» »

Štipendija

Štipendija

««
26 / 39
»»

PrimozR ::

Zadnjih par let itak to ni več štipendija za nadarjene :>

technolog ::

Tomi je izjavil:

Baron, po katerem sem imenuje štipendija za nadarjene dijake in študente, se je pisal Zois. Njegovo štipendija je potemtakem Zoisova. Srčno upam, da tisti, ki ste iz omenjenega priimka naredili besedne zmazke, niste štipendisti le-te.


Mogoče še pripomba, da naj potem tudi na nakazilu vsak mesec piše "Zoisova štipendija", ne pa priliv domači, plačilo potrebščin za študij in podobne neumnosti.

PNG ::

To je letelo najverjetneje na to, ker eni govorijo o Coizovi, Cojzovi, cojsovi, coisovi, zoizovi in ne vem kake vse bedarije še prebereš, samo Zoisovi ne.

technolog ::

Seveda je letelo na to. Ampak če se štipendija imenuje Zoisova kot poklon velikemu baronu, potem naj tudi na nakazilu piše tako.

PNG ::

Ko sem jo jaz prejemal mi je bilo res popolnoma vseeno kaj piše na nakazilu, samo da je denar vedno bil pravočasno nakazan...

vsakomur svoje.

technolog ::

Meni pa je bilo res popolnoma vseeno kako ljudje nazivajo štipendijo (cojzova), samo da je denar vedno pravočasno nakazan.

Vsakomur svoje.

Ciklamen ::

Pozdrav fantje, imam vprašanje glede morebitnega vračanja štipendije.

Če jaz letos naprimer, da se mi ponesreči, ne uspem opraviti letnika (manjka kak predmet ali dva), ter se drugo leto ponovno vpišem v prvi letnik, a moram potem vrniti štipendijo, ali preide štipendija v mirovanje?

Hvala za odgovor.
- End of the Post ->

matevz1337 ::

Štipendija ti bo šla v mirovanje za eno leto.
Če se še naslednje leto ne vpišeš v višji letnik boš moral pa štipendijo vračati.

perkomat ::

Upam, da je med vami kakšen podoben primer, da mi bo znal povedati.

Torej star sem 17 let in do januarja sem prejemal državno štipendijo. Nov zakon in ostal sem brez štipendije saj sem mladoleten. Junija bom star 18 let in ne vem kaj narediti. Ali bom kar samodejno dobil štipendijo za junij, julij avgust? Ali mi štipendija za te 3 mesece sploh pripada? Moram napisati novo vlogo?

Hvala za odgovore.

Ciklamen ::

Pozdrav.

Sedaj me pa še zanima, kako je s tem, letos sem prvič dal vlogo za štipendijo in jo tudi prejel. Recimo da se mi ponesreči in ne uspem izdelati letnika, zaradi prepisa iz druge fakultete pa nimam več možnosti ponovnega vpisa v prvi letnik nazaj - ostane mi še samo pavziranje. V tem primeru, da pavziram, ter opravim drugo leto obveznosti iz prvega letnika, se vpišem v 2 letnik, a sem primoran v tem času, ko pavziram, vrniti štipendijo ali ne? (sem malo googlal in enkrat piše tako, drugič drugače)
- End of the Post ->

Against ::

Če neboš naredil 1. letnika sepravi, da boš padel in, da se hočeš vpisat na drugo šolo boš primoran vračat štipendijo, če si se pa odločil, da boš ostal na isti šoli ti pa ni treba.

Ciklamen ::

Ja, ampak v primeru, da pavziram - nisem vpisan nikamor (nimam statusa), vpisal se bom pa v 2 letnik ko obveznosti opravim.
- End of the Post ->

gpc17 ::

perko11 tukaj ti vse pise http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

sepravi ce si jo prejemal do 1.1 jo bos ko bos star 18 spet prejemal naprej.. sepravi bi jo moral dobit za tiste 3 mesece ali pa vsaj za 2 meseca!

ciklamen ali si ze na prejsnji soli prejemal stipendijo ali je zdaj to prvic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpc17 ()

Ciklamen ::

gpc17 to je prvič, da sem dal vlogo :)

Drugače sem pa prišel do informacij, da letos še ne rabim vračati štipendije.
- End of the Post ->

nejodagreat ::

A kdo mogoče ve, če je kakšna možnost, da moji starši vrnejo otroške dodatke za nazaj, zato da bi lahko jaz dobil štipendijo?

SItuacija je namreč takšna, da smo domov že dobili odločbo za dodelitev otroškega dodatka za mojega brata, na kateri je bil izračunan povprečni dohodek, ki je malo pod mejo za pridobitev štipendije. Otroški dodatek torej starši dobivajo, zaradi drugih parametrov (pri računanju za otroški dodatek se baje ne računa prihodek od otroških dodatkov iz prejšnjih let, pri štipendiji pa) pri računanju povprečnega dohodka za pridobitev štipendije pa bo ta meja (53 %) skoraj zagotovo presežena, zato štipendije ne bom dobil. Je pa velika razlika med višino štipendije in višino otroškega dodatka...

