» »

Ose

Ose

««
«
1 / 6
»»

Excavator ::

Na balkonu se mi je naredilo osje gnezdo, pod streho.
Našel sem luknjo kjer imajo vhod, ima kdo kak predlog?
Poskusil sem že z "Rivolto" (Industrijsko razredčilo v spreju) in so poleteli ven, nekaj jih je pocrkalo a vseeno letijo.
Je dobra ideja nabaviti co2 aparat in jih zamrzniti? Kaj pa če tisto luknjo zalijem z purpeno?

Miha 333 ::

Pošpricaj z namenskim insekticidom (za ose in sršene), nato zapri vhod s purpenom oz. odstrani gnezdo, kolikor se da.

shintaro ::

maš še srečo, nekaj let nazaj sm mel gnezdo sršenov na terasi.. j*b*em jim m**** , vse sm probal pa ni šlo. pol pa je brt kupu nek killa šprej (mislim da obi?) pa so vsi pocrknli

Curly ::

Skozi purpen se lahko pregrizejo, kakšen sprej za mrčes bo najboljši.

janezvalva ::

jaz mam osje gnezdo na vrtu v luknji. kupil sem 5kg soli. bom not stresu

fikus_ ::

LeXani ::

pri nas so mogli prit gasilci..smo mel tri velika sršenja gnezda..smo nek šprical s tistimi namenskimi spreji je blo še slabš..pa še popikal so nas
Čas prve prijave 04.11.2005

gus5 ::

Excavator je izjavil:

Na balkonu se mi je naredilo osje gnezdo, pod streho.
Našel sem luknjo kjer imajo vhod, ima kdo kak predlog?
Moj predlog je, da jih pustiš živeti. Že kakih 10 ali celo več let vsako poletje ose gnezdijo pod nadstreškom strešnega okna. Nikomur nič nočejo. Če imaš nadobudne otroke, ki jih zanima narava, biologija, pa lahko gostovanje os izkoristiš za izobraževanje. Otroci lahko iz neposredne bližine (meter ali manj) vsak dan večkrat na dan opazujejo ta zanimiva bitja.

Curly ::

gus5 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Na balkonu se mi je naredilo osje gnezdo, pod streho.
Našel sem luknjo kjer imajo vhod, ima kdo kak predlog?
Moj predlog je, da jih pustiš živeti. Že kakih 10 ali celo več let vsako poletje ose gnezdijo pod nadstreškom strešnega okna. Nikomur nič nočejo. Če imaš nadobudne otroke, ki jih zanima narava, biologija, pa lahko gostovanje os izkoristiš za izobraževanje. Otroci lahko iz neposredne bližine (meter ali manj) vsak dan večkrat na dan opazujejo ta zanimiva bitja.

Naj nadaljujem tvojo zgodbo: Eno sredo zvečer lahko sam na terasi piješ pivo, ena izmed os bo padla vanj, ti jo popiješ, piči te v grlo in umreš zaradi zadušitve.

Manjka ti samo še podpis, I'm vegan, all lives matter!
dej no, ose pusti živet, mislim, da ne delajo drugega kot škodo.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Excavator ::

Ko pridem do mesta nabavim strup&pločevinko purpena. Bom šel kar v čebelarsko obleko in se jih lotil po predlogih. Žgal ne bom, saj je gnezdo pri lesenem tramu.

konspirator ::

Gnezdo moraš fizično odstraniti, skozi purpen se prebijejo.
Vsaj tako delajo gasilci.
--

Excavator ::

Kako pa naj pridem do njega? Dostopno je samo skoz neko malo špranjo.

dreta ::

A ne znate vec z nicemer sobivat? Ko sem bil se otrok je bilo na podstresju vedno najmanj eno ce ne dve osji gnezi. In to ogromnim, premera 30cm. Morda se vec.
Dandanes sicer naredijo osir ampak po mesecu ali dveh poginejo. To se dogaja ze leta. Tudi na travniku redko najdem gnezdo v zemlji katero docaka jesen.
Da o redkih srsenjih gnezdih sploh ne govorim.
Torej vi, ki ne znate sobivati pobijate koristne zuzelke? Malo strpnosti. Nic hudega vam ne bodo naredile kvecjemu kaksno muho odnesle.

FTad ::

Tisti, ki so izredno alergicni na pike se ne bodo strinjali s teboj dreta.

SimplyMiha ::

Žal se narava ne prilagaja potrebam alergikov.

