» »

Metal oblačila

Metal oblačila

Tome ::

Kje lahko kupim oblek od metal bendov?

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Tome ::

Za to vem, ampak nimajo tistega ko jaz išem. A je morda še kakšna stran?

Unknown_001 ::

Zakaj bi kupoval v namenskih štacunah ko si lahk sam sestaviš komplet.

Kaj nucaš? Da vidm tko mal preko oka kaj pride v poštev.
Majco od Iron maidnov?
Zapestnce, ovratnce?
Ledr jakno?
Tovorne hlače?

Kako rinko za v nos ali uho?

Pa vse po možnosti črno

Kakšno ketnco, pa neke fensi čavle itd. za našit...

Od obutve kakšne gojzarje? Mogoč škornje, klasika buler vojaški? Lahko tudi crocse ;)

Pa en tatu hello kitty za uho. Da daš vedt da si nežna dušica pod krinko gospodarja teme >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

leiito ::

Zakaj tipov v metal uniformah ni nikoli videti z dekletom v civilu? A je potem ornk konkurenca za tistih par deklet iste usmerjenosti? Kako vemo, da se zaradi tega not ne prešvercajo kakšne manj privlačne, ki niso povsem iskrene v svoji veri?

Cruz ::

Lahko tudi pišeš trgovini, če dobavijo tisto kar ti želiš. Moj prijatelj je in je dobil.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Netrunner ::

Tome je izjavil:

Kje lahko kupim oblek od metal bendov?

Na koncertu.

koyotee ::

Metalci so lanski sneg :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

1b0r ::

Metal glasba je nekaj najboljšega kar je človek izumil, ampak da bi se zdaj oblačil nekaj več kot samo kakšna majica banda, je pa meni res neumno. Pa tudi na splošno je že kar izumrlo, sredi belega dne boš težko našel kakega tru metalca.
Ne vem tudi kaj imajo od tega. Enako se en sodelavec, ki je motorist od malega, smeji motoristom na čoperjih s tistimi našitki na leder jaknah, meni se tudi zdijo mal bolani v glavo.

Aja, majice kar sem jih kupil, sem kupoval v Nuclear Blast, ampak sem kasneje ugotovil, da so preveč barvno pisane in izstopajoče s tisto poslikavo čez celo sprednjo in zadnjo stran, tako da sem potem pri tem kupil take enostavne samo z belim napisom spredaj:
http://www.ebay.co.uk/itm/ICED-EARTH-si...

Tako sem pa dobil v Nuclear Blast:
http://www.rockzone.se/t-shirts-band-me...

Pri nas je Zoso, ampak po hitrem pregledu sem našel samo od Iron Maiden, pa problem je da moraš za vsako googlat po EAN številki, ker on na strani nima slik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

Samael ::

Nič ni narobe z imidžom neke subkulture. Mislim zakaj? Če se človek dobro počuti v takšni ali drugačni koži, zakaj pa ne?

koyotee je izjavil:

Metalci so lanski sneg :)

A da smo? :) Lanski sneg? No, z letošnjim snegom je res konec. Mogoče, če ga bo zapadlo kaj tam okoli decembra :)
A si bil na kakšnem koncertu v kratkem? Dihurčka (www.dirtyskunks.org/ - desetletje ali več najaktivnejša organizatorja raznoraznih koncertov) trdita, da je metalska publika najbolj zvesta publika.
Predvidevam, da zato ker to ni stvar trenutnega trenda. Ko si enkrat v tem, ti to ostane.
Metaldays, eden največjih in najbolje organiziranih festivalov pri nas, je skorajda razprodan. Še hitreje kot lani. Za oktober/november (koncerna sezona) je že enih 10 odličnih najav, spet bo treba planirati dopust ...
Skratka, stvari se še vedno dogajajo ;)

Nabavljanje robe? Vglavnem ebay in koncerti. Majico za katero daš pri nas 25 eur in podobno, običajno preko ebaya dobim za nekih 15 do 20 eur. In ničesar ni tam, kar ne bi bilo mogoče najti. Če ti je naročanje preko neta odveč in ti nekih 5 eur ekstra ni problem, bo to z veseljem in hitro zate storil Tomi iz trgovine Truga (pobrskaj po facebooku) na Kotnikov (Ledina center, pritličje), v LJ. Marsikaj ima pa tudi sam na zalogi.

Zadnje čase se pri nabavi omejujem vglavnem na EU. Hitro, poceni in brez motoviljenja carinske pošte.

