» »

Xiaomi Mi Notebook Pro

Xiaomi Mi Notebook Pro

bLoL ::

Zanimam se za naslednji prenosnik: Link

Kakšno je vaše mnenje glede laptopa? Zasledil sem samo veliko pozitivnih komentarjev.
Ima kdo izkušnje z nakupovanjem laptopa na Gearbest ? Kako je z uvoznimi dajatvami, garancijami, ipd ?
Morda kdo ve za kak drug laptop, ki bi bil primerljiv (Intel 8.gen + MX150) ?

Tomson ::

Tale Xiaomi Mi Notebook Pro je defenitivno super 15.6" ultrabook, glede na teste res odlična zadeva, kot povsod pravijo, Apple MacBook Pro za polovično ceno. No, in Windowsi ... Le zaslon je na MacBooku boljši.

Malo tečen je OS v Kitajščini, ki je prednaložen, a obstaja postopek, da OS na novo naložiš v angleščini/slovenščini ali pa najlažja opcija, da preko Ebaya kupiš licenco za nekaj evrov in poinštaliraš.

Kar se tiče poštnine je tako. DHL se izogibaj če bi rad možnost brez dodatnih stroškov, ker v tem primeru vedno gre na carinjenje. Preko Priority Line EU je zelo velika verjetnost, da bo šlo skozi brez vseh stroškov, samo ne dodajat dodatnih opcij, meni je zadnjih 6 pošilj prišlo brez dodatnih stroškov. V najslabšem primeru, če nimaš sreče pride še 22% davka in 6€ carinskega postopka, mislim da je na prenosnike še 1-2% carinske dajatve.

Glede na res dober ultrabook je tudi v najslabšem primeru cena še vedno ugodna, računaj pa na dostavo v nekje 2-3 tednih, nič prej. Garancija seveda preko trgovine, ima pa Xiaomi precej visok "quality control" zadnje leto in precej nizek procent reklamacij, če pa je potrebno pošiljat pa stroške tja ponavadi pokriješ sam (cca. 15€).

Če boš kupoval, lahko za tale Xiaomi Notebook Pro uporabiš promo kodo: MIBOOKPRO pa ga dobiš še 133 € ceneje, za 829 € ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WhiteAngel ::

Daš 100 EUR več in imaš proper Asus z 2 leti garancije, močnejšo grafo (1050 GTX), procom (i7 7700) in zaslonom:
link

PS: Asus ima dva slota za RAM in disk je navaden SATA 2,5". Oboje lahko menjaš bp.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Za ta denar se dobi marsikaj enakega v Evropi.

Celo v Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

962EUR (slabih 1200EUR z davkom), čungalunga brand, potencialni problemi in kreganje s kitajci okol garancije in pošiljanje (če je z aparatom kaj narobe) na lastne stroške.

Ste zadeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tomson ::

To vse drži, ampak noben ni tako "elegantno fency" oz. "MacBook like" pri tej ceni, glede na to da je OPju očitno všeč vizualno in glede na teste je zadeva resnično na nivoju ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bLoL ::

Hvala za info.

Se strinjam. Če dodam še nekaj malega dobim primerljiv laptop pri nas (ne bo pa tako fancy :)).

shadeX ::

+300-400€ (od davka) in maš pravo zadevo, če se že gremo fancy zadeve. In glej na uporabnost ne kako zgleda :))

kody ::

https://www.laptopmag.com/reviews/lapto...

Sam imam tega in je top shit...
Zdaj kje ga prodajajo in kolk stane nimam pojma...
Mi ga je firma dala

DrSponge ::

shadeX je izjavil:

+300-400EUR (od davka) in maš pravo zadevo, če se že gremo fancy zadeve. In glej na uporabnost ne kako zgleda :))


Ga imaš na istyle za 200EUR ceneje: http://www.istyle.eu/si/macbook-2017.ht...
Ampak za takšen denar se ti bolj splača vzeti PRO verzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrSponge ()

Tomson ::

Ampak bodimo realni, govorimo o 500-1.000€ dražjih opcijah, medtem ko Xiaomi za 800€ (1000€ v primeru dodatnih stroškov) ponuja skoraj isto kvaliteto, z večjim zaslonom, za pol manj denarja! ;) MacBook (12"), ProBook Pro (13"), HP x360 (13.3").

