» »

Klima - Hlajenje vs. razvlaževanje

Klima - Hlajenje vs. razvlaževanje

radmannsdorf ::

Torej, zadnje dni, ko so zunaj grozne temperature(32°C+), je klima moja sužnja in jaz spim kot polh.
Opazil sem, da če imam izbran program hlajenje, klima lepo ohladi na tisto temperaturo katero nastavim, recimo 23°C.
Zadnje dva dni pa sem za test vklopil program razvlaževanje namesto hlajenja in opazil, da celo še malo bolj shladi prostor. Recimo trenutno imam nastavljeno na 23°C, sobni termometer pa kaže celo 22,4°C.
Je pa pri hlajenju bolj moteče tisto pihanje mrzlega zraka, pa tudi preveč hladno postane če recimo piha v smeri kjer sedim. Tudi če je samo 23°C nastavljeno.
Pri razvlaževanju, nastavitev isto 23°C, pa komaj kaj piha oz. se nastavitev moči pihanja sploh ne da nastavljat, ker piha minimalno in je čisto dovolj, oz. po temperaturah sodeč, še to več kot je plan.
Razvlaževanje mi še bolj paše kot hlajenje. Govorim za hlajenje enega ali dveh prostorov, do 32m2, za kaj več pa še nisem preizkusil zaenkrat, za še dodatnih 32m2, bi verjetno potreboval "močno pihanje", ki bi šlo v druge prostore.
Programu "auto" še nisem dal možnosti cel dan, mogoče bi bilo še boljše?
Je pa razvlaževanje verjetno tudi cenejše kot hlajenje, kajne?
Kateri program pa vi uporabljate poleti?

Klima: Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE WiFi

BorutK-73 ::

Jaz razvlaževanje ne uporabljam sedaj. Imam na "cool" in 23C. Razvlaževanje vklopim samo takrat ko je visoka vlaga 70%+ in normalna temperatura.
Imaš inverter?

Mogoče še prebereš to temo
Katera klima

ps
"Auto" pa ne uporabljam ker mi je že parkrat vklopil gretje pri 24C.;((

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

http://av2day.com/2016/02/a-new-tweak-s...
https://www.thaivisa.com/forum/topic/64...
http://www.hintech-aircon.com/Cool-Mode...
Tu piše da dry način bolj obremenjuje kompresor in celoten sistem.
Auto program ponavadi dela na 25C, ventilator je na "automatic" mode.

Dry samo razvlažuje, tudi če imaš notri 30C, cool hladi na določeno temperaturo in hkrati razvlažuje.



Uporabljam cool način, 24-25C, ventilator je na "automatic" mode.
--

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

konspirator je izjavil:

Auto program ponavadi dela na 25C, ventilator je na "automatic" mode.

Potem nastavljena temp. nima veze na "auto" programu?

konspirator ::

Auto program
RTFM na dneh klimah različnih proizvajalcev pravi, da dela na 25C, temperature v tem programu niti ne morem nastavljati.
--

Zgodovina sprememb…

Ishmael ::

Klima ob delovanju hkrati hladi in razvlažuje.

Novejši modeli klim zelo slabo razvlažujejo, saj je interes da odvajajo toploto pri čim višji temperaturi, da je izkoristek čim večji.

Razvlaževanje pri klimi je enako kakor hlajenje na najmanjši moči ventilatorja (vendar klima v programu takega hlajenja zniža moč kompresorja, pri razvlaževanju pa je na max)

Poraba energije je večja v razvlaževanju, je pa udobje tudi večje.

RejZoR ::

Klima hladi in razvlažuje. Hlajenje dejansko niža temperaturo, razvlaževanje pa spreminja percepcijo vročine. Ob nižji vlažnosti je vročina manj neprijetna kot pa če je soparno (visoka vlažnost).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Program "dry" se razlikuje od klasičnega hlajenja tako, da dela na nekem minimumu, ki pa še vedno odvaja vlago. Torej čim manj shladit in čim več razvlažit. Minimalna temperatura je tukaj samo bremza, da nebi preveč shladila v dry načinu. Mecke celo nimajo možnosti nastavljanja temperature v dry načinu. Samo kaj vam ni jasno, da imate naštimano na 23°C, meni že na 25°C zebe...
Magic

#000000 ::

Jest mam čez dan na 26, po noči pa če ni vlage odprem balkon in klime ne vklopim do jutra, če pa je vlaga ali zunanja nad 20 dam na 17 in sleep program ter vedno razvlaževanje.

Razvlaževanje je pač zato ker pobere iz zraka vlago, in posledični tudi vročino lažje prenašaš, vlažn zrak in 26 je pač enako kot 30 al pa celo kako več.

Razvlaževanje je super zadeva, tudi klimo manj goniš če je manj vlage.

