» »

Kar pošten overclock [>:D]

Kar pošten overclock [>:D]

«
1
2

TribesMan ::

Torej ker slika pove več kot 1000 besed imate tukaj spodaj en screenshot:

Screenshot Sandre (420kB)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Matek ::

Fak! Vsaka čast:D, kolk je to v originalu, 1050?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Buggy ::

Kje pa si dobil ta Micron SDRAM, da ti je potegnil 183 Mhz.
Drugace pa izreden dosezek. Kaj pa je to en Celeron, ki ima 10.5 multiplier.

Matek ::

Sej zato se meni zdi čudno:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mile ::

1400 verjetno, sej majo 133 MHz vodil, a ne?

Drugače pa lepo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Matek ::

Mile, 1400 MHz Celeron ima glede na Intel.com 100 MHz FSB, tako da ne vem kaj je s tem, ker je 10.5 množilnik weird:D. Če bi mel 66, bi bil 700tka, sam tega ne bi mogu tak navit
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

TribesMan ::

Točno vse vam piše.

Celeron je 700 MHz
Gnan na 3.2V
RAM je Micron 133MHz CL2 gnan na 4,6V

Plata je BX

184 MHz FSB sem pa dosegel z TurboPLLjem, ki sem si ga nedavno naredil. Tako lahko FSB spreminjam v korakih po 20kHz.

Aja 5V je bilo 6.5V

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brane2 ::

:D :D


Samo tole je glede napetosti samomorilska varianta. Zanbiti, da ti bo kaj crknilo v zelo kratkem času.

Tega si ne bi upal nardit na službeni mašini. Na domači že mogoče... A kaj ko taka stvar lahko pomeni tudi smrt s CPUjem in RAMom nepovezanih komponent, kot so recimo grafična, plata, diski itd...


Vseeno, nice...

Se ti pa tale mrkvica NORO navija. BI šla tudi približno tako hitro, če bi jo hotel navit bolj klasično ?
Recimo, če bi plato prepričal preko Bx pinov, da ma stvar 133 MHz FSB, a bi delalo na 1400 MHz ?

Hmmm. MOgoče bi moral probat bistveno višje napetosti na mojem Tulcu. Mogoče ga spravim na 133 MHZ FSB. 256K L2 cacheja le nekaj velja... :\

Buggy ::

KAJ ti to govoris !!??? 8-O 8-O
Hoces reci da C700 deluje na 2Ghz - to je 200% Overclock - hmmm....

TribesMan ::

Kot prvo. Overclock je 175%.

Narejen pa je bil približno takole:
Vse kar je bilo priklopljeno na plato je bila grafična, dva modula RAMa micron ECC registered in procesor. Na plošči je bilo disableano vse razen Primary IDE (COM, LPT, USB, FDD... je bli izklopljeno) Na plošči imam modan PLL tako da lahko določam frekvenco vodila po 20 kHz in PCI frekvenco, ki je konstanto 40MHz. AGP je bil na 2/3 (122.5MHz <- Riva TNT2 M64 je pač tuk facasta kartica da to z veseljem prebavlja) aja AGP je 2x. Prav tako imam modano nastavitev napetosti procesorja, ki jo nastavljam preko DIP stikalc in ne preko BIOSa, Tako lahko nastavim katerokoli napetost na CPUju in ne samo +0.3V.
Na ploščo je bil priklopljen IBM 20GB DTLA. Za napajanje plošče je bilo poskrbljeno z ATX (300W) napajalnikom, ki je imel povečane napetosti iz 3.3V na 4.6V in iz 5V na 6.5V. Za disk in ventilatorje je skrbel drugi napajalnik (AT 200W). RAMi so bili hlajeni z 6*6*2.5cm ventilatorjem, prav tako tako tudi napetostni regulatorji za CPU, na katere sem že prej pritrdil hladilnik, saj so se že prej prav pošteno greli. Na procesorju je bil Titan D5T z bakrenim vložkom in 8*8*2.5 ventilatorjem. Grafična je bila hlajena z 5*5*1cm ventom. Clock grafične je bil 190/190 (original je 125/125).