St235 ::

Ciklamen je izjavil:

gpc17 to je prvič, da sem dal vlogo :)

Drugače sem pa prišel do informacij, da letos še ne rabim vračati štipendije.


Ne gede na status (pavzer/ponavljanje) ti prvo leto ni treba vrnit štipendije in ti ta eno leto miruje. Če si 2011/2012 dobil štipendijo in boš 2012/2013 pavziral boš moral bit 2013/2014 vpian v drugi letnik drugače boš moral vrnit štipendijo.

technolog ::

A je mogoče med letom zamenjat Zoisovo štipendijo za državno?

Ziga Dolhar ::

Zakaj bi to hotel?

(Če bi znesek državne znesel več kot znesek Zoisove, ti itak obračunajo znesek državne, ali pač?)
https://dolhar.si/

technolog ::

Ne. Ga ne. Kakih 60-80EUR razlike je, kar je že kar nekaj, sploh za študenta.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Na obrazcu za zoisovo, lahko obkljukaš, da hočeš da se izračuna koliko bi prišla državna. Dodatno mislm da moraš dati zraven izpolnjeno vlogo za državno in potem ti v primeru, da izračun za državno res pride več, zoisovo štupendijo povišajo. Preverjeno. Sicer od kar je zoisova višja zadnji 2 leti, je zlo malo primerov še, kjer bi bila državna višja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

technolog ::

S tem novim zakonom k so ga sprejel, se je državna ogromno povišala, saj sedaj nadomešča otroški dodatek, ki ga starši po otrokovem 18. letu ne prejemajo več. In teh primerov, ko je državna večja je ogromno.

@Azgard: Se pravi, to pride v poštev šele jeseni?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Če ima zoisova še vedno isti obrazec, potem ja, je to jeseni, za100% moraš vprašati, ker lahko da so kaj spreminjali zadnje čase.

seu_ ::

technolog je izjavil:

A je mogoče med letom zamenjat Zoisovo štipendijo za državno?


Lahko imaš obe naenkrat. S tem, da se ti potem ena zniža ena od štipendij tako, da skupno ne nanese več kot 400 evrov.
Vsaj meni se je zgodilo tako letos.

technolog ::

Bučke. Ta zakon ni bil sprejet.

dice7 ::

Sem študent s zoisovo in vidim, da ne bom dosegel tistih 8.5 da bi jo obdržal in se mi ocene vpišejo v redovalnico. Lahko grem potem na jesenski rok in si zvišam oceno ter jo na takšen način obdržim?

bluefish ::

Na faksu se pozanimaj o ponovnem opravljanju določenega izpita/izpitov.

PINki ::

Punca ima nase napisan del hiše in jo skrbi, da zaradi tega ne bo mogla prejemati štipendije na faksu. Je skrb odveč, kajne?

overlord_tm ::

PINki je izjavil:

Punca ima nase napisan del hiše in jo skrbi, da zaradi tega ne bo mogla prejemati štipendije na faksu. Je skrb odveč, kajne?


Zoisova ali republiska? Za zoisovo je, za republisko bi rekel da ne, ker pogledajo cisto vse premozenje.

PINki ::

Republiško verjetno. Torej gledajo vse?

Torej tudi meni "grozi", da ostanem brez štipendije, če je oče avtomobil prepisal name?

PrimozR ::

Za republiško skrb ni odveč. Ravno prejle sem dobil novo odločbo, upoštevajo tudi fiktivne dohodke, pri nas en avto ter še nekaj, kar ni bilo dobro opisano (zgledalo je kot številka parcele, ampak vrednost nekako ni klapala).

CleanPower ::

Lep pozdrav!
Zanima me ali je možno imeti 2 štipendije hkrati(kadrovska+zoisova)?
Pa če kdo mogoče ve kam je najbolje dati prošnjo za kadrovsko? Študiral bom pa elektro(oktobra 1. letnik UNI)
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

technolog ::

Ni mogoče.

PrimozR ::

Prvo leto nekam, kjer imaš dobre veze. Naprej boš pa morda tudi kaj 'na lepe oči' (torej po 'fer' poti) dobil :)

Je pa mogoče imeti republiško in kadrovsko, v skupni višini do 400 €.

St235 ::

CleanPower je izjavil:

Lep pozdrav!
Zanima me ali je možno imeti 2 štipendije hkrati(kadrovska+zoisova)?
Pa če kdo mogoče ve kam je najbolje dati prošnjo za kadrovsko? Študiral bom pa elektro(oktobra 1. letnik UNI)


Možno je dobit dve kadrovski. Republiške/zoisove ne moreš imet skupaj z kadrovsko.

PrimozR je izjavil:

Za republiško skrb ni odveč. Ravno prejle sem dobil novo odločbo, upoštevajo tudi fiktivne dohodke, pri nas en avto ter še nekaj, kar ni bilo dobro opisano (zgledalo je kot številka parcele, ampak vrednost nekako ni klapala).


