» »

Lenovo ThinkPad vs. HP EliteBook

Lenovo ThinkPad vs. HP EliteBook

eVro ::

Torej, ne zanima me za specifičen model, ampak za splošno mnenje o obeh serijah, če se gleda laptope do 1000 €.

PALOMINO ::

Hm...oboje je dokaj debel "porajkl" če boš zadevo prenašal okoli.
HP EliteBook sploh z novo 2011 serijo je stopil korak nazaj kar se tiče oblike. Osebno bi verjetno raje posegel bo ThinkPad-u, če bi že moral izbirat. Kar se tehnikalij tiče pustimo - vse je en isti šmorn dandanes...
Ima pa HP prednosti - garancija na baterijo 3 leta, podpora je boljša...

piek ::

ThinkPad, ni debate. Bolj trpezen, hitrejsi ob istem HW (enki enhanced experience), boljsa tipkovnica pa za razliko od HP se skoraj nikoli ne pokvari, tako da podpore tudi rabis ne. >:D
--- Finish it off if you started it! ---

šernk ::

boljša HP podpora? hmmm IBM v trzinu mi je v roku 1 ure zastonj pregledal thinkpada izvengarancijsko (vsi prijazni od tiste za pultom, do serviserja in vsi pripravljeni pomagat). odgovor na vprašanje od lenovo slovenija po mailu sem dobil takoj naslednji dan. menjava tipkovnice na lenovu g560 opravljena takoj (alterna če se ne motim). ponedeljek oddal prenosnik (eno uro preden zaprejo servis), v četrtek je bil že dostavljen na dom po pošti.

HP..birotehna al autotehna kaj vem kaj so...pregled printerja izvengarancijsko 40€, da rabijo skoraj en teden za to niti ne bi omenjal.

kvaliteta je pa pri obeh vrhunska ( v tem rangu), s tem da tipkovnica od thinkpada mislim da nima konkurence.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krho ::

Lenovo je dražji, precej, pa z USB 3 tudi precej slabo kaže. Sam sem ravno zato vzel EB.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

hotig ::

Priporočam ThinkPad. Kot sta napisala Piek in Šernk je kvaliteta v primerjavi s HP-jem boljša (menim da je precej boljša), sploh pa kar zadeva tipkovnico. Moja je že trikrat pila kavo :), pa še vedno dela brez težav! Sicer gre za starejši IBM ThinkPad, ampak menim da je Lenovo še vedno v istem kakovostnem rangu, vsaj pri prenosnikih za 1000 €.

Zheegec ::

aja tisti 1 model thinkpada, ki obstaja? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Steinkauz ::

No ta pravi thinkpadi. Edge in podobno ni to

šernk ::

Zheegec je izjavil:

aja tisti 1 model thinkpada, ki obstaja? :)



in kaj točno je narobe če imajo že 15 let preverjeno ohišje?


aja seveda med thinkpadi priporočam T serijo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

eVro ::

Kaj pa če bi primerjali znotraj ThinkPad serije. T serija vs. L serija vs. Edge serija. Edge nekako razumem kje je (čeprav je treba priznati da ponuja najboljši bang for buck v svojem cenovnem rangu), zanima me bolj za T vs. L. Koliko je L serija dejansko slabša?

kuglvinkl ::

Mau je rdeče. Namreč, tle se ne glasuje, ampak izmenjuje informacije in izkušnje...

Zheegec ::

šernk je izjavil:

Zheegec je izjavil:

aja tisti 1 model thinkpada, ki obstaja? :)



in kaj točno je narobe če imajo že 15 let preverjeno ohišje?


aja seveda med thinkpadi priporočam T serijo

Hotel sem reči, da Thinkpad ni samo eden. Je cel kup modelov in serij. Nekateri niso nič posebnega, drugi so pa dobri. Elitebook je vsaj dosti bolj ožji nabor modelov :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

Kupim elitebook, fuč pixel, vrnem, čakam 1 teden da na birotehni to preverijo (kar je totalni absurd)..ok, počakam, dobim novega..za doplačilo :) ker je tistih z malenkost slabšim procom zmanjkal. V glavnem ta ima pa malo lufta na levi strani tipkovnice samo se mi ni dalo potem več zajebavat. Toliko o kvaliteti elitebooka. Sicer pa ni slab, ohišje je kar ok.

