» »

Outbrain kupil Zemanto

1 2
3
»

dronyx ::

thramos je izjavil:

Verjamem, a dvomim, da dve tajnici na minimalcu zbijeta povprečje 18 50k+ inženirjem.

Tule se vidim dostikrat tajnice omenja v nekem čudnem kontekstu. Večinoma so to danes poslovne sekretarke s fakultetno izobrazbo. Na drugi strani se pa besedo "inženir" uporablja zelo na široko. Po raznih firmah je čuda "sistemskih inženirjev" ki vrata fakultete niso videli od daleč.

jype ::

Inženirji rečemo tistim, ki ustvarjajo tehnične rešitve. Sistemci so tisti, ki skrbijo, da te reči brez prekinitev delujejo na dolgi rok. V podpori uporabnikom delajo tisti, ki morajo biti predvsem komunikacijsko pismeni. V administraciji delajo ljudje s kadrovskimi in finančnimi izkušnjami. Koliko je zdaj katerih ne vem, nas je pa na Zemanti delalo že precej (ne vsi hkrati) in nekaj časa smo vsi delali za bistveno nižje dohodke, ker v startupih včasih denarja zmanjka prej, preden dobiš novega na podlagi tistega, kar lahko pokažeš - seveda se je pa to popravilo takoj, ko so bila sredstva zopet na voljo.

hamax ::

Vem da mi bo zal, da se mesam v take debate, ampak vsake nekaj let pa lahko napisem kak komentar.

Place na Zemanti so zelo konkurencne. Kaksne tocno ni toliko odvisno od delovnega mesta, vendar od izkusenj in znanj vsakega posameznika, zato tudi niso objavljene ob oglasih.
Poleg place ima vsak developer tudi budget za izobrazevanje, ki med drugim vkljucuje eno konference letno v EU ali US (odvisno od senioritete).
Vsi zaposleni dobijo tudi opcije, po novem Outbrainove, ki so lahko z nekaj srece tudi kaj vredne.

Kogar skrbi samo placa, bo verjetno lahko vec zasluzil preko normiranega sp-ja kje drugje, ne bo pa pri nas niti slucajno slabo placan.

Ce koga poleg Zemantinih financ zanima tudi nas inzeniring, se pa lahko pridruzi golang meetup groupi in pride na naslednji (predvideno septembra) meetup.

Bi pa rad tudi pomiril tiste, ki jih tako zelo skrbi denar, ki ga je drzava vlozila v Zemanto. Pri prodaji podjetja, ki nima zanemarljivega deleza v lasti slovencev, se je kar nekaj denarja steklo v drzavno blagajno. Zaposleni smo za konverzijo opcij placali skoraj 40% dohodnine, obstojeci lastniki pa do 25% davka na kapitalski dobicek, tako da je drzava za svoj vlozek dobila kar dober donos.

Lep dan vsem :)

Markoff ::

Iatromantis je izjavil:

Čestitam Andražu, Boštjanu in ostalim in ne se ozirat na slovenske škodoželjne palčke, ki ji tudi na Slo-tehu kar mrgoli.

Lahko našteješ 5 takih palčkov, ki jih tu gor menda kar mrgoli? Milan K. ne šteje!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

dronyx ::

jype je izjavil:

Inženirji rečemo tistim, ki ustvarjajo tehnične rešitve.

Zakaj jim potem ne rečeš lepo kar tehniki? Jaz sicer na nazive ne dam nič si pa težko predstavljam, da bi vsaki medicinski sestri ali bratu rekli kar zdravnik ker "zdravijo".

AndrejO ::

dronyx je izjavil:

jype je izjavil:

Inženirji rečemo tistim, ki ustvarjajo tehnične rešitve.

Zakaj jim potem ne rečeš lepo kar tehniki? Jaz sicer na nazive ne dam nič si pa težko predstavljam, da bi vsaki medicinski sestri ali bratu rekli kar zdravnik ker "zdravijo".