Nekaj ur nazaj objavljen test tega Xiaomija na Techradar:

OUR VERDICT

The Mi Notebook Pro is a great laptop - an astounding piece of tech, in fact. It uses cutting-edge components and can be had for far less than rival machines. Some fundamental issues remain, though.

+
Exceptional performance
Great value for money
Stunning design
Great battery life

-
US keyboard
Chinese Windows installation
No touchscreen display
Noisy under load


Se je pa res treba zavedat, da v primeru kakšne okvare postopek uveljavljanja garancije je dolgotrajnejši. Nek kompromis glede na ceno/kvaliteto/izkušnjo očitno mora bit ...

Je pa zanimiv tudi manjši 13.3" model, Xiaomi Air 13, ki je na nekaterih testih še bolj hvaljen, sicer manj zmogljiv, a se ga dobi s popustom za 680€ ...

Skratka, pomembno je da imamo izbiro, da so opcije, potem pa vsak izbere sebi najbolj primerno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bLoL ::

Točno ta trenutek ni nobenega pravega konkurenta temu prenosniku. Če hočem enako hitrost in kvaliteto je potrebno odštet 1500€+.
Mislim pa, da se bo situacija čez kakšen mesec spremenila, ko tudi drugi pridejo do 8.gen procesorjev. Vsaj upam :D

aborko ::

WhiteAngel je izjavil:

Daš 100 EUR več in imaš proper Asus z 2 leti garancije, močnejšo grafo (1050 GTX), procom (i7 7700) in zaslonom:
link

PS: Asus ima dva slota za RAM in disk je navaden SATA 2,5". Oboje lahko menjaš bp.

100EUR več? Mi pro je 762EUR (+17EUR za dostavo iz DE, da se 100% izogneš davku), tale tvoj Asus pa skoraj 1100EUR: https://www.mydealz.de/deals/original-x... Asus ima tudi konkretno slabšo baterijo 61Wh vs 47Wh,...

+300-400EUR (od davka) in maš pravo zadevo, če se že gremo fancy zadeve. In glej na uporabnost ne kako zgleda :))

300-400EUR več ja ... 2x več denarja pa res in na koncu dobiš podn core m proc namesto 4 jedrnega i7 zadnje generacije. To je prava stvar ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

shadeX ::

300-400EUR več ja ... 2x več denarja pa res in na koncu dobiš podn core m proc


Kje vidiš ti 2x več denarja?

Kakor sem včeraj povedal, bi za ta prenosnik z davkom odštel 1200€. Zgoraj je nekdo linkal macbooka za nekaj več kot 1400€, kar je malo več kot 200€ več.

namesto 4 jedrnega i7 zadnje generacije.


Videno in slišano že 1000x. Če hočeš met specifikacije in majhno ceno kupiš HP-ja. Sam pol ne jokat drugi dan, ko se ti bo pregrel ali pa ne bo kaj tretjega funkcioniralo.

To je prava stvar ja :)


Pregovarjanje s kitajcem za uveljavljanje garancije, pošiljanje na lastne stroške ter vprašljiva kvaliteta produkta tudi.

Res mi ni jasno, kaj eni redno konzumirate, da prihajate na dan s takimi idejami in ste popolnoma brez slabe vesti pripravljeni na kitajskem z enim nakupom zapravit tako količino denarja.

Tomson ::

829€ + 22% DDV = 1.011€ in ne 1200...

Če imamo nekateri same dobre izkušnje in nič slabih je pa menda ja čisto razumljivo da s tem nimamo težav, ne rabimo nič konzumirat. Samo v zadnjem letu sem naročil več zadev, proti 2k robe, zaenkrat vse bp, zakaj bi torej imel slabo vest pri naslednjem naročilu? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

shadeX ::

Zanimivo. Ko sem jaz naročeval elektroniko iz kitajske sem vsaj 50% zadev dobil:

1. Odpakiranih, zmečkanih ali poškodovanih med samim prevozom
2. Če je 1. točka šla skoz so bile stvari zjebane, nedelujoče.

To vključuje praktično vse kar sem naročeval iz kitajske.. imam pa kar zavidljivo zgodovino naročil iz kitajske. Seveda po nekaj artiklih mi je bilo takoj jasno koliko je ura in s kitajci se mi ne da pregovarjat. Kar je elektronike in stane več kot 50€ ne kupim več od tam.

