» »

H.265 / HEVC

H.265 / HEVC

«
1
2

neo5468 ::

Kakšno imate mnenje o tem kodeku? Za foro sem z StaxRip in gtx 1060, ki ima hardware HEVC encoding/decoding support, encodov 14 GB x264 BluRay film na 4,5 GB HEVC, pa nisem opazil spremembe v sliki ali zvoku. Le v res hitrih scenah kjer je bilo ogromno stvari na enkrat in se je kamera zelo hitro premikala, sem mogoče opazil majhno degradacijo slike. Glede na to da sem uporabil GPU in ne CPU, torej encoding ni bil zelo dober, prav tako pa sem za source uporabil 15 GB BluRay RIP in ne pravi 40 GB BluRay source, sem zelo presenečen nad rezultatom. Zakaj je tako težko najti kvalitetne HEVC torrente? Edina slabost je ta, da rabiš malo močnejši računalnik za predvajanje, vendar če je velikost datoteke 2x manjša, mislim da je no brainer. Kdaj misli postati ta zadeva mainstream?

Mavrik ::

Ta zadeva bo mainstream ko ne bo treba plačati denarja za vsak kodiran video vsaj dvema patentnima skupinama. Do tedaj pa je VP9 pametnejša izbira.
The truth is rarely pure and never simple.

koyotee ::

ker bo kmalu standard prenosa 100mbit, se za velikost datoteke ne bo noben več sekiral.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

nekomresiran video rabi precej več kot 100Mbit
#brezpodpisa

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

nekomresiran video rabi precej več kot 100Mbit


Cemu rabis nekompresiran video?

hojnikb ::

koyotee je izjavil:

ker bo kmalu standard prenosa 100mbit, se za velikost datoteke ne bo noben več sekiral.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Pa saj kar se torentov tiče je že precej na x265, že skor pol novih zadev, ki so 1080p+. Kar se pa širše uporabe tiče pa kva jaz vem sem nekaj testiral za home video 264 vs 265 pa sm ugotovil da se mi še ne da, da ni dovolj razlike pa nočem v preveč kodekih imeti zbirke.

Plan je ko pride AV1 kodek to začet uporabljat(torej stare stvari x264 pustit nove AV1).

SambaShare ::

Lonsarg je izjavil:

Pa saj kar se torentov tiče je že precej na x265, že skor pol novih zadev, ki so 1080p+.


No ja, vsaj na public trackerjih jih je komaj za vzorec. Po začetnem navdušenju je število precej hitro upadlo.

Isotropic ::

serij je ene par

Furbo ::

Obujam temo.

OK appple uvaja hevc v nove ajfone (ios11), kar je po mojem odlična novica za ta format.
Že lep čas iščem camcorder s tem formatom, pa kar capljajo nekje zadaj proizvajalci (vem za hero6, ampak to ni to kar iščem, klasično kamero bi imel pač).

Upam, da zdaj začnejo ostali proizvajalci kopirat apple (kot ponavadi) in da bomo hitro priče preboju hevc vsepovsod (hw in sw).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Šele sedaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

HEVC enkoderji (tudi Applovi) so trenutno še drek obenem so pa licenčnine še vedno zelo drage (Apple je ena od firm ki grabi denar od HEVC licenčnin tako da bodo jasno svoje uporabnike posilili s formatom). Na tej točki to pomeni da plačaš drago licenčnino za to da pridobiš 10-20% filesiza, kar se večinoma ne splača.

Do dobrih HW (ali celo SW!) enkoderjev, ki bodo prinesli obljubljenih 50% smo še presenetljivo daleč.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Ja X265 sicer lepo napreduje z optimizacijo(mu damo recimo še kako leto,dve da doseže svoj optimum), te vgrajeni H265 encoderji v razne naprave so pa še vedno precej škrt. Glede na to da stremim k čim manj različnih kodekov v svoji zbirki zaenkrat vztrajam na h264-only v roku kakih 5 let pa bom videl kaj izberem za drugi kodek, ali bo to AV1 ali H265, oba ne mislim uporabljat. -> pol pa spet 20 let mir predno izberem tretjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

blackbfm ::

Furbo je izjavil:

Obujam temo.

