» »

Motiv za vdor v HBO izsiljevanje

Motiv za vdor v HBO izsiljevanje

Slo-Tech - Zgodba o vdoru v HBO iz minulega tedna, ki je na internet naplavila nekaj vsebin, še zdaleč ni končana. Nasprotno, sedaj smo končno izvedeli, kaj napadalci hočejo. Neznani napadalci, ki so se pod izjavo za javnost podpisali kot Mr. Smith, so objavili petminutni videoposnetek, v katerem od HBO-ja zahtevajo plačilo odkupnine, sicer bodo nadaljevali objavljanje ukradenega materiala. Da bi svoje grožnje podkrepili, so objavili še nekaj vsebin.

Točnega zneska, ki ga zahtevajo, niso navedli, so pa dejali, da želijo polletno plačo v bitcoinih. Dodali so, da letno z izsiljevanjem zaslužijo od 12 do 15 milijonov dolarjev. Na internetu so objavili 3,4 GB vsebine, ki jo sestavljajo v glavnem tehnični podatki o HBO-jevem računalniškem omrežju in administratorska gesla, zanimivejši pa so manjši drobci. Med njimi najdemo scenarij za peti del aktualne sezone Igre prestolov, ki bo na sporedu v nedeljo, elektronska sporočila HBO-jevega podpredsednika za film Leslieja Cohena, več internih dokumentov ipd. Skupno naj bi ukradli 1,5 TB podatkov, a HBO ponavlja, da po njihovih podatkih napadalci niso mogli odnesti toliko.

Medtem napadalci trdijo, da so napad na HBO pripravljali šest mesecev in da so morali kupiti podatke o neodkritih varnostnih ranljivostih (zero-day). Odkupnino zahtevajo v treh dneh, sicer bodo objavljanje nadaljevali. HBO je dejal, da se je vdor res zgodil in da ga še vedno preiskujejo, o plačilu kakršnekoli odkupnine pa seveda ni bilo govora.

29 komentarjev

dexterboy ::

Tukaj me bolj zanima "insiderska" scena zaposlenih. Ali HBO mogoče res plačuje premalo admine, da prestopijo črto, ali je to nekorekten odnos do zaposlenih, mogoče "naročilo" konkurenčne platforme...?
Kolikor se pogovarjam z drugimi (in vidim pri nas), je odnos do zaposlenih res največkrat razlog za "trenja", ki na koncu lahko privedejo do tu opisane novice.

Ah, seveda, da so, recimo temu "odtujili" za 1,5 TB podatkov; this aint so much, grandpa :)
Pri njihovi pipci v svet je to very fast road 66.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Bom kar rekel: se da kje dobiti scenarij? :D

Edit: že našel. Ni čisto tako, kot piše tukaj. Scenarij ni popoln.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

billy ::

dexterboy je izjavil:

Tukaj me bolj zanima "insiderska" scena zaposlenih. Ali HBO mogoče res plačuje premalo admine, da prestopijo črto, ali je to nekorekten odnos do zaposlenih, mogoče "naročilo" konkurenčne platforme...?


Noben zaposlen nikjer ne more imeti tako visoke plače, da mu kriminalci ne bi mogli ponuditi višjega enkratnega izplačila. To je ves point kriminalnih dejanj :)

Edino, če je to delo v kakšni nacionalni instituciji, kjer so grožnje drugačne, pa še tam smo videli, da komot "prestopijo mejo".

bambam20 ::

FireSnake je izjavil:

Bom kar rekel: se da kje dobiti scenarij? :D

Edit: že našel. Ni čisto tako, kot piše tukaj. Scenarij ni popoln.



Potem pa nisi bral pravega scenarija .

bambam20 ::

billy je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Tukaj me bolj zanima "insiderska" scena zaposlenih. Ali HBO mogoče res plačuje premalo admine, da prestopijo črto, ali je to nekorekten odnos do zaposlenih, mogoče "naročilo" konkurenčne platforme...?


Noben zaposlen nikjer ne more imeti tako visoke plače, da mu kriminalci ne bi mogli ponuditi višjega enkratnega izplačila.