Sicer pa če si ti imel dobre izkušnje, potem kdo sem jaz da ti pravim da ne naročuj iz tam. :)) Meni 50% riziko iz preteklih naročil za jurja in več pomeni enostavno preveč.

P.S Včeraj je bil prenosnik 970€, danes pa že čudnežnih 150€ manj. :))

aborko ::

.S Včeraj je bil prenosnik 970EUR, danes pa že čudnežnih 150EUR manj.

Kakih 150EUR manj? Če sem zgoraj dal link za 761,56EUR + 17EUR za poštnino iz DE.To je vse kar plačaš...

čungalunga brand, potencialni problemi in kreganje s kitajci okol garancije in pošiljanje (če je z aparatom kaj narobe) na lastne stroške.

Ste zadeti?

Čungalunga je mogoče za tebe, mene ta firma me še ni razočarala... 4x telefon, 5x powerbank, 2x slušalke, 3x usb led in še nekaj ostale elektronike. Zadeve odlično delujejo že vrsto let, če pa še par testov prebereš, ti je jasno da dobiš največ za svoj denar. O garanciji sploh ne razmišljam, ker mi je do sedaj vedno VSE delovalo. Sicer pa imaš paypal, dispute, claim ali pa preprosto pošlješ nazaj brez stroškov... https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/r...

Praviš da si že veliko iz kitajske naročal in če si imel pri 50% robe probleme pol si že v štartu jajc robo naročeval. Xiaomi to ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

shadeX ::

Kakih 150EUR manj?


Iz OP-jevega linka.

O garanciji sploh ne razmišljam, ker mi je do sedaj vedno VSE delovalo.


Potem si eden izmed redkih, ki ne razmišlja kako bo reševal potencialne probleme z drago elektroniko.

Sicer pa imaš paypal, dispute, claim ali pa preprosto pošlješ nazaj brez stroškov..


Vso srečo pri reševanju problemov s kitajskimi trgovci. Če si pismen lahko vidiš, da je moj prvotni post letel na nakup iz kitajske in ne iz EU.

Praviš da si že veliko iz kitajske naročal in če si imel pri 50% robe probleme pol si že v štartu jajc robo naročeval.


Kot sem napisal, sem naročeval razno elektroniko do 50€ (ne omenjeno na določen brand). Razne kamere, ure, in druge gadgete. Res redko kdaj se je zgodilo, da nisem imel problemov z naročeno zadevo, kadar pa sem jih imel vsaj ponavadi (ko se je šlo za dražji kos, tja nad 20€), kitajci niso imeli posluha, da bi zadevo rešili.

Zadnji nakup kosa elektronike s kitajske je bil HDMI - VGA adapter za prenosnik, ki se je po priklopu samo pokadilo iz matične več kot jurja vrednega prenosnika.

Ja idiot. Ampak osel gre samo enkrat na led.. :))

Tomson ::

Pri kitajcih je pač tako, odvisno kaj kupuješ in kje kupuješ!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

aborko ::

Vso srečo pri reševanju problemov s kitajskimi trgovci. Če si pismen lahko vidiš, da je moj prvotni post letel na nakup iz kitajske in ne iz EU.

Kakšen EU? Logično da se tukaj pogovarjamo o zadevah iz kitajske in paypal krije poštnino nazaj do kitajske... sem dal zgoraj link...

kadar pa sem jih imel vsaj ponavadi (ko se je šlo za dražji kos, tja nad 20€), kitajci niso imeli posluha, da bi zadevo rešili.

Kitajci posluha? Haha... ti pa res imaš čas sebi (in kitajcem) komplicirat življenje. Nimaš se z njimi pogovarjat, lepo daš paypal dispute pol pa še claim, pa se zadeva reši. Govorim iz izkušenj (cca 8k € naročene robe). In ja če naročaš no name krš od vprašljivih prodajalcev, potem si si pač sam kriv...

Melanholija ::

Kako pa kaj laufa Linux na teh laptopih?

zbenko ::

Ima kdo ta prenosnik? Ste naročili preko gearbest? Resnično pride z tip E vtičnikom (2 ploščata pina)? Za večji del EU je sicer standardno F vtičnik (2 okrogla pina)

Kakšna so kaj mnenja? Predvidevam, da vas je nekaj developerjev vzelo tega.