No pri naslednjem nakupu konkurenca vsekakor dobi prednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

darkolord ::

T serija vs. L serija vs. Edge serija. Edge nekako razumem kje je (čeprav je treba priznati da ponuja najboljši bang for buck v svojem cenovnem rangu), zanima me bolj za T vs. L. Koliko je L serija dejansko slabša?
Je nekaj razlike med posameznimi serijami, gre pa nekako takole:

T, W, X > Z > R, L, SL > Edge

Pri T, W in X serijah navadno dobiš najboljše, kar se trenutno da dobiti [glede kvalitete]. Ostali so daleč od manj kvalitetnega, je pa pač za nižjo ceno treba tu in tam narediti kak manjši kompromis - L serija je na primer težja, večja, debelejša, nima varnostne magnezijeve kletke, ima eno vrstico tipk manj na tipkovnici, uporablja nekatere cenejše komponente (npr. Realtek mrežni vmesnik namesto Intel ali Broadcom), malo manj dodelan BIOS, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kmetek ::

blackbfm je izjavil:

Kupim elitebook, fuč pixel, vrnem, čakam 1 teden da na birotehni to preverijo (kar je totalni absurd)..ok, počakam, dobim novega..za doplačilo :) ker je tistih z malenkost slabšim procom zmanjkal. V glavnem ta ima pa malo lufta na levi strani tipkovnice samo se mi ni dalo potem več zajebavat. Toliko o kvaliteti elitebooka. Sicer pa ni slab, ohišje je kar ok.

No pri naslednjem nakupu konkurenca vsekakor dobi prednost.


In kaj je problem 1 teden? Skozi RMA postopek itd mora iti....

šernk ::

problem v enem tednu je, da je bilo rečeno da ima HP boljši support od lenovo.

ne vem kako so meni na alterni uspeli mojega lenovo g560 popraviti pol v 2 dneh? če je samo postopkov za 4 dni? 4.7. ob 14:51 oddan na servis (16:00 končajo, če se ne motim), 6.7. popravljen oddan na GLS, 7.7. je bil pri meni doma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

Kot sem že rekel, za dead pixel dosedaj še noben proizvajalec ni priznal DOA (razen kakšna usluga ipd), tako da je to res dober support :)
Pri HP Pavillionu ti bodo za en mrtev pixel DOA preprosto zavrnili, pri ostalih proizvajalcih isto... Če je kakšna izjema bom pa povedal, ko bom imel izkušnje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

eVro ::

darkolord je izjavil:

T serija vs. L serija vs. Edge serija. Edge nekako razumem kje je (čeprav je treba priznati da ponuja najboljši bang for buck v svojem cenovnem rangu), zanima me bolj za T vs. L. Koliko je L serija dejansko slabša?
Je nekaj razlike med posameznimi serijami, gre pa nekako takole:

T, W, X > Z > R, L, SL > Edge

Pri T, W in X serijah navadno dobiš najboljše, kar se trenutno da dobiti [glede kvalitete]. Ostali so daleč od manj kvalitetnega, je pa pač za nižjo ceno treba tu in tam narediti kak manjši kompromis - L serija je na primer težja, večja, debelejša, nima varnostne magnezijeve kletke, ima eno vrstico tipk manj na tipkovnici, uporablja nekatere cenejše komponente (npr. Realtek mrežni vmesnik namesto Intel ali Broadcom), malo manj dodelan BIOS, ...


Z serija je IdeaPad? R serije pa sploh ni ali je discontinued?

Kaj pa primerjava L serije z Edge?

Steinkauz ::

IdeaPad je običen lenovo laptop in nima veze z thinkpadi.

darkolord ::

IdeaPad ne spada med ThinkPade.

Z serija je discontinued, bila pa je uvedena kot "multimedijska" različica T serije (takrat so T imeli 4:3 zaslone, Z pa 16:10); ko so T dobili tudi 16:10 zaslone, je Z serija postala brez smisla in so jo ukinili.

