» »

Novi algoritmi za razvrščanje rezultatov v iskalniku Google

Novi algoritmi za razvrščanje rezultatov v iskalniku Google

uporabn1k ::

Pozdrav,
že nekaj let spremljam portal slo-tech, ker me zanima informacijska tehnologija in teme povezane z njo. To tematiko pokrivam tudi na RŠ. Nedavno sem pripravil prispevek o spremembah rangiranja rezltatov v iskalniku Google. Od sprememb dalje spletne strani s progresivno in politično levo vsebino beležijo velik upad napotitev iz Googlovega iskalnika - promet preko Googla je takim spletnim portalom v povprečju upadel za okrog 20%.

Povezava do prispevka: Politična prepustnost Googlovih sit
Skratka, če koga zanima...

qwertzy ::

Googlajte:

european people art
european people history
american inventors
american scientists
white man white woman
white couple
white women and children

XIIT ::

qwertzy je izjavil:

Googlajte:
american inventors


Nato pa še "ameriški izumitelji".

qwertzy ::

...pozabil dopolniti - navedena gesla vtipkajte v iskalnik slik: images.google.com

uporabn1k ::

tole sem se pa nasmejal - gugl trola nacije več kot 9000

vostok_1 ::

qwertzy je izjavil:

Googlajte:

european people art
european people history
american inventors
american scientists
white man white woman
white couple
white women and children


Holy fuck, shit's real.

Da. Možno, da Google sam trola nacije, ampak fucking shit. To je tako pristranska poteza.
"American scientists" je precej generični iskalni niz and yet they still do it. I don't find that funny, not from someone that big and entrenched.

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

celebro ::

Bing in Yahoo vračata iste ali slične rezultate za te iskalne pojme. Povsem logično, ker rezultati ustrezajo tekstu / ključnim besedam na straneh, kjer se slike nahajajo. Frazo "european people art" boš težko našel zraven npr. Mona Lise.

vostok_1 ::

Saj to priznam...ne spoznam se na algoritme in točno kako se to išče. Mi pa je nekoliko bizarno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ales85 ::

vostok_1 je izjavil:

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.

Kaj pa uporabljaš namesto Googla? Glede na to, da naj bi Bing in Yahoo počela isto.

Tr0n ::

Stvari, ki so trenutno bolj popularne/iskane/veckrat obiskane, priplavajo ponavadi na vrh. Saj tako so ti algoritmi bolj ali manj vedno delovali (+ seveda se milijon drugih utezi, nekatere od teh povezane z $$$ >:D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

uporabn1k ::

Potem, ko sem na hitro sčekiral bi rekel, da so za vsem skupaj reddit-ovci. Oni majo take "liberalne" fore.

thramos ::

uporabn1k je izjavil:

Pozdrav,
že nekaj let spremljam portal slo-tech, ker me zanima informacijska tehnologija in teme povezane z njo. To tematiko pokrivam tudi na RŠ. Nedavno sem pripravil prispevek o spremembah rangiranja rezltatov v iskalniku Google. Od sprememb dalje spletne strani s progresivno in politično levo vsebino beležijo velik upad napotitev iz Googlovega iskalnika - promet preko Googla je takim spletnim portalom v povprečju upadel za okrog 20%.

Povezava do prispevka: Politična prepustnost Googlovih sit
Skratka, če koga zanima...


A želiš povedat, da Google cenzurira fake news z obeh strani političnega spektra?

vostok_1 ::

ales85 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.

Kaj pa uporabljaš namesto Googla? Glede na to, da naj bi Bing in Yahoo počela isto.


Poguglaj google alternatives. Izbire je kar nekaj. Niso pa vse 100%. Malo pač treba žrtvovat uporabnost. In seveda, izberi nekaj kar še ni megakorporacija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

SmeskoSnezak ::

vostok_1 je izjavil:

ales85 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.

Kaj pa uporabljaš namesto Googla? Glede na to, da naj bi Bing in Yahoo počela isto.