Glugy ::

Curly je izjavil:

gus5 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Na balkonu se mi je naredilo osje gnezdo, pod streho.
Našel sem luknjo kjer imajo vhod, ima kdo kak predlog?
Moj predlog je, da jih pustiš živeti. Že kakih 10 ali celo več let vsako poletje ose gnezdijo pod nadstreškom strešnega okna. Nikomur nič nočejo. Če imaš nadobudne otroke, ki jih zanima narava, biologija, pa lahko gostovanje os izkoristiš za izobraževanje. Otroci lahko iz neposredne bližine (meter ali manj) vsak dan večkrat na dan opazujejo ta zanimiva bitja.

Naj nadaljujem tvojo zgodbo: Eno sredo zvečer lahko sam na terasi piješ pivo, ena izmed os bo padla vanj, ti jo popiješ, piči te v grlo in umreš zaradi zadušitve.

Manjka ti samo še podpis, I'm vegan, all lives matter!
dej no, ose pusti živet, mislim, da ne delajo drugega kot škodo.


Hrane pa pijače tko al tako ne smeš puščat brez nadzora zunaj. Jz če grem stran od hrane/pijače vedno prej pokrijem. To je osnovna higiena. Ne morš se zanašat na srečo lepo te prosim. To je tko k da bi nazaklenjen kolo pustil pred trgovino pa upal da ga noben ne bo ukradel ker greš itak sam skočt po ene žvečilne in boš po 5 minutah nazaj. Ja kr zanašaj se na srečo ja. Ne gre.

Oberyn ::

Excavator je izjavil:

Kako pa naj pridem do njega? Dostopno je samo skoz neko malo špranjo.

Če je tako, to špranjo zapolni s silikonskim kitom. Skozi to se ne pregrizejo. Vseeno pa še enkrat razmisli o predlogih s svetle strani sile. Nisi njihov cilj niti plen. Če jih ignoriraš, se niti ne zmenijo zate. Osa te bo pičila samo, če histerično mahaš z rokami. Sršeni, to je drugo, sršeni so pobesneli plenilci, ampak ose so pa povsem miroljubne, če jih ne dražiš.

dreta ::

FTad je izjavil:

Tisti, ki so izredno alergicni na pike se ne bodo strinjali s teboj dreta.


Verjamem. Samo to jim pri alergiji ne bo nic pomagalo. Morda bi jim, ce bi pustili zivali blizu in se naucili ziveti z njimi. Predvsem mislim na to, da marsikdo, ko prileti osa, zacne kriliti z rokami kot da je blazen. Seveda posledicno poveca interes pri njej. Ce jo pustis da preskenira kar zeli ponavadi dokaj hitro odleti.
Nikoli, res nikoli me se ni picila niti cebela niti osa niti srsen razen ce nisem stopil nanj ali kakorkoli drugace stisnil. Res pa jih nisem nikoli drazil, opazoval pa. Pustijo blizje kot vecina ljudi ;)

D3m ::

Oberyn je izjavil:

Excavator je izjavil:

Kako pa naj pridem do njega? Dostopno je samo skoz neko malo špranjo.

Če je tako, to špranjo zapolni s silikonskim kitom. Skozi to se ne pregrizejo. Vseeno pa še enkrat razmisli o predlogih s svetle strani sile. Nisi njihov cilj niti plen. Če jih ignoriraš, se niti ne zmenijo zate. Osa te bo pičila samo, če histerično mahaš z rokami. Sršeni, to je drugo, sršeni so pobesneli plenilci, ampak ose so pa povsem miroljubne, če jih ne dražiš.


Večjega bullshita pa še nisem slišal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SimplyMiha ::

Ti si pa ziher mestna srajca.

janezekk ::

Ne nakladaj. Mene je pičila 2x na plaži, ko sem negibno ležal na tleh.

FTad ::

A ni ravno obratno. Srseni te ne napadejo, ce ne krilis z rokami, medtem ko so ose "the assholes".

borut_p ::

Verjetno ni pri vsakem cloveku enako ampak mene ke do sedaj picla samo ena cebela pa se to ker sem stopil nanjo.
Osa me se ni in se pridruzujem teoriji - ce ne mahas protti njej te bo pustla na miru. Ce pa ze mahas jo mors u prvo zadet dugac jo samo razpalis.

Vanich ::

Strojno olje, WD40. Razkraja hitinski eksoskeleton. Dead in secunds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

JC Denton ::

Excavator je izjavil:

Na balkonu se mi je naredilo osje gnezdo, pod streho.
Našel sem luknjo kjer imajo vhod, ima kdo kak predlog?
Poskusil sem že z "Rivolto" (Industrijsko razredčilo v spreju) in so poleteli ven, nekaj jih je pocrkalo a vseeno letijo.
Je dobra ideja nabaviti co2 aparat in jih zamrzniti? Kaj pa če tisto luknjo zalijem z purpeno?


