» »

Nov 1TB disk, PC zazna samo 33mb

Nov 1TB disk, PC zazna samo 33mb

BCSman ::

Kupil sem nov Toshibin 1TB trdi disk. Bios zazna, da ima samo 33mb. Prav tako tudi windowsi.
Razlog v 10 leti stari matični in njenem biosu?

SLIKA biosa
Disk:
TOSHIBA P300 1TB 3,5" SATA3 64MB 7200obr/min (HDWD110UZSVA)
Matična:
Gygabyte GA-M61PM-S2 rev.2.0
  • spremenilo: BCSman ()

hojnikb ::

ofni disk managment
#brezpodpisa

BCSman ::

V disk managementu v windowsih seveda tudi kaže 33mb.
Nekaj brskam in možno gre za bug pri gigabyte matičnih, ki na račun Host Protected Area (HPA) nepravilno prilagodijo velikost diska. Bom naslednji vikend nadaljeval z reševanjem.

konspirator ::

Kondezatorji na plati so ok ?
Kakšen drug hdd sorodne kapacitete bios pravilno prepozna ?

Si resetiral bios na privzete nastavitve in ga nadgradil na zadnjo verzijo (F9D) ?
Drug sata kabel ?

Tule je enak problem:
https://superuser.com/questions/58753/w...
http://blog.atola.com/restoring-factory...
--

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Evo testrial še na drugem, 2 leti novejšem pc-ju.
Bios prepozna 0MB!

 bios

bios



V diskmanagementu v Win10 pa 31mb:
 DiskMgmt

DiskMgmt



Uveljavljat garancijo / reklmacijo / stvarno napako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

kopriwa ::

Problem je že znan in kot izgleda povezan z Gigabyte matičnimi ploščami. Glej odgovor #9.

BCSman ::

Drugi PC ima matično ASRock G41C-GS.

Za foro sem še HDTune Pro prižgal in v parih sekundah poskenira tistih 30mb in ne najde errorja.

kopriwa ::

BCSman je izjavil:

Drugi PC ima matično ASRock G41C-GS.

Za foro sem še HDTune Pro prižgal in v parih sekundah poskenira tistih 30mb in ne najde errorja.

Če še nisi, probaj ta program, ki ga priporočajo za rešitev omenjenega problema.

BCSman ::

Sem že, na obej pc-jih. Ni ga možno sploh pognati oz. ne deluje:
 hdd capacity restore

hdd capacity restore



Baje deluje samo na 32bit win-ih, jaz imam na obeh pc-jih 64bit.
Poleg tega: Sorry, Repair Station was fully discontinued on 1 June 2017.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BCSman ::

HGST - smart extended test: test completed without error. Disk capacity: 0GB

WD LifeGuard Diagnostics: Test Option: EXTENDED TEST Capacity: 0.03GB Test Result: PASS

SeaTools for Windows: LongGeneric - Passed 100%. + obvestilo za Firmware update recommendation. Vendar oba linka sta mrtva: The requested URL /rms_af_srl_chk/ was not found on this server. Sem tudi na toshibini strani iskal, če obstaja kak firmware za disk pa ni nobenih downloadov. Tudi preko nadzorne plošče, če kliknem poišči posodobitve gonilnika ne najde ničesar.

 SeaTools

SeaTools

BorutK-73 ::

Lahko je problem tudi v kablu.
Imaš mogoče usb dock ali ohišje za disk da sprobaš tako?

Bi pa rekel da je problem v plati ali disku, normalno delujoč disk pokaže pravo velikost v biosu in ni važno če je formatiran.

Han ::

Reklamiraj.

ST-777 ::

BCSman je izjavil:

Kupil sem nov Toshibin 1TB trdi disk. Bios zazna, da ima samo 33mb. Prav tako tudi windowsi.
Na tržišču se pojavljajo tudi ponarejeni diski.

How to Spot Fake External Hard Disk Drives: http://www.trishtech.com/2014/08/spot-f...

"The forgers modify the file table of the fake portable drives to make it look like a large size disk like 2 TB while it is only a few megabytes flash disk. To reveal the real size of the drive, you can format the disk drive in Windows using the FAT32 file system and it will reset the file table to reveal the true disk size of the portable drive."

r3dkv1c4 ::

Disk je za v smeti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

filip007 ::

Toshiba ni za kupovati, ker spodaj je Hitachi, pa še prodali so se WDju, tako da se res ne ve kaj s temi diski. Sem vzel WD 500GB za 25€, nekaj ur rabljenega na Bolhi vidim prava odločitev, ker sem imel na izbiro vse firme.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BCSman ::

Evo so zamenjali v sklopu stvarne napake in nov deluje normalno - 1TB.

BCSman ::

Lažna informacija! Ob prvem zagonu in pregledu v biosu je res kazalo 1000gb, ko se je pognala instalacija od windowsa pa je pokazalo 33mb. Po restartu bios zopet kaže 33mb! V instalaciji tudi nisem ničesar spreminjal/ustvarjal glede particij, ničesar se nisem dotikal in isti izvod windowsa je bil nameščen že na večih pc-jih, kjer ni bilo nikakršnih problemov. Pa tudi vrnjen disk je v trgovini testiral, drugače bi reklamacija bila zavrnjena. WTF? Dejansko res gigabyte matična uniči firmware od diska? Bo treba v virtualni mašini namestit winXP (32bit) da poženem Capacity restorer. Obstaja kak program ekvivalenten capacity restorerju za 64bit sploh? Ve kdo kaj natančno sploh naredi tale program in kako deluje? Zgleda je to primer za kakega računalniškega Dr. Housa. :O Če bo uspelo spet dobit nazaj 1TB, seveda diska ne dam več v tisti PC.

BorutK-73 ::

Tebe zajebava inštalacijski disk za OS.
Si probal z Live linux?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ta vikend sem tudi jaz naletel na skritega hrošča v stari Gigabyte plati, ki je "sfaširal" 2 TB disk v 1 TB.

BIOS na stari Gigabyte plati, v konkretnem primeru GA-8I945GZME-RH, namreč na edini priklopljen disk takoj zapiše neke recovery podatke, ki povozijo dejansko velikost diska. To se zgodi kljub temu, da računalnik poženeš z zagonskega CD-ja in disk zgolj stestiraš s SeaTools za DOS. Ko želiš po tem na videz brezhiben disk začet uporabljat, zgrožen opaziš, da polovica kapacitete diska enostavno manjka...

SeaTools tak disk brez težav v sekundi "pozdravi" tako, da v Advanced Features izbereš Erase Track Zero in Set Capacity to MAX Native.

BCSman ::

Odlično, sedaj se ve kaj naredit, če še kdo naleti na ta problem.

konspirator ::

Je rešitev z SeaTools potem trajna ?
--

Han ::

V takšnem primeru, ko program "povozi" dejansko kapaciteto, bi vsaj za Seagate diske morala biti trajna, vsaj dokler diska zopet ne priklopiš na problematično plato...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
363807 (3222) Xserces
»

Problem s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
91004 (592) SlyCrespo
»

seatools

Oddelek: Pomoč in nasveti
201867 (1712) StratOS
»

Nadležno predenje diska!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131698 (1346) ziciko
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91413 (1258) ~Speed

Več podobnih tem