Potem sem pa vse skupaj postavil na zunanjo stran okna, v hišo napeljal kable za miš, tipkalo, napajanje in monitor signal. Nastavil napajalno napetost CPUja na 2.8V (molil da ne bo zgorel) se poigral z TurboPLLjem nastavil najprej na 1500 in je delal zlaufal je tud 3DMark 2001 v celoti.
Potem sem probal na 1600 in isto vse dela (kewl) povečam na 1700, vendar tukaj ni bilo vse tako stabilno 3Dmark se je sesul. Zato sem napajalno napetost CPUja še povečal (največ kar da moja plata ven je 3.2V) in poizkusil spet pri 1800 Zadeva je ponovno pognala 3Dmark v celoti.
Potem sem zadevo ugasnil in pustil da so 10 Min delovali samo ventilatorji (zunaj je bilo -8°C), nastavil na 1850 in zopet probal. 3Dmark in sandra sta uspela. Naslednji korak je bil 1900 (spet sem imel vmes 10 Min hlajenja) Tudi tu je uspelo vse pognati Vendar je zadeva minuto po koncu 3Dmarka zmrznila. Potem sem hotel na 1950 Vendar NO GO.
Najvišja še uspešna frekvenca je bila pri 1929MHz, kjer sem lahko ven potegnil le sandro 3DMark se je kmalu po zagonu sesul.

In to je to. 3DMark rezultat je bil maksimalno 2150 Pik, vendar je tu problem grafična ki je totalka v rit. za rezultate sabdre pa imate link v prvem postu.

Zdej sem zadevo spravil nazaj v normalno obliko in zaenkrat še dela. Koliko let živlenske dobe sem odškrbnil procu nimam pojma... in raje tudi ne vem, najbrž pa tega ne bom več počel, vsaj do naslednjega hudega mraza zunaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Buggy ::

ni kaj drugega recti: CESTITKE!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

morphling1 ::

Tole TribesMan je pa fenomenalen doseže glede na način hlajenja. Bravo stari ni kaj drugega reči. Se pravi tako ram kot proca sta se še enkratno odzvala na povečanje napetosti, insane tega pa res nebi pričakoval od 0.18 Celerona, kljub temperaturi.
Window mod rulla a ne >:D >:D če bo jutri res -18°C bom jaz spet nekaj probal ker imam skrivno orožje, MK4 blok it Ag >:D >:D >:D mogoče bo 3G pri men je smotano to da se mi tbred najbolje obnaša pri 2.1V pri 2.2 mi naredi BSOD med loadanjem v winse.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

TribesMan pošlji novico, tole je front page material ne glede na to da je zadeva počasnejša od 1600+ amd-ja >:D
Sama izvedba je enkratna
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mile ::

aja tko, to pa je pol res lep dosežek.

Si moram enga celerona 700 kupit
.
;)

zile ::

TribesMan:youre one helluva overclocker. Congrats !:D

TribesMan ::

Ja hvala za vse pohvale!

U bistvu je šlo sam za probo ali ima določena tehnologija res tako natančne omejitve kot piše intel. Po njihovih datasheetih bi moral proc umreti že ko napetost povečaš za 40% ne pa 90%>:D .
Mogoče mam samo srečo da je vse zdržal. Je pa res da so vse komponente bile že same po sebi brez povečevanja napetosti zelo nagnjene k navijanju. Ker proc je že prej brez problema laufal na 1302MHz in to z najcenejšim kulerjem od Thermaltakea iz aluja in 6*6*1cm ventom. Pri 2.3V je celo deloval na 1400MHz Vendar se je rad sesul. Zdaj ko sem pa nabavil hladilnik z bakrenim vložkom je pa itaq delel BP na 1400 @ 2.2V čist stabilno. Nikoli pa si nisem mislil da so zadeve sposobne it tako daleč. Je pa res da bi najbrž pri dolgotrajni uporabi pri tako velikih napetostih poškodoval CPU, če ne kar sežgal.

Z RAMom sem mel tud srečo, ta ram je sicer pobran iz enih Compaqovih strežnikov (compaq ima zelo hudo kvaliteto materiala) in je že pri nižjih napetostih deloval pri 166MHz. Zdaj sem si naredil pa še PCI mod na 40MHz, tako da PCI ni več problem. Zdej me skrbi edino še AGP, ker slišim da nove kartice (predvsem od ATIja) ne delujejo rade pri velikih AGP frekvencah, ker pa imam na plati samo delilnik 2/3 zna biti to kar problem.

