» »

Ose

Ose

perci ::

pust hipije, naj jih pikajo, če jim paše

D3m ::

Danes mi je priletela na hrenovko in je sploh nisem opazile dokler nisem prijel svoj obrok.

Rezultat....mrtva v 10 sec. in direktno v koš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

FTad je izjavil:

Torej vsi ostanete popolnoma mirni, ko vam osa leta centimeter pred nosom dlje casa, brez da bi zamahnili z roko, da bi jo odgnali?


Dlje časa? Koliko je to? 3 sekunde?
Osa išče in če ne najde ni tako neumna, da bi patrolirala okoli tvojega nosu ;)

Da, jaz ostanem popolnoma miren.

Zadnjič smo imeli piknik in smo imeli 4 obiskovalke. Lepo so grizle svoj kos mesa, odšle, in prišle po še več.
Tudi na roko se mi je vsedla, na čas, pa kaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Danes mi je priletela na hrenovko in je sploh nisem opazile dokler nisem prijel svoj obrok.

Rezultat....mrtva v 10 sec. in direktno v koš.

Sledi prijava borcev za pravice živali.....ti ti ti lump ti.

FireSnake je izjavil:

FTad je izjavil:

Torej vsi ostanete popolnoma mirni, ko vam osa leta centimeter pred nosom dlje casa, brez da bi zamahnili z roko, da bi jo odgnali?


Dlje časa? Koliko je to? 3 sekunde?
Osa išče in če ne najde ni tako neumna, da bi patrolirala okoli tvojega nosu ;)

Da, jaz ostanem popolnoma miren.

Zadnjič smo imeli piknik in smo imeli 4 obiskovalke. Lepo so grizle svoj kos mesa, odšle, in prišle po še več.
Tudi na roko se mi je vsedla, na čas, pa kaj?

Pusti številko, te pokličemo, si boš navezal kos mesa okoli pasu, če ga slučajno že nimaš in boš sedel 4m stran od nas, da bomo mi imeli mir.

Problem solved.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

GupeM ::

FireSnake je izjavil:

FTad je izjavil:

Torej vsi ostanete popolnoma mirni, ko vam osa leta centimeter pred nosom dlje casa, brez da bi zamahnili z roko, da bi jo odgnali?


Dlje časa? Koliko je to? 3 sekunde?
Osa išče in če ne najde ni tako neumna, da bi patrolirala okoli tvojega nosu ;)

Da, jaz ostanem popolnoma miren.

Zadnjič smo imeli piknik in smo imeli 4 obiskovalke. Lepo so grizle svoj kos mesa, odšle, in prišle po še več.
Tudi na roko se mi je vsedla, na čas, pa kaj?

Daj ne nakladaj! Pred 10 minutami sva bila s kolegom zunaj na kavi. Pred obrazom so nama manj kot 3 sekunde letale samo tiste ose, ki sva jih prej sklatila. Če si jo pustil, je lahko letala tudi pol minute ali še več. In ja... Osa je tako neumna, da ti patruljira okoli tvojega nosu.

Pa še to... Naj leta zaradi mene okrog. Tudi, če se mi na roko usede me ne moti. Ko se mi pa začne zapikati v obraz, takrat ji pa ni več spasa. Sem jo že fasal v lase, od kjer se ne more rešiti. In ne, ni prijetno ko te piči v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

111111111111 ::

FTad je izjavil:

Torej vsi ostanete popolnoma mirni, ko vam osa leta centimeter pred nosom dlje casa, brez da bi zamahnili z roko, da bi jo odgnali?

Ravno obratno. Dokler mi leta okoli glave me ne moti. Če mi krade pa salamo takrat jo pa usekam ali odženem. Red mora bit.

acookook ::

Kot vsako poletje se tudi to ukvarjam s pobijanjem os. Tiste, ki jih lahko dosegnem pobijem kar z biokillom, so pa gnezda tudi v strehi (je vsaj ena luknja), od koder letijo ven praktično tako velike, da so se jih ptice zbale pustile prazno gnezdo. No sršeni so tudi na delu strehe prisotni, me čudi, da se ne spravijo na ose. Špricati kemikalij na "vhodu" v streho nočem, ker je ta nad balkonom, kjer ima oče spravljene sode, v katere toči osmozo za ribe (imamo diskuse).

