» »

problemi s trdim diskom ali z matično ploščo?

problemi s trdim diskom ali z matično ploščo?

nosk8fx ::

pozdrav!
zadnje čase me pc zaj... - večino časa dela normalno, ko pa ga znova zaženeš ali ugasneš pa noče nikamor. včasih se ne prikaže nič, včasih pride do iskanja primary in secundary devices pa ne najde trdega diska, včasih pride še malo naprej pa napiše da ni sistema (bootanje je prvo s trdega diska). zadaj na ohišju mam ene ledice, ki po navodilih matične plošče pomenijo v takem "ustaljenem stanju": "Initializing Hard Drive Controller - This will initialize IDE drive and controller" in tu se ustavijo.
prvo sem mislil, da se trdi disk pregreva, pa sem nabavil hladilnik - z njim je bila temperatura diska nekje 31°C.
pol je nekaj časa delalo, sedaj pa se pc sploh več ne zažene.
sem probal s preklapljanjem med IDE sloti in kabli, pa nič.

mislite, da je disk šel po gobe? meni se zdi tako ...
vsi nasveti dobrodošli!
hvala za odgovore!
lp, Sašo
  • spremenil: nosk8fx ()

nosk8fx ::

kaj pa če je z matično kaj narobe?
kakšni kondenzatorji? kako zgledajo napihnjeni kondenzatorji - kako močno napihnjeno se to vidi? na plati je en čist malo zaobljen na vrhu (drugi so ravni), na grafični kartici pa so trije malo zaobljeni. a je to narobe ali je to v redu? zakaj se kondenzatorji napihnejo?

fras ::

Glede na to, da se ti je sprva računalnik vžgal in se ustavil pri lociranju boot driva, je zgleda takrat štrajkal disc, torej bi se splacalo na novo naložiti windowse ali pa sposoditi disc od kakšnega kolega. To, da se ti pa zdej računalnik sploh noče vžgati pa nima veze z discom, ker slednjega računalnik ne rabi za zagon ( za vsak primer poskusi vžgati računalnik brez priključenega disca). Na tvojem mestu bi najprej resetiral bios in videl če je mogoče prišlo do napake zaradi zamešanih nastavitev.

nosk8fx ::

sem našel članek o napihnjenih kondenzatorjih in menjavi ... samo, če so le malo napihnjeni bi morala plata še normalno delovati, ali?

sem probal odklopiti diske in resetirati plato (z jumperjem na plati), pa se tudi nič ne prikaže na ekranu ...

nosk8fx ::

sem našel nekaj rjavega na plošči (v sredini slike, pri zelenem in belem jumperju)- verjetno bo to vzrok nedelovanja:

zgleda kot zažgano oz. nekaj podobnega.
samo nevem kako je do tega prišlo?!
mislite, da se to da popraviti ali je plata do konca za nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

;-) ::

nosk8fx tebi bojo tak brisali temo al pa posta, kr v večih temah isto sprašuješ!

pomoje si štoral not pa je statika mal vsekala...

nosk8fx ::

to sliko sem dal še v drugo temo, ker čimhitreje rabim odgovor in ker ta tema na začetku govori o problemih z diskom, preden sem našel to "ožganino" na matični plošči!

nisem nič štoral not in ni blo nobene statike vmes, ker vedno pazim ko odpiram! sicer pa sedaj več ni tako pomembno kaj je bil vzrok ampak, če se bo to dalo popraviti ali bo treba novo plato kupiti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

nosk8fx ::

sem malo zbrisal (z robčkom) na tistem mestu "ožganine" in ni več tako rjavo, vendar je tam bilo nekaj prilotano - verjetno kakšen uporček, ker je bilo v obliki valja (v ležečem položaju, ne tako kot kondenzatorji). no, ta stvarca se je skurila in odtrgala.
kaj sedaj pravite, bi bila popravitev možna ali je čas da začnem iskati novo ploščo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

fras ::

Nova plata, saj nočeš, da ti pobere še kakšno drugo komponento:\

;-) ::

ja če si natančn mislim da ni greh če probaš zalotat skupaj, pomoje pa itak plata brez tega tud dela-sem optimist.

nosk8fx ::

brez tega ne dela, pa tudi ta "stvarca" se je skurila, tako da ni več prepoznavna prvotna oblika, barva itd.
spajkalnika pa niti nimam, tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211294 (1020) ST-777
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517804 (6550) solatko
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131844 (1583) francek1
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608372 (7031) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312036 (11423) k0lar

Več podobnih tem