Zdej sem spet nazaj na 1400 MHz in 133FSB. Bo že zdej vsaj vem da če kupim tualatina da ma plata še dost rezerve, RAM pa tud.

LP

TribesMan

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

zmeri sm vedu da si norc, pa usranc pr izbiri hardwera>:D :D
cestitke:)) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

aja še eno vprašanje za morphlinga:

a ti mogoče veš zakaj imam v MEM testu od Sandre tako nizek izkoristek vodila. Uradno imam teoretičnega bandwidtha pri 184 1470 MB/s dobim pa kvečjemu 80% tega, je to mogoče zaradi velikega števila napak, ker je bila frekvenca visoka?? Ker drgač pri 133MHz je izkoristek vedno med 88% in 92%. Čudno si ne znam razložit zakaj bi blo tako.

Heh novico bom pa poslal ko bom nabavil enga Radeona 9100 (8500) in bom še toliko navil da bo hitrejši kot AMD 2000+, ker po sandri XP1600+ že zdaj v vseh testih posekam za 20% razn v Dhrystone ALU testu, kjer sta poravnana.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Noro, to je popolnoma odbito!!!>:D >:D >:D
Mimogrede, je to darilo za Sergiotov rojstni dan?;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sidney ::

Hudooooooooooooo. Cestitke, pa hwala dedku MRAZU ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

TribesMan ::

@ Alexius Heristalski
Ja no ni blo glih mišljeno zato, je bl naključno, no zakaj pa ne. Pa še na mnoga Sergio.

@ sidney

Ja deda MRAZ je bil radodaren, vendar bo danes še bolj prejle sm gledu znej na termometer pa je kazal -19°C 8-O , ampak na žalost danes ni cajta za take stvari, grem jutr smučat.

@ Dr_M

Ja usranc, ampk mam še useen bolj navito računalo ko ti, njeh njeh

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Sergio ::

Še enkrat hvala za čestitke. To gre v novico. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tha_man ::

TribesMan, ti nisi normalnem :D Pa tvoj Celeronček tud očitno ne ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

msmiha ::

Ej človek pa tebi vrjetno ne deljuje vse vredi v glavi. Adijo ej. To je mnda največji overclock na svetu z zračnim hlajenjem. Še enkrat vse čestitke od mene.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Tarzan ::

Čestitam. Neverjeten dosežek!

Kdo bi si mislu:D

Sandi79 ::

Ja bravo !>:D in odlična izbira procesorja. Postopek je kar preprost bom poizkusil.
Vendar če pomislim, kaj bom imel od tega !
Rajši ne bom !
Sem že skuril 2 procesorja v takih tekmah. Škoda denarja in živcev.

Brane2 ::

Tole mi je dalo voljo za nov poskus. Sem predelal svojo QDI-10T za liearno nastavljanje napetosti (trimer). No go. Tulac 1.4 ne gre ćez 118 MHz FSB pa če ga ubijem.
Sem zvišal Vcore na 2.5V in malo čez pa nič. To je blo že kar nevarno, ker se napajalnik na plati grel ko blesav, zato sem stvar vrnil na 1.7V in pozabil na stvar...


Sem pa poštudiral da za štelanje frekvenc ne rabiš hardver ampak softver.
Na QDIjevi plati generira frekvence Cypressov CY28316, ki je precej pametna zadeva, nastavlja se pa preko posebnega serijskega vmesnika SMBus (podoben I2C) skozi southbridge IIRC. Stvar zna marsikaj. Samo teh par byteov kode bi blo treba napisat.
Mislim, da bi lahko stvar tudi krmilil z mikrokrmilnikom od zunaj, samo za to res nimam časa...

Moonman ::

WOOOOW! 8-O
Car si! :D
A ni to najvišji overclock na svetu?

LP

c3R4R ::

nooooooooooooro! ta tvoj celeron pa ti tud očitno nista čist pr sebi:D jst mam celeron 1700 in če bi mi uspel 175% overclock, bi končal pri 4675 Mhz! še enkrat čestitke!
zdej pa... gremo navijat:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

kuglvinkl ::

TribesMan: pošlji link na večje strani.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Spam lista:

OCAU

OCCafe

Hexus.net

DeviantPC Mwahahahah

SystemCooling

MikhailTech

Virtual Hideout

SubzeroTech

Extremeoverclocking

HardOCP

ViperLair

Bjorn3D

VR-Zone

ClubOverclocker

TweakTown

.
.
.

in kratko pojasnilo v angleščini ne bo škodilo... Povsem sem prepričan, da je vredno, da za to zve vsa OC skupnost!!!

