» »

Kateri avto do 20...25kE?

Kateri avto do 20...25kE?

Dieu ::

- za pretežno mestno vožnjo, recimo 80%
- cca. 25kkm letno
- limuzina
- z vsej neko osnovno opremo

Megani mi niso preveč všeč, astre tudi ne, insignije pogojno pa imam slabe izkušnje z Opli, A4,5ke in BMW3,5ke v tem rangu so samo second hand, vprašanje koliko ima potem to smisla glede na to, da bodo že imele 100kkm, naprej kaj še mamo...

Predvsem nekaj kar bo reliable pa, da stroški vzdrževanja niso nenormalni.

Financiranje ni problem, kupiti nekaj kar bo izgubilo preveč vrednosti (in prehitro) pa mi je problem...
I was blind but now I see!

shadeX ::

1600 km narediš na mesec po mestu? Kje pa živiš?

Dieu ::

No pa malo po mestu, malo po predmestju, detajli, kar sem hotel povedati je, da avtoceste je bolj malo.
I was blind but now I see!

Mavrik ::

Mazda 3 pride za tako ceno z vso možno opremo v sedan izvedbi. Pejt jo probat.

Poglej še kakšnega Focusa, Octavio, ipd.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kingsix ::

- Ford Mondeo (Ford Mondeo Trend 1.0 EcoBoost s 92 kW (125 KM) dobiš že za slabih 19k)
nekaj manjšega... Toyota Auris ali Prius (hibrid)

shadeX ::

Še en glas za mazdo in octavio.

Unknown_001 ::

Mercedes A razred. Serijski paket opreme je dokaj bogat, pa še malo ti ostane za kakšen bombonček pri tem budgetu.

Če pa res mora bit limuzina.
VW jetta. Dobiš z avtomatikom in neko spodobno opremo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

Ce hoces zelo zanesljiv avto, Kia ali Hyundai.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Horejšio ::

Nekdo, ki ima namen 25k dat za avto brez problema financiranja, bo spraševal na forumu, kaj naj nabavi ? Zabavno.

Unknown_001 ::

Horejšio je izjavil:

Nekdo, ki ima namen 25k dat za avto brez problema financiranja, bo spraševal na forumu, kaj naj nabavi ? Zabavno.


Pač mora biti opti opti :3
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavrik ::

Horejšio je izjavil:

Nekdo, ki ima namen 25k dat za avto brez problema financiranja, bo spraševal na forumu, kaj naj nabavi ? Zabavno.


Kaj pa bi naj bil s tem problem?

(Jaz sem tudi, izkaže se da ti občasno kaka znamka ali model uide.)
The truth is rarely pure and never simple.

Curly ::

Če boš kupil novega dvignem roko za mazdo 3/6 men so všeč. Jaz bi vzel bencinarja, dizla nebi kupil če nimaš pretežno relacij oz. če živiš v mestu
Dobiš pa rabljene avte višjega ranga z več opreme za isti denar. Mogoče problem pri A4 A6 in podobnem je da bo večina dobrih in opremljenih dizel, imeli bodo 150kkm+ ampak 150k realnih iz relacijske vožnje pri takem avtu ni še nič, ga je pa težje najti in pa seveda za cca. 15-20k€ prihranka v primerjavi z novim nekaj tvegaš. Mislim, da se še vseeno splača.

Dieu ::

Horejšio je izjavil:

Nekdo, ki ima namen 25k dat za avto brez problema financiranja, bo spraševal na forumu, kaj naj nabavi ? Zabavno.


Kam pa naj grem? V salon? Tam je vedno vse super, samo nihče ti ne pove kaj ti bo crkovalo pa kak te bodo lupili pri servisih ali pa nategovali ko boš kaj želel uveljavljati. V gostilni pa vsak svojo znamko hvali. Sploh pa 25kE za avto ni tak denar, poglej nabavne cene novih, je pa dosti če 20% tega zgubiš ko avto odpelješ iz trgovine pa čez 2 meseca vidiš, da to ni to.

Curly je izjavil:

Če boš kupil novega dvignem roko za mazdo 3/6 men so všeč. Jaz bi vzel bencinarja, dizla nebi kupil če nimaš pretežno relacij oz. če živiš v mestu
Dobiš pa rabljene avte višjega ranga z več opreme za isti denar. Mogoče problem pri A4 A6 in podobnem je da bo večina dobrih in opremljenih dizel, imeli bodo 150kkm+ ampak 150k realnih iz relacijske vožnje pri takem avtu ni še nič, ga je pa težje najti in pa seveda za cca. 15-20k€ prihranka v primerjavi z novim nekaj tvegaš. Mislim, da se še vseeno splača.


Ja sem tudi v tej smeri gledal, sicer je potem opcija samo nemčija, ker Sloveniji imajo 2,3,4 leta stari še vedno nore cene, po drugi strani pa kaj pa vem, nekdo butne 30k, 40k za avto in ga potem prodaja s 100kkm ali pa 150kkm ker kaj...? Zdaj če vržem za novega ok, pričakujem, da bo en čas mir, če grem neke stare jajce kupovat pa bo verjetno tudi kak Accord za 5kE zdržal 3, 4 leta ali tudi ne pa se bom nategnil, je pa riziko verjetno manjši kot pri A4ki? Sem sem tudi pogovarjal s folkom ki to dila iz Nemčije k nam, samo kaj ko ti majo avto 2,3 mesece pa ajde, pa vmes še kakšno napako skrijejo. Ko to malo gledaš je isto kot da grem loto vplačat ali pač, v primerjavi s tem, koliko avto zgubi na vrednosti prve 2,3 leta. Mazde 6 so luštne, kako pa je z vzdrževanjem? V preteklosti so imele kar slab sloves, ne?
I was blind but now I see!

cekr ::

Za 25k€ si pojdi raje novega kupit.
Ne glej koliko boš izgubil. Raje glej, koliko lahko nastradaš zaradi starih zadev.
Pri novem imaš garancije, manj je možnosti, da se kaj pokvari..., nekaj časa imaš mir s tehničnimi pregledi...
Pa še veš, da ti ni nekdo olepšal števca kilometrov.