To seveda ni res, ker vsem ljudem ni tako pomemben denar. Je pa seveda pomemben tistim, ki imajo slabe prihodke.

billy ::

"Vsak ima svojo ceno" je kar resničen rek. Če pa ne finančne, pa kakšno drugo ;)

matter ::

Zakaj bi nekdo, ki rad gleda serijo sploh bral vnaprej scenarij ?!
Že branje forumov mi je delano uničilo izkušnjo, tako, da berem le še po pogledani epizodi
Grem basket pa bom neloke metal

Magic1 ::

Teli enkratni zneski so za debile, podobno kot un euro poslanec, ali pa zadnji grosupelski policijski šef. Ne gre to brez rizika. Zdaj če si za en enkraten znesek, ali dodatnih par %, reskirati službo, ovadbo pa še kaj, potem je to pač zate. Ni pa za vse. Eni tudi uletijo na pošto in zahtevajo keš...
Magic

billy ::

Ne vem, ampak ljudje to počno, pogosto, očitno vseeno ni tako neumno, ali pa so pač ljudje neumni. Potem recimo temu selekcija na delovnem mestu, ker taki ljudje bolje da niso sploh zaposleni tam :)

Zmajc ::

matter je izjavil:

Zakaj bi nekdo, ki rad gleda serijo sploh bral vnaprej scenarij ?!
Že branje forumov mi je delano uničilo izkušnjo, tako, da berem le še po pogledani epizodi


Yep isto, počakat ta en teden do nove epizode pač ni tako težko. Forumov in novic se pa dokler ne pogledam aktialne epizode raje izogibam.

bambam20 ::

Zmajc je izjavil:

matter je izjavil:

Zakaj bi nekdo, ki rad gleda serijo sploh bral vnaprej scenarij ?!
Že branje forumov mi je delano uničilo izkušnjo, tako, da berem le še po pogledani epizodi


Yep isto, počakat ta en teden do nove epizode pač ni tako težko. Forumov in novic se pa dokler ne pogledam aktialne epizode raje izogibam.



Forum je dovolj toleranten, da ne objavljamo spoilerjev. Če si kdo zaželi, da ve vanprej kaj se bo dogajalo je pa to njegova osebna odločitev. Drugi pa počakate.

Sam sem med tistimi, ki sem si scenarij ( ki je zelo natančen) za preostale epizode prebral. tako vem, kaj nas čaka v sedmi sezoni, vedar vseeno želim to videti , kako so si zamislili in posneli.

Besna Glista ::

rupsi31, forum je bil že v nedeljo preplavljen s spoileri iz ponedeljkove epizode.. Toliko o toleranci...

Smurf ::

bambam20 je izjavil:


Forum je dovolj toleranten, da ne objavljamo spoilerjev. Če si kdo zaželi, da ve vanprej kaj se bo dogajalo je pa to njegova osebna odločitev. Drugi pa počakate.

Sam sem med tistimi, ki sem si scenarij ( ki je zelo natančen) za preostale epizode prebral. tako vem, kaj nas čaka v sedmi sezoni, vedar vseeno želim to videti , kako so si zamislili in posneli.

Ma ja, za vikend se je ze gladko pogovarjalo o prihajajoci sezoni. Za nekatere je bila prevelika zelja, da ne bi vsem povedali, da so videli leakano verzijo. Kot otroci :>.

Ce bi vsaj napisali, da gre za spoiler. Ampak ocitno je prevelik miselen zalogaj da bi prisli do ugotvitve zakaj bi se to podobilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

bambam20 ::

Besna Glista je izjavil:

rupsi31, forum je bil že v nedeljo preplavljen s spoileri iz ponedeljkove epizode.. Toliko o toleranci...


Sej imate možnost, da zadevo prijavite osebju. Zakaj pa osebje ne pobriše spoilerjev?

Tisti, ki niste pogledali leakane peizode 5 ste v manjšini in ste si sami krivi. ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

FireSnake ::

Smurf je izjavil:


Ce bi vsaj napisali, da gre za spoiler. Ampak ocitno je prevelik miselen zalogaj da bi prisli do ugotvitve zakaj bi se to podobilo.


Zadeva je vroča in povsem normalno je, da se ljudje o tem pogovarjajo.

