» »

legalno vprašanje

legalno vprašanje

«
1
2

shintaro ::

a lahko js dam vso pravico do moje glasbe, nekomu drugemu, in pol on ma pravico do te glasbe in denarja od tega?

A bi blo to legalno?
se naredi kakšno pogodbo?

Vem da založba ima tako pravico ponavadi (odvisno od pogodbe) , ampak jaz ne bi dal založbi ampak bi recimo dal kolegu/mtki whatever

a to najboljše da prašam nekega odvetnika in to šaro, al bo kdo to vedel tukaj

bambam20 ::

Zakaj bi dajal nekomu drugemu, če lahko enostavno daš glasbo na youtube kot reklamo, potem pa še plačljivo na itunes.

shintaro ::

bambam20 je izjavil:

Zakaj bi dajal nekomu drugemu, če lahko enostavno daš glasbo na youtube kot reklamo, potem pa še plačljivo na itunes.


lol.

imam že na itunes in vsepovsod drugje, zakaj ni tle tema, tema je če lahko.
ne bom razlagal ozadje itak koga briga?

MadMicka ::

Lahko daš. Na papir napišeš, da lahko tvoj kolega te in te komade trži in obdrži ves zaslužek ter se podpišeš in mu daš ta papir. Lahko pa še on napiše, da ti v zameno plača toliko in toliko in se podpiše. Lahko pa najdeš kak šimel na internetu, ampak ne rabita komplicirati, če gre za drobiž.

shintaro ::

MadMicka je izjavil:

Lahko daš. Na papir napišeš, da lahko tvoj kolega te in te komade trži in obdrži ves zaslužek ter se podpišeš in mu daš ta papir. Lahko pa še on napiše, da ti v zameno plača toliko in toliko in se podpiše. Lahko pa najdeš kak šimel na internetu, ampak ne rabita komplicirati, če gre za drobiž.


A waw. Ni ravno drobiž, ponavad več k 600€ na mesec... Dal bi najverjetneje mtki, a to isto lahko? Pač ona bi ta prihodek prijavla kot 'prenos iz premoženjske pravice' , samo da bi mela ona pravice do vsega+denar. A je to kej ilegalnega?


@aerie rajši ne.. delam pa od 11ga leta tko da ni padlo iz neba

aerie ::

Če gre za višje zneske se obrni na pravno pomoč. Pa daj nekaj linkov do komadov ;)

Okapi ::

Če to počneš, da bi ne izgubil kakšne štipendije, socialne pomoči ali kaj podobnega, potem je sigurno prepovedano. Tudi če to počneš zaradi izogibanja obdavčitve, se ne sme.

aerie ::

Zato pa naj poišče strokovno pravno pomoč. Mi ne vemo zakaj hoče to storiti. Lahko da umira in želi še za časa življenja pravno urediti zadeve.

shintaro ::

Okapi je izjavil:

Če to počneš, da bi ne izgubil kakšne štipendije, socialne pomoči ali kaj podobnega, potem je sigurno prepovedano. Tudi če to počneš zaradi izogibanja obdavčitve, se ne sme.


sej bi plačal davek, samo ne jaz, mtka.

v glavnem never mind, vidim da je to preveč mučka in ne bom to naredu hehe, thx za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

rook912 ::

Googlaj "prenos materialne avtorske pravice".

shintaro ::

rook912 je izjavil:

Googlaj "prenos materialne avtorske pravice".


thx, bom pa se tudi pozanimal pri profiču (pravna pomoč)

Evo, takoj najdu 'odgovor'

Materialne avtorske pravice varujejo premoženjske interese avtorja s tem, da avtor dovoljuje ali prepoveduje uporabo svojega dela. Uporaba avtorskega dela je (razen če zakon določa drugače) dopustna le, če je avtor pod pogoji, ki jih je sam določil, prenesel ustrezno materialno avtorsko pravico. Materialnih avtorskih pravic je toliko, kolikor je znanih oblik uporabe avtorskih del. Med materialne avtorske pravice spadajo na primer pravica do reproduciranja, pravica do distribuiranja, pravica do javnega izvajanja, pravica do javnega prenašanja, pravica do predvajanja s fonogrami in videogrami, pravica do javnega prikazovanja, pravica do radiodifuznega oddajanja, pravica do dajanja na voljo javnosti, pravica do predelave in pravica do avdio-vizualne priredbe. Avtor s prenosom posameznih materialnih avtorskih pravic drugim omogoči uporabo svojega dela, lahko pa se tem pravicam tudi odpove.