Res, izjemen dosežek!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

||_^_|| ::

in to z zračnim hlajenjem! (sicer je bla temperatura okolice -8 ampak zračno je zračno>:D )

Malecky ::

Bravo Tribes car si...

Spoštujem delo ki si ga vložil v to in tudi rezultat je več kot fenomenalen...

Vsi naši OC se lahko skrijejo. thumbs up stari:D

Mate ::

Impresive. Ni kej, cestitam za ta 275% overclock... Zdej si pomoje dal mislt vsem unim s hlajenjem s tekocim dusikom :D

Sergio ::

Lahko vidimo kakšno slikico sistema?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ginekolog ::

Bravo, čestitke. Prvič slišim za 175% OC .!!!!
Divers do it deeper.

R33D3M33R ::

No comment :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ksmith ::

lepo

Dead_Eye ::

noro!
The one and only

monster-x ::

hudo ej... dj kake slike sistema od zun posliki da vidmo kak zgleda hlajenje

skyy779 ::

Cestitke TribesMan! :))

To kar ti je uspelo gre 100% v svetovne vrhe zracnega OCa. Vseeno pa je zanimivo videti, kako na Slo-Techu tvoj dosezek ni dozivel pravega odziva. Verjetno bi moral prej poslat screenshot na kaksno tujo OC stran, potem bi pa šele zares vzklikali, kako je to (in ti) nase dezele list...

Se opravicujem vsem ki so zares navduseni nad njegovim OCom tako kot sem sam, je pa se vedno prevec takih ki so raje tiho, ali pa takoj zacnejo z kaksnimi svojimi primerjavami in pametovanji (en tak primer je zgoraj).

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyy779 ()

gamer ::

Lepše stvari kot to še nism vidu, res prelep dosežek, sploh nevem kaj nej še napišem.... TI SI CAR!!!!!!!:D :D

Sandi79 ::

Je komu pa uspelo XP-ja kaj prida navit ? :))

TribesMan ::

Ja no malo pretiravate fantje take overclocke so kakšni Japonci al pa finci delal z LN2 za šalo, je pa res da je tukaj v igri zračno hlajenje, kar je pač, kot sem že stokrat napisal, samo en VELIK krompir. Sej itaq če je procesor sposoben delovati z LN2 pri neki frekvenci zakaj za vraga pa ne bi delal še pri zračnemu hlajenju, sej procesor je popolnoma isti.

Sej pravim sreca, še najbolj hecno mi je pa to, da ko sem kupoval ta procesor sploh nisem mel u mislih tega (hotel sem namreč 633 ali 667 MHz) vendar ker potem nisem dobil nikjer druzga sem ga potem uzel pri JAEtu bil je OEM varijanta, in spomnim se da sem celo pot ko sem se domov peljal iz trgovine, kar mal "sekiral" in molil boga da bi šla zadeva vsaj na 100MHz FSB, ko sem ga pa prvič zalaufal mi ni blo pa nič jasno 1050 (100) je šel pri deafult napetosti (1.7V) Naslednja stopnja ki jo je omogočala plata je bla 1176 (112) tuki je delal stabilno že pri 1.85V. Ko sem nastavljal 1302 sem si govoril HALO kaj si fukjen itak da ne bo šlo pol pa pri 2.0 V dela BP men se sam še marija ni prkazala takrat. Sicer zbootal je celo pri 1400 samo do zdaj ko sem imel en cenen kuler za jurja pač ni šlo, Tale Titan D5T /CU35 je pa prav coolski pri 1400 laufa z 2.2V Popolnoma hladno in stabilno kljub temu da gor non-stop laufa Seti@home.

Sej pravm ena sama sreča drgač tega jest ne znam razložit.

