» »

Ose

Ose

dreta ::

Prakticno vsako divja zival ko razdrazis ali se pocuti ogrozeno napade oziroma se brani. Zgodb kako je koga nekaj je ogromno kar pa ni nobeno pravilo.

FTad ::

GrX je izjavil:

D3m je izjavil:

Čebele = Ose.

Res bolj malo veš.


Ojej.. Kadar ima nekdo čebele ima običajno ta opravka tudi z osami, ker te plenijo čebelnjake.. V obeh primerih je zadeva enaka in obe žuželki privabijo iste reči.. sladek vonj, parfumi in krivljenje z rokami..


Zeze, da se odsvetuje mahanje z rokami. Samo, daj mi povej, kako miren ostanes, ko ti zacne osa letati pred obrazom... Tako da ja, takrat zamahni z roko in jo dejansko poskusi zadeti. Ce je ena sama, bo z veliko verjetnostjo odletela stran.

perci ::

dreta je izjavil:

Prakticno vsako divja zival ko razdrazis ali se pocuti ogrozeno napade oziroma se brani. Zgodb kako je koga nekaj je ogromno kar pa ni nobeno pravilo.

Res je, samo ena izmed zgodb je.

Vendar vseeno - ose, komarji,...so tisti kandidati, ki jih ne bi nihče preveč pogrešal, če bi jih odstranili iz ekosistema.

fikus_ ::

"Čebelo in ose privabijo iste stvari.."
Največja neumnost v tej temi!

Tukaj pišete nekateri, ki čebele poznate samo po medu, ki vam ga kupi mama!
Nastavite nekaj sladko-kislega, pa boste videli, kdo bo priletel blizu. Doma omam nastavljeno 1,5 l plastenko v kateri je malo domačega soka (dodan sladkor) in malo kisa. V enem tednu se je ujelo 3-4 cm os in muh ter nekaj sršenov.
Imajo pa čebele in ose nekaj skupnega, ne napadejo, dokler se ne počutijo ogrožene, s tem da do ose bolj agresivne. Ravno v soboto sem kosil neke strmine in naletel na dve osji gnezdi. Do 10 pikov sem še štel, potem je pa itak vseeno ali je še kakšen več.

poweroff ::

No, v resnici je tako, da so sršeni zelo miroljubni, napadejo samo, če se počutijo ogrožene. Podobno je tudi z ostalimi žuželkami, tudi z osami. Včasih se nam zazdi, da napadejo brez vzroka, ampak vzrok vedno je, samo mi morda ne vidimo zakaj so se počutile ogrožene.

Imam pa jaz zelo močno alergijo na ose, pa nimam strahu pred temi žuželkami. Na tržnici poleti grem brez težav med sadje, ki ga obletavajo ose, pa me tam ni še nobena pičila. Res je pa, da ne smeš brezglavo mahati naokrog, pa treba je pogledat kaj prijemaš in nosiš v usta.

Ko smo imeli v hiši ose in sršene, sem pa poklical deratizatorja in jih je pošprical z nekim strupom. Problem rešen.
sudo poweroff

D3m ::

But they didn du nuffin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dreta ::

perci je izjavil:

dreta je izjavil:

Prakticno vsako divja zival ko razdrazis ali se pocuti ogrozeno napade oziroma se brani. Zgodb kako je koga nekaj je ogromno kar pa ni nobeno pravilo.

Res je, samo ena izmed zgodb je.

Vendar vseeno - ose, komarji,...so tisti kandidati, ki jih ne bi nihče preveč pogrešal, če bi jih odstranili iz ekosistema.


