» »

Servis avta

Servis avta

IL_DIAVOLO ::

In koliko das na avto v povprecju na leto? In koliko je vreden ta subaru?

Ne vem, ce si res tako obcutljiv na vsako slabso delovanje ali pa se subaru rad kvari. Pri mojem 15 let starem golfu se namrec to ne dogaja.

smacker ::

Spet: nebivedu svojega subaruja vozi po takih terenih, ki jih tvoj golf še na sliki ni videl. Temu primerne so obrabe in potrebne menjave.

IL_DIAVOLO ::

To bi pa res rad videl.

smacker ::

Pobrskaj po njegovih postih tu in na avtomobilizem.com - je že limal slikice ;) Primer: https://slo-tech.com/forum/t702237/p556...

IL DIAVOLO ::

Uff svetovno :O

krneki0001 ::

Vreden avto ni prav dosti, ampak...
To je recimo bila ukrajina letos - 9 dni takih cest. Tam kjer se zvečer ustaviš, tam kampiraš in drug dan naprej, vsake par dni pa v civilizacijo, kjer napolniš tank in rezervne kante goriva, kupiš hrano za naslednjih par dni.
In na takem terenu nočeš, da ti kaj odpove:



Tukaj pa lahko prebereš kolegov potopis:
http://www.kodrun.net/potovanja/2017-uk...

Pa še par filmčkov po čem smo se vse vozili:
https://vimeo.com/224812174
http://vimeo.com/224824203
http://vimeo.com/224822089
http://vimeo.com/224900353

Zgodovina sprememb…

IL DIAVOLO ::

Ja pol pa povej, da si off road navdušenec. To mora bit bomba, da greš na offroad počitnicem tam imaš res kaj za videt in doživet.

Zakon!

smacker ::

Probaj to z golfom, boš videl kaj vse boš moral menjat potem :D:D Drugač pa res, se ne spomnim da bi kdo pri cestni vožnji volanske končnike menjaval :)

hojnikb ::

sj pebi so sli okol z golfom :)
#brezpodpisa

kingsix ::

Jaz sem menjaval končnike etc. V Mb so na poti domov vsak dan katastrofalne ceste. Kdaj pa kdaj še naletim na kako konkretno luknjo in je to to. Sicer pa je to mali strošek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

krneki0001 ::

Il Diavolo
Na tak offroad gremo nekje 2 do 3 krat na leto. Včasih sem to počel s terencem, potem sva pa z ženo prešla na subaruje. Malo bolj moraš z glavo vozit, veliko več pazit, ampak gre tudi to. So pa zato transferji po avtocestah veliko bolj udobni, pa servisi dosti cenejši.

Naslednje leto je ukrajina spet na sporedu (poceni in občutek, kot da bi v slovenijo prišel nekje leta 1985 do 1990), potem pa en Balkan tour (srbija, makedonija, črna gora in po ob jadranu čez velebit nazaj. Vmes pa ogled Željave (podzemnega letališča), za tretji offroad se pa še nismo odločili, bo pa verjetno kak sever evrope ali celo islandija.

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

sj pebi so sli okol z golfom :)



Lahko greš, ja, s spalko in parimi zadevami v avtu, ki jih daš v ruzak in greš na letalo, če ti avto odpove. Pa oni so ga mislim da na koncu pustili v eni zakotni državi.
Ne moreš si pa tega privoščit kot familja z majhnim otrokom. Imaš preveč stvari s sabo. Oprema na in v avtu je pri meni vredna več od avta (dodatne zaščite podvozja, strešni šotor, tenda, kamp oprema, hladilnik, kante za gorivo, vodo, orodje,...).

IL DIAVOLO ::

Na avtocestah nimaš kaj videt, to ni nič posebnega. To da pa greš po res neprevoznih "cestah", to je pa res nekaj...posebnega ;)

PS: Tista slika z ovčkami na tistem ogromnem pašniku je za v okvir.

