» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
22 / 24
»»

Machete ::

D3m je izjavil:

Zakaj, če si vendar konkurenčen na trgu dela?

Sploh ne vem kaj blebetaš. Čisto off pointa, kot ponavadi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

[D]emon ::

Leta 2018, ko imas prakticno vse dosegljivo s klikom ali dvema, je kupovanje revij dokaj absurdno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Machete ::

Neee no spet s tem. Meni se ne da buljit v zaslon 24h minus spanje. Sploh pa pri Jokerju je šlo za celoto nit ne toliko za fizičen format. Bi vseeno zlahka sprejel tudi zgolj digitalno izdajo, če drugače ne bi šlo. Tdui knjige ne maram na bralniku in berem samo fizične :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Leta 2018, ko imas prakticno vse dosegljivo s klikom ali dvema, je kupovanje revij dokaj absurdno.

Sploh ne. Še kako je fajn prjet revijo v roke, da ne zjaš konstantno v ekran. Pa nes prenosnik na plažo...js mam raj da se mi revija zmoči, ukradejo kot pa PC. Mogoče sem samo jaz tak...
Pa še komu se da sedet za mizo ko bere, raje se vležem na kauč in berem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

[D]emon ::

Ne hodim na plazo. Oziroma kadar ze grem vzamem s seboj kindle.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Machete je izjavil:

D3m je izjavil:

Zakaj, če si vendar konkurenčen na trgu dela?

Sploh ne vem kaj blebetaš. Čisto off pointa, kot ponavadi.


Potlej pa ne pametuj, da delaš zastonj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Netrunner ::

Mogoče bojo oni na gaming.si izdali kako tiskano verzijo ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Daj ne jokaj pa se obnašaj letom primerno. Kaj si 15 star, piz..da..


Imaš spet psihične težave? Sproščaj se na drugačen način.

Ganon ::

Mimogrede, LF se je odločil objaviti pdfje Jokerjev. Za začetek letniki 2010, 2011 in 2012. Kapo dol.

https://wetransfer.com/downloads/bb8c5f...

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Ne hodim na plazo. Oziroma kadar ze grem vzamem s seboj kindle.

No, čestitam, nisi edini zemljan, ki je all in to digital all over the place. Smo tudi hibridi ki imamo radi digitalno in fizično.

Netrunner je izjavil:

Mogoče bojo oni na gaming.si izdali kako tiskano verzijo ?

Upam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Zmajc ::

Ganon je izjavil:

Mimogrede, LF se je odločil objaviti pdfje Jokerjev. Za začetek letniki 2010, 2011 in 2012. Kapo dol.

https://wetransfer.com/downloads/bb8c5f...



Zakon, hvala za povezavo! Če objavi še druge letnike se priporočamo za povezavo. :)

[D]emon ::

Jerry000 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ne hodim na plazo. Oziroma kadar ze grem vzamem s seboj kindle.

No, čestitam, nisi edini zemljan, ki je all in to digital all over the place. Smo tudi hibridi ki imamo radi digitalno in fizično.

Netrunner je izjavil:

Mogoče bojo oni na gaming.si izdali kako tiskano verzijo ?

Upam


Ja, nekako je neprakticno s sabo nositi 100+ knjig v fizicni obliki. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

feryz ::

Tudi nekako nepraktično je hkrati brati 100+ knjig v fizični obliki.
10 - 15 jih rabiš na morju, na plaži seveda zgolj eno od njih. Ki jo ne bo nihče sunil (pa četudi jo).
Kindl najbrž bo sunil.

opeter ::

Ganon je izjavil:

Mimogrede, LF se je odločil objaviti pdfje Jokerjev. Za začetek letniki 2010, 2011 in 2012. Kapo dol.

https://wetransfer.com/downloads/bb8c5f...


Wow, hvala! Če bo še, se tudi jaz priporočam. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ne hodim na plazo. Oziroma kadar ze grem vzamem s seboj kindle.

No, čestitam, nisi edini zemljan, ki je all in to digital all over the place. Smo tudi hibridi ki imamo radi digitalno in fizično.

Netrunner je izjavil:

Mogoče bojo oni na gaming.si izdali kako tiskano verzijo ?