'Lahko pa se tem pravicam tudi odpove'

Torej kaj mi morejo če ne dam na svoj račun? zgleda da nič. Davek pa bi bil plačan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Če to počneš, da bi ne izgubil kakšne štipendije, socialne pomoči ali kaj podobnega, potem je sigurno prepovedano. Tudi če to počneš zaradi izogibanja obdavčitve, se ne sme.

Kje si pa to pobral?

A potem tudi s prodajo nepremičnine ne smeš počakati 10 let, da bi se izognil davku? lol
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shintaro ::

mogoče sm prehitro obupal, ker zgleda da se to da naredit. Kot sm reku davek bi bil plačan, jaz pa bi se odpovedal pravicam. Recimo za 10 let, sej se da to časovno naredit ne.

shintaro ::

okej ker očitno eni mislite da je troll. evo vam dokaz da ni troll, to je en račun , mam jih še 3 druge kjer je nekaj manj.



bo v redu zdej?

shadeX ::

V obdobju treh let si torej zaslužil 4 jurje? Jaz sem mislil da govorimo o vsaj 1.6k$ na mesec kokr si govoru v drugi temi.

Ne sekiraj se za ta drobiž. Noben te ne bo iskal za tole.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če to počneš, da bi ne izgubil kakšne štipendije, socialne pomoči ali kaj podobnega, potem je sigurno prepovedano. Tudi če to počneš zaradi izogibanja obdavčitve, se ne sme.

Kje si pa to pobral?

A potem tudi s prodajo nepremičnine ne smeš počakati 10 let, da bi se izognil davku? lol

Če jo prodaš in danes dobiš denar, prodajo pa prijaviš čez deset let, je sigurno davčni prekršek.

Naredim neko komercialno avtorsko delo (recimo prevedem knjigo), in povprašam naokoli, kateri od sorodnikov in prijateljev bi za tako delo plačal najmanj davka. Recimo najdem enega z normiranimi stroški, mu podarim svoje avtorsko delo, on ga pa proda založbi. Kaj misliš, koliko časa bi na Furso tako početje mirno gledali?

Ali pa recimo, ker sem zavezanec za DDV, pri prodaji fizičnim osebam nisem konkurenčen tistim, ki niso zavezanci. Najdem enega, ki ni zavezanec, mu podarim svoj izdelek, ali prodam za 1 evro, on pa to, brez DDVja, proda naprej končnemu uporabniku. Na Fursu pa vsi navdušeni, kako se je en dobro znašel.>:D

shintaro ::

shadeX je izjavil:

V obdobju treh let si torej zaslužil 4 jurje? Jaz sem mislil da govorimo o vsaj 1.6k$ na mesec kokr si govoru v drugi temi.

Ne sekiraj se za ta drobiž. Noben te ne bo iskal za tole.


ne. prve dve leti sm služu drobiž, zadnjo leto, 4.000 + mam še 3 druge račune. Total 7,700$ v 9 mesecih

V drugi temi sm govoru dal primer za 15.000

Računam da bo 1.300EUR od oktobra naprej, drugo leto še kaj več

Vem kar hočeš rečt, sej to vsi rečejo. ampak jaz nočem met nobenih bruk. hočem bit legit


@ zadnji post, ja očitno se to ne da in je prekršek tko da bom kr opustil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

next3steps ::

Hočeš biti legit? Plačaš potrebne dajatve in je to to.

shintaro ::

next3steps je izjavil:

Hočeš biti legit? Plačaš potrebne dajatve in je to to.