Najmanj figojedci bi jih pogresali pa se kdo. :)

http://www.esa.org/esablog/research/the...

reeves ::

To je povsem druga vrsta os, ki sploh ne živijo v bližini ljudi, ne težijo in ne pikajo (vsaj jaz ne vem da bi). Tudi ne gnezdijo v bližini ljudi. V bistvu še nisem videl gnezda takih os. Pri nas jim pravimo sadne ose. Niso nič nevarne, lahko pa uničujejo sadje.
V glavnem te ose nimajo veze s tistimi o katerih je debata.

dreta ::

Res je druga vrsta. Zgolj kot zanimivost. Lahko pa sam pogooglas zakaj so
pa tapikajoce koristne.

reeves ::

Saj ne pravim, da niso za nič koristne. Načeloma ima vsako živo bitje nek pomen.
Žal pa tudi na googlu ne najdem zakaj bi bilo koristno imeti jih pri sebi doma.
Lahko pa daš kakšen link, ki govori o tem, kako je koristno imeti ose na balkonu.

dreta ::

To se pa sam malo potrudi ;)

reeves ::

Aja, to gre zdaj kontra. Sem mislil, da moraš ti argumentirati svoje trditve.
No, jaz sem iskal, pa nisem našel (kar sem že v prejšnjem postu povedal), zato me tvoj odgovor ne preseneča.

Jaz pa pravim, da je znanstveno dokazano, da ose na balkonu ne koristijo ničemur. Googlaj pa sam ;)

poweroff ::

O, pa koristijo.

Če je balkon od zoprnega soseda... :))
sudo poweroff

D3m ::

Trenutni kill count se mi je ustavil pri 10.

Čakam na 11. oso.
|HP EliteBook|R5 6650U|

perci ::

No, v resnici je tako, da so sršeni zelo miroljubni, napadejo samo, če se počutijo ogrožene. Podobno je tudi z ostalimi žuželkami, tudi z osami. Včasih se nam zazdi, da napadejo brez vzroka, ampak vzrok vedno je, samo mi morda ne vidimo zakaj so se počutile ogrožene.

Ose, miroljubne? WTF? Pa sej letos v resnici ni tak problem, ker jih ni veliko. Se pa spomnim cca 10 let nazaj, kosila nisem mogel normalno jest, ker je bila vsak grižljaj na vilici.

Pa, ko imaš dojenčka blizu...si tudi alergičen na bližino teh beštij. Razloži ti dojenčku, da ga je pičila samo zato, ker se je počutila ogroženo.

Se pa strinjam, da imajo vedno razlog. Vendar ni nujno, da smo ga mi generirali. Mene je že pičila med spanjem na plaži, recimo. Lahko verjameš, da med spanjem nisem brezglavo mahal naokoli.

S sršeni pa tudi jaz nimam slabih izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

fikus_ ::

Mislim, da so sršeni bolj miroljubni kot ose. Res je tudi, da jih je neprimerno manj. Je pa pri sršenu bolj problematičen pik, več strupa.
Se pa strupi čebele, ose in sršena precej razlikujejo in oseba alergična na en strup ponavadi ni alergična na drugega.

poweroff ::

Strup ose in sršena je zelo podoben, če si alergičen na enega, si tudi na drugega. Strup čebele je pa drugačen.

Sršen ni nič bolj nevaren, če si alergičen, je vseeno ali je strupa malo ali veliko. Je pa res, da sršen piči globlje in ima več strupa.

Ose so sicer bolj agresivne, niso pa tako, da bi te kar popadle. Kot rečeno, jaz med poletjem redno hodim na tržnico in okrog lubenic jih kar mrgoli. Pa nisem še imel problemov z njimi. In kot sem omenil, sem zelo alergičen.

Sicer nisem proti pobijanju teh žuželk, ampak paničen strah pred njimi je pa tudi odveč.
sudo poweroff

GupeM ::

Tudi jaz načeloma nimam problema z osami, sršeni in čebelami. Zaradi mene lahko letajo okrog mene po želji. Problem se pa pojavi, ko ti kakšna zleti pod rokav majice, pod hlačnico ali v lase. Ko sem bil otrok, sem bil veliko časa med čebelami, ko sem stricu "pomagal" čebelariti. Ko se ti zaplete v lase, obstaja velika verjetnost, da te bo tudi pičila, saj se ne more rešiti in se na ta način poskuša braniti. Piki pa že tako niso prijetni, v glvo pa sploh ne.

