» »

Flashanje biosa grafični

Flashanje biosa grafični

«
1
2

kajzer ::

kako se flashira grafična z novim biosom?

Caligula ::

Jah najlazje kar s prilozenim programom ce ga ima. Katero graficno mas in kaj bi rad dosegel z flashanjem-hoces modat ali samo novejsega gor dat?

Ker za modat je najbolje kar prek driverjev. Recmo z Omega driverji al pa Rivatunerjem tanajnovejsim...

Vesoljc ::

ne pozabt, da ti flešana kartica dela hitreje povsod ter ni odvisna od driverjev...
tudi recimo v dosu :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

@ljash ::

da ne bom nove teme odpiru - jst mam Leadtek (Winfast) Geforce 2 MX 400 64 MB grafo pa me tud zanima, kako jo naj navijem?

Imam pa windowse 2003

@ljash ::

pardon - kako flasham njen bios - zelo me namreč moti, da ob vsakem zagonu šteje ram - in to kšne 10 sekund!

boštjan ::

v registru omogočiš coolbits

@ljash ::

kje točno?

DjTonic ::

Tole si downloadaj pa potrdi vnos v register ;) <b>COOLBITS</b>

boštjan ::

ali pa čekiraj kako se to peš nardi.

DjTonic ::

Zakaj bi se peš matral če pa samo potrdi vnos:\

boštjan ::

vedno je bolje vedet več kot manj;)

JIM22 ::

Mene tud zanima kako bi lahko navil nsvojga GF4 Ti4200 128Mb.

Tic ::

Google in pa "power strip download" oz "rage 3d download" :>
persona civitas ;>

boštjan ::

poglej moj in djtonicov post

JIM22 ::

Boštjan "ali pa čekiraj kako se to peš nardi." To pride v poštev tudi pri men?

Tic ::

Da.
persona civitas ;>

JIM22 ::

Kaj pa to? To sta predvidevam programa. Na strani pa pise kak je treba to na roke napravit. A,ne?

boštjan ::

tako je,tisto sta programa,tole kar sem pa jaz podal link,pa je šarjenje po registru

DjTonic ::

Coolbits ni program ampak samo vrednost registra, ki nam prikaže "skriti" meni Detonatorjev oz ForceWare gonilnikov v katerem lahko zvišujemo takte GPU/Mem.

JIM22 ::

Sem ga ze zrihto. Sam ne vem kulko lahko navijem.:\
You should check Use fast linear-mipmap-linear filtering, Vertical sync should be set to off, and Anisotropic Filtering Disabled. The default settings are fine for everything else.
TEGA NE NAJDEM Anisotropic Filtering Disabled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

boštjan ::

navijaj počasi po 5MHz in pol poženi 3dmark2003 ali aquamark 3.ko se bodo začeli pojavljat artifekti,je treba grafo odvit.

@ljash ::

jst sm mislu, če se da odstranit tist ob zagonu, ko šteje ram na grafi? je kšna možnost?

DjTonic ::

Preberi ta članek. Nič kaj posebnega samo greš v menu Detonatorjev in pod Takte Ure al kaj je že pa tam spremeniš vrednosti. Previdno! ;)

boštjan ::

saj pa ge ne šteje tako dolgo,da bi te motilo,ali pač

@ljash ::

ene 10-15 sekund, kar je že kar veliko...

boštjan ::

kolko ramov pa te ma tvoja grafa,1GB?:D

@ljash ::

64 mb:(

boštjan ::

kera plata?ker kolega ma neko matsonicovo in gf MX2 32MB,pa se tisti zaslon vidi le MAX 5sekund

@ljash ::

dfi CA61 Rev.A+

stara 3 leta

JIM22 ::

DjTonic, kakšno hlajenje pa imaš na grafi, da ti je stabilna pri 325/675?

Dr_M ::

od kdaj pa steje ram pr graficni???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

od kar sm jo dau notr...:D

je pa fora, da sm dons neki naviju frekvenco (v Chipset managment v BIOSU iz 100*6,5/33 mhz na 112*6,5/37 mhz in je potem ful hitrej tud štel ram - v dobrih 4 sekundah. Problem je biu, ker je kmal začel piskat (vrjetno zarad napajanja al se je pa procesor pregrevou - drgač je 650 - ko sm pa tist prestavu je biu pa 728 mhz.

LP

DjTonic ::

JIM22 na grafični kartici imam ona velika aluminjasta rebra na obeh straneh (ala Leadtek). Imam tudi brušen GPU namazan s Ceramique,... Sploh se mi ne greje veliko>:D

JIM22 ::

Ka to si že imel gor, ko si kupil grafično, al si si dal dodatno gor? Pa če mi lahk poveš kje se to dobi. Lahk jo navijem,da dela stabilo 295/545. Mogoče ma ram še fore(počasi večam). 3Dmark2001 mi da 12400 točk. Ti pa prideš do 15000,a ne?
Aja, katere firme pa imaš grafično? Moja je Manli(ni mi znana). Sej mislim,da ni tak važn katere firme je,ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

DjTonic ::

Ko sem si kupil grafično je že bilo to gor, nisem vzel OEM in tistega malega coolerja:D. Tega se pomojem ne da kupiti, lahko pa kupiš v kakšno trgovini večja hladilna rebra za GPU ter RAME. Grafična pa je Leadtek A280 LE TDH My VIVO,... Hja firma je tud važna boljše komponente so gor,...