PrihajaNodi je izjavil:

Ose lahko posesas in jih potem spustis v bluiznji gozd. Jaz sem naredil tako s srseni.

Ta ideja je skoraj na mestu, samo si pa enostavno ne upam, hkrati pa bodo gnezdo naselile novi obiskovalci.

dope1337 ::

Ce si doma v mestu, ali kaksnem vecjem naseju ter najdes gnezdo srsenov, poklices gasilce, jim reces, da ogrozajo otroke ter opravijo svoje v parih minutah. Pol pa spijes en pir z njimi, za racun pa poskrbi skupnost xD

Nima ta gamad kej iskat v gosto naseljenih obmocjih.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

acookook ::

Saj ni gosto naseljeno območje, gasilcev pa za take male zadeve nočem zvati. Malo sem gledal na yt pa nič praktičnega za moj case. Kje pa se dobi kakšna obleka za čebelarje + varovalna vrv, da ne padem dol z balkona?

solatko ::

šanji - Vseeno raje pokliči gasilce na 113. Imajo vso potrebno opremo. Bo več škode z uporabo NMP, če ti ne uspe.
Delo krepa človeka

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

acookook ::

solatko je izjavil:

šanji - Vseeno raje pokliči gasilce na 113. Imajo vso potrebno opremo. Bo več škode z uporabo NMP, če ti ne uspe.

Gasilci so 112 in ne, enostavno nočem jih, naredil bom sam, povej mi samo kje naročim zaščitno opremo in kaj priporočaš za kill (no hiše kak je en pred dnevi naredil tud nebi zakuril)

PrihajaNodi ::

Vzami kozarec od kumaric, cec njih pa jih das tja, kasneje pa vse preselis v gozd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SeMiNeSanja ::

PacificBlue je izjavil:

8-O
https://www.liveleak.com/view?t=kOPeW_1...

Samo da se ne bo zgledoval po nemcu, ki se je os lotil s sprejem za lase in vžigalnikom (aka poor man's metalec plamena).
Škoda? Peanuts - 500.000€ :'(

https://www.rtl.de/cms/mann-jagt-wespen...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

link_up ::

Tocno to fantje in dekleta. Odzenite in ne zaplinjajte za bozjo voljo. Grd pogled in dvignjen glas deluje tudi na ose, ne boste verjeli.

aja, gnezdo pa le odstrani, ce imas otroke. Dolga palica in bo slo. Pa postavi si eno infra luc nekam, da bodo tja letele napadat.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

acookook ::

Ja, ja @SMNS ravno na to sem mislil. Nekje sem videl neki DIY "sesalec" s slamico. Sem videl, da je eden s staljeno kovinu (alu?) zalil podzemni osir.

PrihajaNodi ::

Zakaj pa jih ne posesate pa vrecko odnesite v gozd?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

solatko ::

šanji - 112 bo klical, če mu ne bo uspelo, ko ga bojo popikale ali, ko se bo polomil ob padcu.
Za deset minut dela usposobljenih gasilcev, bo tukaj nastal doktorat o odstranjevanju pikajočih žuželk (os, sršenov).
Delo krepa človeka

fikus_ ::

To pomaga
https://www.merkur.si/zascita-pred-inse...
Ali
https://www.agronet.si/izdelek/62653/wi...!


Če pa bo kdo pametoval, pa naj gre sam lastnoročno ali s kričanjem :)) pregnat ose.

Srečno

PrihajaNodi ::

solatko je izjavil:

šanji - 112 bo klical, če mu ne bo uspelo, ko ga bojo popikale ali, ko se bo polomil ob padcu.
Za deset minut dela usposobljenih gasilcev, bo tukaj nastal doktorat o odstranjevanju pikajočih žuželk (os, sršenov).


Zakaj bi klical gasilce za nenujne stvari?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

solatko ::

PrihajaNodi - Zato, ker so si ljudje zakurli podstrešja ali pa padli iz višine, ko so poizkušali odstranjevat sršenja in osja gnezda, da ne omenjamo komplikacij zaradi pikov.