Sem sicer preživel že ogromno pikov čebel in malo manj pikov os. Sršen me pa še ni pičil.

Je pa strup čebele tudi veliko močnejši kot strup sršena ali ose, ga pa na srečo spustijo veliko manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

r3dkv1c4 ::

Če jih ignoriraš, se niti ne zmenijo zate


top komentar pametnjakoviča....se opravičujem najbrž imaš dr. pametnjakovič....


...moj včerajšnji primer je ležanje na plaži v stilu "stand still", osa priletela, me pičila pod koleno in odletela....

...zakaj že?

Se nisem zmenil za njo, ker niti nisem vedel, da se pase okoli ampak tu tvoja teorija pade....

Ose so balast planeta, kot muhe in edina rešitev je flame thrower in nikakršen kemični spray....ker s tem še podpiraš kemično industrijo in vse kar spada zraven....jaz te potrebe nimam....
...dr. pametnjakovič aka ficko¸123
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

poweroff ::

Ne, flame thrower ni dovolj.

Kar z jedrsko bombo jih je treba. Ali pa da v bencin namešaš vsaj malo torijevega prahu in jih potem s tistim sesuješ, packe!

Pa zraven se je treba na ves glas dreti pa panično vpiti "za otroke gre"... :))
sudo poweroff

FTad ::

reeves je izjavil:

Saj ne pravim, da niso za nič koristne. Načeloma ima vsako živo bitje nek pomen.


Ja, pojasni mi vlogo klopa... Ta je eden izmed najvecjih failov

D3m ::

Redčenje človeške populacije?
|HP EliteBook|R5 6650U|

reeves ::

FTad je izjavil:

reeves je izjavil:

Saj ne pravim, da niso za nič koristne. Načeloma ima vsako živo bitje nek pomen.


Ja, pojasni mi vlogo klopa... Ta je eden izmed najvecjih failov

Da tudi samski vedo kako je, če ti nekdo pije kri :))

Nimam pojma, mogoče so hrana komu koristnejšemu. To bi najbolje izvedeli, če bi čez noč eliminirali vse klope.
Ampak iz glave pa res ne verjamem, da bi se kdo pritoževal.

perci ::

Muhe kot muhe so mimo, njihove ličinke pa niso, ker razkrajajo crkovino.

Klopi so pa tudi meni uganka. Pomagajo evoluciji, da preživijo samo močnejši gostitelji :).

imagodei ::

Jaz imam s potrpežljivostjo os kar dobre izkušnje. V poletnih dneh mi vsak dan frčijo okoli glave. Sprva nekaj sekund potrpim, če je res sitna, jo pa začnem nežno odganjat. Res persistentne pra***e pa ponavadi zbijem na tla in pokončam. Moje izkušnje so take, da so ose dokaj miroljubne, če so same. Če jih je več na kupu, se splača odmaknit.

Me je pa ravno 10 dni nazaj ena usekala malce nad notranjim delom komolca, se pravi v pregib, medtem ko sem nitkal travo. Ne vem, kdaj je pristala na meni, niti ali sem jo mogoče malo stisnil, ko sem pokrčil komolec. Od začetka niti ni bilo zoprno, malo me je srbelo na mestu vboda. Po 24 in sploh po 48 urah pa sta se rdečina in oteklina razširila v obsegu cca 5 cm. Me je precej srbelo in ker mi niti po 5 dneh rdečica še ni začela izginjat, sem že razmišljal o obisku zdravnika. No, nekako po enem tednu se je stanje uneslo. Po desetih dneh me na vbod spominja samo še 2mm velika luknja, kjer je bila koncentracija strupa očitno toliko visoka, da je koža enostavno odmrla :)

Ampak vseeno: vsako poletje mi vsak dan okoli glave brenčijo vsaj tri ose. Živimo v vaškem okolju in kakor hitro sediš na terasi in imaš v rokah pijačo, so ose zraven. Vse zamahovanje in udarci niso še nobene ose razpizdili do te mere, da bi začela besno pikat. Osa ponavadi piči, če jo nekaj stisne oz. omeji - se pravi, kot v mojem primeru ali v primeru percija, ko mu je zletela v čelado. Spomnim se še enega primera, ko me je pičila osa: ko sem bil še otrok, me je pičila v vrat. Začutil sem, da mi nekaj leze po vratu, instinktivno sem nagnil glavo in oso z s spodnjim delom čeljusti ali brado stisnil k vratu.