Nimaš odprte teme tukaj na slotechu? Mislim, da bi marsikoga zanimalo.

jero_no1 ::

smacker je izjavil:

Drugač pa res, se ne spomnim da bi kdo pri cestni vožnji volanske končnike menjaval :)


Tud jz jih poznam bolj malo. Prejšnji avto sem kupil testni s 13k km in so bili baje že menjani končniki prej (seveda so mi to modro zamolčali ob prodaji). Vse se da (uničit), če se hoče :)

smacker ::

Ko voziš avto ki si ga sam plačal, potem ga nočeš uničit, zato so šanse dosti manjše :) Pri testnem se pa ljudje žal ne sekirajo preveč.

Ishmael ::

jero_no1 je izjavil:

smacker je izjavil:

Drugač pa res, se ne spomnim da bi kdo pri cestni vožnji volanske končnike menjaval :)


Tud jz jih poznam bolj malo. Prejšnji avto sem kupil testni s 13k km in so bili baje že menjani končniki prej (seveda so mi to modro zamolčali ob prodaji). Vse se da (uničit), če se hoče :)


Testni avto na dirkališču ? Končniki pri 13.000km. Kaj hudiča so počeli z avtom
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

krneki0001 ::

Sej veš kater avto je skoraj najhitreši - službeni, še hitrejši je pa testni.

smacker ::

Pa kater avto gre 100 po makadamu >:D

K0l1br1 ::

Kako se pa kažejo simptomi pokvarjenih volanskih končnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Ishmael ::

krneki0001 je izjavil:

Sej veš kater avto je skoraj najhitreši - službeni, še hitrejši je pa testni.

:D:D:D
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

krneki0001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kako se pa kažejo volanski končniki?


avto lahko vleče v eno smer, lahko trese, ker se kolo pri vožnji naravnost še vedno premika malo levo-desno, zaradi tega imaš potem lahko tudi neenakomerno obrabljene gume,...

Heavy ::

Ishmael je izjavil:

Kaj hudiča so počeli z avtom


A nisi videl tistega posnetka, kjer so šli na testno vožnjo z Astro/Insignio... po polju?
#TeamFelix

K0l1br1 ::

krneki0001 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kako se pa kažejo volanski končniki?


avto lahko vleče v eno smer, lahko trese, ker se kolo pri vožnji naravnost še vedno premika malo levo-desno, zaradi tega imaš potem lahko tudi neenakomerno obrabljene gume,...

Ok. Kaj pa recimo tole: ko sukam volan, je slišati zavijanje, kot neko zajavkanje, drgnjenje gume ob gumo ali ob kovino, je težko opisati tole..., morda celo, kot da je nekaj čutiti na volanu, kot da nekam drgne, 27 kkm ima avto, ni pa ves čas, pojavilo se je iznenada, čakam, da bo pogosteje, da se lahko prikažem na servisu, da bi slišali tudi oni...

krneki0001 ::

To je pa jermen na servo pumpi. Je premalo zategnjen, ali pa je nekje slaba cevka in vleče zrak zraven. Čeprav če ima samo 27k km potem so cevi dobre in je samo jermen za zategnit.

V bistvu to dela, ko je pumpa obremenjena in jermen bi jo moral poganjat, ker je pa premalo zategnjen pa zdrsava in pumpa se zelo matra, da uspe olje pošibat po sistemu, da ti lahko zaviješ normalno.

Čuti se pa na volanu, kot neko drgnjenje in kot da bi po korakih zavijal - s koračnim motorjem recimo.

Sem imel na svojem avtu enak problem. Ker je avtomatik, moraš zabremzat da stoji na mestu. In če takrat zavijaš, mora pumpa več moči dat od sebe, ker je težje blokirano gumo premikat po asfaltu, kot če ni blokirana.
In če je takrat slabo zašponan jermen, dela s točno takimi simptomi, kot si jih napisal.