R serija je bila ukinjena, namesto nje je sedaj L.

Glede Edge in L - L je "pravi" ThinkPad, medtem ko je Edge v ThinkPad liniji samo zaradi tega, ker je nadpovprečno kvalitetne izdelave, ima pa z ostalimi ThinkPadi bore malo skupnega (ima drugačno ohišje brez magnezijeve kletke, ne tako močne pante, nima ThinkLight, Ultrabay, ima drugačno (sicer še vedno odlično) tipkovnico, ima šajni ekran, ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

eVro ::

A ni tako da tanovi Edgi E520, E420, E420s, ipd. nimajo glossy ekrana?

Btw: Edge = E serija

darkolord ::

Ja, res je... No, E420s ima glossy

blackbfm ::

Zheegec je izjavil:

Kot sem že rekel, za dead pixel dosedaj še noben proizvajalec ni priznal DOA (razen kakšna usluga ipd), tako da je to res dober support :)
Pri HP Pavillionu ti bodo za en mrtev pixel DOA preprosto zavrnili, pri ostalih proizvajalcih isto... Če je kakšna izjema bom pa povedal, ko bom imel izkušnje :)


Če se pustiš drkat v glavo z defektnimi izdelki potem je res tako.

V nasprotnem primeru zahtevaš drug izdelek ali pa keš.

darkolord ::

En pokvarjen piksel pač ni defekten izdelek.

krho ::

Pri novi Edge seriji je čisti absurd. Vsi bolje opremljeni modeli imajo glossy ekran. ;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

blackbfm ::

darkolord je izjavil:

En pokvarjen piksel pač ni defekten izdelek.

Nova stvar iz trgovine mora bit brezhibna, in zaslon z defektnim pixlom ni brezhiben. Se med drugim ukvarjam tudi z dizajnom in bi me zelo motil svetleč ali pa mrtev pixel sredi zaslona, pa verjetno nisem edini.

Pri novi stvari še ni take frke, pač menjaš, problem zna biti pri garanciji. V nobenem primeru ni prav da slaba kvaliteta izdelave panelov pade v škodo potrošnika!

Kompliciram pa zato ker sem že večkrat naletel na defektne pixle pri različnih izdelkih in sem potem hodil in se vozil sem pa tja..komu naj težim za porabljen čas, čakanje, in potne stroške? Proizvajalcu? Dobavitelju? Ja seveda. Najmanj kar je, je to da dobim brezhiben izdelek, prav pa bi bilo še kakšno opravičilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

darkolord ::

Jah, vsaka stvar je izdelana z nekimi tolerancami - če vzameš M10 vijak in ga greš meriti na mikrometre, ne bo nikoli točno 10 milimetrov. In to je povsod, razlika je samo v tem, da pri LCDju tega ne morejo skriti (tako kot npr. pri senzorjih pri fotoaparatih).

Če bi želel, da so vsi paneli brezhibni, bi pač cena bila precej višja. Mislim pa da takšne "kupčije" potrošniki pač niso pripravljeni narediti.

Imaš pa tudi zaslone razreda I, kjer ti proizvajalec garantira, da na njih ni nobenega mrtvega piksla.

Steinkauz ::

krho je izjavil:

Pri novi Edge seriji je čisti absurd. Vsi bolje opremljeni modeli imajo glossy ekran. ;((


Pri nas, v nemčiji je večina mat.

Ker nimam neki full dnarja za laptop bo verjetno tole naslednji :
http://www.cyberport.de/?DEEP=1C30-27H&...
+
http://www.ebay.co.uk/itm/Express-Card-... USB 3.0, ker drugače bi express card itak bil prazen, usb 3.0 ponudba laptopov je pa bolj boga

blackbfm ::

darkolord je izjavil:

Jah, vsaka stvar je izdelana z nekimi tolerancami - če vzameš M10 vijak in ga greš meriti na mikrometre, ne bo nikoli točno 10 milimetrov. In to je povsod, razlika je samo v tem, da pri LCDju tega ne morejo skriti (tako kot npr. pri senzorjih pri fotoaparatih).