Odganjanje in drugi hitri premiki (rok, glave) pa os načeloma ne razdražijo.
- Hoc est qui sumus -

fikus_ ::

Žrtvuj malo piva, ki ga naliješ v prozorno plastenko, da se bodo ose imele s čim ukvarjati. Ta "pametne" bodo našle pot ven, ta "butaste" pa ne. Pač Darwin.

Matej22 ::

Najenostavneje je ose uničiti s primernimi spreji, kot je recimo http://www.unichem.si/zascita_doma/zasc... gnezdo lahko posprejaš na nekje 4m, sršeni popadajo po sekundi ali dveh, tako da je ta sprej res učinkovit. Težava sprejev je, da moraš poškropiti direktno v gnezdo, to pomeni tudi v vhod gnezda, in najboljše je, da nato gnezdo razdreš in preveriš, če si uničil tudi ličinke. Težava s spreji je, da niso učinkoviti, če ne prideš direktno v gnezdo.
Kot je OP omenil, so se mu ose zaredile za oblogami in v takem primeru je sprej večinoma neučinkovit, ker ne uniči gnezda. V takem primeru sam uporabim lepilo za miši http://www.unichem.si/zascita_doma/zasc... ki ga namažem na večji karton, vsaj 50x50cm, na sredino naredim luknjo in nato ta karton položim pred gnezdo tako, da morajo ose pristati na njem, če želijo priti v gnezdo. V nekaj dneh se na ta način gnezdo izstrada, ker premalo os pride nazaj v gnezdo, vendar pa vseeno pustimo lepilo pred gnezdom kak teden ali dva. Pri tem postopku je potrebno paziti samo na to, da ne napacamo lepila vsenaokrog, pa po vsej verjetnosti bo lepilo počasi teklo s kartona, tako da je pametno pod ta karton podstaviti še en karton, da lepilo kaplja nanj. Se pa da lepilo enostavno odstraniti z nitro razredčilom.
Tretji postopek, ki se ga poslužujem, je namenjen osam, ki so skrite v globokih luknjah v zemlji. Če se da, jih poskusim zažgati s plinskim gorilnikom, vendar je potrebno v tem primeru razkopati luknjo in zažgati gnezdo. Bencin je v tem primeru neučinkovit, ker ne potisne vročine v samo gnezdo, ampak hlapi med gorenjem odvajajo toploto stran od gnezda in ne povzročijo posebne škode. Druga možnost pa je uporaba karbida, ta pride v poštev, če je gnezdo globoko in ga ne moremo zažgati. V tem primeru v luknjo stresem pest karbida in ga zalijem z vodo, luknjo nato zamašim in počakam, da se karbid uplini in nato z baklo z varne razdalje prižgem plin, ki izhaja iz luknje (obvezna uporaba zaščitnih sredstev, sam postopek ni čisto nedolžen). Če se je v luknji razvilo dovolj plina, da bo eksplozija tako močna, da še nekaj časa odmeva v ušesih, potem je gnezdo po vsej verjetnosti uničeno, drugače postopek ponovim.

So pa ose in sršeni na našo srečo izredno neinteligentni organizmi, tako da takrat ko jim uničujemo gnezdo, nas niti ne opazijo, če le ostanemo mirni, medtem ko nam letajo okrog glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej22 ()

FTad ::

tale Matej22 je pa true exterminator :D

SeMiNeSanja ::

Kolikor vem, so sršeni v Nemčiji zaščitena vrsta in se njihovo gnezdo kvečjemu lahko preseli, nikakor pa uniči.

