» »

Štipendija

Štipendija

««
33 / 39
»»

celada ::

Nevem sam se nisem kej dosti zanimal kako majo razdeljeno delo v različnih delih Iskre. Ga bom pa vprašal naslednjič, ko ga vidim.

PrimozR ::

Uf, že dolgo niso to več deli, ampak popolnoma ločene firme. Čeprav mislim da se zdaj poskušajo spet nekaj združevati, vsaj v Kranju.

martincek1 ::

Mi lahko kdo razloži, če septembra še dobim državno štipendijo za preteklo šolsko leto (študent)? Trenutno nimam vpogleda v dohodke, tako da nisem prepričan ali se izplačuje za prejšnji ali trenutni mesec.

lp

St235 ::

Da, v kolikor nisi zaključni letnik ti prpada štipendija tudi za september.

PrimozR ::

Torej jo dobiš še oktobra. :P

martincek1 ::

No, če se res izplačuje za pretekli mesec, in če se september za študente na zavodu šteje v počitniške mesece, potem očitno res. :D

celada ::

PrimozR je izjavil:

Uf, že dolgo niso to več deli, ampak popolnoma ločene firme. Čeprav mislim da se zdaj poskušajo spet nekaj združevati, vsaj v Kranju.


Vem vem sam jaz sem pač rekel deli.

menjalnik ::

Je že kdo dobil odločbo o štipendiji ali pa o subvenciji za malico na dom?

bigbada ::

Zanima me nekaj. Bil sem absolvent letos oz. sem še do konca septembra. Izpite sem opravil vse. Prejemal sem državno štipendijo. Diplome mi pa ni uspelo narediti. Nameravam pa jo v naslednjem roku - torej zdaj v zimskem obdobjo ki prihaja.. Zanima me ali so lahko kakšne komplikacije glede štipendije (vračanje ipd?) Oz. ali ne bo nobenih težav ? Ali se moram iti zmeniti na upravno enoto glede tega? Kako to poteka? Ziher je kdo imel že podobne izkušnje ?

krenapunca ::

Jaz mam pa vprašanje. Študijsko leto 2011/2012 sem še prejemala državno štipendijo in imela že vse izpite narejene (bila sem absolventka in še do danes nisem diplomirala. Imam namen v naslednjih mesecih diplomirat). Novembra, sem se za pol leta zaposlila (pripravništvo). Ker nisem mogla dobiti statusa, sem se potem prijavila na zavod in sem začela prejemati socialno pomoč (3 mesece). Sedaj bi se rada nekam vpisala zaradi statusa, ker nočem več prejemati socialne in da lahka delam. Zdej me pa zanima, a bom mogla po tem takem vračvat štipendijo ker še nisem diplomirala ali ne? Če mogoče kdo ve. Morem pa v vsakem primeru diplomirat v roku 3 mesecev.

Zgodovina sprememb…

krenapunca ::

pa še eno vprašanje.. Ker na tem faxu ne bom imela več statusa in če se vpišem na kako drugo šolo, moram potem vseeno plačati stroške zagovora diplome ali nima veze kje si vpisan, samo da imaš status? Če mogoče kdo ve kaj več o tem. Neumno vprašanje, pa vendar. Hvala lepa

bigbada ::

Kolikor vem, je zagovor diplome zastojn 1 leto po absolventu, če nimaš statusa. V tvojem primeru pa ne vem, ker sta minili že 2 leti. Pozanimaj se na referatu.

Bi pa bil vesel če bi kdo podal kakšen odgovor na moje vprašanje :)

nejodagreat ::

bigbada je izjavil:

Zanima me nekaj. Bil sem absolvent letos oz. sem še do konca septembra. Izpite sem opravil vse. Prejemal sem državno štipendijo. Diplome mi pa ni uspelo narediti. Nameravam pa jo v naslednjem roku - torej zdaj v zimskem obdobjo ki prihaja.. Zanima me ali so lahko kakšne komplikacije glede štipendije (vračanje ipd?) Oz. ali ne bo nobenih težav ? Ali se moram iti zmeniti na upravno enoto glede tega? Kako to poteka? Ziher je kdo imel že podobne izkušnje ?