Upam


Ja, nekako je neprakticno s sabo nositi 100+ knjig v fizicni obliki. :)

Ja, imaš prav, zato pa jaz nosim samo 1 ali 2 s sabo na morje. Ker v 2 tednih ali 1 mescu ne uspem prebrat 2 knjigi, kaj šele 100 knjig. Če jih ti, svaka ti čast :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

[D]emon ::

Ko sem se redno z druzino hodil na morje za tri tedne vsako poletje, sem imel s seboj vsaj 40 knjig. Zdaj nisem vec toliksen knjizni molj kot sem bil v mlajsih letih, se vedno pa berem verjetno nadpovprecno veliko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Ko sem se redno z druzino hodil na morje za tri tedne vsako poletje, sem imel s seboj vsaj 40 knjig. Zdaj nisem vec toliksen knjizni molj kot sem bil v mlajsih letih, se vedno pa berem verjetno nadpovprecno veliko.

No, good for you. Se pravi fizične knjige niso ZATE, ni pa potrebno to posploševati na vse. Veliko je takih ki imajo raje fizične kot digitalne, med njimi sem tudi jaz (čeprav mi je vseeno če je kakšna tudi digitalno, da je izbira). Če pa moram zbirat med nabavo fizične ali digitalne pa seveda raje fizično kupim.

Netrunner ::

[D]emon je izjavil:

Ko sem se redno z druzino hodil na morje za tri tedne vsako poletje, sem imel s seboj vsaj 40 knjig. Zdaj nisem vec toliksen knjizni molj kot sem bil v mlajsih letih, se vedno pa berem verjetno nadpovprecno veliko.


40 knjig / 21 dni = slabi 2 knjigi na dan :) ??? En lahkotni del od game of thrones pred kosilom in vojno in mir popoldan ?

No brez heca, samo bi vprašal koliko dejansko knjig si prebral v tistih treh tednih in seveda kolk obsežnih. Sklepam da si jih 40 vzel zato ker se nisi mogel odločiti kaj bi bral ali ... ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ganon ::

Zmajc je izjavil:

Zakon, hvala za povezavo! Če objavi še druge letnike se priporočamo za povezavo. :)


opeter je izjavil:

Wow, hvala! Če bo še, se tudi jaz priporočam. :)


Dodani letniki 2006, 2007, 2008, 2009, 2013 in 2014.

https://mega.nz/#F!qWx23CxK!x2m9uwXTqgndyFU5kcqDsQ

opeter ::

Ganon je izjavil:

Dodani letniki 2006, 2007, 2008, 2009, 2013 in 2014.

https://mega.nz/#F!qWx23CxK!x2m9uwXTqgndyFU5kcqDsQ


Uuuuuuu, neverjetno! Hvala! 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pegasus ::

Netrunner je izjavil:

En lahkotni del od game of thrones pred kosilom in vojno in mir popoldan ?
Tako nekako, da. Za en dan v termah imaš s sabo en del GoT in en brainless krimič, pa je ravno prav.

[D]emon ::

Netrunner je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ko sem se redno z druzino hodil na morje za tri tedne vsako poletje, sem imel s seboj vsaj 40 knjig. Zdaj nisem vec toliksen knjizni molj kot sem bil v mlajsih letih, se vedno pa berem verjetno nadpovprecno veliko.


40 knjig / 21 dni = slabi 2 knjigi na dan :) ??? En lahkotni del od game of thrones pred kosilom in vojno in mir popoldan ?

No brez heca, samo bi vprašal koliko dejansko knjig si prebral v tistih treh tednih in seveda kolk obsežnih. Sklepam da si jih 40 vzel zato ker se nisi mogel odločiti kaj bi bral ali ... ?


Ponavadi mi je knjig zmanjkalo se pred koncem treh tednov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mato989 ::

Netrunner je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ko sem se redno z druzino hodil na morje za tri tedne vsako poletje, sem imel s seboj vsaj 40 knjig. Zdaj nisem vec toliksen knjizni molj kot sem bil v mlajsih letih, se vedno pa berem verjetno nadpovprecno veliko.


40 knjig / 21 dni = slabi 2 knjigi na dan :) ??? En lahkotni del od game of thrones pred kosilom in vojno in mir popoldan ?

No brez heca, samo bi vprašal koliko dejansko knjig si prebral v tistih treh tednih in seveda kolk obsežnih. Sklepam da si jih 40 vzel zato ker se nisi mogel odločiti kaj bi bral ali ... ?


No brez heca, ampak ko je prišla ven Dance of Dragons od Igre Prestolov sem jo prebral v 3 dneh =) Iz radovednosti... pa sem usput bil še na kolesu ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Netrunner ::

[D]emon je izjavil:

Ponavadi mi je knjig zmanjkalo se pred koncem treh tednov.


Kakšne knjige pa? Priročnike ? Ne gre mi v račun kako lahko nekdo prebere knjigo na dan ... ti jih očitno dve :) .... Kaj ti ostane še kaj časa da si dejansko z družino oz. da vsaj enkrat zaplavaš ?