Tomson ::

Sam ga imam sedaj nekaj mesecev, naročil preko Gearbest, tole variatno iz EU skladišča, je trenutno še koda: GB7%OFF iz 845EUR na 808EUR, pa tudi za verzijo z i7 (tudi EU skladišče) se lahko uporabi koda: GB7%OFF iz 920€ na 884€ ...

Mnenje, odličen "overall" prenosnik, definitivno najboljša opcija v omenjenem cenovnem rangu, kvaliteta materialov in izdelave je res TOP, zmogljivost teh novih CPUjev je odlična, IPS zaslon je eden boljših na trgu, tipkovnica, sledilna plošča na nivoju najdražjih modelov, baterija gladko zdrži 7h, zvočniki so spet med najboljšimi na trgu, skratka res top zadeva, sam popolnoma navdušen. Slabe strani? Na začetku gre slaba ura da spraviš kitajske Winse v slovenščino, ampak gre brez težav, za tipkovnico so potrebne nalepke za slovenski jezik, to je pa to.

Tole je polnilec ki je priložen, sam sem uporabil adapter za 2EUR in deluje bp ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Kebo ::

Če se ti ne da ukvarjati z adapterji imaš kar nekaj opcij. Od dellovih, applovih in random china polnilcev.

scipascapa ::

verjetno obstaja tudi pristen eu polnilec, da ne rabiš adapterja?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

aborko ::

Mene pa zanima, če se na zadnjih biosih da povečati TDP limit, ker koliko sem videl so to začeli lockat, ker je folk odklepal limit na 35W in je i5 proc poletel na raven bivšega i7-7700HQ. Se da starejši bios, ki ima odklenjeno spreminjanje TDŠ flešati čez novejšega?

Tomson ::

Od bios verzije xmakb5r0p0502 dalje je Voltage offset zaklenjen. Downgrade je možen, ampak moraš bit kar previden ...

I was on 502 but downgraded to 300 for undervolting capabilty.


I suggest you to make a dump of a bios with all regions before downgrading. You can simple brick your laptop. For full dump you need to unlock me region with unlockme.nsh, then restart and make dump with intel Flash Programming Tool.


@scipascapa: od bios verzije 502 je NVMe SSD PCIe Slot že na x4, kar pomeni, načeloma vsi ki so šli ven v letu 2018, sam ga imam od januarja, pa že ima bios 502 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

scipascapa ::

aja potem je superca :)

jack ::

A je kakšen lastnik Xiaomi Notebook Pro prenosnika v Ljubljani ali Vrhniki (ali okolici LJ) , ki bi bil pripravljen odpreti svoj prenosnik in mi za nekaj minutni test posoditi baterijo?

Namreč imam problem s prenosnikom - se ne prižje in pravi da je battery too low... hkrati pa se ob priklopu polnilca ne zgodi nič (in zamenjal že dva polnilca).
Rad bi ugotovil ali je šla baterija, ali pa je okvara v prenosniku.

Dam za pivo! Prenosnik sem odpiral že 10x - tako da to znam narediti brez praske - je zelo simpl.

Prosim oglasite se mi na 041 39 2222 ali PM

hvala
Jaka
-Jack

Benny123 ::

Živjo kupil bi prenosnik Xiaomi mi air i7 pa me skrbi polnilec, kje lahko kupim adapter za tole kitajsko ploščato reč?

Kebo ::

Benny123 je izjavil:

Živjo kupil bi prenosnik Xiaomi mi air i7 pa me skrbi polnilec, kje lahko kupim adapter za tole kitajsko ploščato reč?

Verjetno ti priložijo adapter, sem pa slišal, da lahko zamenjaš celotni polnilec S kakšnim Apple, Dell, ali no name kitajcom. Baje je tale ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Benny123 ::

Kebo je izjavil:

Benny123 je izjavil:

Živjo kupil bi prenosnik Xiaomi mi air i7 pa me skrbi polnilec, kje lahko kupim adapter za tole kitajsko ploščato reč?

Verjetno ti priložijo adapter, sem pa slišal, da lahko zamenjaš celotni polnilec S kakšnim Apple, Dell, ali no name kitajcom. Baje je tale ok.