OK appple uvaja hevc v nove ajfone (ios11), kar je po mojem odlična novica za ta format.
Že lep čas iščem camcorder s tem formatom, pa kar capljajo nekje zadaj proizvajalci (vem za hero6, ampak to ni to kar iščem, klasično kamero bi imel pač).

Upam, da zdaj začnejo ostali proizvajalci kopirat apple (kot ponavadi) in da bomo hitro priče preboju hevc vsepovsod (hw in sw).


Appla vsi kopirajo pa ves hardware z izjemo nekaj delov je od konkurence:)) znajo pa prvi masovno prodat to tehnologijo

Furbo ::

Mavrik je izjavil:

HEVC enkoderji (tudi Applovi) so trenutno še drek obenem so pa licenčnine še vedno zelo drage (Apple je ena od firm ki grabi denar od HEVC licenčnin tako da bodo jasno svoje uporabnike posilili s formatom). Na tej točki to pomeni da plačaš drago licenčnino za to da pridobiš 10-20% filesiza, kar se večinoma ne splača.

Do dobrih HW (ali celo SW!) enkoderjev, ki bodo prinesli obljubljenih 50% smo še presenetljivo daleč.

Zanimivo, malo sem googlal zadevo in večina govori o skoraj 50% prihrankih, v primerjavi z 264.

Ne vem če je ravno posilstvo to, da imaš na voljo tudi bolj učinkovit format, kot vidim, je možnost izbire. Kar je tudi prav, ker ekosistema celega še ni, vsi jamrajo, kako težko je obdelovati hevc video.. isto kot je bilo na začetku z 264..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Furbo je izjavil:

Obujam temo.

OK appple uvaja hevc v nove ajfone (ios11), kar je po mojem odlična novica za ta format.
Že lep čas iščem camcorder s tem formatom, pa kar capljajo nekje zadaj proizvajalci (vem za hero6, ampak to ni to kar iščem, klasično kamero bi imel pač).

Upam, da zdaj začnejo ostali proizvajalci kopirat apple (kot ponavadi) in da bomo hitro priče preboju hevc vsepovsod (hw in sw).


Appla vsi kopirajo pa ves hardware z izjemo nekaj delov je od konkurence:)) znajo pa prvi masovno prodat to tehnologijo

bistveni del (SoC) je kr lepo inhouse resitev.
#brezpodpisa

Furbo ::

blackbfm je izjavil:

Appla vsi kopirajo pa ves hardware z izjemo nekaj delov je od konkurence:)) znajo pa prvi masovno prodat to tehnologijo

Ok, kje je hevc pri konkurenci? Kater fon ga ima? Kater camcorder? (fotoaparati s snemanjem videa me ne zanimajo)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Furbo je izjavil:


Zanimivo, malo sem googlal zadevo in večina govori o skoraj 50% prihrankih, v primerjavi z 264.

Ne vem če je ravno posilstvo to, da imaš na voljo tudi bolj učinkovit format, kot vidim, je možnost izbire. Kar je tudi prav, ker ekosistema celega še ni, vsi jamrajo, kako težko je obdelovati hevc video.. isto kot je bilo na začetku z 264..


