» »

Katera fakulteta

Katera fakulteta

dejc2 ::

Nameravam it na računalniški faks in me zanima kje je bolš v Ljubljani al v Mariboru. Djte napisat kakšni so kj prfoksi, predmeti, punce:D no teh je bol ma,na tej šolil. Pa tiste k ste z Maribora, a ga kj žurete, je dost fešt??????

Lp Dejč

IceIceBaby ::

Ok, jaz študiram v LJ tko da ne poznam dobr maribora. Pa itak nisem daleč doma pa se vozim vsak dan.

Je pa v mariboru pomojem bolš kot v LJ. Za žurke ti nikjer ni treba skrbet ker jih je še preveč kjerkoli se študentje pojavjo :)
Je pa ena lepa prednost v mariboru. Sobe so dost cenejše. v LJ boš dal za sobo 2x več kot v mariboru.

goranTNT ::

Zdej ne vem ker je bolsi.
Sam hodm na fri v Ljubljani.

Foksi so zlo različni. Eni so ful zakon, se zajebavajo, drugi pa ful zateženi. Predmeti isto. Kksna angla pa uporabniska prog. oprema je izi, diskretne strukture in podobno pa je tema. :| Punc je pa vec kokr sem vsaj jst mislu.

Trupl0 ::

sm mislu it na fri pa bo omejitev jst pa ne bom tok močan za sem:( ..drgač mislm it na FER sam ne vem kako je z omejitvijo, ker nikjer nč ne najdem...Kaj pravte je študij na FER težak ali ga lahko nardiš, če se seveda NORMALNO učiš:D
If you are going through Hell, keep going !

zzzz ::

Sam hodim v Maribor. Prfoski v mb pa so eni zajebani, eni pa ne..pač učit se je treba.
Drugače pa se v mb skoraj vsak dan nekaj najde (najboljše so seveda srede - študentske žurke).

MI_KO ::

Ej, ono s puncami: Izrazita prednost Maribora. (No vsaj letos - Je bla,...)

Za tiste ki ne vedo: Študentka Feri se je slikala za playboy!8-O :D ;) 8-)

Pa naj se na FR v Ljubljani s tem pohvalijo.

Trupl0 ::

stari sm vidu sliku in morem rečt:( :\ ni za pof* :D
If you are going through Hell, keep going !

borut-t ::

fanjte, kuk mislte, da bo letos omejitev na FRI v LJ....
lani je blo 62 točk, jih bo letos 65 glede na prejšnja leta...

lp

Iztirjenec ::

Če ne boš prišu na feri ali fri pa lahk greš na pedagoško za prof. računalništva ali pa za dipl. ing. mat. (smer diskretna matematika -> računaln+mat)

Dusko ::

Ma pri vsem tem je sama loterija.SAm hodim na Feri in po mojih ocenah ne glede če bi me tu v mb-ju 10 krat več naučili in bi se za službo potegovala jaz in en s FRI-ja bi verjetno mel on prednost.Ker je pač štrudiralč v Ljubljani.To je pač miselnost ljudi,da ste ostali boljši. Saj kot ,da država ni mogla poskrbet za enotne indekse obeh univerz. Nevem kakega bodo meli šele na primorski fakulteti,če bo kdaj.Mogoče zelenega.
PAč tak je rdeče je blo že c preteklosti več vredno.Ampak tudi za Modre ljudi bo enkrat prišel čas :)

Julfi ::

Obiskujem 3-letnik računalniske na TŠCju v NGorici in me skrbi za vpis na FRI, ker imajo kar hude omejitve (vsaj zame je 6xx kar dosti).
Zanima me, koliko dijakov se vpisuje na FRI z gimnazije oziroma s kake druge netehniške šole

koyotee ::

hodm na vegovo rac teh pa sm 2. letnik! tko d bom rabu se dost pa bojo nasveti prav prisli kam it! :D :D :D :D

Julfi ::

Oj koyotee,
Zanima me v čem programirate.
V prvem letniku smo dudlali samo Pascal, v drugem Asembler in Delfi in zdej sam Delfi

_marko ::

A hod kdo na farmacijo al pa pravo v LJ?

A je na pravni res toliko učenja kot vsi pravjo , a je pravna v LJ težja kot v MB?


Sam se odločam med tema dvema fakultetama in bi rad slišal kakšen komplimetne oz graje na ti 2 fakulteti.

hvala

Tomi ::

Jaz sem s farmacije. Daj mi pošlji mail, naslov je v profilu.
metrodusa.blogspot.com

kuglvinkl ::

Če hočeš bit na pravu dober, bo treba delat. Precej. Za MB ti pa ne vem povedat.

Your focus determines your reallity

m.i.h.a. ::

V prvem letniku se programira v JAVI in C-ju, vsaj na VSP je tako, UNI ma mogoče še C++.

starsplash ::

Jast sem se tudi vpisal na fak. za računalništvo in informatiko , upam da bom imel čimveč sošolcev iz tega foruma :) (če tudi sam pridem gor)

borut-t ::

ja jst sm se tut vpisal na fri.... v lj

lp

starsplash ::

mogoče sva se vidla na informativnem, jast sem bil v petek ob treh v zadnji učilnici na levo. Ker je bla ena predavalnica že čisto polna so odpri še eno in tam nas je blo enih 10

DavidJ ::

Jst sem bil tudi tam. Ko je ena deklca vprašala, koliko jih povprečno naredi letnik in je stric odgovoru, da se približujejo polovici? :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

starsplash ::

Pol si bil v eni drugi predavalnici, ker jast se tega ne spomnim, vem pa da so ble ene lepe šiorce na informativnem:))

wind ::

jaz grem tudi FRI - VSP.