Poguglaj google alternatives. Izbire je kar nekaj. Niso pa vse 100%. Malo pač treba žrtvovat uporabnost. In seveda, izberi nekaj kar še ni megakorporacija.

Mislim, da nas vse zanima, katero alternativo ti uporabljas. Jaz in moji kolegi smo na Duckduckgo :)
@ Pusti soncu v srce... @

ales85 ::

Ali ni DuckDuckGo namenjen temu, da ti Google ne more slediti? In pa da malo manj prireja najdene rezultate. Težava v iskanju "european people art" še vedno ostane.

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

qwertzy je izjavil:

Googlajte:

european people art
european people history
american inventors
american scientists
white man white woman
white couple
white women and children


Holy fuck, shit's real.

Da. Možno, da Google sam trola nacije, ampak fucking shit. To je tako pristranska poteza.
"American scientists" je precej generični iskalni niz and yet they still do it. I don't find that funny, not from someone that big and entrenched.

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.


Relax... v bistvu je to zajebancija. Jaz sem se skoraj razpočil od smeha. Crni Mozart japajade :)). Sam... zdaj vem da se ni pametno zgodovine učit iz internetsov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Zagor_tenay ::



Tukaj je nekaj nasvetov, kako se rešiti židovskega googlaga

Dr_M ::

In pol ugotovis, da niso naciji tisti evil ljudje...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dice7 ::

qwertzy je izjavil:

Googlajte:

european people art
european people history
american inventors
american scientists
white man white woman
white couple
white women and children

Ja, in?

vostok_1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

ales85 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.

Kaj pa uporabljaš namesto Googla? Glede na to, da naj bi Bing in Yahoo počela isto.


Poguglaj google alternatives. Izbire je kar nekaj. Niso pa vse 100%. Malo pač treba žrtvovat uporabnost. In seveda, izberi nekaj kar še ni megakorporacija.

Mislim, da nas vse zanima, katero alternativo ti uporabljas. Jaz in moji kolegi smo na Duckduckgo :)


Enako.

Samo še youtube uporabljam od googla...at least knowingly. Vse ostalo sem že prešaltal leta nazaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sandmat ::

uporabn1k je izjavil:

Pozdrav,
že nekaj let spremljam portal slo-tech, ker me zanima informacijska tehnologija in teme povezane z njo. To tematiko pokrivam tudi na RŠ. Nedavno sem pripravil prispevek o spremembah rangiranja rezltatov v iskalniku Google. Od sprememb dalje spletne strani s progresivno in politično levo vsebino beležijo velik upad napotitev iz Googlovega iskalnika - promet preko Googla je takim spletnim portalom v povprečju upadel za okrog 20%.

Povezava do prispevka: Politična prepustnost Googlovih sit
Skratka, če koga zanima...

v linku je lepo izpostavljeno, da google pač filtrira fake news na obeh ekstremih (jaz osebno jih sicer ne vidim kot ekstreme, ker politični prostor ni daljica temveč krožnica. Google ima evidentno podobno predstavo).

Zakaj je pa treba zaključit novico s povestjo v stilu samoobrambe in zaščit mi pa ni jasno. Mediji ne potrebujejo zunanje prisile, a hkrati tudi ne morejo prisiliti nekega XY podjetja, da posluje skladno z njihovo "objektivnostjo". Zakaj je random trditev na koncu torej pomembna s katerega koli vidika? kvečjemu znižuje kredibilnost članka/medija, ker vleče smer standardnih kanonov (hecno, v bistvu spominja na način pisanja na nova24).

impicdh ::

sandmat je izjavil:

google pač filtrira fake news na obeh ekstremih


Seveda, da je DNA fake news nacistična propaganda je jasno vsakemu mlademu korektno politično vzgojenemu smrkavcu.

Mimogrede, še dobro da je Google šel ful retard, sem vsaj "odkril"

https://www.qwant.com/

uporabn1k ::

v linku je lepo izpostavljeno, da google pač filtrira fake news na obeh ekstremih (jaz osebno jih sicer ne vidim kot ekstreme, ker politični prostor ni daljica temveč krožnica. Google ima evidentno podobno predstavo).