Kaj pri nas jih pa lahko pofentaš, če te motijo?

next3steps ::

jype je izjavil:

Meni nikoli ni bilo treba bežati pred policisti, ker sem se vedno vse lahko zmenil. Policisti na biciklih razumejo višino rizika, ki ga predstavlja posamezno prepovedano ravnanje, zato se ne ukvarjajo s tabo, če se s kolesom pelješ v napačno smer po ozki mestni enosmerni ulici (saj ve, da se boš, če bo nasproti pripeljalo tako zelo široko vozilo, da ne bo moglo mimo, zlahka umaknil, za razliko od idiotov, ki v enosmerne ulice pripeljejo dva metra široka vozila, ki jih sami sploh dvigniti ne morejo).

Včasih se v tako proceduro spusti kak policist s policijskim avtomobilom, takemu pa res lahko samo iztegneš sredinec in v lahkotnem tempu odpelješ - kaj pa naj naredi? Povozi 10 otrok, da bo ujel družbenega sovražnika številka ena?


Kot kolesar Jure pravi za kolesarje, enako velja za te ose. Dokler jih boš klal, ker jih moreš, da zaščitiš sebe, lahko zelenim kažeš samo sredinca.
Če zeleni še dalje bluzi, mu lahko pokažeš, kako izgleda hiperreakcija na alergen in kaj se s takim človekom zgodi, če pravočasno ne dobi ustrezne strokovne pomoči.

tikitoki ::

Pomoje bi bilo treba 90% cloveske populaciej unicit, da bi se zascitilo ostale zivljenske oblike na tem planetu. Sam zal nobena vrsta nima homicida.

poweroff ::

next3steps je izjavil:

Če zeleni še dalje bluzi, mu lahko pokažeš, kako izgleda hiperreakcija na alergen in kaj se s takim človekom zgodi, če pravočasno ne dobi ustrezne strokovne pomoči.

Saj to veš, da s pobijanjem os ne moreš obvarovati alergika pred pikom?

Zadeva je podobna kot pri terorizmu. Bolj kot jih panično pobijaš - več jih je.
sudo poweroff

perci ::

No, me je zanimalo, koliko casa bo trajalo, da tema o osah transformira v temo o terorizmu :).

next3steps ::

Ni terorizem, samo selektivno jih spuščam preko meje (tako kot Doni mehikance).

andromedar ::

Danes smo malo grillali in jedli na balkonu in sta dve non-stop letali okoli nas in se vsedli na pečen kotlet, lezle meni po rokah in hrbtu, tudi po obrazu (sem najprej mislil, da me roža žgečka pri ušesu in sem jo nenamerno odgnal, ko me je nekaj žgečkalo). Drugače ni nihče za mizo krilil z rokami - tudi 4 letni otrok ne, ki so jo ose zanimale in jih je gledala, kako si trga svoj mali mali grižljaj od njenega komada vratovine. V glavnem, tako kot smo se mi obnašali, tako so se obnašale tudi ose. Ne-napadalno. Paziš pač, da je ne daš po pomoti v usta - to je vse.
Eh?

GrX ::

fikus_ je izjavil:

"Čebelo in ose privabijo iste stvari.."
Največja neumnost v tej temi!

Tukaj pišete nekateri, ki čebele poznate samo po medu, ki vam ga kupi mama!
Nastavite nekaj sladko-kislega, pa boste videli, kdo bo priletel blizu. Doma omam nastavljeno 1,5 l plastenko v kateri je malo domačega soka (dodan sladkor) in malo kisa. V enem tednu se je ujelo 3-4 cm os in muh ter nekaj sršenov.
Imajo pa čebele in ose nekaj skupnega, ne napadejo, dokler se ne počutijo ogrožene, s tem da do ose bolj agresivne. Ravno v soboto sem kosil neke strmine in naletel na dve osji gnezdi. Do 10 pikov sem še štel, potem je pa itak vseeno ali je še kakšen več.