Iz istega razloga, kot zdravnikom rečemo "dohtarji", čeprav nimajo doktorata.

jype ::

dronyx je izjavil:

Zakaj jim potem ne rečeš lepo kar tehniki?
Tehniki tehnične rešitve privijačijo na zid. To ni isto.

BlaY0 ::

Inženirjevo delo bazira pretežno na znanjih oziroma uporabi le teh, tehnikovo pa predvsem na veščinah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

sandmat ::

jype je izjavil:

dronyx je izjavil:

Zakaj jim potem ne rečeš lepo kar tehniki?
Tehniki tehnične rešitve privijačijo na zid. To ni isto.


ah, potem na fakuteti za elektroTEHNIKO vijačijo elektroomarice na zid? Malo si zabluzil. FE, FRI, FERI, FAMNIT, NTF so tehnične fakultete. Nekatere imajo to celo v imenu.

jype ::

sandmat je izjavil:

ah, potem na fakuteti za elektroTEHNIKO vijačijo elektroomarice na zid? Malo si zabluzil. FE, FRI, FERI, FAMNIT, NTF so tehnične fakultete. Nekatere imajo to celo v imenu.
Načeloma je razlika med tehnikom in inženirjem točno to: Tehnik tehnične rešitve uporablja, inženir jih pa razvija.

legend ::

adhoc je izjavil:

Če nekdo zasluži milijarde ker je tako sposoben - super in edino prav.


Počasi s temi nesmisli o sposobnosti. Nihče ni tako sposoben, da bi zaslužil milijarde. Možno je, da se reči tako poklopijo, da nekdo dejansko pride (na kolikor toliko pošten način) do milijarde, ampak to ne pomeni, da je taka oseba sto tisočkrat bolj sposobna od nekoga, ki zasluži 10k naprimer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

sandmat je izjavil:

ah, potem na fakuteti za elektroTEHNIKO vijačijo elektroomarice na zid? Malo si zabluzil. FE, FRI, FERI, FAMNIT, NTF so tehnične fakultete. Nekatere imajo to celo v imenu.
Načeloma je razlika med tehnikom in inženirjem točno to: Tehnik tehnične rešitve uporablja, inženir jih pa razvija.


A potem Inženir elektroTEHNIKE dela oboje? :P

Vazelin ::

Čestitke fantom na Zemanti. To je to.

Dvomim, da je 3k ali 3.5k EUR bruto slabo za Slovenijo. Če na to pride še malca in prevoz je pa sploh ok. Ma to si med top 5% slovencev gladko.
Verjetno rabiš bit top kader, da prideš v Zemanto za take pare?

hendriks ::

Vazelin je izjavil:


Dvomim, da je 3k ali 3.5k EUR bruto slabo za Slovenijo. Če na to pride še malca in prevoz je pa sploh ok. Ma to si med top 5% slovencev gladko.
Verjetno rabiš bit top kader, da prideš v Zemanto za take pare?


Niti ne. Zadnje čase preko LinkedIn-a redno dobivam ponudbe za 3K€ bruto. Ravno danes sem dobil eno..

Matko ::

[pobalin]
> Ori Lahav in Yaron Galai, je prevzelo ljubljansko Zemanto, je danes sporočil Boštjan Špetič, soustanovitelj in glavni produktni vodja slovenskega start-upa, ki ima sedež v ameriški zvezni državi Delaware.

Nagradno vprašanje občinstvo tega podportala: kaj je prevzela amero-izraelska firma?
1. Ljubljansko Zemanto (ZEMANTA pametne spletne storitve in svetovanje d.o.o., DŠ: 96596341, MŠ: 2297795000),
2. firmo Zemanta Ltd. v Londonu (company number: 06419793), ki je 100% lastnik ljubljanske Zemante,
3. "slovenski start-up, ki ima sedež v ameriški zvezni državi Delaware" in naslov v New Yorku (Zemanta Holdings Inc., company number 4747730),
4. "slovenski start-up, ki ima sedež v ameriški zvezni državi Delaware" in naslov v New Yorku (Zemanta Inc., company number 3834374).