In ti pričakuješ od drugih, da se ne boto, ker ti zadeve še nisi pogledal?
To je nemalo sebično.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Drake0 ::

The best hit it made was for Game of thrones the links were made available very quick through reddit google drive but the drive was later removed not until somebody already got hands on the leaked episode 4 of GOT on friday. I usually don't watch pirated content on my Kodi box but could not wait to watch this one so had to go beyond my rules and took a tutorial at https://www.kodivpn.co/how-to-watch-gam... and was able to watch it before it was aired.

I am expecting few more leaks like the same. HBO is already doomed as this happened 2 to 3 years back when 4 of the episodes were leaked of season 5 or 4.

Does HBO not have any proper cyber security or anything like that how could this happen again and again ?

SuperVeloce ::

FireSnake je izjavil:

Smurf je izjavil:


Ce bi vsaj napisali, da gre za spoiler. Ampak ocitno je prevelik miselen zalogaj da bi prisli do ugotvitve zakaj bi se to podobilo.


Zadeva je vroča in povsem normalno je, da se ljudje o tem pogovarjajo.

In ti pričakuješ od drugih, da se ne boto, ker ti zadeve še nisi pogledal?
To je nemalo sebično.

Sebično bi bilo to zahtevati v torek. 4 dni pred uradnim predvajanjem pa je sebičen le tisti egoist, ki spoila. Itak izveš o leaku šele v GOT temah, kjer pa je nevarnost spoilerjev večja, kot v torek.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

In čemu take teme potem sploh prebirate?

Nekako mi ni jasno. Kot, če bi rinil pod tuš in se pritoževal, da si moker.

Nekateri so res prave princeske ...

Da predstavim drugo stran: vsebina je ušla na internet in nekateri so si jo ogledali. Povsem normalno je, da se o videnem tudi pogovarjajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SuperVeloce ::

Ti to resno? Ni ti jasno? No saj se ne čudim, glede na to kako failaš s primerjavami.
Poglej si malo, zakaj so se spoilerji v preteklosti v tej temi sploh pojavljali... zaradi škodoželjnosti v večini primerov.
Če je na tem forumu lepo (ne)napisano pravilo, da se spoilerji označujejo, oziroma veljajo kot spoiler vsaj do slovenske premiere epizode, potem pomeni, da je vsako takšno namerno prcanje nenormalno in narsicistično. Prosto pogovarja (brez označevanja) se po predvajani epizodi in nič prej. Človek lahko takrat pričakuje, da bo kakšen spoiler neoznačen in se izogne prebiranju. Pred tem pa pričakuješ kvečjemu pogovor o dosedanjih dogodkih in željah/predvidevanjih o nadaljevanju serije.

Če se bere to temo na premiero (v nedeljo, ponedeljek) je tvoja logika razumljiva. Da pa bereš to temo in se notri spoila dogodke iz knjig za par sezon naprej (kot se je to delalo v preteklosti), se spoila dogodke iz leakanega scenarija pol leta pred predvajanjem ali pa 4 dni prej z leakano epizodo, čeprav nisi imel možnosti zaslediti novice o leaku pred prebiranjem, pa ta tvoja logika tako pogori, kot so goreli nekateri zadnjih 10 minut ŽE PREDVAJANE epizode.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Verma ::

Kakšen link do scenarijev oz. izdanih podatkov. Sem nekaj iskal pa so vse povezave že blokirane...

Smurf ::

SuperVeloce je izjavil:


Sebično bi bilo to zahtevati v torek. 4 dni pred uradnim predvajanjem pa je sebičen le tisti egoist, ki spoila. Itak izveš o leaku šele v GOT temah, kjer pa je nevarnost spoilerjev večja, kot v torek.

Indeed. Vsakemu z nekoliko pameti in custvene inteligence bi moralo biti to jasno.

FireSnake je izjavil:

In čemu take teme potem sploh prebirate?

Ker hocemo debatirati o nadaljevanki? O tem kaj se je zgodilo in na podlagi tega ugibamo kako bo to vplivalo na prihodno zgodilo. V bistvu je bistveno boljse vprasanje zakaj hoditi v temo, ce ze poznas celotni scenarij

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

FireSnake ::

SuperVeloce je izjavil:

Ti to resno?


Čisto resno!

Edino, česar jaz nisem vedel je to, da je na forumu dogovorjeno, da se informacij ne daje vnaprej (oziroma, da se tako informacijo označi).