Nima vsak lastnik skafandra in snovi s katerimi se hitro rešiš teh problemov.
Te zadeve so kar nujna stvar, sploh, če je v bližini človek, ki je smrtno alergičen na pike teh žuželk, na kar opozarjajo smrti na vsake toliko časa, zarati pikov.
Delo krepa človeka

Zimonem ::

solatko je izjavil:

PrihajaNodi - Zato, ker so si ljudje zakurli podstrešja ali pa padli iz višine, ko so poizkušali odstranjevat sršenja in osja gnezda, da ne omenjamo komplikacij zaradi pikov.

Nima vsak lastnik skafandra in snovi s katerimi se hitro rešiš teh problemov.
Te zadeve so kar nujna stvar, sploh, če je v bližini človek, ki je smrtno alergičen na pike teh žuželk, na kar opozarjajo smrti na vsake toliko časa, zarati pikov.

Na vasi so PGD. Imajo službe , deva, svojo bajto, pa še rihtanje opreme. Povrh jim pa še z zavarovanjem težijo.Niso vsi mestni pezdetje.

kuall ::

mene je pičila čebela, ko sem stal na čopovi ulici in pil kafe in gledal okoli. sem mislil, da mi bo treba nogo odrezat, je zgledalo, da mi kar gnije na mestu pika. pol sem šel čez par dni v lekarno po tablete zarad tega pika in grem na isto mesto pojest tablete, pa spet letijo ene čebele, bi me kmalu spet pičila.

Zimonem ::

Pa sej maš podjetja za dezinsekcijo. Če pa veš da si alergik, pa ne sili tja.

dope1337 ::

Ja, se bom odselil naslednjic, k se mi bodo srseno naselili nad balkon :|

Mi blokovci pa ne ubijamo voluharjev, k nam po njivah orjejo, pa krtom ne razdiramo domov, ipd.

Mislim, kiri moralizatorji xD brez os in srsenov bi nas ekosistem ... prdnil in odpeketal naprej. Druga so cebele.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PrihajaNodi ::

Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

GupeM ::

Gasilci s(m)o povsem legit opcija za odstranjevanje sršenov/os, če gre za težko dostopna mesta, pa da je nevarno. Ne pa klicat zato, ker sta ti dve osi prišli skozi odprto okno v sobo. Ali pa zato, ker ti je mačka ušla na drevo (hint: nisem še videl mačke, ki bi ostala na drevesu).

dope1337 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit.


se strinjam ... recimo gasilci poznajo varne in ucinkovite metode. Poleg tega, so usposobljeni za to.

@GupeM - se strinjam. Govora je predvsem o odstranjevanju gnezda srsenov/os, ki se nahaja v delu hise/gospodarskega poslopja oz. v neposredni blizini le teh, in bi lahko posledicno ogrozala prebivalce.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

fikus_ ::

"Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit. "
Nodi razsvetli me, kateri načini?!

PS. Ose in sršeni niso čebele! In čebele je potrebno znat "prestavit", sicer pridejo nazaj.

sirotka ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj pa jih ne posesate pa vrecko odnesite v gozd?


Zakaj bi se z osami zafrkaval? Tega hudiča se našprica s sprejem in potem pomete smeti. Čebele so druga pesem.

PrihajaNodi ::

fikus_ je izjavil:

"Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit. "
Nodi razsvetli me, kateri načini?!

PS. Ose in sršeni niso čebele! In čebele je potrebno znat "prestavit", sicer pridejo nazaj.


Recimo da jih previdno dodajas v velik kozarec od kumaric? Jih posesas in nato odneses vrecko v gozd?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit. "
Nodi razsvetli me, kateri načini?!

PS. Ose in sršeni niso čebele! In čebele je potrebno znat "prestavit", sicer pridejo nazaj.


Recimo da jih previdno dodajas v velik kozarec od kumaric? Jih posesas in nato odneses vrecko v gozd?

Rad bi te videl kako boš to počel s sršeni. Si že sploh kdaj videl sršena od blizu??

fikus_ ::

Ose so bolj napadalne od sršenov, prej pičijo. Je pa res, da sršenov pik precej bolj boli, oboje preizkušeno.

perci ::

Je pa res, da če srsena enkrat razjezis, postane kar konkretno napadalen :).

donvito ::

Sam se ne bi zajebaval z njimi, bojim se že os (so me konkretno opikale), ko vidim sršena pa samo gasa. :(
https://ptujinfo.com/novica/lokalno/vel...