Razumem ljubitelje knjig in poznam marsikoga ki precej bere (1-2 knjigi / teden), vendar tvoja statistika branja je malo pretirana. Saj veš da stripi se ne uvrščajo med knjige a ne?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

pegasus ::

Pretirana? Podcenjuješ knjižne molje.

[D]emon ::

Kot sem ze rekel, v mlajsih letih sem bil konkretni knjizni molj. In na morje sem hodil samo zato, ker pac ni bilo mogoce, da bi ostal sam doma. Nisem pa tip cloveka, ki bi se sel cmarit na sonce ali plavat kilometre na dnevni osnovi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jerry000 ::

Saj ni važno, važno je da nima kaj pizdit "kaj boš z fizičnim knjigam v 2018". Ja, smo v 2018, za to je primerno da mamo izbiro tako digitalno kot fizično. Fizičnih knjig in revij se ne boš znebil še DOOOLGOOOOO. Get used to it :)

Netrunner ::

@[D]emon => Še vedno pa mi nisi odogovoril na vprašanje kako obsežne knjige bereš. Navedi dve povprečni kjnihi kateri si prebral v enem dnevu. Jaz sem enkrat na morju tudi prbral celo knjigo pred kosilom vendar se ne hvalim s tem ker ta knjiga je bila en del od 5 prijateljev.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MisterM ::

Heh, 5 prijateljev... sam sem bil celo kregan, ker sem eno od njihovih zgodb prebral v enem šusu, češ da se knjige bere in ne požira. Itak pa so večidel le naštevali vse, kar so jedli. Jezik, gnjat, redkvice in seveda ingverjevo pivo.

[D]emon ::

Netrunner je izjavil:

@[D]emon => Še vedno pa mi nisi odogovoril na vprašanje kako obsežne knjige bereš. Navedi dve povprečni kjnihi kateri si prebral v enem dnevu. Jaz sem enkrat na morju tudi prbral celo knjigo pred kosilom vendar se ne hvalim s tem ker ta knjiga je bila en del od 5 prijateljev.


V povprecju med 400 in 700 stranmi. Vem, da sem Chrictonovo Casovno Past, ki je blizu 800 strani, pozrl v par uricah. Za original DaVincijeve Sifre sem potreboval nekje enako, pa tudi ni ravno kratka knjiga.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

Eno je, da hitro bereš, vprašanje pa je, koliko si tega zapomniš oz. ali si sploh razumel vsebino. ;)

Sem imel sošolca, ki je v primerjavi z nami bral stavke s 5-kratno hitrostjo. Nakar si ga vprašal, čese se spomni, so to bili zelo megleni detajli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

Vedno sem bil hiter bralec, ne pa tudi povrsen. Benefit tega, da sem se branja naucil ze zelo zgodaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Sej to je cisto realno. Tudi jaz preberem na plazi 1-2 knjigi dnevno. S tempom nekje 100-120 strani/uro. Kaksna lahkotna knjiga v slovenscini (vecina berem v anglescini) gre lahko tudi hitreje.

Jerry000 ::

Jaz pa ne morem tako hitro...lahko tudi eno stran peberem 3x ali večkrat. Fokus me zajebava. Zato razmišljam preiti na audio book. Da tkole bereš je res svaka čast, jaz rabil VELIKO več časa da preberem eno 400 strani dolgo knjigo.

Netrunner ::

Mene najbolj čudi to, da se na dopustu porablja toliko časa za knjige namesto da se raziskuje okolice ipd. Branje knjig mi je logično v domačem okolju, da malo pobegneš v fantazijo.

No vsakemu svoje .. jaz na morju raje raziskujem okolico (po obali in pod vodo) kot pa da bi čepel za knjigo. Sončim pa se tudi ne :) ker tisto je res zguba časa in zdravja.

:) ok .. smo že kar precej offtopic
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Mene avdioknjige nervirajo ker sem vizualni tip cloveka in mi koncentriranje na poslusanje ne gre dobro.

Kar pa se tice raziskovanja okolice... v Barbarigi ni ravno veliko za raziskovati, sploh ce si tja hodil od 1988-ga leta.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Netrunner ::

Morje je kaj več kot Barbariga :) Niste nikoli pomislili da bi mogoče šli kam drugam ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nodrim ::

dej najdite si drugo temo, bemti :D

Machete ::

Ne, gremo dalje!
Jaz na morju preberem povprečno 1 knjigo na dva dni. Raziskovati nimam kaj veliko, ker je prevroče. Ob tem ostane še vedno dovolj za vsaj nekaj ur intenzzivne rekreacije in zadovoljevanje prehranskih in spalnih potreb.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

[D]emon ::

Netrunner je izjavil:

Morje je kaj več kot Barbariga :) Niste nikoli pomislili da bi mogoče šli kam drugam ?