JIM22 ::

Ja moja je pa OEM. Zdaj sem jo spravo 296/580, pa skoraj nič bolši rezultat(malenkost). Zgleda, da se res preveč greje. Ze če dam frekfenco na 300 začne štekat. Katera firma pa je najbolša? Teb pa normaln laufa 328/675? Super.

Dr_M ::

ja leadtek ti4200 se bl slabo navija. jest sm dau bakren hladilnik gor od TT pa ene alu hladilnike na ram, pa velk ventilator cez pa gre komi na 290/580. za voltmod pa ne najdem nobenga nacrta, sam ga pa ne mislm delat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Katera firma pa je najbolša?

Med boljšimi so vsekakor ASUS, Leadtek, MSI, Gainward in še kakšna. Meni dela lepo pri takšnih frekvencah ja edino v 3DMarku 03 moram GPU spustit na 324 Mhz. PC Mark 04, ko ni tak zahteven mi naredi celo s 333/702>:D

JIM22 ::

Ti maš to grafo? WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 64 MB DDR VIVO AGP, TV in DVI izhod, Video in- out, DVD player program 32.154 SIT(al imaš 128MB). Kaj pa katera od teh je ok?
WinFast A310 TD GeForce FX 5600 128 MB DDR AGP, TV Izhod, DVI izhod,DVD player program 40.158 SIT
WinFast A310 VIVO TD GeForce FX 5600 128 MB DDR AGP, Video in +TV Izhod, DVI izhod,DVD player program 42.780 SIT
WinFast A310 TD GeForce FX 5600 256 MB DDR AGP, TV Izhod, DVI izhod,DVD player program 45.954 SIT
Po moje je 5600 z 256MB najbolša. Sam je pocen.
Al pa
ASUS V9560/TD/128MB GeForce FX 5600 128 MB DDR AGP, TV Izhod, DVI izhod 40.434 SIT?
Kaj pa ta?
GEFORCE4-TI4800SE 128MB DDR,DVI,TVOUT 8XAGP 39.330 SIT(INNOVISION)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

DjTonic ::

Ne jaz imam 128MB DDR (Škatelno različico v kateri je še polno drugih programov in iger,..)

GF 4 Ti 4800 SE pa je v bistvu GF 4 Ti 4400 z Agp 8X ;)

JIM22 ::

Kolko denarja si pa dal za njo? Kak so pa kej te novi GF 5600?

JIM22 ::

Dr_M kje si pa dubil te hladilnike? Kupil? Nekaj bi trebalo imet za procesor na grafi.

Dr_M ::

TT

to mam na gpu-ju, za rame sm pa ene stare hladilkine od p1 razrezu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JIM22 ::

Reko si,da nisi prišel čez 285/580? Misliš, da bi trebalo nap. povečat? Men gre pa največ 294/595. Kolko pa dobiš točk v 3Dmark2001? Jaz jih ne dobim več ko 12500. Prej ko sem imel še na 280/570 sem jih dubil pa 12400. Se da ta TT pri nas dobit?(cena). A mogoče ve kdo, če se lahko nap. na AGP poveča(al pa frekfenca)? Sedaj imam na 66MHz.

Dr_M ::

tista agp napetost nima veze. u 3d marku dubim okol 10k pik...zato ker mam se sdr na plati, pa xp @ 1700mhz.
tist TT hladilnik pride okol 4k sit ce se ne motim..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Kolko denarja si pa dal za njo?

Pred enim letom blizu 48k SIT mi je en zrihtal, prišle pa so takrat nekaj čez 60k se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

JIM22 ::

A ve kdo,če se da TT hladilnik dobit kje v Sloveniji.

boštjan ::

JIM22 ::

HVALA boštjan! Sam nekaj me še zanima. Tam pod ponudbo je en napiso, da ima hladilnik z rebri tudi za pomnilnik grafične kartice. Mislim, da nima.

planetparty ::

Ne bi se raje vrnili na temo iz naslova?

Kmalu bom naredol hardware mod na R9500 in me zanima:

1. Ima kdo izkušnje z lotanjem onega malega upora? S čim naj tisto prelotam, z iglo:D ?
2. Kak se zamenja bios, nameravam namestiti bios od Hercules R9700, ne vem pa ukaza v dosu, pa še prosil bi ukaz za shranitev trenutnega biosa (nikoli se ne ve;) )
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JAE sedaj tudi v Celju

Oddelek: Loža
51045 (887) kuglvinkl
»

Graficna kartica za cca. 35k

Oddelek: Kaj kupiti
211554 (1052) the_unborn
»

Katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
91343 (1119) Wortex
»

Geforce 4 ti42000

Oddelek: Kaj kupiti
421652 (829) ATHLON
»

GF4Ti4600 za 54000Sit

Oddelek: Kaj kupiti
121210 (800) Bane_

Več podobnih tem