» »

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Infusion ::

Pozdrav,
danes sem prvič v celoti sestavil računalnik in sem prišel do par problemov:

1. Imam ohišje Corsair SPEC-03. Imam 2 case fana s female 3 pinskim priklopom, na matični plošči (GA-B85M-D2V) pa imam samo en male sys fan priklop ki pa je 4 pinski, ali lahko en case fan priklopim na prve 3 pine tega 4 pinskega SYS fana? Če je odgovor ja, kateri fan je bolj pametno met za zdaj, zadnji fan ali sprednji fan ohišja?



2. Kam povežem drugi case fan glede na to da nimam več priklopov?

3. Na tej matični plošči imam nek 12V ATX priklop pa me zanima če sem ga prav priključil, eno stran sem povezal v CPU / PCIE del na napajalniku (XFX XTR 650W), drugo stran kabla ki je 8 pinski priklop pa v 8 pinski slot nad procesorjem, ali je to prav? Bral sem da lahko skuriš matično ploščo če po nesreči povežeš iz napajalnika PCI-E priklop v tale 8 pinski priključek nad procesorjem. Vendar sem dobro pogledal, ena stran kabla pravi PSU in druga CPU.

Hvala za pomoč!
  • spremenilo: Infusion ()

dj_uro ::

če nisem slep (ali ne vidim), ima ta matična samo CPU fan in sys fan..
na cpu fan vežeš hladilnik procesorja, na sysfan pa zadnji fan, ki piha vroč zrak ven... -> lahko pa dokupiš fan splitter in povežeš več ventilatorjev na sys fan...

pci-e kabel je za grafično, cpu je pa za matično

lp

https://www.google.si/search?q=fan+spli...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Infusion ::

dj_uro je izjavil:

če nisem slep (ali ne vidim), ima ta matična samo CPU fan in sys fan..
na cpu fan vežeš hladilnik procesorja, na sysfan pa zadnji fan, ki piha vroč zrak ven... -> lahko pa dokupiš fan splitter in povežeš več ventilatorjev na sys fan...

pci-e kabel je za grafično, cpu je pa za matično

lp

https://www.google.si/search?q=fan+spli...


Hvala, bom kupil tale razdelilnik za ventilatorje.

Še nekaj me zanima, zraven napajalnika sem dobil 4/8-pin ATX 12V / EPS12V power connector in 8 pin EPS12V Power Connector.

Ali ima kaj veze katerega od teh dveh uporabim (enotnega 8 pin ali razdeljenega 4+4) ali je vse isto? Gor na matični piše ATX_12V 2x4?

Infusion ::

Še nekaj sem ravnokar opazil, v manualu matične plošče piše da sys pini delujejo takole:

1. GND
2. Speed Control
3. Sense
4. VCC

A smem torej tri pinski fan povezat v tale SYS fan header glede na to da nima Speed controla na četrtem pinu?

Han ::

Smeš. Četrti pin uporabljajo PWM ventilatorji.

Infusion ::

Hvala za pomoč, je rešeno. Samo še tale razdelilnik za case fane morem kupit, comp pa je v prvo vžgal in dela vse super.
Pa za napajat CPU sem potem uporabil tale kabel: 4/8-pin ATX 12V / EPS12V


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cpu is not installed

Oddelek: Navijanje
7962 (823) Janac
»

matična plošča-ventilator hladilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5750 (695) marc100
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202818 (2322) Pyr0Beast
»

Intel box cooler - priklop

Oddelek: Strojna oprema
71458 (1258) Blinder

Več podobnih tem