Zakaj je pa treba zaključit novico s povestjo v stilu samoobrambe in zaščit mi pa ni jasno. Mediji ne potrebujejo zunanje prisile, a hkrati tudi ne morejo prisiliti nekega XY podjetja, da posluje skladno z njihovo "objektivnostjo". Zakaj je random trditev na koncu torej pomembna s katerega koli vidika? kvečjemu znižuje kredibilnost članka/medija, ker vleče smer standardnih kanonov (hecno, v bistvu spominja na način pisanja na nova24).


Gre za radijski prispevek in najbrž ga ni poslušal, ampak samo prebral skrajšan povzetek prispevka.

Ali lahko pri spremembah Googlovih iskalnih algoritmov govorimo o politični cenzuri odgovori sociolog Primož Krašovec. V svojem članku z naslovom Mediji, propaganda, manipulacija, zarota je postavil trditev, da mediji ne potrebujejo zunanje prisile, da delujejo "pravilno". Za filter politično neustreznih vsebin z gledišča vladajoče opcije poskrbijo že strokovni novinarski standardi - najpomembnejši med njimi je objektivnost.


Kako pa si tuakj videl poročanje nove24, mi pa tudi ni jasno? Predvidevam, da nimaš izkušenj iz novinarstva, ampak če bi jih imel, bi hitro opazil kako lahko je "objektivno" predstavit karkoli. Že sam vrstni red podajanja dejstev v novici ti lahko poanto novice povsem spremeni.

Kot drugo pa Google pač ni XY podjetje. Google ima monopol nad iskanjem po spletu in s tem poleg ekonomske tudi politično moč. Ne gre samo za biznis as usual, če google reče, zdaj bomo pa vsem serviral samo še Washington post (ali pač?).

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:


Holy fuck, shit's real.

Da. Možno, da Google sam trola nacije, ampak fucking shit. To je tako pristranska poteza.
"American scientists" je precej generični iskalni niz and yet they still do it. I don't find that funny, not from someone that big and entrenched.

Googla ekstenzivno ne uporabljam že vrsto let. Edino še za youtube čakam alternativo.
Skrajno neokusno, da prikrivajo dejansko resnico.


Stvar je tako resnicna, kot je resnicen fake pristanek na Luni. Priblizno 0.

Google vraca rezultate fotk glede na opise fotk ali pa glede na tekst, ki je v dokumentu s fotko. Pac od nekje vzame kontekst. Fotk samih po sebi se ne skenira in jih ne 'gleda' in ugotavlja kaj je na njih.

Ce napises clanek o crnskih ameriskih znanstvenikih in ga uspes dobro rangirat na googlu, se bo tvoj clanek pojavljal med zadetki. Ce na tvoj clanek linka se kaksna spletna stran, se ti to tudi pozna. Potem se pa najde nek fanatik, ki v google vpise 'american scientists' in med zadetki se najde fotka iz tvojega clanka. Na fotki ni belca in fanatik se fanaticno razjezi in na X forumov vpise 'glejte kaj sem dobil kot search result'. Zraven objavi slike in ponovi iste kljucne besede.

Stvar nekajkrat zakrozi po forumih, se preseli na facebook in iste kljucne besede se ponavljajo z istimi fotkami cedalje bolj pogosteje. Vmes se najde se kak parody news site in spisejo se kak dodaten clanek. Najde se se kak troll, ki naredi to nalasc ...

Stvar je dokaj preprosta, ce vsaj priblizno poznas delovanje spletnih iskalnikov.

vostok_1 ::

Torej nekdo trolla google? Sure, fine.
But i'm still not gonna use it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi rezultati Googlove dražbe iskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6413648 (10834) MrStein
»

Nizozemsko sodišče v primeru glede pravice do pozabe pritrdilo pritožnici

Oddelek: Novice / Zasebnost
417372 (5669) jype
»

RIAA: pretočne glasbene storitve zaslužne za večino prihodkov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
316862 (5259) mtosev
»

Alternativni spletni iskalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211596 (10587) matej_jack

Več podobnih tem