Ja načeloma jih privabijo iste stvari in sicer sladke vonjave, parfumi, deodoranti, ipd... Več os se ti je nabralo zato, ker jih je mnogo več kot čebel, katere so te skoraj da na robu izumrtja.. Sploh ne vem točno, kje se ti zatakne...

Če ne veš kaj pišeš je res vseeno če si tiho!

Na da ne boš po svetu skakal tako tup:

http://pestkilled.com/how-to-get-rid-of...
https://www.hunker.com/12296271/what-ar...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

next3steps ::

Je fino, če ti naokrog skače ena ali dve. Ni fino, ko sta preko ceste dva roja teh nesnag. Za tistih par deset, ki okrog bajte skačejo mi je pa res vseeno.

D3m ::

Ker doma nimam spreja sem danes moral prevzeti vlogo iz Ninja Scroll.



Moja sexi katana.

Rezultat 29 mrtvih os.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

andromedar je izjavil:

Danes smo malo grillali in jedli na balkonu in sta dve non-stop letali okoli nas in se vsedli na pečen kotlet, lezle meni po rokah in hrbtu, tudi po obrazu (sem najprej mislil, da me roža žgečka pri ušesu in sem jo nenamerno odgnal, ko me je nekaj žgečkalo). Drugače ni nihče za mizo krilil z rokami - tudi 4 letni otrok ne, ki so jo ose zanimale in jih je gledala, kako si trga svoj mali mali grižljaj od njenega komada vratovine. V glavnem, tako kot smo se mi obnašali, tako so se obnašale tudi ose. Ne-napadalno. Paziš pač, da je ne daš po pomoti v usta - to je vse.

Ti kar razlagaj otrokom, da naj pazijo pri vsaki stvari, ki jo dajo v usta. Ne, maš da jih ti konstantno gledaš, ker jim ne privoščim, da so ogroženi zaradi takih hipijev. Ali jih drugim resnim nevarnistim tudi izpostavljaš po nepotrebnem? Jih imaš preveč?
Magic

poweroff ::

Kako boš pobil vse ose v radiju par km okrog tvojega otroka?

A boš vzel Busha mlajšega za svetovalca?
sudo poweroff

fikus_ ::

"Na da ne boš po svetu skakal tako tup:"

Hvala za odgovor, nisem vedel.

Se ukvarjam tudi s čebelami in je precej razlike!

Hrana os:
"Adult solitary wasps mainly feed on nectar, but the majority of their time is taken up by foraging for food for their carnivorous young, mostly insects or spiders"

Hrana čebel:
"Honey bees obtain all of their nutritional requirements from a diverse combination of pollen and nectar."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

looser ::

(čisto resno) izgleda, da pomaga, če prižgeš kakšno žlico, dve, kave, da se počasi kadi... žuželke, izgleda, ne marajo, vonja po zažgani kavi, ljudi pa ne moti (bolj obratno)... drugače pa imajo ose tudi mene zelo "rade"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

GrX ::

fikus_ je izjavil:

"Na da ne boš po svetu skakal tako tup:"

Hvala za odgovor, nisem vedel.

Se ukvarjam tudi s čebelami in je precej razlike!

Hrana os:
"Adult solitary wasps mainly feed on nectar, but the majority of their time is taken up by foraging for food for their carnivorous young, mostly insects or spiders"

Hrana čebel:
"Honey bees obtain all of their nutritional requirements from a diverse combination of pollen and nectar."


Bravo, torej si le uspel povezati, da uboje privabi vonj nektarja oz. nekaj kar jih spominja na nektar? Kaj pa sem trdil jaz?

