» »

Thomson PDP 2090 MP3 CD Player (neki ne dela)

Thomson PDP 2090 MP3 CD Player (neki ne dela)

pivmik ::



To na sliki je ta Thomson PDP 2090 MP3 CD Player.
Kolega mi je prinesel da ga poskušam popravit.

Naj bi kar naenkrat nehal delat, možno pa je tudi da je njegovemu bratu padel na tla.
Vse zgleda normalno in OK, edino fora je, da ko dam not BILOKATERI CD z glasbo ga ne more prebrat. Vedno napiše "NO DISC". Druge opcije delujejo brezhibno, lahko grem v options, itd...
Jaz sem ga celega razšraufal,ma itak pri elektroniki nimaš kaj, ma vseeno sem mislil... morda je kakšen kolešček zataknjen.

Sumim da je šel LASER, ker drugih nepravilnosti nisem opazil(kaj skurjenega ali mehanske napake). Menda je pogosto, da se skuri glava od laserja.
Kako bi lahko stestiral ali laser deluje? (ne da bi pri tem oslepel :D )
A se bi vidlo laser, če bi pogledal ponoči z zaprto lučjo v temi?

Če imaste kakšen drugi predlog da bi lahko bilo narobe.

MP3CD player pa je stal 40000 SIT (brez davka), tako da nakup novega je skrajni ukrep.
LP, Gregor GRE^
  • zavarovalo slike: OwcA ()

smilyxx ::

Kaj pa garancija? Men je sel laser in sem nesel v servis, so popravli zdej pa normalno dela.

Lp
Save water.
drink beer.

droov ::

Pozdrav!

Poizkusi zagnati z odprtim pokrovom ali ti isto naredi kot da bi imel zaprtega (napiše NO DISC).To je odvosno od predvajalnika nekateri se sploh ne prižgejo drugi spet drugo...Če ti naredi isto potem pomoje predvajalnik misli da je pokrov odprt in sploh ne zažene CD-ja indikator za to je stikalček (ko zapreš pokrov ga zapre) poglej če se ni pri padcu poškodoval (odlomiv) poglej tudi če se ni kabel odtrgal. Poglej tudi pri ostalih kablih če se ni slučajno pri koncih kjer je spajka odtrgalo. Dvomim da bi šel laser ali kakšen drugi element. Pomoje je malenkost.
Lp
PS.: se zažene (zavrti) CD ko zaženeš (tipka >)

Turtle ::

Nesi ga na pooblaščen ali vsaj kvaliteten servis....ker znaš zadevo še bolj pokvarit, če nisi strokovnjak (vem iz prve roke)

pivmik ::

Cd Player sem ga zalaufal že ko je bil cel odprt., problem pa je bil vedno isti.

droov:
tvoje ugibanje da bi mogoče se pokvarilo samo stikalo (senzor, ki pove ali je cd player odprt ali ne) je napačno. Pa valda nisem tak nesposobnež, da ne vem najti stikala.
CD, in vse se vrti kot je treba.

smilyxx:
Kaj ti pomaga (nepotrjena) garancija, če nimaš računa (frend je zgubu račun :/ ).
Jazst sem mu triljonkrat reku naj poišče račun, a ga ne najde.

Turtle:
Strokonvnjak res nisem, vem pa kaj delam in kje so moje meje znanja.

Še vedno sem mnenja, da je šla glava od laserja...
Hvala za pomoč... če ima še kdo kak _uporaben_ predlog naj kr napiše.

Zdej pa sem začel delat v neki firmi kjer delajo z elektrotehniko, bom jutri nesel na ogled, upam da mi bodo tam kej pametnega predlagali, če ne celo popravili.

Pa še zaključno vprašanje:
A se bi vidlo laser, če bi pogledal ponoči z zaprto lučjo v temi?
_
LP, Gregor GRE^

Pudding ::

Ne vidi se nic...

Laser je infrardec, ni mocen, vendar vseeno ne z ucem vanjga zret

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

@ljash ::

jp, rajš ne. jst sm pa sm biu en dan "slep". :D

Kaboom ::

en preprost način zaznavanja IR svetlobe obstaja. nokia 7650, 3650 - greš Fotoaparat in gledaš v oddajnik. lahko sprobaš na daljincu od tvja kako zgleda pa potem preveri na cd pleyerju. (mogoče delajo tudi ostali digitalni fotoaparati, ampak nisem sprobal) pa vso srečo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Play Station(Slim) 2 problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6777 (604) xxlnoob
»

Problem s starejšim DVD predvajalnikom

Oddelek: Zvok in slika
61049 (1049) hodu63
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110768 (8164) Quikee
»

DVD player crknil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111286 (1109) Trancedeejay
»

MP3 VCD predvajalnik crkuje

Oddelek: Zvok in slika
7854 (775) R33D3M33R

Več podobnih tem