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

mucho gracias, tega pa nisem vedel :)
Robots will steal your job. But that's OK

Ishmael ::

Jermen zna zdrsovati tudi samo za par procentov glede na hitrost motorja in takrat še ne bo tuil, se bo pa čutilo da moč servota pojenja, npr. pri speljevanju z nizkimi obrati itd. Če je zdrsoval že dlje časa ga je bolje zamenjati, saj se je pregrel in guma ne drži več kot bi morala. Tak jermen pa ti spolira jermenice da tudi novi ne prime več dobro.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

jero_no1 ::

Ishmael je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

smacker je izjavil:

Drugač pa res, se ne spomnim da bi kdo pri cestni vožnji volanske končnike menjaval :)


Tud jz jih poznam bolj malo. Prejšnji avto sem kupil testni s 13k km in so bili baje že menjani končniki prej (seveda so mi to modro zamolčali ob prodaji). Vse se da (uničit), če se hoče :)


Testni avto na dirkališču ? Končniki pri 13.000km. Kaj hudiča so počeli z avtom


Če bi to vedu, tega avta zagotovo ne bi kupil :)
Sicer avto mi je potem zelo dobro služil 150k km, tako da sem pozabil na to.

K0l1br1 ::

Ishmael je izjavil:

Jermen zna zdrsovati tudi samo za par procentov glede na hitrost motorja in takrat še ne bo tuil, se bo pa čutilo da moč servota pojenja, npr. pri speljevanju z nizkimi obrati itd. Če je zdrsoval že dlje časa ga je bolje zamenjati, saj se je pregrel in guma ne drži več kot bi morala. Tak jermen pa ti spolira jermenice da tudi novi ne prime več dobro.

Ma kaj jermen je tudi pri elektroservo volanih, ali kako se jim reče?

Ishmael ::

K0l1br1 je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Jermen zna zdrsovati tudi samo za par procentov glede na hitrost motorja in takrat še ne bo tuil, se bo pa čutilo da moč servota pojenja, npr. pri speljevanju z nizkimi obrati itd. Če je zdrsoval že dlje časa ga je bolje zamenjati, saj se je pregrel in guma ne drži več kot bi morala. Tak jermen pa ti spolira jermenice da tudi novi ne prime več dobro.

Ma kaj jermen je tudi pri elektroservo volanih, ali kako se jim reče?


Jermen je direktno na hidravličnih servotih.

Nedirektno pa na elektroservotih, jermen poganja alternator. Ob vrtenju pa se jemlje energija iz akumulatorja in alternatorja, so pa isti problemi, samo dober akumulator jih prekrije.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Borut H ::

Heavy je izjavil:

Borut H je izjavil:

Mi zaupaš prosim kje delaš servise za Subaru?


Kot je vsem razlagal, jih dela doma. Dele pa naroči iz nemčije. Pa termostat menja letno. Četudi star deluje v redu :)


Hvala. A misliš da bi naredil servis tudi na ženinem Subaruju?

krneki0001 ::

Kaj imaš pa za poštimat?

Borut H ::

Redni servis (olje, filter,...), menjava zavornih ploščic in pregledati ali je pripravljen na zimo.

kr3ten ::

Koliko povprečno na leto date za servis avtomobila? Novi avti ki imajo garancijo, imajo garancijo na vse probleme z avtom razen dolivanja motornega olja?

Napišite starost avta in trenutno vrednost avtomobila.

hojnikb ::

to je lahko 30€/leto al pa 1k+, odvisno od avta in lastnika.
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Ko ga kupim (rabljenega) vložim med 1000 in 1500 evrov, potem pa okoli 300EUR na leto. Delam okoli 55k na leto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Wrop ::

60 €/leto. Sedaj pride na vrsto še en vnaprej plačan servis. Enkrat je bilo treba še ploščice zamenjat cca 60 € z delom vred. Avto bo kmalu star 5 let, vreden je cca 6500 €. Gre se pa za cliota 4.

kr3ten ::

Ve kdo za spletno stran, kjer ti npr. v tabelaričnem prikazu prikazuje na koliko km se mora določena stvar na avtu menjati/servisirati za vsak model avta posebej? Konkretno me zanima za vse wolkswagen modele (od letnika 2000 naprej). Močno zaželjeno je tudi, da ti za določen model pripiše, katere so tipične ''bolezni'' za določen tip avtomobila. Furam starejši avto in sploh nimam maintenance knjige in na splošno me zanima, če ima moj model avtomobila kakšno serijsko napako oz. ''bolezen'' na katero moram biti pozoren, oz. da jo preventivno odpravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

hator ::

Honest john ima zbrane serijske napake.
https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/

PunkDude ::

Tukaj je tudi nekaj;
http://avtonasveti.com/

m0LN4r ::

kr3ten je izjavil:

Koliko povprečno na leto date za servis avtomobila? Novi avti ki imajo garancijo, imajo garancijo na vse probleme z avtom razen dolivanja motornega olja?

