» »

Nadležno predenje diska!!

Nadležno predenje diska!!

KontraCepec ::

Imam Seagate 120 GB baracuda (mislim da V). Zelo mi gre na živce, da vsakič, začne disk po eni minuti mirovanja zelo čudno presti.
Dokaj glasno in skos enakomerno... če karkoli recimo shranim, kliknem drug folder v explorerju, torej karkoli, da kar pise/bere iz diska, to predenje takoj preneha in čez minuto mirovanja se spet začne...

Kaj bi to bilo?
Krijejtiv

Han ::

To se tudi jaz sprašujem (120 GB Barracuda 7200.7 Plus) in razmišljam, da bi Seagatu poslal mail s povpraševanjem po novem firmwaru, ki to predenje odpravi. Pri starejši 120 GB Barracudi ATA V tega predenja ni.

Z diskom dejansko ni nič narobe, je pa tole brenčanje res nadležno, če ga seveda slišiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

KontraCepec ::

Jah... za prvo silo sem naredil en programček, proces , ki vsake pol minute izvede findfirst. FindFirst na c:\ poišče datoteko *.* in tako spravi disk v tek.

Sedaj samo upam da to predenje, do katerega sedaj tako nikoli ne pride, ni vitalnega pomena za disk :\
Krijejtiv

Han ::

Če v ozadju teče kakšen P2P odjemalec, disk tako ali tako nima časa presti. 8-)

aly ::

Jaz imam tudi Seagate 120Gb in mi dela isto... pa to me niti ne moti kaj preveč, ker je disk že itak zelo tih.

Bolj me muči, da se disk ob neuporabi nikoli ne ustavi sam od sebe (power-management je pravilno nastavljen). Imam winXP-pro in vse popravke naložene. Fora je v tem da se je včasih sam normalno izklapljal, sedaj pa prav nikoli več!
Tranzistor, varovan z varovalko, bo varovalko varoval tako, da bo crknil prej kot ona.

Han ::

Odgovor Seagate tehnične podpore...

Thank you for your inquiry.

The latest generation of our high-capacity hard drives has been programmed to perform regular offline scans to test the drive’s reliability and detect any possible malfunctions that may have been caused during transit.

The offline scanning takes place when the drive is idle. This feature cannot be disabled and does not affect the performance of the hard drive. The feature should disappear after a few hours of drive operation.

Offline scanning helps to maintain the reliability of the drive by moving the heads within the "high-flight zone" in a pre-programmed pattern. The "high-flight zone" is located toward the outside of the platters where the most air flows under the heads during times of inactivity.

If you feel that your noise is excessive or does not reduce after a few hours of operation, you can run Seagate's SeaTools diagnostic software to check the physical integrity of the drive.

SeaTools can be obtained from Seagate's website at:
(http://www.seagate.com/support/seatools...

Regards,

Alan M.
Seagate Technical Support


========== Customer's original message ==========

ST3120026A drive makes annoying buzzing noise when idle. Is there a firmware upgrade that eliminates this buzzing sound? I've never experienced anything like this before - my older 120 GB Barracuda ATA V does not make such noise when idle. Please note that diagnostic tools do not report anything wrong for ST3120026A.

neoto ::

Meni WD 120 GB tudi to dela! ;((

bergers ::

Meni wd 120 gb dela isto ma no saj me ne moti
Bergi

neoto ::

Mene pa, ker ga imam v zunanjem ohišju ob skoraj neslišnem prenosniku... :D

ziciko ::

Pozdravljeni..
Da ne bi odpiral nove teme, bom svoje težave opisal kar tu.
Tudi sam imam podobne probleme z dokaj novim (2 meseca starim) diskom.
Disk je Seagate, 120 GB, 7200 RPM, SATA.
V racunalniku je priklopljen poleg Maxtorja, ki je enake velikosti (Maxtor je ATA disk 120 GB)
Iz drugega diska, torej Seagate se od samega zacetka slisi (obcasno) nenavaden zvok.
Slisi se kod bi nekaksna tanjsa, slabo pritrjena zica drsela ob delojoci ventilator.
Ne vem kako bi drugace povedal, toda iz diska se slisi nekaj kot: ccccc -crrrrrr ccccc-crrrrr in tako kar nekaj krat, potem pa za nekaj casa preneha.
To se dogaja ne glede na to ali je disk obremenjen ali pa ne delam nic z njim.
Zvok je zelo motec, se cedalje pojavlja bolj pogosto in, zdi se mi, bolj glasno.
Mogoce je kdo imel taksen ali podoben primer, hvalezen bi bil za vsaki namig, kaj naj bi to bilo.:(
Sem ze razmisljal da disk vrnem (je v garanciji) toda to je zelo tezko dokazat, ker se, kot sem reko, napaka (ce to je) pojavlja obcasno. (mogoce vsako uro do dve).
Hvala za pomoc.

Han ::

Za katero serijo diska gre (7200.7 je tista, pri kateri disk privzeto izvaja zgoraj opisano testiranje)?

Preveri brezhibnost diska s SeaTools. Kaj pravi S.M.A.R.T.?

Obesi disk na gumice.

Uveljavi garancijo.

ziciko ::

Hvala, Han..
Poskusil sem s SeaTools, ne najde napake na disku.
Disk je:

Primary IDE Channel : ST3120827AS
Model: ST3120827AS
Serial Number: 4MS0S03Y 4MS0S03Y
Capacity: 120.03 GB
Dvomim da zvoki ki se slisijo pridejo od privzetega testiranja diska ker je zvok, vsaj za mene, zelo motec.
Zdaj bom se poskusil nekako drugace, mogoce bol na rahlo pritditi disk oziroma vstaviti ga tam kje je zdaj Maxtor i obratno.:(

Han ::

Ta Seagate je torej iz serije 7200.7, ki je znana po teh zvokih. Z diskom ni nič narobe in dvomim, da se boš nadležnega zvoka uspel rešiti ne da bi zamenjal disk za recimo 7200.9 ali 7200.10 serijo.

Jaz imam v ohišju 2 Seagata po 120 GB (serija 7200.9). Dokler sem imel oba pričvrščena z vijaki v 3,5" predalu, je prihajalo do takšne interference, da mi je paralo živce. Potem sem enega enostavno 'obesil' na elastiko (tisto za pižamo ali spodnje hlače). 8-)

ziciko ::

Zdaj sem dal ta Seagate disk tam ki je bil Maxtor in obratno, previdno ga privil toda dosego nisem nic.
"Cricek" se vedno poje, kaj pa mu je, ne vem.
Kot sem ze omenil, dvomim da je to privzeti zvok oziroma test diska, ker ta zvok deluje nekako bolj kovinsko in je, vsaj za mene, zelo motec.
Mogoce ne vem natancno opisati zvok, vem pa da mi gre na zivce.
Odlocil sem se da bom pocakal se malo, ker nekaj se bo zgodilo 8-O
Ali bo nehal "peti" ali pa bo zaskripal.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

seatools

Oddelek: Pomoč in nasveti
201857 (1702) StratOS
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91404 (1249) ~Speed
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342446 (1572) Grimlord
»

Najbolj glasen disk segate 120 Sata

Oddelek: Strojna oprema
91040 (888) Caligula
»

SEAGATE 120 SATA

Oddelek: Strojna oprema
141430 (1089) Stayerc

Več podobnih tem