ja sej to bom naredu. sm samo hotu mal shekat sistem ampak vidim da se ne da tako ...

oz. bom samo še prašal pravno kaj pravijo, ampak kot je tisti povedal so to neke mučke k furs ne bi dovolil

rook912 ::

Daj raje kak link do glasbe, da slišimo kaj prinese 7,700 USD v 9 mesecih. Glede prenosa MAP pa povej kaj je tvoj namen oz. zakaj bi jih rad prenesel in boš mogoče dobil kak bolj konkreten nasvet. Odgovor na začetno vprašanje, če se MAP da prenesti je, da se jih da. Ampak, če ne poznamo vseh okoliščin in razlogov, zaradi katerih bi rad to naredil, bodo vsi resni odgovori nepopolni in kot takšni nekoristni.

shintaro ::

rook912 je izjavil:

Daj raje kak link do glasbe, da slišimo kaj prinese 7,700 USD v 9 mesecih. Glede prenosa MAP pa povej kaj je tvoj namen oz. zakaj bi jih rad prenesel in boš mogoče dobil kak bolj konkreten nasvet. Odgovor na začetno vprašanje, če se MAP da prenesti je, da se jih da. Ampak, če ne poznamo vseh okoliščin in razlogov, zaradi katerih bi rad to naredil, bodo vsi resni odgovori nepopolni in kot takšni nekoristni.


jaz ne bi rad plačal ubijalsko dohodnino. ampak bi samo novi lastnik plačal jo za nekje 14.000e na leto (k pride po olajšavah nekje 2250EUR)... To se ne da oz. je prekršek?

glede muske, brez skrbi delam od 11ga leta in mam frende iz tujine k so precej znani in mi pomagajo. Začel sm sodelovat z audio inženirjem iz nemčije in naš nov produkt bo šel kot za med

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

Recimo mtka mi prepiše hišo, katero dam v najem in pol je vse moje. A ni to isto? Ta primer je pa legit

rook912 ::

Rad slišim kaj novega, zato kar z linkom na dan. Da se vse. Vprašanje je samo komu boš več plačal. Ali državi ali strokovnjaku, ki ti bo ta denar "skril", pri čemer seveda ni 100%, da ne boš plačal obema. Prvo "strokovnjaku" , kasneje pa še državi. Death and taxes.

shintaro ::

rook912 je izjavil:

Rad slišim kaj novega, zato kar z linkom na dan. Da se vse. Vprašanje je samo komu boš več plačal. Ali državi ali strokovnjaku, ki ti bo ta denar "skril", pri čemer seveda ni 100%, da ne boš plačal obema. Prvo "strokovnjaku" , kasneje pa še državi. Death and taxes.


bom poslal na ZS... - ta 'strokovnjak' bi bla moja mtka k je upokojena, torej ne bi mi nič računala. Lahko pa bi mi en dan rekla 'goni se nekam' in vse obdržala pa ne bi mogu nič lol. Ampak do tega ne bo prišlo (smo v dobrih odnosih). Plačala pa bi dohodnino na ta dohodek (k bi bil prijavljen kot dohodek od prenosa premoženjske pravice) , nekaj daja v najem ampak ne bi šla čez bracket

Alien123 ::

hoče bit legit, ampak hoče tudi shekat sistem..

lel

Bud_Bundy ::

Dela od 11ga, a govori kot da ma 10.

Utk ::

shintaro je izjavil:

rook912 je izjavil:

Rad slišim kaj novega, zato kar z linkom na dan. Da se vse. Vprašanje je samo komu boš več plačal. Ali državi ali strokovnjaku, ki ti bo ta denar "skril", pri čemer seveda ni 100%, da ne boš plačal obema. Prvo "strokovnjaku" , kasneje pa še državi. Death and taxes.


bom poslal na ZS... - ta 'strokovnjak' bi bla moja mtka k je upokojena, torej ne bi mi nič računala. Lahko pa bi mi en dan rekla 'goni se nekam' in vse obdržala pa ne bi mogu nič lol. Ampak do tega ne bo prišlo (smo v dobrih odnosih). Plačala pa bi dohodnino na ta dohodek (k bi bil prijavljen kot dohodek od prenosa premoženjske pravice) , nekaj daja v najem ampak ne bi šla čez bracket

Genialno, nazadnje bi ti mtka se brez penziona ostala.