Ce si tvoja druzina lasti vikendico tam ze od vsega zacetka ... ne. :))

Sploh pa ne zastopim vse te evforije okrog morja. Pa ne, da nimam rad narave, ampak jaz bom do smrti otrok betona.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Netrunner je izjavil:

Mene najbolj čudi to, da se na dopustu porablja toliko časa za knjige namesto da se raziskuje okolice ipd. Branje knjig mi je logično v domačem okolju, da malo pobegneš v fantazijo.

No vsakemu svoje .. jaz na morju raje raziskujem okolico (po obali in pod vodo) kot pa da bi čepel za knjigo. Sončim pa se tudi ne :) ker tisto je res zguba časa in zdravja.

:) ok .. smo že kar precej offtopic

Moj najpogostejsi dopust je tak, da kaksna 2 tedna potujem po drzavi, potem pa nekaj dni prezivem na morju popolnoma na off (npr. Tajska, Kuba, Maroko, ...). Ce je neka povprecna knjiga (recimo 400 strani) se jo prebere nekje v dobrih 3 urah, kar spet ni toliko ur v dnevu.

Ampak ja smo off topic.

Machete ::

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Je LF naložil še kakšen PDF starih Jokerjev? Sedaj imamo komplet 2006-2014 in ta zadnjo 291 številko.
Če kdo ima še kakšno informacijo, naj prosim odpiše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

[D]emon je izjavil:


Kar pa se tice raziskovanja okolice... v Barbarigi ni ravno veliko za raziskovati, sploh ce si tja hodil od 1988-ga leta.
Vsako leto je tam dosti novih punc, ki se dolgočasijo in ne vedo, kaj bi počele, ker jih starši še niso pustili, da bi šle same na morje. Dovolj snovi za raziskovanje, namesto da cel dan knjige požiraš8-)

MisterM ::

Odkar večino letnih dopustov (kot tudi nekaj zimskih) preživim na jadrnicah, sem tudi sam obupal nad zahtevnejšim počitniškim branjem. Enostavno v dnevu ne najdem treh ur časa, v katerem bi se lahko dodobra posvetil knjigi, tako da se omejim na lokalne cajtnge in revije. A ker hodim v službo z vlakom in traja pot slabi dve uri v eno smer, je časa za prebiranje knjig več kot dovolj.

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Mene avdioknjige nervirajo ker sem vizualni tip cloveka in mi koncentriranje na poslusanje ne gre dobro.

Kar pa se tice raziskovanja okolice... v Barbarigi ni ravno veliko za raziskovati, sploh ce si tja hodil od 1988-ga leta.

Tudi jaz sem vizualen tip človeka. Sedaj prakticiram poslušanje podcastov med hojo do službe. In glede na to da imam težave z branjem (predvsem težave z ohranjanjem fokusa - ok, so izjeme tudi), sem rekel da moram poskusit avdio book.

Okapi ::

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Jerry000 ::

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Imaš tehnike hitrega branja, ko bereš hitro in je enak efekt kot da bereš počasi (razumeš vse). Seveda je potreben trening. Enako je z avdio book, kjer nastaviš na hitrost predvajanja na 1.5x pa poslušaš hitro govorenje ampak obenem razumeš vse. Ampak spet, trening

McMallar ::

opeter je izjavil:

Je LF naložil še kakšen PDF starih Jokerjev? Sedaj imamo komplet 2006-2014 in ta zadnjo 291 številko.
Če kdo ima še kakšno informacijo, naj prosim odpiše.


Lahko das link to tega kompleta?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Okapi ::

Jerry000 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Imaš tehnike hitrega branja, ko bereš hitro in je enak efekt kot da bereš počasi (razumeš vse). Seveda je potreben trening. Enako je z avdio book, kjer nastaviš na hitrost predvajanja na 1.5x pa poslušaš hitro govorenje ampak obenem razumeš vse. Ampak spet, trening
Kot rečeno, prebereš si povzetek na netu, v 1/10 časa, pa boš prav tako vedel vse, kar je treba vedeti. Ni stvar v tem, da razumeš vse, ampak da zraven uživaš, občuduješ pisateljev slog in izbiro besed, se vživiš v dogajanje, razmišljaš o dilemah glavnih junakov ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26036667 (7939) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315319 (13150) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517583 (12040) Alamar

Več podobnih tem