Glede na to, da se upoštevajo dohodki na družinskega člana, potem ni velike razlike ali je lastnina pisana na starše ali otroke, če živijo v skupnem gospodinstvu.

dice7 je izjavil:

Sem študent s zoisovo in vidim, da ne bom dosegel tistih 8.5 da bi jo obdržal in se mi ocene vpišejo v redovalnico. Lahko grem potem na jesenski rok in si zvišam oceno ter jo na takšen način obdržim?


Za zoisovo jih zanima samo končno povprečje. Če ti profesorji/faks omogočajo višanje ocen potem seveda lahko na takšen način dvigneš povprečje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CleanPower ::

Možno je dobit dve kadrovski. Republiške/zoisove ne moreš imet skupaj z kadrovsko.

dve kadrovski? ampak potem ko končaš moraš potem delat v 2 firmah hkrati? sliši se nemogoče...
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

PrimozR ::

Možno je imeti kadrovsko in republiško. Kot sem rekel, skupaj do 400 €, torej če imaš 400 € kadrovske, v nobenem primeru ne dobiš še republiške (republiška ti poflika tisto, kar ti manjka do 400 €). Prevoz dobiš samo enkrat (mislim da tistega, ki je višji).

Pa ja, dve kadrovski? WTF dude?

IOwnYou2 ::

Glede zoisove štipendije 2012/13: se za povprečje ocen pri zoisovi upoštevajo samo obvezni predmeti ali tudi izbirni (9. razred) ?

tt2 ::

A ve kdo kakšen je kriterij za pridobitev zoisove štipendije za posebne dosežke (šport), v naslednjem študijskem letu?

HatsuneMiku ::

Ve kdo, če julija meseca študenti še dobimo Zoisovo štipendijo?

seu_ ::

HM - Ja, seveda do oktobra :)

PrimozR ::

A republiške so celo poletje? Nekaj imam v spominu, da bo pavza.

seu_ ::

Do sedaj so jo izplačevali tudi čez poletje, razen če so kakšne spremembe? Razen če si 4. letnik srednje, potem čez poletje ne dobiš.

St235 ::

CleanPower je izjavil:

Možno je dobit dve kadrovski. Republiške/zoisove ne moreš imet skupaj z kadrovsko.

dve kadrovski? ampak potem ko končaš moraš potem delat v 2 firmah hkrati? sliši se nemogoče...


Ker? To da moraš po končanem šolanju delat v firmi je stvar dogovora. Pod kakšnimi pogoji dobiš kadrovsko je stvar dogovora med tabo in firmo. Dokler skleneš dve kadrovski, ki med sabo nimata izključujočih pogojev je izvedljivo.

nuclear ::

Je možno imeti po novem zakonu državno + zoisovo štipendijo skupaj?

Sam sem pred magistriranjem in je stvar taka, da imam možnost absolvent staža, ker mi do konca septembra ne bo uspelo magistrirati. Državno verjetno samo podaljšam.

V primeru, da je možno imeti obe, me zanima, če lahko dobiš Zoisovo štipendijo za absolvent staž, če je prej nisi imel sploh? Oceno imam nad 8,5 zdaj na koncu.

Hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

St235 ::

A bi mogoče prebral 10 postov nad sabo? Če izpolnjuješ pogoje za Zoisovo štipendijo ti ta intelektalni izziv ne bi smel vzet več kot eno uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amacar ::

POGOJI
Za pridobitev Zoisove štipendije na posamezni ravni izobraževanja bo moral vlagatelj kumulativno hkrati izpolnjevati več pogojev (povprečna ocena + izjemni dosežek) in ne več zgolj enega, kot je to veljalo doslej. Za ohranitev štipendije na posamezni ravni izobraževanja pa bo moral štipendist izpolniti pogoj povprečne ocene ali izjemnega dosežka

KOMBINIRANJE VEČ VRST ŠTIPENDIJ - NOVO
Bistvena novost novega zakona je možnost kombiniranja več vrst štipendij. Po novem zakonu bodo lahko štipendisti hkrati prejemali več različnih štipendij. V primeru, ko seštevek štipendij z vsemi dodatki preseže znesek 400 evrov mesečno, se štipendistu državna štipendija sorazmerno zniža oziroma mu miruje.

nuclear ::

amacar hvala.

Aja ni izjemnega dosežka :) Bom vsejen oddal vlogo za foro.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

amacar ::

Če nimaš povprečja nad 9.5 nimaš kaj praskat, bojo samo vlogo stran vrgli...

Jinto ::

Konec marca sem dal vlogo za republiško štipendijo, do sedaj še nisem dobil odgovora. Klical sem na CSD prejšnji teden in so mi zatrdili, da me bojo poklicali do konca tedna (tega pa niso storili in se nekaj izgovarjali zakaj traja toliko časa, da imajo veliko dela). Kaj lahko storim, če sploh kaj?

pickle_rick ::

Oddal vlogo konec januarja, dobil junija. Odkar imajo nov superduper informacijski sistem vse traja 5x dalj:))
««
26 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277843 (4832) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296352 (3188) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459504 (7330) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395370 (3922) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012355 (10507) alum

Več podobnih tem