Lonsarg ::

To pravico dati mami je čisto legit. Problem nastane če ti ona začne redno prenakazovatu keš v večjih količinah (ki gredo preko zneskov, ki se smatrajo kot štipendija otrokom). Če ostane glavnina mami ne vidim nobenega problema.

Okapi ::

Mogoče ti ne vidiš problema, ampak sem precej prepričan, da bi ga pri Fursu hitro zagledali, problem namreč.

Drugače bi bilo, če bi avtorske pravice prenesel na krajevno knjižnico ali kakšno drugo ustanovo, ker je tam denarni tok za razliko od družinskega precej bolj jasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Naredim neko komercialno avtorsko delo (recimo prevedem knjigo), in povprašam naokoli, kateri od sorodnikov in prijateljev bi za tako delo plačal najmanj davka. Recimo najdem enega z normiranimi stroški, mu podarim svoje avtorsko delo, on ga pa proda založbi. Kaj misliš, koliko časa bi na Furso tako početje mirno gledali?

Ali pa recimo, ker sem zavezanec za DDV, pri prodaji fizičnim osebam nisem konkurenčen tistim, ki niso zavezanci. Najdem enega, ki ni zavezanec, mu podarim svoj izdelek, ali prodam za 1 evro, on pa to, brez DDVja, proda naprej končnemu uporabniku. Na Fursu pa vsi navdušeni, kako se je en dobro znašel.>:D

Furs bi to mirno gledal, ker po tvoji logiki, nihče ne sme ustvariti profita na plečih drugega. On komot proda avtorske pravice za 100€ in nekdo drugi mastno služi od njih. To delajo založbe vsak dan.

Pri izdelkih je drugače, ker si zanje verjetno kupil material, plačeval delavce in te bodo povprašali o tem, če prodajaš z izgubo.

Če pa en mulc v svoji sobi štanca neke melodije, pa nihče ne bo dvignil obrvi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Saj tudi če previdno kradeš čokolado v trgovini, ne bo nihče "dvignil obrvi".

In nauči se še malo razmišljati, medtem ko bereš. Nikjer nisem napisal, da "nihče ne sme ustvariti profita na plečih drugega". Mirno lahko svoje avtorske pravice podariš knjižnici, založbi, tabornikom ali Rdečemi križu, če hočeš. Ker morajo tam poslovati po predpisih in beležiti dvige z bančnega računa in izplačila. V takem primeru je precej jasno, da se denar od avtorskih pravic ne bo neobdavčen vrnil k tebi.

Če avtorske pravice preneseš na družinskega člana, sorodnika ali naključnega klošarja, je pa precej jasno, da si to naredil samo zaradi izogibanja davkov.

To je podobno, kot če bi nekdo s svojo glasbo zaslužil milijon evrov in bi avtorske pravice razdelil med deset znancev, ki bi odprli normirani sp (kjer je omejitev 100.000 evrov).

Lonsarg ::

Dokler ta denar ostane družinskemu članu ni nič "jasno". Ker če ti nimaš niti 1€ od tega tut nisi nič mogel utajit. Šele ko se ti pojavi ta denar na računu je to kršitev, ker šele takrat si preko obvoda zmanjšal obdavčitev. Seveda je kršitev tudi če ti družinski član v zameno kupi jahto, ne samo če se na računu pojavi...

Samael ::

Okapi je izjavil:


Če avtorske pravice preneseš na družinskega člana, sorodnika ali naključnega klošarja, je pa precej jasno, da si to naredil samo zaradi izogibanja davkov.