Napišite starost avta in trenutno vrednost avtomobila.

Na leto 500eur za vse uradne servise in orginal potrosni material (npr. bremze) in delo na uradnem servisu aja pa nadomestno vozilo aja pa pri vsakem obisku posesajo in operejo.

Razen gum.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

blackbfm ::

Ce majo cas prat in sesat avto potem mam obcutek da ziher ne opravljajo tistih posegov ki bi jih dejansko mogli:)) in potem je se folk vesel ko jim nese 500 euro:))

m0LN4r ::

Seveda imajo cas, lahk zravn stojis in gledas ali pa zastonj kavico pijes, sicer pa zakaj ga pa nebi imeli, v DE ko placas dobis tudi temu primerne storitve.
Ta cena je celo med nizjimi in polek tega nimas nobenih dodatnih stroskov ali izgube casa.
Temu se rece naprimer "wartung plus"

Seveda razumem tudi slovesko mentaliteto, gres do garazamojstra mu v roke porines 50evrov, gajbo piva in rezerne dele iz interneta, pa pici misko, ce je dober mojster.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darkolord ::

Ja, obe opciji sta čisto legit. Nemci radi plačajo več in imajo "peace of mind". Pri garažmojstru lahko namesto na kavico iz avtomata sicer greš na biftek, se moraš pa s tem precej bolj ukvarjat.

Na koncu ni neke velike razlike - DIY prideš ceneje skozi ampak porabiš več časa (in possibly živcev); uradni servisi te olupijo, se ti pa ni treba s tem ukvarjati (se moraš pa ta isti čas ukvarjati s tem, da to razliko v ceni prineseš not).

To velja v bistvu za vse storitve.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Kateri avto servis (ne glede na znamko avta) priporočate; kjerkoli v Sloveniji ali na Hrvaškem?

Domobrancek ::

No ko je tule ravno govora o servisih avtov: Zanima me kakšni so kaj Filtron filtri? Mi ga je mehanik dal na avto pa še nisem slišal za njih.

Kakor gledam je to podjetje v lasti mann-hummel grupe. Pol že nemorjo bit tok slabi al kako? :D

D3m ::

Je ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jocoj ::

Jaz vedno kupim Filtron vse filtre za oba avta. Poceni in dobra kvaliteta.

jonystar ::

Si bom sposodil temo. Počasi se mi bljiža prvi redni servis in me zanima kakšne imate izkušnje s servisi ko sami prinesete olje? Ti servisi sploh pustijo, da ga sam prineseš, če ja ali prej poveste, da boste olje prinesli sami? Natančneje me zanima za Avtohišo Kavčič, če ima kdo izkušnje.

Utk ::

jocoj je izjavil:

Jaz vedno kupim Filtron vse filtre za oba avta. Poceni in dobra kvaliteta.

Če je filtron kvaliteta, bi res rad videl (in ne montiral v svoj avto) nekvaliteto.

Utk ::

jonystar je izjavil:

Si bom sposodil temo. Počasi se mi bljiža prvi redni servis in me zanima kakšne imate izkušnje s servisi ko sami prinesete olje? Ti servisi sploh pustijo, da ga sam prineseš, če ja ali prej poveste, da boste olje prinesli sami? Natančneje me zanima za Avtohišo Kavčič, če ima kdo izkušnje.

Zakaj bi nosil olje na pooblaščeni servis? Če hočeš šparat servisiraj na neuradnem, ne pa da plačaš pooblaščenega, pri garanciji bo pa enako komplikacij kot pri nepooblaščenem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja pri dizlu. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420322 (8199) m0LN4r
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611856 (8398) WizzardOfOZ
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613519 (11149) jest10
»

Najmanj problematični avtomatski menjalniki? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17938280 (34268) WizzardOfOZ
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10547287 (44620) Pyr0Beast

Več podobnih tem