Govorijo že vsi, enkoderjev ki pa res dosegajo toliko prihranka pri isti kvaliteti pa praktično ni. HW enkoderji trenutno so bolj ali manj malenkost razširjeni H.264 enkoderji in niso niti približno še dovolj učinkoviti. libx265 projekt pa se razvija počasi zaradi morilskih patentnih licenčnin - s tega stališča je VP9 privlačnejši in ga močno podpira Google s svojim ekosistemom, obenem pa sproti razvija AV1.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

hmm, ma potem kdo primerjavo h264 in h265 za iphone ?
#brezpodpisa

blackbfm ::

Furbo je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Appla vsi kopirajo pa ves hardware z izjemo nekaj delov je od konkurence:)) znajo pa prvi masovno prodat to tehnologijo

Ok, kje je hevc pri konkurenci? Kater fon ga ima? Kater camcorder? (fotoaparati s snemanjem videa me ne zanimajo)


Zgrešil si bistvo.. Apple je bolj odvisen od razvoja konkurence kot pa je kontra torej da vsi njih kopirajo. Npr retina zaslon ni bil njihov ampak od lgja (in samsunga se mi zdi). Je bil pa prvi masovno prodan telefon s takim zaslonom. Torej slej ko prej bi itak vsi high end telefoni imeli, z iphonom ali brez.

Kar se hevc tiče pa očitno še ni bil pravi čas. Intel 5 let nazaj tut ni imel hevc dekoderja v procesorjih, zdaj ga pa dajo v vsaka jajca.

Lonsarg ::

Pa saj so encoderji že povsod zdaj v čipih, sam pač software dveloperji od video snemalnikov še niso vidl potrebe to vklopt povečini.

Furbo ::

blackbfm je izjavil:

Kar se hevc tiče pa očitno še ni bil pravi čas.

Ja pred applom ni bil pravi čas za opustitev disket, ni bil pravi čas za dobre pametne telefone, ni bil dober čas za hevc..
..saj mi ni do bitk, kdo je bil prej, apple je pač odličen za porinit nekaj v mainstream in komaj čakam na val posnemovalcev, da začnemo snemati hi-res zadeve s 50% popusta pri hranjenju podatkov.
Če že ni nekega napredka pri (poceni) diskih, vsaj to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Ja pred applom ni bil pravi čas za opustitev disket, ni bil pravi čas za dobre pametne telefone, ni bil dober čas za hevc..


Do 2010 nihče sploh ni bil sposoben izdelat spodobnega soca za smartphone.. Sam ker je apple zadel dobro kombinacijo hw/sw pol leta pred konkurenco se pač njemu pripisuje vse zasluge

Lonsarg ::

Eh osebno upam da so kake firme bolj drzne pa H265 preskočijo in raje čez par let začnejo AV1 kot default vklapljati.

Furbo ::

Zdaj sem si več prebral o hevc, predvsem glede avtorskih pravic, to je res godlja.

Zdaj bi pa rad imel AV1, to se bom pa še bolj načakal verjetno. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

AV1 bi lahko že imeli pa je Netflix rekel da bodo format podprli ko bo vsaj 20% boljši od HEVC-H265, zdaj naj bi to kao imeli(sicer se naj bi menda teh 20% plačalo z davkom vsaj 3-5x hujše moči pri en-kodiranju) in je rok 31.12.2017 za freeze formata. Beseda kao zgolj za to, ker dokler malo encoderji ne napredujejo ne več kako dober kodek imaš:) Youtube naj bi po freezu ekspresno se lotil priprave in v 2018 že prve videe serviral v tem kodeku.

Ja, H265 je licenčno mnogo grša zadeva kot je kadarkoli bil H264. Češ uporabljajte H264 še naprej če nimate denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbobst ::

neo5468 je izjavil:

Glede na to da sem uporabil GPU in ne CPU, torej encoding ni bil zelo dober,...


Zakaj je encoding z GPU-jem slabši kot s CPU-jem ?
Ali ni vse odvisno od danih parametrov ?

Mavrik ::

bbobst je izjavil:


Zakaj je encoding z GPU-jem slabši kot s CPU-jem ?
Ali ni vse odvisno od danih parametrov ?


Ne, precej je odvisno od tega kako dober je dejansko sam encoder. HW enkoderji so pogosto pri istem bitrateu/resoluciji precej slabši (slika je slabša, kockasta). Za HEVC je to trenutno še posebej vidno, ker je večina proizvajalcev naredila HEVC enkoder tako, da so vzeli H.264 enkoder in ga malo razširili.
The truth is rarely pure and never simple.