Ampak njega najbrž ne zanima, če se to tebi zdi moralno, ampak če pride zakonsko skozi. Mogoče bi bilo ok, da okoli tega ne igramo amaterske pravne strokovnjake.
Samael != Samuel

Okapi ::

Vprašaj na Furs, če meni ne verjameš.

Samael ::

Okapi je izjavil:

Vprašaj na Furs, če meni ne verjameš.

Azgard je podal bolj prepričljivo razlago, kot je tvoja.
Sam razmišljam takole. Veliki s takšnimi in drugačnimi denarnimi mahinacijami obračajo milijone, medtem ko smo vsi moralno na pol pravniki, ko nekdo vpraša za nekaj malo drobiža. In da, če denar ostane mami, ki nato kupi mleko, pa kruh, pa plača položnico za elektriko, vzdrževanje družinskega avta (ki ni njegova last) ipd ... bo za kaj točno po tvoje kaznovan?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Vprašaj na Furs, ker karkoli ti bom rekel, tako ali tako ne boš verjel.

ramiz?! ::

Okapi je izjavil:

Vprašaj na Furs, ker karkoli ti bom rekel, tako ali tako ne boš verjel.

Zakaj bi moral nekdo drug spraševat na furs, če ti pišeš totalne nesmilse, ki niso podkreplenji z ničemer, konec koncev pa nimaš niti pravne izobrazbe in evidentno ne niti znanja iz nobenega področja, ki zadevajo probleme OPja.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Okapi ::

:))20+ let že živim od prodaje avtorskih pravic. Le kako, da se nisem spomnil, kako bi to lahko počel, ne da bi plačeval davke in socialne prispevke.

shintaro ::

Okapi nevem če je tvoja branža ista kot glasba, mogoče pa je to vse isto.
(In davki bi bli plačani, samo mama bi plačala, ne jaz)

To je recimo kot založba
primer ;

In 1990, Martin was signed to Sony Discos, the Sony Music Entertainment's Latin imprint. Eager to make his first solo album, Martin signed the contract without reading it and inadvertently signed a deal in which he would only be awarded one cent of royalties for each album sold.[38] Despite viewing the contract as unfair, Martin referred to the record as "the start of something phenomenal" for him.


Če oni lahko?

Drugače ljudi delajo dosti večje 'mučke' kot to, pa jim uspe.

Meni se še vedno zdi tko , na primer : Nekdo ti prepiše hišo, ti jo daš v najem in ti plačaš davek in je denar tvoj. Sej to je 'isto',

Ampak kot omenjeno, verjetno ne bi šlo skozi ker ni ravno 'isto'

Lonsarg je izjavil:

Dokler ta denar ostane družinskemu članu ni nič "jasno". Ker če ti nimaš niti 1€ od tega tut nisi nič mogel utajit. Šele ko se ti pojavi ta denar na računu je to kršitev, ker šele takrat si preko obvoda zmanjšal obdavčitev. Seveda je kršitev tudi če ti družinski član v zameno kupi jahto, ne samo če se na računu pojavi...


ja tko nekako tudi jaz mislim. In na moj računu mi ne bi nič nakazovala. Sej ji zaupam 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

:))20+ let že živim od prodaje avtorskih pravic. Le kako, da se nisem spomnil, kako bi to lahko počel, ne da bi plačeval davke in socialne prispevke.

Očitno si talentiran za karkoli si že, glede davkov si pa 'trd'.

Pomisli logično, potem ti tudi preveč bogat družinski član ne sme podariti stanovanja, ki bi ti recimo prinašalo najemnino?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

shintaro ::

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

:))20+ let že živim od prodaje avtorskih pravic. Le kako, da se nisem spomnil, kako bi to lahko počel, ne da bi plačeval davke in socialne prispevke.

Očitno si talentiran za karkoli si že, glede davkov si pa 'trd'.

Pomisli logično, potem ti tudi preveč bogat družinski član ne sme podariti stanovanja, ki bi ti recimo prinašalo najemnino?


tko.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

:))20+ let že živim od prodaje avtorskih pravic. Le kako, da se nisem spomnil, kako bi to lahko počel, ne da bi plačeval davke in socialne prispevke.