V zadnjih dveh letih sem imel nenormalne probleme z osami. V enem primeru je bilo celo tak hudo, da sem se preselil iz spalnice v dnevno, ker so prišle skozi ladijski pod v sobo, ko sem spal.

Noben sprej, nič ni pomagalo. Rešil sem se jih z UV lučko, ki jih privabi ter nato strese z elektriko. Kak teden sem imel vsako jutro na balkonu po 100+ mrtvih os, nato pa je bil problem rešen. Pa še ceneje je kot 3 spreji. Lućko pustiš prižgano cel dan, vmes jo malo izklopiš da jo očistiš in prižgeš nazaj. Mora pa biti lučka blizo vhoda v gnezdo.

Magic1 ::

Problem os je, da jejo marsikaj in če jih imaš v bližini bodo vedno okoli ljudi. Bojijo se itak nič in jih težko odžneš. Če pa natediš nekaj, kar jim ni všeč pa hitro pik fašeš. Zoprna zadeva, samo tisti, ki jih nimajo v bližini veliko, so lahko pametni.
Magic

borut_p ::

:) to je pa res ja

next3steps ::

filip007 ::

Nastaviš vabo, pri nas smo dali naluknjano plastenko, noter daš nekaj sladko kislega in je to to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

[D]emon ::

Jebalo te sobivanje, ose so prasice. Ne recem cebele, k so male tumpaste kosmatinke ampak ose so pa res za pobit. Cebela te ne bo nikdar za bv picila (pa ne mi zdej o afrikaniziranih cebelah tle) medtem ko se osa spomne in te pici cist samo zato ker te lahko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

http://www.unichem.si/blagovne_znamke/e...

s tem sem se spravil na manjše sršenje gnezno (seveda ob 10 zvečer). Sršen niti možnosti ni imel vzletet in iz 2m razdalje je bilo gnezno zalito s tekočino praktično v roku 2 sekund.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tikitoki ::

Mislim, imas insekticide, ki so namenjeno iztrebljanju take zalege. Folk bi pa to reseval s soljo, purpenom, nekimi razredcili,.... kaj je to idiocracy?

D3m je izjavil:



Really helpful waste of bandwith.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m ::

Nismo več v dobi Dial-up in koliko impulzov mi bo požrlo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

[D]emon je izjavil:

Jebalo te sobivanje, ose so prasice. Ne recem cebele, k so male tumpaste kosmatinke ampak ose so pa res za pobit. Cebela te ne bo nikdar za bv picila (pa ne mi zdej o afrikaniziranih cebelah tle) medtem ko se osa spomne in te pici cist samo zato ker te lahko.


Ja psihoticne so in komaj cakajo da te napadejo, dej ne nabijaj

Mel smo na terasi osje gnezdo par let in ni blo panike, nobene agresije niso kazale.. Brez drezanja v gnezdo seveda..

Eni si vzemate pravico iztrebljat kr vse po vrsti kar se vam zazdi8-O

[D]emon ::

Ose so prasice. Mojo malo necakinjo so popikale for no good reason whatsoever.

Ampak cebel se pa ne boji, ker ve, da ji ne bodo naredile nic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

VANR ::

Dej, me prav zanima, koliko bi bilo nekaterim, ki so tu celi glasni, do življenja os in sršenov, če bi imeli alergijo na to golazen.

next3steps ::

Imam v družini nekoga, ki alergično reakcijo doživi zelo burno in načeloma v našem okolišu ne pobijamo teh žužkov. Ampak v kolikor ti žužki povzročijo preveliko nevarnost, gre po zgornjem postopku (flame thrower).

D3m ::

blackbfm je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Jebalo te sobivanje, ose so prasice. Ne recem cebele, k so male tumpaste kosmatinke ampak ose so pa res za pobit. Cebela te ne bo nikdar za bv picila (pa ne mi zdej o afrikaniziranih cebelah tle) medtem ko se osa spomne in te pici cist samo zato ker te lahko.


Ja psihoticne so in komaj cakajo da te napadejo, dej ne nabijaj

Mel smo na terasi osje gnezdo par let in ni blo panike, nobene agresije niso kazale.. Brez drezanja v gnezdo seveda..

Eni si vzemate pravico iztrebljat kr vse po vrsti kar se vam zazdi8-O


Če jih skos futraš in daš piti te res be bodo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

Tu se spet oglašajo eni SJW-ji in pametujejo! OP je vprašal, kako se jih znebiti in je dobil nekaj odgovorov. Mislim, da se tema lahko zapre!