A pri nas se da kupit kaj podobnega v trgovini, namreč v trenutku ko bom kupil notebooka bom na limitu sredstev na kartici in rabim nekaj kar lahko plačam s kešom :) Najprej bom sicer počakal če bo zraven adapter, sam če ne bo bom pa rabil polnilec na hitro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Jijooo ::

Če koga zanima na Gearbest
Xiaomi Mi Notebook Pro I7 16GB s kodo GNNBXMBJ01 za 828.21€

profii ::

Cena zelo lepo pada.

Se obeta kakšen nov model (update) v kratkem?

Mare2 ::

Jijooo je izjavil:

Če koga zanima na Gearbest
Xiaomi Mi Notebook Pro I7 16GB s kodo GNNBXMBJ01 za 828.21€


Pri nakupu preko Gearbest si jaz ne bi upal kupiti karkoli za več kot 250 EUR. Problem, ko poteče rok za dispute preko paypal-a si mrzel. Na žalost. :(

Jijooo ::

@profii
Obstaja tudi novejši model GTX model, ki ima Nvidia GeForce GTX 1050 Max-Q grafično kartico in hitrejši čitalec SD kartic, ostale specifikacije so enake.
Ampak je trenutno občutno dražji oz. ga večina trgovin nima na zalogi..
Na GearBestu ga trenutno nimajo na zalogi Link
Na Geekbuying ga imajo z i5 za 971.40EUR in z i7 za 1201EUR
Še najbolša možnost je TradingShenzhen (trenutno nimajo zaloge za nobenega)
i5 in i7
Je pa že zaradi izida novejše različice cena starejše (mx150) zelo padla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jijooo ()

Jijooo ::

@Mare2
Glede GearBesta, sem preko njega kupil že tudi nekaj dražjih izdelkov, do sedaj brez težav. Je pa res, da še nisem uveljavljal garancije, ampak kolikor vem sedaj ni več potrebno pošiljati na Kitajsko, ampak v njihovo skladišče v Španiji. ;)

profii ::

@Jijoooo
Hvala za pojasnilo in linke :)
Ne mudi se mi z nakupom, nekako sem preskrbljen (v kolikor ne crkne obstoječi laptop) vendar bom menjal v roku +- pol leta. Zato že malo ogledujem.
Všeč mi je ideja da bi imel Thunderbolt 3, zaradi kompatibilnosti v naprej in pa enega razdelilca doma z vsemi priključki stalno vklopljenimi.

Jijooo ::

@profii
V tem primeru bi počakal na naslednji model, ko bo Intel predstavil 9. generacijo procesorjev za prenosnike (verjetno 1/2 2019). In pa seveda upam da bo Xiaomi dodal tudi Thunderbolt 3 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jijooo ()

swdev ::

Pozdravljeni.

Razmišljam o nakupu dodatnega SSDja (500GB). Iščem in berem, da naj bi prosti slot podpiral zgolj SATA 3 hitrost, ne pa NVMe. Drži? Torej v primeru, da vzamem NVMe SSD (ki so dražji), bo še performance vedno enak M.2 SATA3. Lahko to kdo potrdi? Da ne dajem zastonj dodatnih 30-40€.

Kebo ::

swdev je izjavil:

Pozdravljeni.

Razmišljam o nakupu dodatnega SSDja (500GB). Iščem in berem, da naj bi prosti slot podpiral zgolj SATA 3 hitrost, ne pa NVMe. Drži? Torej v primeru, da vzamem NVMe SSD (ki so dražji), bo še performance vedno enak M.2 SATA3. Lahko to kdo potrdi? Da ne dajem zastonj dodatnih 30-40€.


Če ne podpira NVMe potem tak disk sploh ne bo deloval, sicer pa hitrosti NVMe disk tako ali tako ne boš opazil ob vsakdanji uporabi (razen če vsak dan premikaš več gb med različnimi diski). Sicer pa tukaj pišejo, da M.2 slot podpira tako sata3 kot NVMe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

steev ::

M.2 je slot, ki pa lahko podpira sata in/ali pcie (NVMe). V tvojem primeru očitno samo sata, torej nvme ne bo deloval. Ni to neka zadeva kot sata2 ali sata3, ki imata podporo za nazaj. Sta popolnoma različni zadevil.
:|

tomaz- ::

Drugi slot ne podpira NVMe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276768 (5638) Karen
»

kitajske spletne trgovine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14370000 (3852) darkolord

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364850 (38776) bluefish

Več podobnih tem