D3m ::

Eeee?

Torej uporabljamo nekakšen hybrid enkoder?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

H.265 gradi na H.264 in razširja specifikacijo (npr. uporablja lahko 4x4, 8x8 vse do 64x64 blokov za shranjevanje, H.264 je omejeni na 16x16 bloke največ. Omogoča 33 predikcij premika namesto 8, itd. itd.), ni pa fundamentalno drugačen. Posledično lahko preporosto uporabiš precej istih algorithmov za kodiranje, jih malo razširiš in dobiš H.265 enkoder. To pomeni da tak enkoder ne uporablja novosti v formatu (adaptivni vektorji, nove vrste predikcije) in posledično rezultat pač ni veliko boljši kot če bi kodiral v H.264. Lahko pa na škatlo napišeš "Supports HEVC encoding!" in vržeš stvar na police ;)

(Tudi trenutna verzija libx265 uporablja precej kode iz libx264 in bo potrebno še precej dela da se integrirajo vse novosti formata in se pride na obljubljenih 50% izboljšave.)
The truth is rarely pure and never simple.

D3m ::

"Supports HEVC encoding"

S tem rešiš vse. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

vaščan ::

Da malo osvežim x265 je fajna reč s nizkim bitratom se da vrhunsko kvaliteto dobit in začuda tudi pri nizkih bitratih ni blokiranja ali kockanja pri akcijskih prizorih razen če res pretiravaš.
Je pa kar konkretno zahtevna reč danes sem se polotil stisnit en 4k video iz telefona bom videl kakšna bo končna velikost na konstantni kvaliteti 20 in medium presetu, če bi uporabil slow ali še kaj hujšega bi za par minut videa porabil vrjetno cel dan.
Primer

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Furbo ::

Če veliko snemaš se potem verjetno splača kak novejši iphone, ki 4k snema direkt v hevc.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vaščan ::

Sem malo gledal 4K 24p in H.264 is 270MB per minute. The same in H.265 mode drops file sizes to just 135MB per minute with no loss of image quality. The 4K 60p is 400MB per minute, and is available in H.265 flavour only. Če sem prav zračunal iphone snema 4k pod 10 megabitov nekje okrog 8 to pa je naravnost fantastično. Naprimer siol porabi 8megabitov da spravi hd do naših televizij. Če bi malo dinarčkov na kup vrgli v en ornk hw 265 decoder bi nam 4k lahko na 10megabit liniji šibal. Ampak potegne nove boxe za sabo ali pa izdelovo svoje aplikacije za smart tvje kateri pač znajo dekodirat h265 vsi 4k smart tvji pač to znajo.

Ribič ::

Kar se tiče video kodiranja, je AV1 kodek "the shit".
Podobno, kot je to opus kodek za audio.

Res pa je, da bo še malo trajalo preden se oba primeta.
Vse ribe so mi pobegnile!

Lonsarg ::

Ja AV1 je še dodatno malenkost bolši od H265. Ampak ni ta malenkost glavni krivec da je AV1 zakon, glavni razlog za to je, da za njim stoji gormozanski konzorcij raznih močnih firm, ki so podpisala, da si vzajemno dovolijo uporabo morebitnih patentov.

Skratka ja, jaz osebno grem iz H264 na AV1, in bom H265 preskočil kar se mojega domačega video materijala tiče. Sicer za nazaj ne bom šel H264 prekodirat, bom pa za vse naslednje video začel 1080p ali celo 4K uporabljati preko AV1 kodeka. Moderni kodeki namreč zaživijo pri visokih resolucijah, pri 720p napredek napravem H264 ni tako opazen.

hojnikb ::

kaj ti nuca av1, če ni hardwareskih dekoderjov za njega.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Saj ne da mi hardwarski decoder kaj pomeni za mojo domačo zbirko, mi ne:) Ampak načeloma itak čakam da mine vsaj kako leto po finalni verziji, da se encoderji mal pofiksajo, torej govorim o 2019 in takrat tudi hardwerski decoderji bodo.

