» »

Kako se znebiti voluharja

Kako se znebiti voluharja

1
2
»

sbawe64 ::

Kupim motilec nek univerzalen

Ultrazvočni motilec s solarnim panelom zgoraj, oblika palice ?
https://www.agritehnika.si/solarni-odga...

Snake oil.


Mogoče se ta kaj boljše obnese:
https://www.bigbang.si/profesionalni-15...

Krti jedo predvsem deževnike, pomoje so mladiči voluharjev zanje preveliki.
Ni to maček, sova, ali kaj podobnega.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Telbanc ::

https://blog.posadi.si/skodljivci-na-vr...

"Krt je po slovenski zakonodaji zaščitena žival in ga zato ne smemo preganjati. Upoštevajmo še to, da če krta preženemo, bomo na vrt dobili voluharja. Krt se namreč med drugim prehranjuje tudi z voluharjevimi mladiči. In če imamo krta na vrtu, je to lahko zato, ker voha gnezdo voluharja. Krtine, ki vam ji naredi na zelenici, lahko uporabite, saj je tista zemlja najboljša za presajanje, ker je rahla. Krt naj bo vaš prijatelj na vrtu."


No upam da vam je jaasnoooooooooooooooooooo. Danes zjuraj sem šel pogledat, krtki so se pomirili nobenega ni zunaj. Medtem ko so bili še včeraj "na robu živčnega zloma" .......Motilec je zaj v kleti ugasnjen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

Torej če zaključim, tele motilci so ena dost grda zadeva, mislim da gre za mučenje živali.... Krti se čist zgubijo in ne mislijo na svojo varnost, vrtajo nenehno luknje po površini in se poskušajo rešiti...tako postanejo lahek plen mačk.

Motilce za krte bi morali prepovedat.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

IL_DIAVOLO ::

Sicer je res, da je zemljica vrhunska, ti pa vseeno dviguje pritisk, ko imas vec kupov zemlje kot pa trave. Zakaj hudica na gre na vrt in mi zora neobdelano gredo?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Preden greš kosit, pač te kupe pograbiš, a je to res tako težko?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Invictus ::

Problem je, ko ti na pol dozorelo zelenjavo vrže ven...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Telbanc ::

To krt nardi zelo redko. Medtem ko voluhar zelenjavo enostavno požre, ....Je pa problem, ko se Japi zjutraj zbudi in vidi krtino na skrbno negovani, posajeni, pokošeni angleški travici. To morajo biti težke travme.

Torej če ponovimo za pačasne; voluhar je vetergijanec, krt mesojed.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

c3p0 ::

Voluhar obožuje mlade koreninice, je zelo prisrčen sicer. Sem enkrat le paradižnike (stebla) ven pojemal, spodaj ni blo več nič, ljubezen je hitro odšla.

Baje pade na mehko vabo, ali komad jabolka v ustrezni pasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

sbawe64 ::

Tisto pisanje bi lahko preimenovali v blog.pokadi.si, ker tale kadi na polno.

Krtine, ki vam ji naredi na zelenici, lahko uporabite, saj je tista zemlja najboljša za presajanje, ker je rahla. Krt naj bo vaš prijatelj na vrtu."



Krt je deževnike, deževniki rahljajo zemljo, ni deževnika, slaba zemlja.

Krtine zunaj so zemlja od rovov, in rovi pomenijo, da se tla posedajo, v rovih potem niso samo krti, temveč tudi ostala golazen (rovke, voluharji).

In krtin je največ zunaj vrta, kar pomeni dodatno nadlogo, ko greš kosit.

Sem imel na zelenici en kup krtin (krtov), a sadno drevje vse majavo (spodaj korenine poglodane).

Tako da te buče niso vse za verjeti, razen če si naravovarstvenik iz petega nadstropja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

paradajzos ::

Ganon je izjavil:

Prišel iz trgovine. Kupil karbid, modro vabo in nekaj nabojev za voluharico (posodil znanec). Iztrebil jih bom do zadnjega. >:D

Hudobnež! Te bomo zatožili prvi Nutriji in prvemu Voluharju.

harvey je izjavil:

[D]emon je izjavil:

You missed the point. We're the dominant species for a reason. Drugace pa ti zelim veselo sozitje z golaznijo.


Hahah, dominacija pa taka, da ti en voluhar nagaja....Očitno ti je pojem normalna flora tuj.

Iztrebil jih bom do zadnjega.

Sicer pa OPju uspešen bolj proti tej vrtičkarski nadlegi No.1. :D So trdovratni, a človek mora biti vztrajen kot v Vorančevem Boju na požiralniku. Želel sem samo povedati, da vse zasaditve niso primerne za vse lokacije, če pa želje le prevladajo, je pa potrebno vsaj nekaj preventive - saditev v žičnato mrežo in kakšen maček, če ne svoj, pa vsaj sosedov, naj kdaj dobi kakšen priboljšek.:)

Če ti bojo otroci uši prinesli iz šole, glej da kakšne ne ubiješ!

K0l1br1 je izjavil:

Pri nas jih mačke sproti pospravljajo in držijo vrt v ravnovesju.

In ti poserjejo vso solato.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

sbawe64 je izjavil:

Tisto pisanje bi lahko preimenovali v blog.pokadi.si, ker tale kadi na polno.

Krtine, ki vam ji naredi na zelenici, lahko uporabite, saj je tista zemlja najboljša za presajanje, ker je rahla. Krt naj bo vaš prijatelj na vrtu."



Krt je deževnike, deževniki rahljajo zemljo, ni deževnika, slaba zemlja.

Krtine zunaj so zemlja od rovov, in rovi pomenijo, da se tla posedajo, v rovih potem niso samo krti, temveč tudi ostala golazen (rovke, voluharji).

In krtin je največ zunaj vrta, kar pomeni dodatno nadlogo, ko greš kosit.

Sem imel na zelenici en kup krtin (krtov), a sadno drevje vse majavo (spodaj korenine poglodane).

Tako da te buče niso vse za verjeti, razen če si naravovarstvenik iz petega nadstropja.



Ker si pobil (verjetno) krte,ki so mesojedi in ne jedo korenin... so prišli voluharji, ki so vegani v njihove rove in poglodali slastne koreninice sadnega drevja; in lahko bi rekli, da te je mati narava kaznovala. :D

Moji srčkani krti so zaj pomirjeni in opravljajo svoje delo, lovijo mladiče voluharjev. In jaz grem pomirjen spat....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

sbawe64 ::

Telbanc
Ne, oboji so bivali v simbiozi (krti in voluharji) ter mali milijon krtin ter rovov.

Krti so bili prvi, prišli še voluharji da jim ne bo dolgčas, pojedli sadno drevje (korenine), nato so šli na vrt po ostale dobrote (voluharji).
2020 is new 1984
Corona World order

IL_DIAVOLO ::

Bom pa rekel to. Raje krt na zelenici, kot voluhar na vrtu. Očitno popapca vso golazen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

D3m ::

Naredi tako, kot je od moje dedek.

S pištolo.....nakar si je odstrelil palec. Žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krti & Voluharji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5123708 (1380) Comandante
»

Nadležni mački (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
698997 (6434) Gagatronix
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
497385 (6189) r3dkv1c4
»

kako zmeriti frekvenco zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134325 (3990) STU-III
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12223453 (17506) zuz3k

Več podobnih tem