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Ja, sam so nacini kako jih varno prestavit. "
Nodi razsvetli me, kateri načini?!

PS. Ose in sršeni niso čebele! In čebele je potrebno znat "prestavit", sicer pridejo nazaj.


Recimo da jih previdno dodajas v velik kozarec od kumaric? Jih posesas in nato odneses vrecko v gozd?

Rad bi te videl kako boš to počel s sršeni. Si že sploh kdaj videl sršena od blizu??


Ja, posesal sem jih pa v gozd odnesel. Zveni butasto ampak je res
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

Ima kdo kako dobro metodo, kako preprečit, da delajo gnezdo na novogradnji brez fasade?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BorutO ::

Eno vprašanje ... Pri nam so se naselile ose, ki jih je zagotovo čez 100 komadov. Naselile so se nekje za knaufom ob najini spalnici. Notri so prišle tik pod streho pod pobitimi latami pod celo streho. Med zidom in latami je ravno toliko lufta med vmes, da so nekako prišle notri, tudi pogrizle so ga malo, da lažje hodijo ven in notri. Sprva temu nisem posvečal pozornosti, ker sem videl eno ali dve osi, pa itak je tik pred tem, da bodo pocrkale, sem si mislil ... ampak glede na to, da imamo še vedno skoraj poletno vreme, bodo verjetno še dolgo.
V glavnem, zdaj, ko so se očitno v velikem številu naselile notri in sem prepozno ukrepal, zdaj stalno okoli po tretji uri zjutraj ose oživijo in tako brenčijo, da potem sploh ne moreš več spati. Zelo se sliši. Ženo je vedno bolj strah, ker se včasih sliši, kot da so res kje čisto blizu. So pa se naselile nekje med steno, ker na enem delu stene, dober meter, ni izolacije, ker sem ploščo lepil. Zdaj tam nekje mrgolijo in niti ne rabiš dati uho zraven, da jih zelo slišiš. Če pa uho nasloniš na ploščo, pa prav čutiš kako "vibrira" pa se zaletavajo tu pa tam v ploščo. Kupil sem sprej proti sršenom, ki nese 5m daleč. Zvrtal sem 4 luknje v ploščo s šestko svedrom in notri našprical ves ta sprej. Ker sem mislil, da sem zadel, so še vedno zelo živahne po parih urah. Potem sem eno luknjo odmašil, zraven prislonil električni lopar za insekte in notri posvetil kaj se dogaja. Ugotovil sem, da sploh ni nikjer nobenega gnezda, tudi tam, kjer se ose najbolj slišijo, sploh nobena osa mimo ne leti. Preveril sem v vseh štirih luknjah in je bilo isto. Cigel za knaufom in nič gnezda nikjer, tudi os ni nikjer. Ena osa je samo priletela do luknje in je hotela ven, pa jo je speklo in je šla nazaj notri. Mogoče jih je kaj pocrkalo, ampak če ne pošpricam direkt v gnezdo, učinka itak ne bom dosegel. Predvidevam, da so ose nekje na višini stropa ali še višje, tako da itak ne morem doseči do njih.

Obstaja kakšen sprej, ki se razširi strup kot kakšna pena, pa kako bi lahko dosegel čim višje? Otrokom sem vzel eno silikonsko slamico, ki se lepo vsede na sprej ampak je zelo težko, še posebej, ker ne vem ali je takoj nad vrhom lepilo ali ne ... v glavnem jeba. Ali pa sem študiral na neko zelo smrdljivo stvar, ki bi ose odgnale ven? Naj še omenim, da so sorodniku pred leti ose sredi noči začele padati na njiju, ker so požrle knauf in naredile luknjo skozi. Žena je alergična proti pikom, ima doma tudi tisto inekcijo proti alergiji, zato mi toliko večjo paniko dela. Če bi bilo po moje, bi pustil, saj bodo počasi pocrkale, problem je pa, da ne bom tvegal zaradi nje in tudi zaradi otrok.
Pozimi bom mogel iti na vrh in s silikonom zadelati vse luknje.

V glavnem, rabim neko rešitev, kako jih odgnati. Spreji proti sršenom očitno ne pridejo ravno prav, ker nimam pojma kje so točno.

111111111111 ::

Če veš kje hodijo ven in noter, potem zvečer, ko so v gnezdu nasuješ na vhode tole:
https://agroproagro.com/izdelek/insekti...