Toleranca je nekje dopustna, nekje pač ne. Zdaj se lahko z raznimi primeri zajebavava v nedogled. Če tebe ne moti defekten pixel, pač ok..zase pa vem da dobim kar pike (lol) in bom v tem primeru sigurno tolk časa nekoga gnjavil dokler ne bom dobil zamenjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

darkolord ::

Nisem reku, da me ne motijo... Samo vem vnaprej, kakšen je dead pixel policy.

Dr_M ::

Predno se odkrije toplo vodo, priporocam tole ISO 13406-2 @ Wikipedia

Ce monitor oz zaslon spaca v Class 1, si upravicen do zamenjave ze pri eni defektni piki. Ce spaca v Class 2, se lahko na glavo postavis, ampak zaradi ene pike ti niso dolzni zamenjat, ce ti, je to njihova dobra volja.
Se mi pa zdi, ce si tako picajzlast in skrt, ti lahko stroski kmalu presezjo drazji izdelek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Eh ne seri mi s temi class 1 zasloni, ker jih je ravno toliko da jih sploh ni. Sploh pa nevem če ima kakšen laptop "class 1" zaslon. Hp ima sicer 60 dnevni zero bright dot na laptope in zaslone. Kakorkoli, ko je stvar nova, iz trgovine, nima kaj met ne bright pik ter prav tako ne mrtvih. Zaenkrat sem se še vse lepo uspel zmenit.

Sigurno da bom picajzlast in škrt, ko dam 1000+ eur za laptop hočem da je tip top. Napol delujoče stvari toleriram kvečjem tamle iz kakšnega dealextrema ne pa od višjerazrednega hp laptopa!

Dr_M ::

Lepo, da ti rata nategnit prodajalce. Sigurno jim grozis s kaksno inspekcijo ali cajtngom? :)
Ce pa mislis, da si z jurja prijel boga za jajca, se pa motis, ker to ni veliko denarja za prenosnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Nič ne grozim, načeloma se kar da zmenit. Če je že kdo nategnjen kakorkoli, je v končni fazi potrošnik tisti.

Kok pa moram dat za prenosnik, 5k? Tistega še menjat ne bom mogel:P Sicer defekten pixel lahko dobim kjerkoli, ampak da takoj zatem dobim drug laptop, kjer je luft v tipkovnici (ok tu priznam da nek povprečen uporabnik tega nikoli ne bi opazil, ampak jz sem jz)..pač tega se ne pričakuje od neke brand firme in brand modela, ni na nivoju in pika. Ostalo sicer deluje ok in nimam pripomb.

Pač če me kdo vpraša karkoli v zvezi z elitebookom, mu povem izkušnjo in svetujem drugo firmo. Moj naslednji laptop sigurno ne bo hp. No in ko se bo nabrala neka masa takih ljudi kot sem sam, bo mogoče dovolj, da bo hp dal naslednjič malo več na kvaliteto izdelave svojih prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

blackbfm ::

Evo še ena cvetka, opažam da se je pokvaru shift na tipkovnici, laptop star manj kot leto. Kakšen krš je tale hp ojoj... lahko preimenujejo blagovno znamko v eliteshit

kuglvinkl ::

Ah dej no, je pač odletu shift, who cares. Samo otrok lahko reče, to kar si ti rekel.

blackbfm ::

Ne, poglej že tretja stvar je to, ki me moti. Niso sposobni poskrbet za detajle pri višjerazrednem modelu..šit od prenosnika v glavnem in sramota za hp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

flood ::

sicer ne poznam elitebooka in niti thikpade, ampak mislim, da je komu tudi T serija crknila prvi dan
zato pa si ne zasluži poimenovanja shit
pač misi imel sreče
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

blackbfm ::

Ni to sreča, ampak hpjeva šlamparija:P

Elemen_T ::

