» »

Glasen napajalnik

Glasen napajalnik

gapyyy ::

Pozdravljeni,

imam problem z glasnostjo napajalnika, in sicer gre za napajalnik ts series 650w 80+ bronze. Sprva ko zaženem stroj še ni tako glasno, po nekaj minutah na spletu ali drugih aktivnosti pa se glasnost zelo poveča. Napajalnik sem vzel tudi ven iz ohišja in
ga spihal z kompresorjem, malenkost je pomagalo, a še vedno to ni to. Bi mogoče mogo menjat ventilator na psu-ju ?

Ostale temperature so v meji normale (cpu= povprečno do 40 stopinj, grafična do 55 in celotni sistem pri približno 40 stopinj), od vseh ventilatorjev v ohišju se sliši le napajalnik.

Komponente: CPU: I5 6500
GPU: R9 280X
MEMORY:16GB DDR3
MATIČNA: ASUS Z170 D3
PSU: TS 650W 80+ BRONZE (KUPLJEN LANI PRI MLACOM)
OHIŠJE: Od sharka neko do 30€
Aja pa še to napajalnik je bil glasen že pred to vročino :)

radmannsdorf ::

Jasno da se da menjat ventilator, ampak pazi, kondenzatorji imajo lahko še ogromno energije v sebi, te lahko useka, če šlataš tam kjer nebi smel. Če nisi vešč, daj uredit enemu štromarju.

gapyyy ::

Samo potem se izgubi garancija če odprem pokrov, bom pisal na xfx support kaj bojo rekli

[D]emon ::

LOL garancija je reku. :))

Ce nisi ravno idiot, ti zamenjava venta ne bi smela delati problemov. Vecina jih ima tako ali tako standardne prikljucke na samem vezju napajalnika. Samo pazi, da ne bos s prsti saril okrog visokonapetostnega dela vezja.

XFX roba je znana po tem da je pogosto drek. Dajo najcenejsi ventilator, pa ko ga jebe kupca, ko zacne lezaj ruzit. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

xfx je seasonic z drugo nalepko, tko da daleč od dreka.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Pa so ventilatorji v njih kljub temu sranje, seasonic gor ali dol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dolenc ::

Menat ventilator v napajlcu ni težko. Zbrat ustrezen ventilator, da bo pa dejansko tišje, pa je :).

Namreč pazit moraš dve stari, ajde tri, če šteješ še velikost. Lahko daš notri "boljši" ventilator, pa bo še zmeraj isto glasen, ker je sama krivulja delovanja na napajalcu tako naštimana, da ga požene v obrate in boš na istem.

Potem pa moraš še najdet takega, ki ima dovolj nizko zagonsko napetost, drugače se niti ne bo zagnal, recimo noctua 14cm na večini napajalcev ne bo delovala, ker se niti zagnal ne bo.

Jaz mam recimo noctuo v svojem in mam to tako rešeno, da sem potegnil kabel vn in priklopil ventilator direktno na plato, pa potem tam naštimam delovanje.

Kako najdeš ustrezen ventilator? Pogledaš kak ventilator imaš sedaj, spodaj na nalepki ponavadi piše kak tok rabi, potem si pa še malo z guglom pomagaš, kaj ljudje dajejo notri in malo primerjaš podatke.

gapyyy ::

Študiral sem, da bi, kr novega nabavo nekaj, kar bi bilo res tiho, cena okoli 100€ . Kaj priporočate

RejZoR ::

Če menjaš ventilator glej, da ima enako amperažo in enak razpon obratov (moraš pogooglat podatke za originalnega). Če izbrskaš podatek je tud važna starting voltage.

Oz če je ventilator dober bo tih tud pri višjih obratih. Montiraš v napajalnik in ga povežeš na njegov lasten molex. Se pravi, ko zaženeš računalnik in napajalnik spusti štrom v sistem bo avtomatično začel hladit tud samega sebe. Oz ventilator priklopiš na plato in mu v BIOSu za tisti priključek določiš krivuljo obratov. Samo ko kaj šariš po sistemu, ne pozabit priklopit zadeve, da ne skuriš napajalca...

