» »

Cev z lokom - popravilo

Cev z lokom - popravilo

pygmalion ::

Pred kakšnimi tremi leti sem kupil kolesarsko prikolico. Na žalost je en element, navadna cev z enim 90 stopinjskim lokom, začel pokati.



Sprva sem mislil prikolico popraviti. Gre za cev premera 25mm in debeline stene 1.5mm (najtanjša debelina stene, ki sem jo uspel najti v Merkur Mojstru). Cena cevi je par EUR, ampak edino podjetje v Mariboru, ki krivi cevi, Impott, za krivljenje enega loka zaračunava 15 EUR + DDV. Pri taki ceni se mi bolj splača kupiti novo prikolico.

Zanima me, ali obstaja kje v bližini Maribora kdo, ki bi to krivil za manjšo ceno?

Če bi mi kdo drugi lahko krivil cev ampak samo do debeline stene 1mm, bi kupil takšno cev, a kje bi se dala dobiti?

Mogoče pa bi namesto krivljenja cev preprosto razrezal in dal zavariti kosa pod pravim kotom?

Prosim za predloge za popravilo. Hvala.

joez7 ::

Pejt k prvenu, ki montira izpušne lonce. Ma cevi in orodje - pogoj pa je volja. Ponavadi niso dragi.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

gorazdkop ::

Kaj pa če vzameš železno vodovodno cev in koleno? bo grdo in težko, ampak lahko pa narediš sam
še boljše pa bakreno in polotaš. ali pa celo plastično :)
1 cola

pygmalion ::

gorazdkop je izjavil:

Kaj pa če vzameš železno vodovodno cev in koleno? bo grdo in težko, ampak lahko pa narediš sam
še boljše pa bakreno in polotaš. ali pa celo plastično :)
1 cola


Notranji premer mora biti najmanj 22mm, zunanji največ 26mm, ker se natakne na preostale dele prikolice. Plastika in baker ne prideta v poštev, ker mora prenašati silo.

A bi se mogoče dalo na 25mm cev narediti navoj in potem uporabiti vodovodno koleno?

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

diy pipe bending

A. Smith ::

Če je originalna cev železna, a nimaš nobenega kolega s švasaparatom, ki bi ti zavaril razpoko in privaril zraven še ojačitev?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

fikus_ ::

Cev na enem koncu zapreš z zamaškom, noter nasuješ mivko, jo sproti zbijaš, zapreš še drugo stran, nato cev upogneš okrog enega predmeta s primernim radijem. Potem odstraniš zamaške in mivko, cev odrezeš na pravo dolžino.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pygmalion ::

A. Smith je izjavil:

Če je originalna cev železna, a nimaš nobenega kolega s švasaparatom, ki bi ti zavaril razpoko in privaril zraven še ojačitev?


Ja, to mi je dejansko prvo padlo na pamet, zato sem prikolico nehal uporabljati takoj, ko sem videl razpoke. Samo ne vem, koliko so ti vari močni, da ne bi čez dva tedna spet počilo.

fikus_ ::

Najdi koga s TIG varilnikom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Isotropic ::

a boš zaradi 15e nekaj kompliciral?
če se ti za ta keš bolj splača kupiti novo, kupi novo pa je, sicer naj ti jo pa uni ukrivijo. verjetno jo bodo mogli še barvati, ker bo sicer začela v par dneh rjavet.
ceneje od 15e ne bo nič, že to je praktično zastonj, nobenemu se ne bo dalo kaj dosti ukvarjat s tem.

Zgodovina sprememb…

pygmalion ::

Isotropic je izjavil:

a boš zaradi 15e nekaj kompliciral?
če se ti za ta keš bolj splača kupiti novo, kupi novo pa je, sicer naj ti jo pa uni ukrivijo. verjetno jo bodo mogli še barvati, ker bo sicer začela v par dneh rjavet.
ceneje od 15e ne bo nič, že to je praktično zastonj, nobenemu se ne bo dalo kaj dosti ukvarjat s tem.


