkušenj. Pred 4 leti sem kupil HP Pavilion D9xxx, za katerega ti lahko povem, da je poden od compa. Letos sem prešaltal na Dell-a, in zaenkrat zelo zadovoljen z njim. Če bi si pa rad malce razsvetlil svoje znanje glede izbire nakupa laptopa glede HP-ja, Dell-a in Lenovo-ta, ti pa priporočam, da malce pregledaš http://forum.notebookreview.com/ .

Pa srečno!

Aja, pa v bodoče se izogibaj tako mavrično melanholčnih komentarjev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 17

Oddelek: Kaj kupiti
364033 (1413) bluefish
»

Pomoč pri nakupu prenosnika do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
181977 (1728) SLO_Matej
»

pomoč pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
232950 (2444) SLO_Matej
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153454 (3023) matonson

Več podobnih tem