Če ne opraviš obveznosti, mislim da se ti za eno leto štipendija "zamrzne". V tem času imaš možnost opravit obveznosti za obdobje, ko si prejemal štipendijo in če jih opraviš, ti ni treba vračat, če pa ne opraviš, pa vračaš.

amacar ::

Prejemam Zoisovo štipendijo. Letos sem bil 3. letnik na prvi bolonjski stopnji, ter sem ga zaključil in 12.9 tudi diplomiral. Šolanje mislim nadaljevati na drugi stopnji. Zanima me, če je potrebno kaj storiti (poslati potrdilo o diplomiranju, karkoli...) ali počakam, da opravim uradni vpis ter nato dam vlogo za podaljšanje? Za september mi štipendija še pripada?

hawkwood ::

Nič ne rabiš storiti. Tako kot prej pošlješ vlogo in potrdilo o vpisu za naslednjo stopnjo. Za september tudi dobiš. Vsaj lani je bilo tako.

Luks15 ::

živjo!
Mene pa zanima, če imam lahko hkrati zoisovo in kadrovsko štipendijo v šolskem letu 13/14?

bluefish ::

Zoisov štipendist pa mu uide tole - http://www.sklad-kadri.si/si/stipendije...

Zoisova štipendija ni združljiva z drugimi štipendijami, ki se podeljujejo na podlagi Zakona o štipendiranju oziroma s štipendijami ali drugimi prejemki za izobraževanje po drugih predpisih.

Oseba, ki želi drugo štipendijo, se lahko odpove Zoisovi štipendiji in nato uveljavlja drugo štipendijo. Velja tudi obratno - oseba, ki želi pridobiti Zoisovo štipendijo, se mora predhodno odpovedati drugi štipendiji.


Slabo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

technolog ::

Luks, ja, nov zakon o štipendiraju predpisuje to, da imaš lahko zoisovo in kadrovsko hkrati, začne pa veljat na novo leto.

PrimozR ::

Urlpls, nazadnje kar sem ujel o tem zakonu je, da ne bo sprejet.

nejodagreat ::

Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS) v prvi točki prvega odstavka 12. člena določa, da se v dohodek, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja kandidata za državno štipendijo, štejejo obdavčljivi dohodki po zakonu, ki ureja dohodnino, in niso oproščeni plačila dohodnine.


Če nisem lani plačal nobene dohodnine, mi glede tega torej ni treba skrbet? Gre se za delo prek študentskega servisa, ki naj bi se zdaj štelo med skupne prihodke družine...

St235 ::

Delo preko študentskega servisa je obdavčljiv dohodek in se bo upošteval pri ugotavljanju materialno pravnega položaja kandidata za državno štipendijo.

nejodagreat ::

Super...

Hvala za odgovor.

IL_DIAVOLO ::

St235 je izjavil:

Delo preko študentskega servisa je obdavčljiv dohodek in se bo upošteval pri ugotavljanju materialno pravnega položaja kandidata za državno štipendijo.


Veš mogoče, koliko je meja zaslužka, ki ga lahko zaslužiš na eno napotnico, da ti ne trgajo?

ramiz?! ::

Se mi zdi da nekje do 2600-2700€...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

St235 ::

na eno napotnico je bila svoj čas meja 400€oziroma 399,99€.

Na letni ravni pa tam okol 9k EUR

PrimozR ::

Ni več 9k, so precej znižali.

drola ::

Če vzameš stalno napotnico, imaš lahko na eno napotnico več nakazil, torej se zmeni v firmi, da ti razbijejo znesek na več delov.
https://drola.si

St235 ::

PrimozR je izjavil:

Ni več 9k, so precej znižali.


Aja, na kaj pa?