> Ameriško podjetje Outbrain, ki sta ga leta 2006 ustanovila Izraelca
> Zemanta velja za enega prvih slovenskih tehnoloških start-upov; ustanovljena je bila leta 2007.

Torej tisto, kar sta leta 2006 ustanovila dva Izraelca (ex-častnika izraelske mornarice) v ZDA, je danes "ameriško podjetje".
Firma, ki sta jo leta 2007 ustanovila dva Slovenca in jo selila/širila v London in New York/Delaware še danes velja za "slovenski start-up". Miha Mazzini bi to gotovo komentiral, da v Sloveniji nikomur ne pustimo čisto odrasti.
Sicer pa, v čem je razlika? Eno leto, državljanstvo ustanoviteljev in kakšnih 100 MEUR (tudi izraelskega) kapitalskega vložka. Tako to gre..

https://forum.finance.si/?specialid=885...

poweroff ::

Zanimivo. Na forumu Financ se nekateri jezijo zakaj je država finančno podprla Zemanto.

Seveda je to narobe, finančno podpirat je treba NLB z neskončnimi dokapitalizacijami TEŠ6, Muro in ostale mastodonte. Solidarnost at it's best.
sudo poweroff

Looooooka ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Na forumu Financ se nekateri jezijo zakaj je država finančno podprla Zemanto.

Seveda je to narobe, finančno podpirat je treba NLB z neskončnimi dokapitalizacijami TEŠ6, Muro in ostale mastodonte. Solidarnost at it's best.

In odgovor je?
Mislim lepo, da se podpira ampak, ker druge zavrnejo z razlogom, da projekti ne sluzijo promociji drzave in nimajo neke uporabne vrednosti v realnem sektorju je vprasanje na mestu.
Zemanta in njen izdelek na koncu dneva ne zdravi raka za promocijo drzave naredi manj, kot ena miss cesarkoli, torej razen redne zaposlitve programerjev ne vidim nekega bistvenega prispevka clovestvu, kar je pinavadi razlog za zavrnitev drugih projektov, ki pa vcasih celo pokrivajo te kvazi "zahteve" in so potrm prisiljeni iskat pruvat financiranje. Mimogrrde sem mislil, da so v celoti financirani iz privat sektorja. Da so dobili drzavno pomoc je res sokantno :) (Pa again me orav nic ne moti me pa zanima razlog, ki je navdusil drzavo).
Glede na to, da ne gre za bogatenje z neko govoreco macko je lepo, da se je vecletno delo obrestovalo. Cestitke.

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Na forumu Financ se nekateri jezijo zakaj je država finančno podprla Zemanto.

Seveda je to narobe, finančno podpirat je treba NLB z neskončnimi dokapitalizacijami TEŠ6, Muro in ostale mastodonte. Solidarnost at it's best.

Lastniki podpirajo svojo lastnino.
Zemante država ni imela/nima v lasti.

poweroff ::

Muro je pa imela?
sudo poweroff

jype ::

Looooooka je izjavil:

Pa again me orav nic ne moti me pa zanima razlog, ki je navdusil drzavo

http://www.eu-skladi.si/kohezija-do-201...

"Razširjena tabela" pravi, da gre za "strežniški sistem", kjer sta EU in država prispevali 43 in 8 jurjev evrov, ter "krepitev razvojnih oddelkov v podjetjih", kjer sta EU in država prispevali 180 jurjev in 32 jurjev evrov, prvi v letu 2009, drugi pa v letu 2011.

Če te resnično zanima, lahko pridobiš originalno razpisno dokumentacijo, na podlagi katere je prijava na razpis zbirala točke in eventuelno pridobila sredstva - te reči morajo v EU vedno biti javne, zato ne bi smel imeti težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

Muro je pa imela?