Malcolm_Y ::

Jaz sem s temle zadelal:


Nič se ni pregrizlo skozi.

dxx ::

Jaz sem na streho vzel "štrajfiks" in jih čisto "naravno" z vodo odpihnil.

tikitoki ::

VANR je izjavil:

Dej, me prav zanima, koliko bi bilo nekaterim, ki so tu celi glasni, do življenja os in sršenov, če bi imeli alergijo na to golazen.


Me je picila v vrat, pa pol mi je se doktor neki injeciral, pa se vedno ne gojim nekega iracionalnega sovrastva. Za vecino pikov si je folk cisto sam kriv. Ce so se naselile v hisi, jih pac eliminiras.

Ravno danes, k sem pazil necakijo, je zacela osa kroziti okoli nje, po enem zamahu je dojela, da ni zazeljena in sla iskat hrano drugam. K osa ma tudi kej pametnejsega za pocet, k se s tabo ukvarjat.

GrX ::

D3m je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Excavator je izjavil:

Kako pa naj pridem do njega? Dostopno je samo skoz neko malo špranjo.

Če je tako, to špranjo zapolni s silikonskim kitom. Skozi to se ne pregrizejo. Vseeno pa še enkrat razmisli o predlogih s svetle strani sile. Nisi njihov cilj niti plen. Če jih ignoriraš, se niti ne zmenijo zate. Osa te bo pičila samo, če histerično mahaš z rokami. Sršeni, to je drugo, sršeni so pobesneli plenilci, ampak ose so pa povsem miroljubne, če jih ne dražiš.


Večjega bullshita pa še nisem slišal.


Potem pa bolj malo veš..

Doma smo imeli čebele od kar pomnim in lahko potrdim, da histerično mahanje z rokami ne koristi in ima običajno ravno obraten efekt od željenega..

D3m ::

Čebele = Ose.

Res bolj malo veš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Čebeli od daleč mahneš in gre, oso lahko po glavi mahneš pa bo še vedno okoli letala... Sam eni ne ločijo ene od druge.
Magic

GrX ::

D3m je izjavil:

Čebele = Ose.

Res bolj malo veš.


Ojej.. Kadar ima nekdo čebele ima običajno ta opravka tudi z osami, ker te plenijo čebelnjake.. V obeh primerih je zadeva enaka in obe žuželki privabijo iste reči.. sladek vonj, parfumi in krivljenje z rokami..

Magic1 je izjavil:

Čebeli od daleč mahneš in gre, oso lahko po glavi mahneš pa bo še vedno okoli letala... Sam eni ne ločijo ene od druge.


Čebelo in ose privabijo iste stvari.. Mahanje v nobenem primeru ne koristi, ampak običajno poslabša situacijo, ker se žuželka počuti ogroženo...


Pa še malo literature:

http://vizita.si/clanek/kjevasboli/kaj-...
https://www.vrtickarji.si/blog/15/ose-s...
http://revijazarja.si/clanek/zgodbe/55e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

[D]emon ::

Cebele so tak ko dihurcki, male firbcne kosmatinke, ki jih vse zanima. Ose so pa psihoticna varianta prejsnjih. brez kozuscka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Avenger ::

En strojnik mi je nekaj kopal na robu gozda in so ga popikale ose, ki so imele gnezdo 10m stran in je šel mimo pogledat na drugo stran izkopa. Če ne bi rešilc prišel tako hitro, bi tam umrl. Tko k pomislim nazaj, se je blo težko odločit, kje pa je tist moment k si rečeš, ok, zdej je pa treba klicat? Najprej ga je peklo, pač ok, piki pa to, potem mu je blo slabo, ja, mel je tko ene 4-5 pikov, mislš pač šok, ane? Potem pove da ima težave s srcem, ampak nič ne ve da bi bil kaj alergičen. Ampak je čedalje slabše, tip sedi in gleda predse in se komaj še odziva in potem pokličem. Ni se za hecat z osami in gotovo ne spadajo na hišo, na žalost so nepredvidljive, v okolici gnezda so še bolj agresivne in nikoli ne veš kdo od obiskovalcev je alergičen na pike.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

perci ::

Mene je zadnjič na motorju pičla. Sem imel delno odprt vizir in mi je pri cca 70km/h priletela v obraz. Najprej sem mislil, da jo je odbilo ven, potem pa začutim, da mi nekaj obraz vleče skup. No, prasico sem fasal not v čelado in na srečo sem jo potem s prsti ven potegnil še preden sem ustavil. DO takrat me je ene dvakrat usekala.

Po 14 dneh se mi še vedno malo pozna na obrazu. Nimam nobenih SJW nagnenj do teh prasic.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose v roletni omari

Oddelek: Loža
221881 (1120) Horas
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615252 (12659) Aston_11
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125713 (18272) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412672 (10985) perci
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616545 (15276) Thomas

Več podobnih tem