» »

S čim spajkati SMD čipe razmak nogic 0.675mm

S čim spajkati SMD čipe razmak nogic 0.675mm

TribesMan ::

Kot vidite je zadeva zelo majhna. Gre za RAMDAC na kartici R9100, dobil sem ga kot engineering sample od Analog Devices. Zdej je pa problem ker je zadeva prav hudičevo majhna, jest mam pa sam spajkalnik s konico ~1mm kar pa je preveč. Pa še konjski je tako da bi hitr kej zaj... če bi preveč pacal. A kdo pozna alternativo? Kakšen poseben spajkalnik za SMD ali kaj podobnega???
Nasveti dobrodošli.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

R-S-LoVe ::

Če imaš dostop do FERI laboratorijev, v Mariboru oz. inštituta Jožef Štefan v LJ, ti to ne bo problem, saj tam imajo take posebne spajkalnike.
Drugače ti pa ne morem pomagati.
Veliko sreče!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Pudding ::

To gre z ravno konico in veliko smole...

Blisk ::

Z špic konico gre to čist ok, sam morš obvladat.
:)

gorjanc ::

Jaz take stavri spajkam z iskrinim spajkalnikom za 3 jurje z zamnjnano špico špica je 1m . Najprej vse zaspajkam kar se da previdno potem pa s odspajkovalno pletenico poberem dol vse kar je odvečnega cina deluje zelo v redu.

TribesMan ::

Bom probal na faksu uprašat (FE), grem glih dons pa bom probal kakšnga asistenta za elektroniko najdt, da ga vprašam če majo kej tazga, kakšn stroj al pa ful natančne spajkalnike. Drgač bom pa sam probal. Itaq je na tiskanem vezju že nanesen cin (taki kupčki) tako da bom probal čip najprej prilimat na mesto z kapljico lepila, potem pa sam segrevat nogice eno z drugo. Ampk se zna zavlečt je 48 nogic! Pa če sam ena fali ni OK.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

Z ravno konico gre hitrej ker spajkas po vec nog naenkrat. Cip najprej prilimas ali pa ga pritisnes na plato s kakim orodjem. Konico segrejes, ocistis. Zalijes nogice s smolo (kolofonijo). Das mal cina na konico in potem z rahlimi potegi stran od cipa lotas v krogu. To ti vzame 30 sekund za ceu cip. Potem lahko zdrobis smolo in ocistis z alkoholom, da preveris rezultat, lahko pa tut pustis smolo gor, ce si siguren vase :)

TribesMan ::

Zanimivo, hvala Pudding bom probal kar tvoj sistem ubrat, malce me skrbi da nebi zaspajkal vec nogic skupaj, ker potem je piz......

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

Predlagam, da probas na stari plati prelotat par smd elementov. Lotanje je bl vaja, k kej drucga.

bobby ::

a ti bi to nov ćip sam prispajkal ali pa zamenjal z že obstoječim???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

TribesMan ::

Z spajkanjem nimam težav, sem naredil že marsikakšno elektronsko napravico, tudi po platah sem že lotal (niti ne tako starih). Moti me edino to da je ta čip svinjsko majhen, problem so še nogice ki so iste kot na recimo RAM čipih, poglejte si malo boste vidli da ni šale. Drgač pa mislim prilotat nov čip na prazno mesto.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

A se nis?! A ti ga moram jest prlotat?! ;)

TribesMan ::

Nisem še, ker moram najprej odlimat moj custom made turbo cooler ki prekriva polovico kartice in ovira dostop do čipa (oz. placa kjer naj bi bil čip) bom čez vikend enkrat se lotu, itak moram pa prej še kupit eno pest elektronskih elementov da zapolnim še ostala mankajoča mesta na kartici.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

slawc ::

In namen vsega tega je?
LP, Slawc

Pudding ::

Ja! Kaj bos ustvaru?!?! :D:D:D

TribesMan ::

Ja a ni logično? Rad bi imel podporo za dva analogna monitorja z Radeonom 9100, ker moj nima na sebi dodatnega RAMDACa ga morem pač prilotat gor.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

Mi bi radi vedeli vse :D In radi bi videli slike prej in potem :p A ce mas DVI konektor pol ta dela brez RAMDACa?

TribesMan ::

Počas prosm!

Kot prvo DVI je digitalen in ne rabi digitalno analognega pretvotnika, to potrebuješ, če hočeš na grafično priklopiti analogni monitor na DVI. Pol je pa še ena fora imaš DVI-D, ki je samo digitalen in imaš še DVI-I, ki ima poleg digitalnih izhodov, še štiri dodatne priklučke za analogni signal. In jest mislm nardit iz DVI-D konektorja, konektor tipa DVI-I. Ker rabim podporo za dva analogna monitorja.

Slike bodo ko se bo delala modifikacija, ta vikend ni cajta mam v ponedelk izpit, pa pol še dva zagovora čez teden.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

Mogoce ves kaksna je mozna dolzina digitalnega kabla glede na analognega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sem ubil r9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
815384 (2866) Tilen
»

R9500 z uničenim napajalnim čipom

Oddelek: Strojna oprema
261452 (1079) Wad@
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884378 (3005) Oblivion
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272457 (2016) TribesMan
»

Katera so najhitrejša logična vezja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
594504 (3865) CaqKa

Več podobnih tem