No, potemtakem pa je rešitev spet na dlani (in sem jo omenil): v take teme, preprosto, ne zahajaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

ZigaZiga ::

Se lahko zdaj vrnemo na temo novice?

Zahtevajo polletno plačo. Plačo koga, čistilke, šefa HBO-ja ali šefa Time Warner-ja, ki ima v lasti HBO?

Smurf ::

ZigaZiga je izjavil:

Se lahko zdaj vrnemo na temo novice?

Zahtevajo polletno plačo. Plačo koga, čistilke, šefa HBO-ja ali šefa Time Warner-ja, ki ima v lasti HBO?

Preberi en stavek naprej v novici.

49106 ::

Smurf je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:


Sebično bi bilo to zahtevati v torek. 4 dni pred uradnim predvajanjem pa je sebičen le tisti egoist, ki spoila. Itak izveš o leaku šele v GOT temah, kjer pa je nevarnost spoilerjev večja, kot v torek.

Indeed. Vsakemu z nekoliko pameti in custvene inteligence bi moralo biti to jasno.



Kaj pa če spojler slišiš kar na ulici, ali pa na kavi, ker je sosednja miza ravno dovolj glasna? Bi se tudi tam zapel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

49106 je izjavil:


Kaj pa če spojler slišiš kar na ulici, ali pa na kavi, ker je sosednja miza ravno dovolj glasna? Bi se tudi tam zapel?

Ne spomnem se kdaj sem za sosednjo mizo poslusal celotni pogovor tako, da se mi zdi precej malo verjetno, da bi se mi to zgodilo.

Ce bi mi pa prijatelj zacel govoriti kaj se je zgodilo, pa ne bi bil navdusen ne. Ampak tudi ta scenarij se mi se ni zgodil. V bistvu si ne spoilamo niti starih filmov/nadaljevank. Pac osnove kulture.

Zmajc ::

Smurf je izjavil:


Ce bi mi pa prijatelj zacel govoriti kaj se je zgodilo, pa ne bi bil navdusen ne. Ampak tudi ta scenarij se mi se ni zgodil. V bistvu si ne spoilamo niti starih filmov/nadaljevank. Pac osnove kulture.


Yep z kolegi se držimo nepisanega pravila da se o zadevah ki jih nekdo ni gledal ne disakutira.

GupeM ::

FireSnake je izjavil:

In čemu take teme potem sploh prebirate?

Prebiramo jih zato, ker radi beremo mnenja drugih. Ne pa zato, ker bi radi vedeli, kakšno bo nadaljevanje zgodbe. Temo berem do nedelje zvečer, nato je ne odprem več, dokler ne pogledam zadnjega dela, ki izide v nedeljo zvečer (oz. v ponedeljek ob 3h zjutraj po našem času). Ker pričakujem, da se do uradnega izida ne spoila zgodbe naprej. Vi si zaradi mene kar poglejte leakane dele, preberite si leakane scenarije,... Ni pa treba potem spoilati, kaj se dogaja naprej. Od ponedeljka od treh zjutraj naprej pa po mili volji. Takrat zagotovo ne bom prebral, če zadnjega dela še nisem gledal. Če pa sem ga, pa zame tako ali tako ni spoiler.

prateek ::

Drake0 je izjavil:

The best hit it made was for Game of thrones the links were made available very quick through reddit google drive but the drive was later removed not until somebody already got hands on the leaked episode 4 of GOT on friday. I usually don't watch pirated content on my Kodi box but could not wait to watch this one so had to go beyond my rules and took a tutorial at https://www.kodivpn.co/how-to-watch-gam... and was able to watch it before it was aired.

I am expecting few more leaks like the same. HBO is already doomed as this happened 2 to 3 years back when 4 of the episodes were leaked of season 5 or 4.

Does HBO not have any proper cyber security or anything like that how could this happen again and again ?



kateri drugi dodatki kodi addon igro prestolov?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HBO hekerjem ponudil 250.000 dolarjev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
66473 (4474) GupeM
»

Hekerji iz HBO-ja odnesli posnetke in scenarije

Oddelek: Novice / Varnost
127605 (6086) magha
»

Igra prestolov porušila vse piratske rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5123268 (16818) CMpunk
»

Nizozemski AKOS oglobil dva operaterja zavoljo kršitev nevtralnosti interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
86082 (3981) AndrejO

Več podobnih tem