Ganon ::

Čudno, da sploh imaš možnost nastavitve temperature pri vklopu funkcije razvlaževanja. Pri moji (Mitsubishi Electric) tega ni. Jaz imam prižgano noč in dan, temperatura pa 23/24°C.

radmannsdorf ::

Pri moji je povsod možna nastavitev temperature, razen pri "auto".
Zdaj moram samo še merilec elektrike vmes dat, da točno preverim kaj porabi več energije, "cool" ali "dry". :)

Magic1 ::

radmannsdorf je izjavil:

Pri moji je povsod možna nastavitev temperature, razen pri "auto".
Zdaj moram samo še merilec elektrike vmes dat, da točno preverim kaj porabi več energije, "cool" ali "dry". :)

Porabi več elektrike? Najbolj verjetno dry, ker pač zadeva dela na minimumu in se zunanja enota bolje izkoristi. Samo pri dry načinu nimaš kontrole nad močjo hlajenja, ravno zato ker dela samo na minimumu.
Magic

Ganon ::

radmannsdorf je izjavil:

Pri moji je povsod možna nastavitev temperature, razen pri "auto".


Kakšne čudne klime imate to. Zakaj se pri avtomatskem načinu ne bi moglo nastavljati temperature? Po kakšni logiki? Bo klima sama vedela, kako hladen prostor tebi ustreza? :|

wasd ::

radmannsdorf je izjavil:

Pri moji je povsod možna nastavitev temperature, razen pri "auto".


Čak sam če nimaš možnosti nastavitve temperature, na kaj pa bo hladilo?
Imam Fujitsu ASYG12LLCC in se povsod naštima temperatura, tudi pri dry.

#000000 ::

Ganon je izjavil:

Čudno, da sploh imaš možnost nastavitve temperature pri vklopu funkcije razvlaževanja. Pri moji (Mitsubishi Electric) tega ni. Jaz imam prižgano noč in dan, temperatura pa 23/24°C.


Zakaj neb mel seveda, pač razvlažuje do neke določene temp. potem pač neha, verjetno imaš ti enako sam ne veš :) mal prglej nastavitve in navodila, skor grem stavt da je to nastavljivo.

Ganon ::

#000000 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Čudno, da sploh imaš možnost nastavitve temperature pri vklopu funkcije razvlaževanja. Pri moji (Mitsubishi Electric) tega ni. Jaz imam prižgano noč in dan, temperatura pa 23/24°C.


Zakaj neb mel seveda, pač razvlažuje do neke določene temp. potem pač neha, verjetno imaš ti enako sam ne veš :) mal prglej nastavitve in navodila, skor grem stavt da je to nastavljivo.


Ne. Če nastavim na pihanje (brez hlajenja ali gretja) ali pa razvlaževanje, ne morem nastavljati temperature, kar je, vsaj meni, edino logično. Če si nastavil na razvlaževanje, potem te temperatura ne zanima. Rad bi prostor razvlažil. In to klima tudi počne.

radmannsdorf ::

Ganon je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Pri moji je povsod možna nastavitev temperature, razen pri "auto".


Kakšne čudne klime imate to. Zakaj se pri avtomatskem načinu ne bi moglo nastavljati temperature? Po kakšni logiki? Bo klima sama vedela, kako hladen prostor tebi ustreza? :|

Očitno ja :)
Se pa na prikazovalniku notanje enote izpiše 25°C, ko izberem "auto" mode.
"In AUTO mode, the set temperature will not be displayed on the LCD, and the unit will automatically select the suitable operation mode in accordance with the room temperature to make indoor room comfortable."
Sicer me to nič ne gane, ker mi "auto" mode ni všeč, ker vem da se je pri starših(Zibro klima), vklapljalo gretje, sredi poletja, če je klima preveč shladila prostor. Mene zanima samo hlajenje in razvlaževanje.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Dejte fantki, ko pišete o lastnostih klime napisat, katero imate. Ni pri vseh enako. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

radmannsdorf ::

Jaz sem za svojo napisal v prvem postu, ko sem sploh odprl to temo ;)

#000000 ::

Jest mam eno zibro letnik tam ?? 2009-2010 na tej se da stelat vse, potem pa se dve vailant let nekje 2012

Na zadnjih pa sem res opazu ravno prej da na dry in auto ne gre spreminjat temp. Vedno je samo 25

Res da je zibro main klima une dve sta bolj tam tam v uporabi zato zgleda nit nisem tega opazu do dans.

#000000 ::





BorutK-73 ::

Jaz imam tudi Zibro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilec zraka

Oddelek: Loža
248066 (3007) GupeM
»

Toplotna črpalka + konvektor

Oddelek: Loža
174064 (2735) nsa_ag3nt
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418678 (6969) m0LN4r
»

Klimatska naprava predvsem za hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
81633 (1461) Brias
»

Klima smrdi, ceprav je nova !

Oddelek: Loža
114150 (3708) mesoreznica

Več podobnih tem