Btw, ko kupujete napajalnike, glejte višji razred Seasonic, Corsair ali BeQuiet. Vsi trije pri high end modelih uporabljajo ventilatorje s FDB ležaji. Slednji so absolutno tihi in zdržijo celo večnost. Do zdej najtišji, ki sem ga imel je trenutni BeQuiet DarkPower Pro. Corsair HX750 izpred parih let je imel zanič ventilator, ki sem ga zamenjal s kvalitetnim Noiseblocker ventilatorjem. Šele potem je ratal absoluto neslišen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

al pa evga. Mam G2 650w in se vent še ni pržgal. Pa tudi če ga pržgeš manualno (ma swtich) je še kr tih.
Poleg tega dobiš pa top kvaliteten psu v tem cenovnem rangu

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gapyyy ::

Tega gledam,da bi nabavo https://www.mlacom.si/be-quiet-pure-pow...

Ma kdo kakšne izkušnje s tem psujem

RejZoR ::

Zadeva je bila dobro ocenjena, lahko ti pa potrdim glede ventilatorja. Zadeva ima njihov SilentWing FDB ventilator, ki je res izjemno tih. In nikol ne bo začel ružit, bo prej crknil napajalnik kot pa njegov ventilator.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

mah kakšen be quiet, za pest riža več maš evga g2 550w, ki se na tole čudo polula
https://geizhals.eu/evga-supernova-g2-5...

višja učinkovitost, semi fan off (praktično pasiven) pa bolj kvalitetna platforma. Ni kaj za razmišlat.
#brezpodpisa

RejZoR ::

Sicer te EVGA hvalijo ampak sam osebno ne bi nikoli več kupil napajalnika z ball bearing ležaji. Oz česarkoli. Čist vedno kr neki klika in ruži vse ker so šlampasti. Tega si z FDB ležaji nihče ne more privoščit. Eden izmed razlogov zakaj sem šel na BeQuiet. Kasneje sem videl, da sta jih začela uporabljat tud Seasonic in Corsair. Ampak samo na boljših modelih. Zdej samo čakam, da začnejo še na grafične dajat FDB ležaje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

non issue, ko se vent praktično nikol ne prižge, razn če maš dve požrešne amd karte gor. Jst mam sistem v podpisu in tudi OCjem se fan ne prižiga.
#brezpodpisa

RejZoR ::

Men na BeQuiet DarkPower 11 skoz laufa. Ampak če prisloniš uho na napajalnik v čisti tišini pa ga ne slišiš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

potem je pač bedn fan curve. Jst sn dejansko mogu izklopit tisti eco mode, da sn vidu, če fan sploh dela :)

https://www.techpowerup.com/reviews/EVG...

This is a truly silent PSU, and as you can see in the graph above, it operates in passive mode at up to 500-550 W.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Problem pri Corsairu HX750 je bil, da je ventilator ciklično klikal. Očitno zaradi vzmeti, ki je preskakovala na rotorju ventilatorja. Se ne spomnim kaj je bila funkcija, mislim, da je držalo ventilator v frejmu. Skratka mi je šlo na jetra do konca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Heavy ::

Dr_M je izjavil:

Pa so ventilatorji v njih kljub temu sranje, seasonic gor ali dol.


Imel TS 550W. Isto je tulil. Nesel na Mlacom. So mi kar vrnili kupnino, ker so bili kondenzatorji napihnjeni (stvarna napaka).

Čas nazaj je še en pisal tu gor - isti problem pri istem napajalniku.

V primerjavo, mi je LC 550W deloval brez težav skoraj 8 let - potem sem ga pa moral preventivno menjati zaradi požrešne grafične. Po 5 letih sem mu samo ventilator menjal, ker so ležaji ružili.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43185928 (5881) OK.d
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17515743 (9721) Jerry000
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948145796 (81455) Riff
»

XFX TS550 glasnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
161691 (1420) Napajalc
»

Nov napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
19947 (723) Jinto

Več podobnih tem