Ce je kdo bil na informativnem dnevu tam mi naj prosim pove so so kaj zanimivega povedal. :)

starsplash ::

Kar se spomnim so neki govorili da se študij stalno prenavlja, sledi napredku računalništva, da veliko študentov dobi občasne zaposlitve že v 3jem letniku, da je program zanimjiv, pol so kazali nek video o neki videokonferenci med laboratorijem in učilnicami ...
še enkrat moram povdarit je je blo punc malo ma so ble lepe :P

borut-t ::

jst sm pa bil na informativnem u petek zjutrej ob 10 ih pa niti ni blo žensk....

ej, fantje, katero sredno pa zdej kej delate, k se mislte vpisat na FRI...
jst namreč ekonomsko, sm pa z NM.....

lp

wind ::

jaz tudi iz ekonomske, MS

Se je mogoce tu ze kdo prepisal iz visokosolske na uni[FRI]? baje mores
neke izpite naredit....

borut-t ::

dej povej, boš meu kej problemu pridt na fax...
jst mislm, da ne bi smel met kakšnih velikih težav... bomo vidl...

glede prepisa iz VS na UNI pa je tako..
ko končaš/če končaš VS študij se lahko vpišeš v 3. letnik UNI in delaš naprej, kar pa je precej zamudno...

če nameravaš jit na UNI, rajš pejt delat eno leto maturitetni izpit(saj mi imamo tako možnost) pa se raj vpiš na UNI....

lp, pa dobro odločitev

wind ::

Zdaj ce grem delat maturitetni tecaj izgubim spet 1 leto.

Rajsi se sedaj vpises na visokosolsko, pa bom videl, kako mi bo studij uspeval in potem se lahko pozneje prepisem.

Ja vse je odvisno od tega kako bom poklicno maturo naredil. Upam, da z dobrim/prav dobrim.

Zaenkrat dobro kaze. Pri nemscini sem imel na preizkusu 51 tock od 60.


No jaz sem malo bojim studija racunalnistva zato, ker sem v srednji soli imel bolj malo matematike in nic fizike.


Ziga Dolhar ::

Če greš delat maturitetni tečaj, izgubiš eno leto. Če lahko brez njega prideš tja, kamor želiš... sledi sanjam :-).

Če greš delat maturitetni tečaj, boš eno leto "pospešeno" poslušal slovenščino, angleščino [ali nemščino], matematiko in dva izbirna predmeta.

Jaz ti povem, da sem v tem "izgubljenem letu" razčistil veliko jezikovno-slovničnih vprašanj, ki sem jih imel, spoliral matematiko, izboljšal angleščino...

A vseeno bi bil raje že na faksu ;).

Uglavnem, tu ne gre za 100 % proč vrženega časa. Make it useful.
https://dolhar.si/

Trupl0 ::

prvo kot prvo vem da je stara tema ampak vseen....

no tkole je vpisan sem na Elektrotehniko VŠ (oz. sem sprejet sam maturo nardim) in me nekaj zanima. Slišal sem, da lahko daš neko prošnjo za opravljanje izpitov na FRI in potem delaš ta faks namesto elektra. No vem da sem to vprašanje malo čudno postavil:D ampak sem to slišal nekje in se ne spomnim...Aja ta ki je to napisal je dejal, da to počne 2/3 vegovcev...


Elektrotehnika mi ne diši toliko, ker je PREVEČ povdarka na fiziki, jst pa kot ekonomski tehnik nism "povohal" fizike že cirka 5 let

borut-t ::

in fantje(in dekleta), kako vam je šla matura oz. poklicna matura?
men je šla kr uredu, sicer dobimo rezultate v torek, 8.7, ampak mislim da bom prišel v LJ na FRI...
se vidmo na FRI... :)

lp

BaRtMaN ::

Nuclear_: sej glih tro folk dela, da pridejo na FRI. Sam bom šel naslednje leto po maturi na univerzitetno smer, sem pa tudi iz NM. borut-t, a si na gimnaziji delal maturitetni tečaj?

Trupl0 ::

pa lahk to nardiš že v 1. semestru oz. na začetku al morš 1. letnik nardit vse izpite in se potem lahko prepišeš...

borut-t ::

bartman..
ne nism delal mat. tečaja, zdej sm končou ekonomsko u NM, pa grem na VŠ FRi....

lp

borut-t ::

letos bo po moje na FRI v LJ verjetno omejitev opisa tam okol 60/61 pik, ker je blo letos manj vpisanih kot lani....

sicer pa sem jst vpisan gor, ker pa sm na poklicni maturi dosegel skupaj z uspehom 83 pik, se ne rabim sekirat...

lp, pa se vidmo na FRI

wind ::

borut-t: se vidimo :>

dejc2 ::

A je tle kakšen, k gre študirat rač. na vš, v mb?

Lp Dejč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344374 (6566) nejc_nejc
»

študij

Oddelek: Šola
211431 (923) Microsoft
»

ponavljanje poklicne mature

Oddelek: Šola
154208 (4012) frenk
»

sprejeti ali ne?

Oddelek: Šola
422799 (1777) Webmajstr
»

A se je kdo letos prijavo na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1047976 (6076) grmek

Več podobnih tem