12.5%, zdaj 25%.

poweroff ::

No, pa pogooglaj še zakaj so bile kazenske preiskave proti vodilnim v Muri sprožene in kdaj oz. kako je država sploh prišla do tga deleža v Muri...
sudo poweroff

trenerkar ::

jype je izjavil:

Dejstvo, da se najpametnejši ljudje na svetu ukvarjajo s tem, kako ljudi nahecati, da v zameno za plačilo sledijo povezavi, pove ogromno o tem, kaj je narobe z zahodno civilizacijo.

+1. Ampak to se dogaja še 100 drugih področij. Idiocracy...

kotanyi ::

dronyx je izjavil:

Na drugi strani se pa besedo "inženir" uporablja zelo na široko. Po raznih firmah je čuda "sistemskih inženirjev" ki vrata fakultete niso videli od daleč.


dronyx je izjavil:

jype je izjavil:

Inženirji rečemo tistim, ki ustvarjajo tehnične rešitve.

Zakaj jim potem ne rečeš lepo kar tehniki?


Bržkone zato ker je tudi sam take sorte "inženir".

Matko ::

spet izumljate toplo vodo...

V SSKJ je lepo raloženo
téhnik -a m (e) 1. strokovnjak za tehniko s srednjo izobrazbo: postati tehnik; šolanje tehnikov traja štiri leta / gradbeni, kemijski, strojni, tekstilni tehnik; tehnik za vzdrževanje proge / dobiti naziv tehnik ? grad. tehnik nizkih gradenj // strokovnjak za tehniko sploh: že v otroštvu je kazal, da je dober, ekspr. rojen tehnik / gradbeni in strojni inženirji ter drugi tehniki 2. kdor obvladuje, pozna tehniko kake dejavnosti: ta slikar, športnik je dober tehnik ?


inženir inženír -ja m (í) strokovnjak za tehniko z visoko izobrazbo: biti, postati inženir; načrt mu je naredil inženir; dobiti naslov inženirja / geodetski, gozdarski, gradbeni, strojni inženir; obratni inženir ki vodi delo v posameznem oddelku ali obratu tovarne, podjetja; razvojni inženir ki skrbi za izboljšavo in uvajanje novih proizvodnih metod; varnostni inženir ki skrbi za varnost pri delu; inženir arhitekt; inženir elektrotehnike, kemije / diplomirani inženir akademski naslov za diplomanta tehniške fakultete, visoke šole // strokovnjak za tehniko z višjo izobrazbo: podjetje sprejme v službo inženirje in diplomirane inženirje

sandmat ::

Exactly, inženir je hkrati tehnik (gl. 1. definicijo, 4. vrstica).

Se pa meša tukaj 2 stvari - v sskj so primarne definicije nazivi ob zaključenem šolanju in ne poklici (pa še to ne čisto natančno, ker ima inženir višjo in ne visoko izobrazbo, diplomirani inženir visoko, univerzitetni diplomirani inženir pa univerzitetno izobrazbo).

jype ::

Nisem ciljal na razliko v izobrazbi, temveč za to, kdo izvaja raziskave in razvoj.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Nisem ciljal na razliko v izobrazbi, temveč za to, kdo izvaja raziskave in razvoj.


No ja, jaz sem tudi inženir informatike, pa se ne počutim kot nekoga ki bi ustvarjal nek razvoj :) Pa raziskav tudi ne delam če odštejemo google ipd :P

jype ::

Mato989 je izjavil:

No ja, jaz sem tudi inženir informatike, pa se ne počutim kot nekoga ki bi ustvarjal nek razvoj :) Pa raziskav tudi ne delam če odštejemo google ipd :P
No, vidiš, mi pa smo - tako razvoj novih reči, kot tudi raziskave (s katerimi google nima nič opraviti). Ne formalne, kot v akademskem svetu, definitivno pa pomembne pri (na mojem področju) nižanju tveganj in stroškov poslovanja.

janez85 ::

Eh škoda besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janez85 ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No ja, jaz sem tudi inženir informatike, pa se ne počutim kot nekoga ki bi ustvarjal nek razvoj :) Pa raziskav tudi ne delam če odštejemo google ipd :P
No, vidiš, mi pa smo - tako razvoj novih reči, kot tudi raziskave (s katerimi google nima nič opraviti). Ne formalne, kot v akademskem svetu, definitivno pa pomembne pri (na mojem področju) nižanju tveganj in stroškov poslovanja.


