» »

Katero graficno

Katero graficno

Ikari ::

Po dolgem in mislim res zelo dolgem casu se si omisil nov racunalnik :))

Sedaj mi manjka samo se graficna kartica, kjer se pojavil problem kaj kupiti. Trenutno sem odlocen za nakup 9600pro, vendar bi rad graficno kartico ki bi zdrzala se kaksno leto :(

Moram priznati da ne igram veliko iger, tako da vloziti ogromno denarja v graficno...

;(


Bi rad slisal predloge.

Mimogrede sem opazil da Gigabyte 9600 pro http://www.pcstats.com/articleview.cfm?... Ima drugacen ram kot ostale ATIjeve kartice...

frenk ::

9600 pomoje ne bo zdržala prov velik sicer pa preberi tazadn test:)

boštjan ::

pa ne samo tazadn test,ampak tudi članek kaj kupiti,ko je govora o grafičnih karticah.
če pa nisi zagrižen igralec,pa bi 9100 tudi zadoščalo,moje mnenje

OmaDesala ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom napisal kar tukaj.
KAtero graficno kartico kupiti za ~25.000 +- 5000sit. Kartico bom rabil za splosno delo s PCjem in predvsem gledanje filmov. Sistem kjer bo delovala se ni dokoncan, bi naj pa delala dobro z NF2 maticno plosco (so kaksni problemi z Radeoni in NF2 ploscami?). Obvezno mora kratica imeti DVI (zaradi LCD monitorja). Iger ne bom igral (morda samo kaksno). Prebral sem "kaj kupiti no2" kjer pise:
Če povzamem, imate znotraj intervala 20 do 30 tisočakov v odvisnosti od vaših finančnih zmožnosti, v vrstnem redu od najboljše do najslabše, na voljo: 8500LE, 9100, GF FX 5200 Ultra, 9200 Pro in nazadnje 9000 Pro.

To je malo preslopsno zame. Zanima me katero kartici bi vi kupili (prozvajalec in tip in morda obrazlozitev zakaj) ce bi se morali odlociti?

Mimogrede: Kaj ne delajo vec R8500? Cemu potem imajo nekater trgovine se vedno te kartice na ceniku? A so to morda R8500LE? Npr tale

boštjan ::

mogoče še je kje kaka 8500,toda od sumljivih firm,kot je MANLI.9100 je isto kot 8500 le da so spremenjeni MHz delovanja grafičnega procesoraj in ramov,a kartica zarad tega ni nič slabša od 8500LE.
za 30k dobiš tudi geforce 4200,ki je še vedno zelo dobra.

OmaDesala ::

V Taipanu sem nasel:
WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 64 MB DDR AGP, TV in DVI izhod, DVD player program 27.080,00
WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 64 MB DDR AGP, TV in DVI izhod, Video in out, DVD player program 30.220,00
WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 128 MB DDR AGP, TV in DVI izhod, DVD player program 31.270,00

Iz opisa ni razvidno ali gre za TD ali TDH izvedbo (kaksna je sploh razlika med njima?) ter ali gre za retail ali OEM. Cene so malenkost nizje kot pri JAE, toda ima kdo kaksne izkusnje s to trgovino?

DjTonic ::

Za to ceno obvezno kupi Geforca. Če je TDH pomeni, da ima še Hardware Monitor (temperaturni senzor na GPU in Ramih)

Realman ::

Bostjan. kaj imas proti Manliju.Skoraj garantiram ti, po lastnih izkusnjah, da je sigurno boljsi kot kaksen Inno, powermagic ...
Katere se pri nas prodajajo na kile.Seveda pa ni to Hercules, Leadtek, Gainward ali Sapphire.
Drugace pa je sigurno boljse kvalitete ali vsaj enake kot Inno.(prej bi rekel boljse)
Sicer je pa to stvar osebnega okusa.
Drugace pa bi mu jaz priporocil Ati 9600 pro, ce je res zagret za igre drugace pa z kaksnim 9200 z 128MB nima kaj zgresiti za ostale stvari kot je napisal.

boštjan ::

mel radeon7000 od manli in po enem letu vse lepo gre k hudiču.poleg tega je bla karta underclockana in če si jo navil ni blo sprememb. raje 9100 128MB ali 64MB kot pa 9200,ker 9200 ma samo podporo 8XAGP

Wortex ::

Evo tole sm najdu u JAE, sm tud sam tm kupu.

ATI RADEON 9600 PRO 128 MB
Cena (SIT): 48.990,00

Men dela supr, tko da ce se mene praša je vredna svojga keša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje biosa grafični (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523442 (3033) planetparty
»

Graficna kartica za cca. 35k

Oddelek: Kaj kupiti
211554 (1052) the_unborn
»

Kaj priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
81114 (1042) Pečo
»

Katerega radeona za 35 čukov?

Oddelek: Kaj kupiti
11957 (749) Tito
»

Geforce 4 ti42000

Oddelek: Kaj kupiti
421652 (829) ATHLON

Več podobnih tem