Očitno si talentiran za karkoli si že, glede davkov si pa 'trd'.

Pomisli logično, potem ti tudi preveč bogat družinski član ne sme podariti stanovanja, ki bi ti recimo prinašalo najemnino?
Še en, ki se dela pametnega, čeprav nima dosti pojma.;((
Najemnina je "oddajanje premoženja v najem", davek je za vse lastnike enak in se ne šteje v dohodnino.
Dohodek od avtorskih pravic je "prenos premoženjske pravice" in se šteje v osnovo za odmero dohodnino.

Fursa ne zanima, kdo oddaja, ker vsi plačajo enak davek od najemnine. Kdo služi z avtorskimi pravicami, pa ni vseeno, ker je končni davek odvisen od posameznika.

In kot sem že napisal. Pravice lahko preneseš na založbo. Lahko jih preneseš tudi na mamin d.o.o. Ne moreš pa jih kar na enega družinskega člana, ki bo plačal manj davka/dohodnine, kot bi ga ti. Oziroma, lahko jih, ampak ne se potem čudit, če pride davčni inšpektor na obisk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

shintaro ::

okej kaj pa če dam pravice frendU k ma S.P. ... legit?

k ma še dodatno dejavnost 'umetniško ustvarjanje' al pa glasbena založba. To bi pa moglo it skozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

MadMicka ::

Kaj je z nekaterimi narobe? Lahko prenese premoženjske pravice komurkoli hoče.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

In kot sem že napisal. Pravice lahko preneseš na založbo. Lahko jih preneseš tudi na mamin d.o.o. Ne moreš pa jih kar na enega družinskega člana, ki bo plačal manj davka/dohodnine, kot bi ga ti. Oziroma, lahko jih, ampak ne se potem čudit, če pride davčni inšpektor na obisk.

Aja, po tvojem lahko torej preneseš svoje stvaritve samo takemu, ki bo plačal še več dohodnine kot ti?

Dobro, saj vem da marihuana pomaga pri ustvarjaju menda, ampak ne piši pa oslarij po forumih pod vplivom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

A to se namenoma delaš neumnega? Preneseš jih lahko na firmo (tudi če plača manj davka), ker posluje z računi in ti ne more (oziroma ne sme) kar v gotovini, brez računov, izplačevati denarja.

Ko bom presegel mejo za normirane stroške, bom pa po nasvetu MadMicke presežni del avtorskih pravic podaril kolegu, ki še ni dosegel meje. Inšpektorja bom pa napotil na MadMicko in Furbota, da mu razložita, kako je to čisto v redu.;((

Lonsarg ::

Tudi kolega ali družinski član ti ne more kar brez računa/darilne pogodbe dati nazaj tega denarja. Skratka niti slučajno ni nič ilegalnega komorkoli dati pravice, v kolikor ta oseba na noben ilegalen način ali preko darilne pogodbe ne vrača denarja nazaj prvotnemu lastniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

In to (prenos gotovine med družinskimi člani in drugimi fizični osebami) lahko Furs kontrolira kako? Zakaj misliš so uvedli davčne blagajne? Zaradi lepšega?

Lonsarg ::

Nima veze kako kontrolira, da ti dokaže ilegalnost mora ti tak prenos dokazat. Komot pa že ob prenosu avtorske prode na obisk zaradi suma.

Okapi ::

In kaj lahko naredi na takem obisku?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Oddelek: Loža
4910849 (6395) RS4
»

FURS mi vrača 1.700€ , pa nevem kako je to možno?

Oddelek: Loža
132947 (1620) St235
»

Furs in tečaj dolarja? Pa še neki prispevki?

Oddelek: Loža
91121 (692) Invictus
»

Sodišče EU: skrivanje za družinskimi člani v primeru piratstva je nedopustno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8518862 (14940) SeMiNeSanja
»

zaslužek z glasbo

Oddelek: Loža
365523 (3677) Matevz96

Več podobnih tem