Še malo se potrudi, pa boš mogoče celo ugotovil, da sem jaz pisal o tem kaj čebele oz. ose privabi in ne s čim se prehranjujejo.. No, upam da bo šlo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

fikus_ ::

GrX - V plastenko lovim ose že nekaj let in dosedaj se ni ujela nobena čebela! Vaba je pa domač sok. Čebele imajo bolj izbran okus kot ose!
Tvoja trditev drži le za nektar!
"Bravo, torej si le uspel povezati, da uboje privabi vonj nektarja oz. nekaj kar jih spominja na nektar?"
Tvoja izjava:
"Še malo se potrudi, pa boš mogoče celo ugotovil, da sem jaz pisal o tem kaj čebele oz. ose privabi in ne s čim se prehranjujejo.. No, upam da bo šlo.."
Privabi jih vonj, kar pa ne pomeni, da je to za njih hrana. Odrasle ose so "mrhovinarji", ki sicer za sebe iščejo nektar, za zarod pa tisto kar sem zgoraj citiral + hrano s tvojega krožnika (meso in podobno).
Čebele privabiš s sladkorno raztopino, ose pa z vso hrano. Upam da razumeš razliko! Bo šlo?!

GrX ::

No pa pojdiva skupaj..

Kaj privlači čebelice..

http://pestkilled.com/how-to-get-rid-of...

Bees will often relocate to be closer to their food source and are attracted to strong, sweet smells.

While bees are attracted to sweet smells, they are equally repulsed by pungent smells.

http://www.courierpostonline.com/story/...

This is a primer for those who complain about bees following them. Do not wear anything that smells sweet, including soap, shampoo, deodorants, hair products of any kind, powder, lipstick. Also be aware about what you are eating and/or drinking. They can detect even the sweet odor from chewing gum. Remember, honeybees' only function is to gather pollen to take back to the hive to feed the next generation and serve the queen.

Kaj privlači osice..

https://www.hunker.com/12296271/what-ar...

As spring and early summer turn to late summer and even fall, wasps no longer are attracted to protein-based foods. As their taste turns to the sweet, such as soda, fruit and fruit juices, the wasps will become more aggressive and more persistent.

Likewise, if you are wearing sweet smelling perfumes, they will be attracted to the aroma. During the late summer and early fall, it is best to minimize the perfume you wear when spending time outdoors.

http://www.dailymail.co.uk/debate/artic...

They particularly like fruit -- the riper and more rotten the better -- although, annoyingly for picnickers, wasps will be attracted to anything sugary. Fizzy drinks, ice cream, sweet sauces and chocolate are all great temptations. And they like wine, too! So if you want to reduce wasp numbers, leave that lot in the fridge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

fikus_ ::

In kaj hočeš s tem dokazat?! Imaš mogoče slab dan in iščeš dlako v jajcu?!

GrX ::

fikus_ je izjavil:

In kaj hočeš s tem dokazat?! Imaš mogoče slab dan in iščeš dlako v jajcu?!


Da oboje privabijo sladke vonjave mogoče? A nisem to napisal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

fikus_ ::

"Da oboje privabijo sladke vonjave mogoče?"

Ja oboje privlačijo sladke vonjave, ose pa še druge stvari, tako da je tvoja trditev:
"Čebelo in ose privabijo iste stvari.."
Še vedno neumnost!

GrX ::

fikus_ je izjavil:

"Da oboje privabijo sladke vonjave mogoče?"

Ja oboje privlačijo sladke vonjave, ose pa še druge stvari, tako da je tvoja trditev:
"Čebelo in ose privabijo iste stvari.."
Še vedno neumnost!


Ha. In potem sem jaz tisti, ki išče dlako v jajcu..

Sicer pa če boš naredil domačo nalogo boš ugotovil, da čebele privabi tudi piknik hrana... namreč čebele privabi tudi slan vonj...

Sc0ut ::

Ose odzene ce das na kroznik mleto kavo in jo vzges da tli. Nobene ose ne bo zraven.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose v roletni omari

Oddelek: Loža
221881 (1120) Horas
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615252 (12659) Aston_11
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125713 (18272) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412670 (10983) perci
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616545 (15276) Thomas

Več podobnih tem