Elitebook je bil men po pregledu specifikacij in nekaterih testih že zlo všeč ampak ne morem pozabit zadnje izkušnje s HPjem par let nazaj. Tkole je šlo.
2 mesca delal k urca, srečen človk. Gre matična, ok, ni panike gremo menjat in bo vse vredu. Čakam na birotechni al kaj je že servis v LJ - EN CEL MESEC. Dobim nazaj. Deva! Fino. Ni več fino ko odleti še disk. Nesem nazaj, čakam dva tedna, spet nekaj dni vredu, nakar mi začnejo winsi metat ven blue screen vsak dan. Naložim na novo. Še enkrat, še enkrat, no change. Peljem nazaj na servis...itak vsake par dni pokličem kaj se dogaja, nakar....KOMAJ dobim serviserja (ker so pač vsi preveč zasedeni in dobiš na vezo bejbiko ki ne razlikuje matične plošče od procesorja, zna pa tumbat da serviser nima časa al pa da je na kosilu al pa v tuniziji), in mi čvovk zatrdi, da je bil računalnik odšraufan in da garancija več ne velja. KVA? No takrat je men poču film ker to je pa adijo pamet nonsense. Sem se skregu na smrt, prevzel komp in se odloču uveljavljat stvarno napako. Ahh, ne bom nalagu, long story short - dva mesca jebanja za prazen nič. Pa verjemite mi, svoj računalnik čuvam NA HARD in to je BILA stvarna napaka. Da ne govorim o zavrnitvi uveljavljanja garancije zgoraj. MARŠ BRE!

Na drugi strani izkušnja z Lenovom;
Crknu VGA, nisem več mogu priklopit zaslona. Peljem na servis, človek še isti dan razmontira komp in me pokliče kaj čva zdej nardit. Opcija a) počakam en teden da pride nova matična. Opcija b) sestavi računalnik, ga prevzamem in naslednji teden prinesem, da zadevo zamenja. Jasna odločitev b. Čez pet dni zjutraj dobim klic da je matična prispela, takoj pritrogam komp, ob 8h (osmih ZVEČER) dobim klic, da je mašina ready. Pridem iskat, skoraj kušnem serviserja in se zahvalim vsej prostranosti da sem nabavu lenovo. Dragi moji, vsak računalnik lahko crkne, redkokateri servis problem obdela dostojno, tko da od te točke naprej se poskušam držat Lenova, čeprav je zadnje cajte bolj bogo za dnar do jurja€.
GL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

axee ::

Lenovo zagotovo! Je na repu glede pokvarljivosti in imajo odličen support.

LeQuack ::

Trenutno imam Thinkpad L520 in je kar fajn zadeva, vsaj performančno, se pa vidi pomanjkljivosti poceni serij ali pa samo Lenovota.

Začela se mi je lepiti dol tista nalepka Lenovo hehe, kar sem popravil s sekundnim lepilom, zaslon je tisti s slabšo resolucijo (1366 x 768), barve so slabo kalibrirane, na soncu se ne vidi skoraj nič, v zaprtih prostorih je v redu, vertikalni vidni koti so porazni, po več kot nekje 20-30 stopinjah se barve že invertirajo.
Sama plastika se na nekaterih delih precej upogib, navkljub grobemu mat finišu plastike se še vedno precej poznajo prstni odtisi.
Displayport je kul, če monitor to podpira, sicer potrebuješ okorne pretvornike. Nima USB3, ima pa eSata. Preveč priključkov je na levi strani. Ena težava je tudi, da ko zapreš pokrov, grafična kartica avtomatsko preklopi na zunanji izhod, te funkcionalnosti se ne da izklopiti.
Še ena težava z grafiko, in sicer čeprav je grafična integrirana (Intel HD 3000), je kar spodobne zmogljivosti, zato sem poizkusil pognati neko igro po nekaj minutah se je prenosnik pregrel in ugasnil, tako da očitno hlajenje ni ravno top, čeprav pri normalni uporabi se prenosnik ne greje zelo.
Quack !

lambda ::

Prvi elitebook se je dobro obnesel in še danes deluje, sedaj imam že naslednjega. Kaj pa vem, očitno pač imaš srečo s primerkom ali pa ne. Za HP mi je nekdo enkrat pravil da je blazna razlika med servisi in je treba pametno izbrat (na žalost se nisem zapomnil kateri so v redu in kateri ne).

oldguy ::

Do 1000€, kot želi vedet OP, je najbrž HP boljša izbira. Dobiš več za svoj denar (ker pri Lenovu pač za to vsoto ne dobiš nič pametnega). A v rangu okoli 2k€ se slika obrne.