Splošna olajšava pri zaslužkih pod 10k je 6,5k eur in posebna študentska olajšava je 2,5k eur.

McHusch ::

Samo če si vzdrževan družinski član, nimaš splošne olajšave.

St235 ::

Ali si družinski član ali ne je stvar dogovora s starši, ampak kot je meni znano kot vzdrževan družinski član zgubiš pravico do posebne olajšave (torej 2,4k €) in ne do splošne olajšave.

tuned ::

Ali se za pridobitev državne štipendije tudi pregleda stanje na mojem bančnem računu? Če se, ali je treba dati izpis trenutnega stanja na bančnem računu ali izpis za nekaj mesecev nazaj, koliko mesecev?

St235 ::

kot je meni znano se za štipendijo ne pregleduje trenutno stanje ampak obdavčljivi prihodki vseh družinskih članov v preteklem letu.

nejodagreat ::

Se pregleduje, ni pa ti treba dajat nobenih izpiskov.
Ve kdo mogoče, kdaj se to pregleduje (dan vloge prošnje ali pač dan ko prošnjo obravnavajo)? Bi se mogoče splačal na firmi prosit, naj malo počakajo z izplačilom...

tuned ::

sepravi ko dobijo prošnjo za štipendijo, pregledajo trenutno stanje na računu? Potem lahko za ta čas dvigneš ves denar ven iz računa in zgleda kot da nimaš nič...?

nejodagreat ::

Saj pravim, da ne vem za kateri dan pogledajo stanje. Načeloma pa lahko, ja.

PrimozR ::

Stanje se tudi upošteva. Stanje vseh (vzdrževanih) članov. Če ima kdo slučajno kaj denarja na računu, ga je treba pred oddajo vloge nujno sprazniti.

Koliko so zdaj meje za dohodnino za napotnice za vzdrževane in nevzdrževane člane? Letošnje pač, 2014 mi je jasno, da so lahko drugačne.

celada ::

Jaz sem pogruntal na podlagi stanj, da gledajo na dan obravnave vloge.

St235 ::

Kje si to prebral? Na stani ministrstva lepo piše, da se upošteva povprečni mesečni dohodek. Povprečni mesečni dohodek pa nima čisto nič z stanjem na računu ampak se gleda zadnjo dohodnino.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

nejodagreat ::

Dohodki, ki se upoštevajo:
[...]

Premoženje, ki se upošteva:
nepremično premoženje,
osebna in druga vozila,
vodna plovila,
lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug,
vrednostni papirji,
denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika (prihranki, ne plača),
drugo premično premoženje.


(iz tvojega linka)

Zgodovina sprememb…

St235 ::

dajmo vse prebrat:

Premoženje se upošteva tako, da se dohodkom vlagatelja in njegove družine prišteje znesek, ki bi ga v enem letu prejeli iz obresti, izračunanih od vrednosti premoženja (na dan vložitve vloge), če bi imeli znesek v vrednosti premoženja položen na bančnem računu v obiliki vezane vloge. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije.


torej če nimaš na računu 50k EUR potem je vpliv tega zanemarljiv in nima popolnoma nobenega smisla dvigat 200€.

nejodagreat ::

Ja, to je pa tudi res. Ampak cela družina skupaj najbrž ima nekaj tisoč evrov, potem pa še nepremičnine in vozila... Lani se je jemala obrestna mera 3,41%, kar je npr. v mojem primeru pri 17.600 € vredni nepremičnini prineslo 600 € fiktivnega dogodka.

St235 ::

ampak tukaj je govora o temu ali najfolk dviga denar iz TRR. In to je idiotizem prve vrste.

Če vzamem tvoj primer to pomeni v 4 članski družini zvišanje povprečnega mesečnega dohodka za 12,5€.

Janac ::

Kako je sedaj s štipendijo za dijake? Če si?

McHusch ::

St235 je izjavil:

ampak tukaj je govora o temu ali najfolk dviga denar iz TRR. In to je idiotizem prve vrste.

