» »

PC se ne boota (P4 sistem)

PC se ne boota (P4 sistem)

The Player ::

Torej, imam doma starejši P4 sistem, ki je bil namenjen za retro gaming. Sedaj sem se odločil, da bom šel korak dlje in PC downgradal iz XP sistema na win 95/98, nakar ugotovim, da se PC sploh noče bootat, ker se ustavi pri splash screenu.



Tipke za vstop v BIOS ne reagirajo, reset BIOSa tudi ne pomaga (probal sem dat ven baterijo, sem čakal 1 uro ni nič pomagalo, baje se da resetirat BIOS tudi z odstranitvijo pina, tudi to ni pomagalo oz. se sploh ni hotel PC prižgati). Opazil sem tudi, da včasih lučka za disk gori cel čas, včasih pa ne



PCja nisem ravno veliko uporabljal, ampak do sedaj je vedno delal brez problema, kljub velikim pomanjkljivostim kot recimo napihnjeni kondenzatorji in nedelujoč ventilator na GPUju.

Ali je možno, da je zaradi napihnjenih kondenzatorjev PC končno odpovedal? Ali obstaja še kakšna možnost, da oživim PC, ki je še nisem probal?

specifikacije:
- Intel Pentium 4 2400 MHz
- 1,5 GB DDR spomina
- ca 80 GB HDD
- geforce 4 MX 440
- PSU ? W (mislim, da je okol 400W LC power, nism 100%)

konspirator ::

Ja, napihnjeni kondenzatorji so razlog.
--

Baja ::

jep, verjetno kondiji, če maš opremo in znanje, probaj menjat.

edit: odklopi vse razen cpu in ram (ter grafe, če nimaš integrirane) in poskusi če prideš v bios

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

The Player ::

konspirator je izjavil:

Ja, napihnjeni kondenzatorji so razlog.


Ja, na to sem pomislil tudi sam, ampak, mi ni jasno, da je PC prej deloval čisto ok, čeprav so bili kondenzatorji že napihnjeni?

Tudi mi ni jasno, kako je GPU zdržal, gčede na to, da ventilator ne dela. Sem za test igral call of duty za 1h, toliko, da vidim, če bo GPU odpovedal, pa ni. Seveda, je bil hladilnik na otip zelo vroč 8-O

Baja ::

prignal si jih do točke zloma :) ce bos grafo se naprej gnal brez venta, bo tudi odpovedala prej kot z ventom.

hojnikb ::

vrzi v smeti in nabavi kaksen orangepi, gor pa pocis retrorangepi distro. Ze vse nastimano, sam rome not napokas.
#brezpodpisa

The Player ::

bom probu not dat disk od kakega drugega sistema, da vidim, če se bo mogoče slučajno bootal, drugače bo sistem res romal v smeti.

@hojnikb
PC bi bil bolj namenjen za DOS/win95 špile, ROM-ov za enkrat ne igram, zato raje preferiram PC.

Han ::

Da nimaš slučajno IDE kabla narobe obrnjenega, ali pa disk narobe 'jumpan' (master/slave/cable select). Tudi slaba gumbek baterija je lahko vzrok...

Riff ::

sj na bolhi lahko snameš p4 mašino skoraj zastonj ( al pa samo socket 478 ploščo() , če s kje bliz NM lahko jst eno P4 mašino dam za čokolado :D ali 2

Invictus ::

Naredi si virtualno mašino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

The Player ::

update

zamenjal disk, preveril, če kabli/jumperji štimajo in je še zmeraj isto

izgleda, da je res matična izdihnila, ampak a ni tako, da se PC sploh nebi smel niti zagnati, meni pa vseeno uspe priti do splash screena, čeprav ima napihnjene kondenzatorje?

mogoče obstaja še kakšna varianta, ki je še nisem sprobal?

Heavy ::

Kot pišejo - najlažje bo, če pogledaš na bolho za kakšen sistem P4 ali Athlon.
#TeamFelix

Baja ::

če si kje blizu MB se tudi pri meni najde kak p4 za kakšni pir al pa dva ;)

drugače pa sem pred kratkim imel tezave z napajalnikom kamere. kamere se je prizgala, dala sliko, vendar je ni bilo mogoče krmiliti. po dveh dneh sem končno najso napihnjen kondi v napajalniku. zamenjal in kamera dela kot treba. tako da tvoj problem ni glih unheard of.

lp

konspirator ::

--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nenadni reset/crash/blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
121685 (1364) Red_Mamba
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184396 (4149) hudychk
»

resen računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121915 (1347) crayz43
»

Slike skurjenih komponent

Oddelek: Strojna oprema
112016 (1447) stromar
»

problemi s trdim diskom ali z matično ploščo?

Oddelek: Strojna oprema
101075 (987) nosk8fx

Več podobnih tem