» »

Xiaomi Air 13 vs MacBook 13 retina

Xiaomi Air 13 vs MacBook 13 retina

tenchu ::

Živjo!

Kmalu bom kupoval nov prenosnik. Mikata me xiaomi Air 13, Intel i5, Nvidia mx150, 256 SSD. Danes pa sem bil pri enemu, ki prodaja rabljene računalnike (ne preko bolhe, legalno in se spozna) in mi je ponudil malo rabljen MacBook 13 retina za skoraj isto ceno kot xiaomi. Zelo dobro ohranjen, samo 96 polnjenj, izdelan januarja 2014.

Glede MacBooka me najbolj skrbi, ker bom rabil Windows za igre in kakšen program. Bi dual boot dobro deloval? Ali bi morda uporabljal samo Windows? Nikoli nisem uporabljal nič od Apple, ker se mi zdi precenjen, ampak za tak Ultrabook se mi zdi dobra cena.

Mnenja in nasveti so dobrodošli!

tenchu ::

Cena je cca 900 z DDV, vzel bi ga na firmo.

koyotee ::

apple fani kupujejo tut 2009 letnike, samo da je apple.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tenchu ::

Vem, ampak ne za njih ne briga kaj dosti. Jaz hočem bang for buck.

koyotee ::

Zakaj bi pa imel appla? Rabiš njihov os?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tenchu ::

Ker za ta denar boljšega ultrabooka ne najdem. Ne s takimi specifikacijami in hkrati tako tankega in lahkega.

MrStein ::

Čak, a nisi rekel, da je precenjen? ;)

Windows dela. Marsikdo kupi laptop, pa namesti Windows.
Lahko pa poguglaš točno za ta model, če so kake posebnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tenchu ::

Ja, ampak ta je rabljen in ima dejansko dobro ceno.

memnon ::

Če si pripravljeni malo razširit izbor, ti svetujem, da pogledaš malo po ebay-ju. Imaš polno "Manufacturer refurbished" prenosnikov, nekateri vključno z garancijo. To so praktično nerabljeni (nekateri povsem, nekateri so samo prižgani, drugi pa malo rabljeni).
Moj predlog: xps13

tenchu ::

Hvala za predlog. Seveda sem odprt za druge znamke. Malo me skrbi, da Mac ne bo zmogel novejših igric zaradi slabe grafične.

koyotee ::

igrice na 13", to ni lih užitek
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tenchu ::

Ja, sem malo pogooglal in vidim, da ne bo šlo. Grafična je enostavno prešvoh. Na xiaomi 13 pa igra GTA V in witcher 3 na nekih zadovoljivih FPSjih.

hojnikb ::

za macbooka glej da ma tut še kej garancije. Da nebo potem odpoved grafike oz. matične, pa maš 1k vredn brick
#brezpodpisa

sloxl8 ::

IMHO Apple Air že dolgo ni več sinonim za zmogljivi Ultrabook. Za 900EUR dobiš npr. Asus UX330UA, z boljšimi specifikacijami kot Air - podobna masa, boljši procesor (i5-7200), več RAM-a (sicer nisi napisal, praviloma pa Apple konfiguracije začenja s 4GB), boljši zaslon (večja ločljivost).

sloxl8 ::

Popravek: V mislih sem imel MBP, ki ima podobno maso. Air je res lažji.

tenchu ::

Tale asus stane 966€ na mimovrste. Tisti MacBook, ki sem ga omenjal, ima i7 in ne i5, 16GB rama in retina zaslon, ki ima občutno višjo resolucijo. Asus bi bil edino nov in ne malo rabljen.

memnon ::

MacBook 13 z Iris grafiko

A110 ::

kako pa to da je tako poceni?

sloxl8 ::

Človek, ali je pri tebi že čas kislih kumaric ali pa ne veš točno, kaj bi rad.

- Če primerjaš Jabuk i7 16GB RAM s Xiaomijem i5 8GB RAM in ti je to sprejemljivo, imaš za denar, ki ga boš dal za Kitajca, kar nekaj alternativ s podobno konfiguracijo, tudi omenjeni Asus.
- Če ti je Jabuk dizajn nadmočen, ne bi pa za novega dal premoženje, vzemi Xiaomi (čeprav nisem prepričan, da ga lahko dobiš na firmo).
- Če ti nekdo ponuja top-shit Jabuk za mal denarja, vzemi in nas ne obremenjuj z neumnostmi, čeprav bi sam posumil, da je nekaj narobe, tj. zakaj bi sploh prodajal top-shit ultrabook že po 3 letih (recimo, da je bil kupljen takoj, ko je prišel ven).

Mavrik ::

tenchu je izjavil:

Živjo!

Glede MacBooka me najbolj skrbi, ker bom rabil Windows za igre in kakšen program. Bi dual boot dobro deloval? Ali bi morda uporabljal samo Windows? Nikoli nisem uporabljal nič od Apple, ker se mi zdi precenjen, ampak za tak Ultrabook se mi zdi dobra cena.


Tu te naj opozorim da Windowsi kot primarni sistem niso najboljša ideja na Macih - power saving ne dela dobro in posledično ti baterija drži manj kot polovico časa, touchpad se bistveno slabše obnese zaradi slabih driverjev in še kaj. Če boš mel Maca potem pusti macOS gor. Za igre je sicer Bootcamp (kakor se imenuje orodje za dual-boot Windowsov) čisto vredu, le zavedaj se da na tisti grafični pač ne nič novega in zahtevnega igral. V bistvu na praktično nobenem 13" tankem laptopu tega ne boš mogel.

Če za 900EUR dobiš i7/16GB MBP 13" se to meni zdi odličen deal ki ga z novim laptopom ne boš presegel.

Nakupu Xiaomija bi se pa izognil že zaradi popravil in garancije - če ti kaj crkne servisa pri nas ne boš, stanje driverjev je tudi zelo vprašljivo.

sloxl8 je izjavil:


- Če ti nekdo ponuja top-shit Jabuk za mal denarja, vzemi in nas ne obremenjuj z neumnostmi, čeprav bi sam posumil, da je nekaj narobe, tj. zakaj bi sploh prodajal top-shit ultrabook že po 3 letih (recimo, da je bil kupljen takoj, ko je prišel ven).


Zelo veliko nas je ki službene japke menjujemo na 2-3 leta. Hitrejši, boljši laptop in amortizacija pa to.

96 polnjenj na bateriji mi zgleda sicer precej malo - a je baterija bila menjana?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

memnon ::

A110 je izjavil:

kako pa to da je tako poceni?

Jaz sem pri tem prodajalcu nekaj časa nazaj kupil Dell-a e7270. Prenosnik je bil precej cenejši kot drugod, ampak je prišel tak (skoraj nov) kot je bilo opisano v oglasu. Običajno imajo omejeno količino. Imo je ta Macbook še vedno overpriced (kot vsi Macbook-i). Razen ekrana in procesorja na njem ne vidim ničesar, za kar bi dal 800eur. Refurbished e7270 s fhd touch ekranom in 512gb ssd se prodajajo za podobno ceno. Poleg tega bo tole kmalu izgubilo precej vrednosti. Jeseni prihajajo novi amd-jevi apu-ji in Intelovi ulv 4 jedrniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: memnon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921478 (10665) galu
»

Xiaomi Mi Notebook Pro

Oddelek: Kaj kupiti
437088 (3816) tomaz-
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714649 (11834) HupChup
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714692 (11747) roli
»

Intel z vlaganji v ultrabooke žuga Applu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4113986 (11883) 71GA

Več podobnih tem