Če vzamem tvoj primer to pomeni v 4 članski družini zvišanje povprečnega mesečnega dohodka za 12,5€.


Je pa svinjarija, da ti depozite štejejo dvojno. Torej dejanski prihodek, ki ga imaš iz obresti, zraven pa mrtvohladno prištejejo še fiktivni dohodek. To pa ni normalno.

hojnikb ::

Janac je izjavil:

Kako je sedaj s štipendijo za dijake? Če si?

po novem letu daš vlogo not in dobiš 1/2 kar dobijo polnoletni..
#brezpodpisa

PrimozR ::

St235 je izjavil:

dajmo vse prebrat:

Premoženje se upošteva tako, da se dohodkom vlagatelja in njegove družine prišteje znesek, ki bi ga v enem letu prejeli iz obresti, izračunanih od vrednosti premoženja (na dan vložitve vloge), če bi imeli znesek v vrednosti premoženja položen na bančnem računu v obiliki vezane vloge. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije.


torej če nimaš na računu 50k EUR potem je vpliv tega zanemarljiv in nima popolnoma nobenega smisla dvigat 200€.

200 € ne, 2k € je pa že druga zgodba. Če si na meji, te ravno to lahko porine na stran brez štipendije ;)

McHusch je izjavil:

St235 je izjavil:

ampak tukaj je govora o temu ali najfolk dviga denar iz TRR. In to je idiotizem prve vrste.

Če vzamem tvoj primer to pomeni v 4 članski družini zvišanje povprečnega mesečnega dohodka za 12,5€.


Je pa svinjarija, da ti depozite štejejo dvojno. Torej dejanski prihodek, ki ga imaš iz obresti, zraven pa mrtvohladno prištejejo še fiktivni dohodek. To pa ni normalno.

Sploh super je, da če imaš SP, avtomatično štejejo letni dohodek na ravni minimalne plače (lani mislim da dobrih 7 jurjev), ne glede na to, ali imaš prihodkov dejansko manj ali pa samo prikazanih manj. No, to so itak uvedli zaradi tistih, ki so prikazovali premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

St235 ::

daj prosim računaj: 2.000€ na računu pri 3.41% obrestni meri in tričlanski družini je manj kot 2€ na povprečje na družinskega člana na osebo. Verjetnost, da te to porine čez mejo je bolj kot ne teoretična.

Sploh super je, da če imaš SP, avtomatično štejejo letni dohodek na ravni minimalne plače (lani mislim da dobrih 7 jurjev), ne glede na to, ali imaš prihodkov dejansko manj ali pa samo prikazanih manj. No, to so itak uvedli zaradi tistih, ki so prikazovali premalo.


torej 99% tistih, ki imajo s.p in poslujejo s pozitivno ničlo?

PrimozR ::

Če je pozitivna ničla to, da plačaš prispevke in tebi ne ostane skoraj nič, potem ja.

St235 ::

Torej je edino pravilno, da so to uvedli. Tist 1% je pa koleteralna škoda. Ni lepo je pa realnost.

nejodagreat ::

St235 je izjavil:

ampak tukaj je govora o temu ali najfolk dviga denar iz TRR. In to je idiotizem prve vrste.

Če vzamem tvoj primer to pomeni v 4 članski družini zvišanje povprečnega mesečnega dohodka za 12,5€.


To je 1,2 procenta povprečne plače. Če si vsako leto okoli meje, te vsak procent zajebe. Denar dvignit pa tud ni nek napor.... No, letos naj bi bil cenzus 64% in v tem primeru res ne bom profitiral nič.

P.S.: Nekdo je omenil "svinjarije" - ta nepremičnina, ki sem jo dal kot primer...če bi kdo ponudil 10000 € za njo, pride moj ata še danes podpisat pogodbo, da si kdo ne bi premislil do naslednjega dne. Oni pa kar 17k+.
««
33 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277772 (4761) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296320 (3156) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459473 (7299) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395346 (3898) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012280 (10432) alum

Več podobnih tem