18E. Prebarval bi itak sam, kot bi sam tudi zvrtal nove luknje. Sem take stvari že dostikrat delal.

Ja, vsak normalen bi vse skupaj vrgel vstran in kupil novo, škoda da so me doma naučili popravljati. Ker potem več ne moreš ven iz svoje kože.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

S takim razmisljanjem, res stopi ven iz skatle.
Zakaj mora pa biti zvita cev?

pygmalion ::

nejc_nejc je izjavil:

S takim razmisljanjem, res stopi ven iz skatle.
Zakaj mora pa biti zvita cev?


Na to cev se na eni strani privijači kljuka za kolo, na drugi strani pa se cev vtakne v prikolico, katero vleče. Lok lahko ima tudi večji ali manjši radij, sprememba smeri cevi pa je nujna.

nejc_nejc ::

nejc_nejc je izjavil:

S takim razmisljanjem, res stopi ven iz skatle.
Zakaj mora pa biti zvita cev?

Lahko je pohistveni profil, ali vodovodna cev ali ne vem kaj....
Na ta nacin sem mislil "Out off the box", saj pravis, da rad popravljaš.

nejc_nejc ::

starfotr ::

Koliko potem stane prikolica, če je 15 eur preveč?

A. Smith ::

pygmalion je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Če je originalna cev železna, a nimaš nobenega kolega s švasaparatom, ki bi ti zavaril razpoko in privaril zraven še ojačitev?


Ja, to mi je dejansko prvo padlo na pamet, zato sem prikolico nehal uporabljati takoj, ko sem videl razpoke. Samo ne vem, koliko so ti vari močni, da ne bi čez dva tedna spet počilo.


Ne bo počilo, če bo najprej zavaril, pobrusil in čez zavaril še kakšen ploščat profil oziroma ojačitev glede na to, koliko je prostora. Če je prostora dovolj, je lahko ojačana cev *konkretno* močnejša od nove.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

pygmalion ::

joez7 je izjavil:

Pejt k prvenu, ki montira izpušne lonce. Ma cevi in orodje - pogoj pa je volja. Ponavadi niso dragi.


Vprašal. Minimalni radij za krivljenje je pri njih 35mm.

Kalibri ::

Zvij sam, ti je zgoraj napisal kako.

pygmalion ::

Meni se zdi debata zanimiva, ker lahko pridem do zanimive ugotovitve.

Problem je v tem, da pri Impottu krivijo strojno. Vtaknejo mojo 3 EUR cev v stroj, ki stane 10.000.000 EUR, potem nekdo programira stroj 15 minut in na koncu stroj pljune ven ukrivljeno cev v 5 sekundah.

To je popolni OVERKILL! Isto kot če bi rabil plastično ploščo z luknjo, pa bi dal 3D printati, namesto da vrežem kos plastike in zvrtam luknjo z vrtalnikom. :)):)):))

Nekoč, ko še ni bilo teh vražjih strojev, bi vsak ključavničar imel napravo za 1000 EUR, vtaknil bi noter cev napolnjeno z mivko in v petih minutah bi bila zadeva končana. In bi mu dal za kavo, ker ni bi hotel za takšno delo vzeti denarja. Očitno pa v teh modernih časih tega več nihče ne zna narediti.

Kakokoli že... če bom našel kakšen primeren kolut, poskusim z mivko spigat sam, sicer pa dam zavariti staro cev.

Pa še to: danes se splača kaj popraviti, samo če lahko nadomestni del kupiš ali izdelaš sam, sicer kupiš novo. Vrli novi svet!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stiropor beton ali podobno - zalitje električnih in vodnih inštalacij na tleh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115227 (10442) Twixz
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922223 (9819) floyd1
»

Varilni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114362 (7816) recmajkemi
»

Statični preračun rastlinjaka z ukrivljeno streho

Oddelek: Loža
143027 (2392) NekiNeznalec
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7529069 (21992) Vajenc

Več podobnih tem