Elitebooki pač nimajo za burek proti T seriji z njihovim dejansko "business level" supportom, WW garancijo in profesionalnimi servisi worldwide. Vidi se, da je Lenovo pobral dobre strani IBM-a, medtem ko HP ostaja na consumer level supportu. Neprimerljivo.

Velika razlika je še, da so Thinkpadi grajeni precej bolj konzervativno. Zato v njih ne najdeš nepreizkušenih/najnovejših/budget chipsetov, saj gre dejansko vsak T model še vedno čez dolgotrajno testiranje, posledično je bistvenih sprememb med modeli bolj malo. Sicer to pomeni, da ni najnovejših feauterjev, a če imaš povprečen T laptop cca. 3-5 let (moj tip uporabe) ti to ne pomeni toliko kot zanesljivost. Do ene mere je prednost še UltraBay, čeprav je pri meni izgubil na vrednosti, odkar ni več podpore za native serial port (posledica novejših chipsetov, ki nimajo več podpore). Tudi ko razdreš T-ja, vidiš, zakaj so prišli na dobro ime - eloksirani vijaki, ozemljitev napeljana do praktično vsakega kovinskega delčka laptopa, panti da bi vrata z njimi odpiral...

Cena je sicer sitnica, ko začneš metat vse na kup (moj zadnji T je bil pod črto z vsem skupaj krepko čez 2k €), a to je pač odločitev kupca. Motilo me je še slabšanje kakovosti glede na starejše modele ter preprosto zanič modeli nekaterih monitorjev (v prejšnji seriji je bil tak 1920x1200 15,6").

V glavnem, T-ji niso brez napak, a kot working horse mašince jim Eliteboki IMO ne pridejo do kolen. Pravzaprav je primerjava neumna, ker je tudi ciljni trg HP-ja pravzaprav drugačen. Premium business device napram premium consumer/entry level business device.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

lambda ::

8560w in 8760w s svojimi dreamcolor zasloni niso ne premium consumer niti entry level business device. Mogoče je kvečjemu support za njih na tem nivoju (ne vem, ker nimam izkušenj). Razlika zame je predvse v tem, da imajo določene zadeve, ki TP manjkajo (npr. numpad, modeli s 17" zaslonom v prodaji pri nas in to s prostorom za 2 diska, pa še kaj bi se našlo ... )

oldguy ::

Imaš serijo W700, ki ima numpad, 17" zaslon 1920x1200 (ne glossy shit), 2 diska (+UltraBay) in USB3.0 (če prav vem).

Sicer prevelik zame, pa serijski port je problematičen, drugače bi že menjal...

darkolord ::

Malo offtopic, kaj pa je z USB serial konverterji narobe?

lambda ::

>> Imaš serijo W700, ki ima numpad, 17" zaslon 1920x1200 (ne glossy shit), 2 diska (+UltraBay) in USB3.0 (če prav vem).

Sedaj pa povej še kje se da to kupit?

oldguy ::

Malo offtopic, kaj pa je z USB serial konverterji narobe?


Za določene (starejše) aplikacije niso primerni, ker ne delujejo 100% zanesljivo. Dogajalo se nam je, da smo imeli z USB konverterji probleme, ki jih z native ali PCI zadevami ni bilo. Probleme smo imeli tako z velikostjo bufferja na samih konverterjih, s crappy driverji (Aten je še najboljši) in v delayih zaradi USB-ja. Je pa to čista specifika, ki ne zadeva 99,9% userjev.

Sedaj pa povej še kje se da to kupit?


Šel preverjat, discontinued :( ... škoda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober laptop, ki ni HP (Lenovo / Dell?)

Oddelek: Kaj kupiti
194090 (3407) Ales
»

So Lenovo prenosniki dobri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7428739 (16911) Invictus
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320423 (16939) MrNighthawk
»

Lenovo IDEAPAD vs THINKPAD

Oddelek: Kaj kupiti
4810075 (7981) Invictus
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497726 (6049) Invictus

Več podobnih tem