vaščan ::

Lep pozdrav da malo zbudim temo za vse tiste ki se ubadate s raznim ripanjem ter podobno. Ker gre av1 zelo počasi naprej in gremo v leto 2020, ima tudi že veliko ljudi doma 4k HDR tvje zato sem se odločil malo sprobat HEVC. Naredil sem en tak mali vodič oziroma pomagalo za tiste ki bi radi sprobali ali vas zanima.
Jaz za stiskanje uporabljam handbrake je preprost in uporaben program. Moram reči, da sem zelo pozitivno presenečen nad kvaliteto in velikostjo stiskanja 4k videa.
Bluray 4k hdr film velikost videa 50gb približno 2uri dolg, se komot stisne v 4k resoluciji na približno 5gb kar je 10x manjša datoteka brez, da bi trpeli precej opazno izgubo kvalitete.

Glede stiskanja za HEVC codec x265. Jaz uporabljam kar RF ker je nekakšen faktor za kvaliteto in se bitrate potem prilagaja na zahtevnost videa in je tudi najbol optimalna zadeva.
Recommended settings for x264 and x265 encoders:
RF 18-22 for 480p/576p Standard Definition1
RF 19-23 for 720p High Definition2
RF 20-24 for 1080p Full High Definition3
RF 22-28 for 2160p 4K Ultra High Definition4

No potem so še preseti:
ultrafast
superfast
veryfast
faster
fast
medium (default)
slow
slower
veryslow
placebo

Glede na rf vrednost in na uporabljen preset, bo prišla ven velikost videa. Se pravi bolj zahteven preset medium slow slower itd. Večja bo datoteka in tudi boljša bo kakovost videa.
Nižja vrednost rf, bo prav tako večja datoteka in boljša kakovost videa. Nekako se priporoča, da se držimo nekje med fast in slow preseti razmerje najboljša učinkovitost glede na kvaliteto, ker ti najbolj vplivajo na zahtevnost koliko časa bo računalnik trpel.
Primer meni intel i7 procesor na medium preset 4k film ripa med 15 in 30ur. Zato je mogoče bolje izbrati fast preset in znižati vrednost rf, pa bo kvaliteta enaka velikost tudi približno samo hitreje bo zripano. Zato sem izluščil en 30sekundni odsek iz 4k hdr filma, ter ga preprobal na več presetih in rfjih, da si lahko predstavljamo kaj nas čaka.


Ugotovitev je kot vidite iz grafa da vsaka vrednost rf spremeni velikost datoteke za približno 30-40% Kar je veliko. Sprememba preseta se pozna med 10-15% na velikosti razen med medium in slow je spet preskok med 30 in 40%.

Da nebom samo pisal dodajam tudi vse clipe ki sem jih zripal. Tako si lahko sami natančno pogledate in primerjate razliko o kvalitetah.
https://www.dropbox.com/sh/yabmid1mduii...

Za konec pa še moje opažanje dober tv z dobrim kontrastom vedno premaga še tako ostro sliko. Jaz mislim, da ni toliko poanta o samem 4k ker iz kavča 4k rip in original 4k nevem, če se ravno opazi razliko bolj pripomorejo k sliki HDR in pa dober tv, ki ima pravi 10bit panel in je zadevo sposoben pokazat. Presodite pa sami.