Tudi sistemci so inženirji informatike, oz bi naj bili, pa ne delajo razvoja in raziskav... pač naziv inženir nujno ne spada skupaj z razvojem in raziskavami, lahko pa... poznam pa tehnika ki dela razvoj... razvoj podjetja je relativen.

jype ::

Mato989 je izjavil:

Tudi sistemci so inženirji informatike, oz bi naj bili, pa ne delajo razvoja in raziskav...
Jaz sem sistemec, pa sem razvijal programje, izvajal eksperimente in analiziral rezultate. Ne, nobene formalne izobrazbe nimam, niti tehnika, niti inženirja, niti raziskovalca.

dronyx ::

Zemanti moram reči vse čestitke za uspeh! Sem šel pa gledati kaj sploh počne Outbrain in to me pa ni navdušilo. Ne razumem namreč kako lahko neka spletna stran kot je CNN na svojo stran nalima neke povezave na bizarne spletne strani kjer pišejo o liposukciji in podobnih traparijah. Če karikiram je to nekja podobnega, kot če bi Ferrarija (pa seveda ne mislim da je CNN ferrari) polepil z reklamami za Dacio ali še kakšno bolj levo firmo. Pa kaj so res ti internetni založniki že tako obupani? Kot kaže je res da Google in FB pobereta veliko večino denarja za spletno oglaševanje, ostali so pa navadni tepčki, ki se zadovoljijo z vsako pokvarjeno kostjo! Sploh Google je meni tu težka faca interneta, saj njegov iskalnik brez vsebin, ki so na internetu, ne bi pomenil nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

dronyx je izjavil:

Ne razumem namreč kako lahko neka spletna stran kot je CNN na svojo stran nalima neke povezave na bizarne spletne strani kjer pišejo o liposukciji in podobnih traparijah.


Ker nisem več obvezan s kakršnokoli molčečnostjo, ti zdaj lahko izdam skrivnost: Za denar.

dronyx je izjavil:

Če karikiram je to nekja podobnega, kot če bi Ferrarija (pa seveda ne mislim da je CNN ferrari) polepil z reklamami za Dacio


Outbrain je v splošnem uspešen predvsem zato, ker lastniku spletne strani omogoča precej nadzora nad kvaliteto povezav, ki se pojavijo med tistimi "nalepkami" pod vsebino.

dronyx je izjavil:

Pa kaj so res ti internetni založniki že tako obupani?
O, ja, so. Razumeti moraš, da glavnina njihovih prihodkov pride od takih oblik oglaševanja.

dronyx je izjavil:

Kot kaže je res da Google in FB pobereta veliko večino denarja za spletno oglaševanje, ostali so pa navadni tepčki, ki se zadovoljijo z vsako pokvarjeno kostjo!
Google in FB sta bistveno dražja, tako s stališča ponudnikov oglaševalskega prostora, kot s stališča oglaševalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

thramos ::

https://zemanta.workable.com/

Ker pa morajo v FB skupini napisati vsaj okvirno ceno:

Ponujamo polni delovnik s konkurenčno kompenzacijo, je pa seveda povsem odvisna od znanja, talenta in izkušenj. Za začetnike brez vsakeršnjih izkušenj 1.5k in potem naprej.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outbrain kupil Zemanto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13439496 (29980) thramos
»

Zaposlitev ekonomista v tehnološkem podjetju

Oddelek: Loža
213234 (2258) jype
»

Zemanta je v živo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
355259 (3431) Meki
»

Ta teden s Kiberpipo

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73416 (3055) Atos

Več podobnih tem