To zanesejo v gnezdo in pocrkajo. Preverjeno. Moraš pa na vhod posut, ne v tiste luknje ki si jih vrtal. Potem pa vhod zapurpenaš (ko vse pomrejo, zna trajat kakšen dan ali dva, ker če ne potolčeš vseh, zanjo prestavit gnezdo), da se ti kakšne nove ne naselijo notri.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BorutO ::

Vem kje hodijo notri, ampak je med streho in steno, zato ne vem kje bi to posul, ker bi vse dol popadalo.

PrihajaNodi ::

Jst sm najdu njihovo gnezdo. Pomoc sm prsov pa jih dau v kozarc z gnezdom. Odbesu v gozd pa spustu. Lahko posljem slike
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

BorutO je izjavil:

Vem kje hodijo notri, ampak je med streho in steno, zato ne vem kje bi to posul, ker bi vse dol popadalo.

A nisi rekel da so malo pogrizle? Naneseš s kakšno dolgo palčko nekajkrat na vhod ali direktno v luknjo. 2-3x bo dovolj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BorutO ::

ja, ampak luknje je takšna, da glih ose lahko grejo notri, pa še to tako na knap, kolikor sem gledal od zunaj ...
Nodi, prav ... jaz, če hočem priti do njihovega gnezda, morem razbiti steno ali pa odkriti streho in strgati late stran. Sredi noči? Recept za nesrečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

PrihajaNodi ::

Tole so ble moje princese
https://file.si/EeRd/img-4535.jpeg
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BorutO ::

Lepo, nodi ... lepo ... ampak osje gnezdo, ki si ga dal nekam v naravo, je še tisti dan ostalo samo, ker ose se izselijo takoj, ko se počutijo ogrožene. In nekje sredi gozda, na lokaciji, ki jim ni všeč ... lahko pridejo nazaj na isto mesto ali kje okoli hiše, lahko pa gredo stran.

111111111111 ::

BorutO je izjavil:

ja, ampak luknje je takšna, da glih ose lahko grejo notri, pa še to tako na knap, kolikor sem gledal od zunaj ...
Nodi, prav ... jaz, če hočem priti do njihovega gnezda, morem razbiti steno ali pa odkriti streho in strgati late stran. Sredi noči? Recept za nesrečo.


Iz posnetka se nič ne vidi. Če luknjica majhna potem prah naneseš na palčko in okoli luknje. Boš moral pač večkrat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrihajaNodi ::

BorutO je izjavil:

Lepo, nodi ... lepo ... ampak osje gnezdo, ki si ga dal nekam v naravo, je še tisti dan ostalo samo, ker ose se izselijo takoj, ko se počutijo ogrožene. In nekje sredi gozda, na lokaciji, ki jim ni všeč ... lahko pridejo nazaj na isto mesto ali kje okoli hiše, lahko pa gredo stran.


Pa ni ostalo samo ker sem malo pocekiral:). Po parih dneh so ble se vedno tam
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mirator ::

Mahanje v nobenem primeru ne koristi, ampak običajno poslabša situacijo, ker se žuželka počuti ogroženo...

To povsem drži. Ose so izredno radovedne in ko radovednost potešijo, odletijo drugam. Tudi, ko mi pride v stanovanje, običajno naredi kakšne tri izvidniške kroge, potem pa odleti od koder je prišla. Če jo pustiš pri miru, ni napadalna.
Seveda je drugače, če je blizu gnezdo. Tega se je pač treba znebiti na kakršenkoli način.

fikus_ ::

Borut, tisto zadevo ki ti jo je predlagal 11111, lahko mešaš s vodo, da dobiš pasto in to naneseš v špranjo.
Sicer bo kmalu premrzlo, tako da teden dva potrpljenja, pa bo mir, za naslednje leto pa zapolni špranjo z akrilnim kitom, dobiš ga v različnih barvah in tudi barvati se da čez.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

PrihajaNodi ::

Lahko pa ose preprosto posesas z industrijskim sesalcem in jih nato spustis
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose v roletni omari

Oddelek: Loža
221881 (1120) Horas
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615252 (12659) Aston_11
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125713 (18272) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412671 (10984) perci
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616545 (15276) Thomas

Več podobnih tem