» »

Tomos apn 6

Tomos apn 6

Cilly ::

Zdravo

Verjamem da je ze kje napisano, nekaj sem iskal vendar nisem nasel kar sem iskal. Skratka. Cez kratek cas bom registriral Tomosa. To pomeni, da mora biti za tehnicni pregled popolnoma izpraven. Problem se pojavi pri prostem teku. Ne laufa pod prostim tekom. Ko je mrzel ze nekaj casa potem pa crkne.
Kateri naj bi bil tisti ''vijak za stant gas''? ter
Ali vecja diza (diza 60 je bila premajhna in ga je morilo zato sem dal gor 64) kaj vpliva na koncno hitrost?

Lp, Marjan
fizićki radnik

hojnikb ::

za prosti tek mas srauf na rocki za gas in na fergazerju.
#brezpodpisa

Cilly ::

hojnikb je izjavil:

za prosti tek mas srauf na rocki za gas in na fergazerju.

kje tocno na fergazerju
fizićki radnik

hojnikb ::

#brezpodpisa

Cilly ::

hojnikb je izjavil:

http://photobucket.com/gallery/user/RS_...

hmm polej je to na bingu tam ospodi tist k ma federcek
fizićki radnik

oo7 ::

A je sploh mogoče Lipnik homologirati za APN 6 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

hojnikb ::

če ima primerne papirje, potem ja. Mislim, da so to mel sam nekateri MF Powerji... Uglavnem, don't bother.
#brezpodpisa

c3p0 ::

APN6 in lipnik... fond memories :D

oo7 ::

Eno vprašanje :)

APN 6 pri visokih obratih mu na vsake toliko časa za hip zmanjša moči. Kaj bi lahko bil vzrok premajhna diza ?

Trenutno imam gor 70 dizo bing fergazer. Bat je 42 peta brzina bosna 100 svečka. Ostalo je vse v originalnem stanju.

hojnikb ::

vzig
#brezpodpisa

keberovsky ::

preveri barvo izolatorja na svečki in poročaj.. če je svetla oziroma bela je premajhna diza
Če je temna oziroma črna je preveč goriva in prevelika diza
Idealno je da je svetlo rjava barva..
to preveriš po cca 10 km vožnje na full gasu..

oo7 ::

keberovsky je izjavil:

preveri barvo izolatorja na svečki in poročaj.. če je svetla oziroma bela je premajhna diza
Če je temna oziroma črna je preveč goriva in prevelika diza
Idealno je da je svetlo rjava barva..
to preveriš po cca 10 km vožnje na full gasu..


Svečka je suha in kavno rjava.
Tudi, ko je motor vroč noče več vžgati na kurbl razen če se zapeljem v dolino takrat ga lahko vžgem.

Problemi so se začeli pojavljati zadnjič, ko mi je zmanjkalo bencina. Fergazer sem že vzel dol in ga očistil pa ni bilo nič boljše.

hojnikb ::

lahko da si pregrel cilindr (revna mesanca lahk to nardi) in zgubljas kompresijo ob vrocem motorju.

Ti motorji niso raketna znanost; zamenjas cilindr bat in vsa pripadajoca tesnila; zamenjas svecko in vzigne dele pa bo spet letel naslednjih 20 let.
#brezpodpisa

oo7 ::

hojnikb je izjavil:

lahko da si pregrel cilindr (revna mesanca lahk to nardi) in zgubljas kompresijo ob vrocem motorju.

Ti motorji niso raketna znanost; zamenjas cilindr bat in vsa pripadajoca tesnila; zamenjas svecko in vzigne dele pa bo spet letel naslednjih 20 let.


Mešanico delam 3%

Možno tudi, da se je pregrel. Da bi zamenjal cel bat ? Kaj pa če bi samo rinke ?

hojnikb ::

bat je pocen, tako da menjaj vse. Tudi ta se lahk z pregrevanjem deformira.
#brezpodpisa

oo7 ::

Jaz imam težavo s mojim APN6.
Motor dela vredu v vročini in v mrazu... če je pa malo mokro pa hitro neha delat. Tudi vžgem ga težko tudi če se spustim v dolino in vržem v brzino. Ponavadi vžge če zamnjema svečko ampak ne za dolgo. Zadnjič sem zamenjal 3 svečke,da sem prišel, do doma.
Kaj bi lahko bilo narobe ? Mogoče kje prebiija elektrika ?

Vidividi ::

Fajfo na svečki menjat

starfotr ::

Najbolje je menjat vse kar se tiče vžiga. Potem bo ok.

hojnikb ::

najprej poglej, da te fergazer kaj ne heca.. Kaksne barve je svečka k jo ven vzames?
#brezpodpisa

oo7 ::

Sem danes se šel vozit, ko je suho brez težav. Tudi svečko sem pogledal in je suha.

Bi lahko bil problem tukaj ?



Če bi malo povil z izolir trakom ?


Motorja pa tudi ne perem veliko ravno zaradi vode čeprav je velikokrat umazan, ker ga imam za vožnjo v naš gozd.
Za avto je preveč blata :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521349 (1892) hojnikb
»

Apn6 izpuh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9214591 (11021) oo7
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917121 (7529) koyotee
»

Tomos m14 ne dela... prosim za pomoč

Oddelek: Na cesti
233764 (3488) Hayabusa
»

Friziranje avtomatika

Oddelek: Loža
3816533 (12407) Frane75

Več podobnih tem