» »

Fan Controller

Fan Controller

IcyFox ::

Pozdravljeni, imam en desktop PC s štirimi ventilatorji. Matična plošča ima port samo za 1 fan, zato jih imam priklopljene direktno na napajalnik preko molex na 4 pin konverterjev. Ker sem PC pred kratkim premaknil v drugo sobo, kjer bi bilo dobro, da se hitrost ventilatorjev zmanjša ko več ni potrebna polna moč, iščem nek čim cenejši fan controller. Kaj priporočate?

JackOdpirac ::

Jih ne moreš priklopit direkt na matico?

IcyFox ::

Ne, ima samo 1 port

Seba22 ::

Si bom malo sposodo temo

http://cdn.overclock.net/6/68/500x1000p...

A ve kdo,če se to dobi pri nas kje?Rabim za fan controller ker mi je en od teh dveh priključkov na kablu crknil kot zgleda ker če ventilatorje direkno na fan controler priklopim dejujejo normalno.Rabim pa 3-pin
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

gddr85 ::

galu ::

6€ + poštnina, pa niti na zalogi ni. Lol.

Verjetno je slab kontakt pri priklopu. Probaj popravit, medtem pa naroči tole.
Tako to gre.

IcyFox ::

Random vprašanje ki morda ne spada glih sem. Ta spliter ki si ga linkal. Obstajajo variante tudi za 3 fane. A je varno 3 fane priklopit na en motherboard header?

Seba22 ::

galu je izjavil:

6€ + poštnina, pa niti na zalogi ni. Lol.

Verjetno je slab kontakt pri priklopu. Probaj popravit, medtem pa naroči tole.

Sem probal popravit,ampak žal brez uspeha.Sem si pa začasno malo drugače priklopil tako da mi vsaj fani nekako delujejo čeprav ne tako kot bi hotel.Drugače sem pa že naročil zadevo.Hvala za odgovore.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

radmannsdorf ::

Jaz mam takle vent noter, ki ima: "Glavna lastnost pa je t.i. PST - ,,PWM sharing tehnology". Ta omogoča, da zaporedno priključimo do 5 ventilatorjev. Vse ventilatorje tako nadzira matična plošča in po potrebi povečuje/zmanjšuje hitrost vrtenja glede na obremenitev sistema."

Seba22 ::

IcyFox je izjavil:

Random vprašanje ki morda ne spada glih sem. Ta spliter ki si ga linkal. Obstajajo variante tudi za 3 fane. A je varno 3 fane priklopit na en motherboard header?


Obstaja tud za več fanov.Če pa je varno priklopit pa nebi vedo jas imam prikopljeno na fan controler ki je že v ohišju serijsko vgrajen in imam gor priklopljeno po 3 fane
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

galu ::

IcyFox je izjavil:

Random vprašanje ki morda ne spada glih sem. Ta spliter ki si ga linkal. Obstajajo variante tudi za 3 fane. A je varno 3 fane priklopit na en motherboard header?


Odvisno od ventilatorjev. MB header ponavadi zdrži 1A. Vsota tokov ventilatorjev @12V mora biti manjša od 1A. Teh maš lahko gor celo vrsto. S tem enim pa hitro skuriš kaj na MB. :P
Tako to gre.

IcyFox ::

Moji so 0.18A. Torej ni panike če bi 3 ali celo 4 mel na en header priklopljene? Gre se mi za to, da je soba dokej mejhna in ko računalnik v prazno lavfa mi je brezveze da vsi fani na 100% lavfajo ko ni potrebe.

freesty ::

Men se tale doma valja:
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag...

Ima 4 potenciometre, na vsakega se lahko priklopi do 20W. Torej vec kot dovolj za bilokaksno masino :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo t400 prižge se, nato se ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
131083 (992) -valvoline-
»

3-pin vs 4-pin vent

Oddelek: Strojna oprema
192671 (2231) bajsibajsi
»

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
51226 (1080) Infusion
»

Katero PC ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
273572 (2466) Mitja358
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131675 (1369) SHORTEE

Več podobnih tem