Za ta denar dobiš npr. Passata.
Raje manj opreme kot pa negotovost.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Curly ::

Glede mazde, za bencinske motorje slišim dobra mnenja, dizli so tko-tko, nevem kako je z novimi.
Mislim, da je pri avtu veliko vredno, če jih je veliko na cesti, tako bodo morebitne napake znane, servisi načeloma cenejši, gume tudi. Npr nekateri bol eksotični avti imajo neke čudne dimenzije ki so potem 20-30% dražje od tistih standardnih, ki jih uporablja večina nemških proizvajalcev. Primer alfa romeo 159 pnevmatika 225/50R17 cca. 20EUR dražja od 225/45R17 ki jih uporablja velika večina ostalih proizvajalcev (Pa niti ni redek/eksotičen avto :P ). Pa še z marsičem je tako, če nič drugega je Audi/BMW/VW servis na vsakem vogalu.

Je pa tko za 25k dobiš že ''hudo mazdo'', astre/ cliota... za 16k pa nebi niti pogledal, raje kupim rabljen avto, malo tvegam, bo pa vsaj nekaj od njega. Seveda se moraš pa sprijaznit, da boš na leto zapravil kakšno uro in EUR več za servis.
Težko rečti, ampak za tvoj budget bi se splačalo pogledat za novimi, če nimaš želje met avta višjega cenovnega razreda letnik 14/15 s ''polno opremo''...

P.S. prilepil sem en random link iz zadnjih 100 dodanih oglasov: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Če bi jaz mel 25k, in da odštejemo vzdrževanje in stroške registracije, bi resno razmislil a bi vzel BMW 320D z vso živo opremo, ki dejansko zgleda res hudo :D , ali pa novo mazdo 3 za podoben denar, ki je še vedno super, tud dobro zgleda vse funkcionira... Ampak ni pa to primerljivo, nekaj je razlike med novim in rabljenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

Grey ::

Dieu je izjavil:

- za pretežno mestno vožnjo, recimo 80%
- cca. 25kkm letno
- limuzina
- z vsej neko osnovno opremo

Megani mi niso preveč všeč, astre tudi ne, insignije pogojno pa imam slabe izkušnje z Opli, A4,5ke in BMW3,5ke v tem rangu so samo second hand, vprašanje koliko ima potem to smisla glede na to, da bodo že imele 100kkm, naprej kaj še mamo...

Predvsem nekaj kar bo reliable pa, da stroški vzdrževanja niso nenormalni.

Financiranje ni problem, kupiti nekaj kar bo izgubilo preveč vrednosti (in prehitro) pa mi je problem...

Če ti je to problem, potem sploh ne razmišljaj o tako dragem avtu, sploh ne novem. Glej potem rabljene do nekje 10k €.

koyotee ::

Dacia duster, ko crkne greš po novega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

Če misliš delat take kilometrine si omisli 4 cilindrski motor, ne te "eco" tricilindrske 1L prdalice... Sej delajo, ampak so nekako ekvivalent 200W paličnega mešalnika s katerim bi v gostilni vsak dan zmiksal 150 kil nečesa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

Honda Civic ima ogromno opreme pri tvojem budgetu. Ni pa limuzina.

RejZoR ::

Honda Civic Grand? Seveda ni cenika na njihovi strani...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kingsix ::

anketar ::

dacia, kkšn lpg model al pa opel ma tud lpg-je serijsko

RejZoR ::

kingsix je izjavil:

Seveda je: http://honda.si/wp-content/uploads/2017...


Dost poštena zadevca z luštnim izgledom, 1.5 VTEC Turbo mašina. Sem hotel priporočat Hondo Accord ampak vidim, da je sploh ni več. Jo je nadomestil Civic Grand?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Curly ::

Tale Honda izgleda konkretno, bi se ti splačalo it pogledat

rosomah ::

sem mislil, da ne bom..... pa evo: hyundai elantra....

jernejl ::

Jaz bi pogledal Superb-a, če ti velikost ni problem. Za do 25k€ ga dobiš iz zaloge s kar solidno opremo, npr.:
http://www.hudobro.si/hudobro/detail/73...

Horejšio ::

Če je 25kkm letno potem je verjetno še najboljše TDI 2.0 Škoda. Podcenjen pa zelo ok.

shintaro ::

frend je kupil Hyundai IX35 ... Top šit avto k dobr zgleda.. Oglej si malo to opcijo. dal je cca 19.000 (nov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

PacificBlue ::

Če ti nobena od teh znamk ne sede najbolj, poglej za Volvo.:)

Miha 333 ::

Volvo nima nove limuzine do 25k. Najcenejša je S60 za slabih 30k iz zaloge. Se pa zelo splača kupiti 2-3 leta stare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16328186 (19436) Superboyy
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17337850 (30916) Superboyy
»

Nakup avtomobila (do 9000€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317870 (15677) trololo2
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7613263 (11674) Mesar
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14652504 (49385) Matwic

Več podobnih tem