Drgač pa komentarji da se vsi ostali overclocki na ST skrijejo pred tem niso čist na mestu. Jaz z gotovostjo trdim da je morphling 2000% boljši overclocker k jest (kr glejte, vsak procesor ki ga prime v roke navije na 100+%). Tole moje je proti njegovemu delu sam ena mušica enodnevnica. Da ne omenjam še vseh vas ostalih ki vsi skupaj z svojim znanjem in idejami pripomorete marsikomu na tem forumu, in to je po mojem mnenju GLAVNO. Da je zajebancija pa da se NAVIJA NAVIJA pa pri tem nas ne bo ustavil ne AMD ne Intel ne ATI z antioverclocerskimi funkcijami.

Pa nej kdo reče da to ni res.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Hehe, tudi ti malo pretiravaš, pač navijem kolikor mi hw omogoča, poskrbim za optimalno hlajenje, izločim vse ostale faktorje in navijem.
Vseeno pa mi je tvoj OC. zelo impresiven predvsem zaradi načina kako si to dosegel, tu kapo dol kako si preštudiral zadevo in predvsem naredil turbo PLL. Škoda da se Amd proc in ddr v podobni meri ne odzoveta podobno na napetostne drežljaje >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

A mi lahko kdo razlozi kaj je TURBO PLL?
Se nkol slisu?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Brane2 ::

TURBO PLL je spoj parih čipov, ki na izhodu dajo željeno frekvenco v nekih (nastavljenih)mejah. Nekaj prej je Tribesman v forumu Elektrotehnika postavil vprašanje izdelave oscilatorjev itd, ki se je zanj končalo s tem, ko je našel na Netu objavljeno samogradnjo ravno v ta namen.

Matralo ga je to, da se mu na BX plati ob navitju premaknejo vse frekvence in ne samo FSB (PCI itd). To težavo naj bi reševal ta sklop.

LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Sandi79 ::

Brane2
Hočeš reči da že obstaja načrt za PLL, ki deluje neodvisno. in kje priti do njega ?
Vendar softwersko ni možno izvesti te desinhronizacije.

Nekaj časa sem pustil te stvari pri miru, ker sem imel druge stvari v planu.

No ja, s tem je celoten sistem razbremenjen. Obremenjen je samo procesor. Kar pa Celeronom zelo paše.
>:D
TribesMan,,dobra izbira procesorja in kanček sreče, vendar je vsa ta sreča gotovo v tvojem stabilnem primerku procesorja. Ostalo je pa vloženo znanje.

Ali je temperatura rapidno naraščala ??
Zdaj ko imaš 1400 kakšno temperaturo imaš pri full loadu ?

God bless Intel.:|

morphiling1 kakšno srečo imaš pri navijanju XP-jev ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

Brane2 ::


Hočeš reči da že obstaja načrt za PLL, ki deluje neodvisno. in kje priti do njega ?


Sem mislu, da je v temi že podan link na turboPLL, pa ga ni videt.
Boš moru kar povprašat Tribesmana ali z googleom najt stvar.

PS: Sem majčkeno pozneje pobrskal po temi in ugotovil, da link že imaš na strani...
Da ne boš še enkrat iskal: LINK


BTW: Na motherboardu je ŽE clock generator, ki iz frekvence enega kvarca ustvarja vse potrebne frekvence za delo PCja.

TurboPLL je bleda kopija tega, kar ta čip zmore. Tako da je teoretično bolj učinkovita varianta poslat čipu nove ukaze kot lotat stvari. To je teorija. Manjkajoči del te teorije je kako napisat program, ki bo to naredil. V bistvu gre samo za vpis par internih registrov v plati, a te je treba najti...

Na moji plati (QDI-10T) je recimo Cypressov CY28316, ki zna marsikaj. CPU frekvence sicer ne more nastavljat v korakih po 20 kHZ (kot to baje zna "turboPLL") , temveč le po par MHz, zato pa ima kup drugih stvari, kot so nastavljiva deljenja za PCI, AGP itd...




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BaRtMaN ::

TribesMan: kapa off! Bi tud sam se udejstvoval z navijanjem proca, pa mi plata tega ne podpira. ;( No ja, je pa tu še grafa. >:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543852 (3151) TribesMan
»

Katera so najhitrejša logična vezja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
594504 (3865) CaqKa
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401430 (1032) damchy
»

vio mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5827 (726) TribesMan
»

Ideja za hardcore modifikacijo oz. Ko ima človek preveč časa!

Oddelek: Navijanje
72277 (2066) TribesMan

Več podobnih tem