Še to, če boste na pcju gledal edina reč, ki sem jo našel, da zna pravilno barve pokazat je vlc v drugih predvajalnikih je barvno sprana slika in na pcju, če nimate hdr ekrana bo pretemna slika. Tudi na tvju, če bo slika pretemna ali slabša kot normalni filmi potem nimate pravih nastavitev za HDR ali druga slabša opcija tv enostavno ne zmore veliko je 4k hdr tvjev, ki ne zmorejo pokazat hdr in je na koncu slabša slika kot sdr video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Morison ::

Zakaj VLC preko pcja noče predvajat HEVCa? Kaj še potrebujem?
Naložen kodeki k-lite mega codec pack.
Preko mpc playerja ga predvaja.

pnxd ::

Mavrik je izjavil:

HEVC enkoderji (tudi Applovi) so trenutno še drek obenem so pa licenčnine še vedno zelo drage


Mislim, da za ceno enkoderjev piratom filmov gladko visi ;)

Na HDB*s je trenutno 2626 unique filmov v x265 formatu. Ali je optimalen ne vem in niti nocem preverjat, ampak zagotovo se nihce ne sekira za licencnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pnxd ()

Furbo ::

Ne vem če sploh kaj potrebuješ razen VLC, imaš zadnjo verzijo?
Jaz nisem codec packa instaliral že zadnjih 10 let po mojem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Morison ::

Furbo je izjavil:

Ne vem če sploh kaj potrebuješ razen VLC, imaš zadnjo verzijo?
Jaz nisem codec packa instaliral že zadnjih 10 let po mojem.

Ne vem v čem je potem problem, da mi ne predvaja: 2160p.UHD.Bluray.REMUX.DV.HDR10.HEVC.Atmos.TrueHD.7.1-4K4U
Ravno zato imam vlc, ker je vedno vse predvajal, ja brez da bi nalagal kakšne codeke. Toda tega noče, se izpiše ena napaka: Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki. Sploh ne vem kje je to. Sem predvideval, da je zaradi hevca. Zraven codec packa pride še tisti player, ki pa film predvaja brez problema.
Itak, da je zadnja verzija vlcja

kow ::

"Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki. Sploh ne vem kje je to."

orodja-> nastavitve -> pokazi vse nastavitve-> napredno -> belezenje

1) kljukica na zabelezi dnevniski odvod
2) nastavis ime in lokacije datoteke
3) podrobnost prikaza na "razhroscevanje"
4) shrani

restartaj vlc. Nato zaceni video in poglej v datoteko.

Pa ne pozabi vrniti nastavitve, ko koncas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Furbo ::

Morison je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne vem če sploh kaj potrebuješ razen VLC, imaš zadnjo verzijo?
Jaz nisem codec packa instaliral že zadnjih 10 let po mojem.

Ne vem v čem je potem problem, da mi ne predvaja: 2160p.UHD.Bluray.REMUX.DV.HDR10.HEVC.Atmos.TrueHD.7.1-4K4U
Ravno zato imam vlc, ker je vedno vse predvajal, ja brez da bi nalagal kakšne codeke. Toda tega noče, se izpiše ena napaka: Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki. Sploh ne vem kje je to. Sem predvideval, da je zaradi hevca. Zraven codec packa pride še tisti player, ki pa film predvaja brez problema.
Itak, da je zadnja verzija vlcja

A imaš HDR monitor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Pokuki tja not:


Imas Windows 10? HDR Monitor? In Hardware, ki ima native podporo za HEVC?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Morison ::

m0LN4r je izjavil:

Pokuki tja not:


Imas Windows 10? HDR Monitor? In Hardware, ki ima native podporo za HEVC?

To imam isto kot ti. W10. Gledam preko tvja Samsung.
Preko drugega playerja pa predvaja?

Valvoline ::

Nalozi si p5kplayer. Hevc predvaja tudi na oldschool c2d, kljub temu da ga strojno ne podpira. VLC je z vsakim apdejtom vse slabsi, so ga totalno zasrali.

m0LN4r ::

Jaz uporabljam MPC z K-Lite, nastavljen na madVR, vse drugo izgleda z HDR za drek/bledo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray 4K

Oddelek: Programska oprema
211579 (827) vaščan
»

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

Oddelek: Pomoč in nasveti
286088 (5562) David83
»

1080p film ne predvaja na PCju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
414964 (4234) smacker
»

H.265 standardiziran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6319172 (13061) vaščan

Več podobnih tem