- Nazadnje sem od Enslaved in Dissection majici kupil pri http://stores.ebay.com/eyesoremerch/
- Evocation majico pri http://stores.ebay.com/metalrecycler/
- Drudkh in še eno Enslaved majico pri http://stores.ebay.com/zshop/ (eden meni ljubih prodajalcev tovrstne robe - hitro in poceni)
- Poleg tega so še nekatere ameriške založbe a la earacherecords (morbid angel, deicide, woods of ypres..) ki preko ebaya pošiljajo iz območja EU.
- Nemetalsko, pa vseeno fajno "temačno" odlično dizajnirano robo z goth pridihom dosti ugodno dobiš na http://www.spiraldirect.com
Tudi poštnina, zlasti če vzameš več kosov, je poceni.

Samael ::

leiito je izjavil:

Zakaj tipov v metal uniformah ni nikoli videti z dekletom v civilu? A je potem ornk konkurenca za tistih par deklet iste usmerjenosti? Kako vemo, da se zaradi tega not ne prešvercajo kakšne manj privlačne, ki niso povsem iskrene v svoji veri?


Joj, ti pa res ne razumeš tega proces transformacije.

Odgovor: Mogoče zato, ker dekleta v civilu ob svojem lastnem Ragnarju Lothbroku tudi sama hitro odkrijejo pravo vero ... Kdo smo, da se bomo upirali gromovniku Thoru ;-) \m/

j/k

leiito ::

nikoli nisem povsem razumel ideje "subkultur", ker če je poanta pokazati svojo individualnost z nepristajanjem na mainstream norme oblačenja, hkrati si pa enako znotraj nekih drugih norm, samo ožje so zakoličene, potem se zdi to paradoks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Samael ::

leiito je izjavil:

nikoli nisem povsem razumel ideje "subkultur", ker če je poanta pokazati svojo individualnost z nepristajanjem na mainstream norme oblačenja, hkrati si pa enako znotraj nekih drugih norm, samo ožje so zakoličene, potem se zdi to paradoks.


Samo vkolikor je kakršna koli uniformiranost nuja, potreba, da nekam sodiš, da si nekje "sprejet" - vendar sam ob dejstvu, da že dolgo nisem med mlajšimi, pa še vedno obiskujem tovrstne koncerte, festivale tu nimam takšnega občutka - da bi bila nuja in da bi vsaj kar se te "scene" tiče vsi pihali v isti rog. Zlasti ob upoštevanu dejstva, kako širok generacijski razpon ta določena "subkultura" obsega.
Pač, si kar si - glavno da se v svoji koži dobro počutiš in zabavaš. Evo ti nekaj obiskovalcev z lanskega MetalDays festivala:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

leiito ::

Samael je izjavil:

leiito je izjavil:

nikoli nisem povsem razumel ideje "subkultur", ker če je poanta pokazati svojo individualnost z nepristajanjem na mainstream norme oblačenja, hkrati si pa enako znotraj nekih drugih norm, samo ožje so zakoličene, potem se zdi to paradoks.


Samo vkolikor je kakršna koli uniformiranost nuja, potreba, da nekam sodiš, da si nekje "sprejet" - vendar sam ob dejstvu, da že dolgo nisem med mlajšimi, pa še vedno obiskujem tovrstne koncerte, festivale tu nimam takšnega občutka - da bi bila nuja in da bi vsaj kar se te "scene" tiče vsi pihali v isti rog. Zlasti ob upoštevanu dejstva, kako širok generacijski razpon ta določena "subkultura" obsega.
Pač, si kar si - glavno da se v svoji koži dobro počutiš in zabavaš. Evo ti nekaj obiskovalcev z lanskega MetalDays festivala:



Itak, ampak uniforma je uniforma, ne moreš govoriti o neki hudi individualnosti ali pa drugačnosti, če si samo zamenjal en kulturni vzorec z drugim. Razen morda, če si edini metalec na vasi.

Kako pa združuješ kariero s pripadnostjo subkulturi? Ker če nisi ravno v nekem ultra kreativnem poklicu, večina ljudi verjetno čudno pogleda, ko vidi 50-letnega metalca. Na banki recimo ne bi mogel delati niti v vložišču.

leiito ::

Morda gre ravno za to, kar si omenil, za plemenski instinkt, za potrebo pripadati neki skupini, to imamo vsi v sebi, ampak po 2. svetovni vojni smo kulturno programirani v čim manjši občutek pripadnosti in lojalnosti družini, naciji, veri, klanu, tribalizem se zdaj manifestira predvsem v športnem navijanju in ideološki orientaciji, zato tudi tako emocionalen diskurz.

Se pa to zdi bolj 1st world fenomen, najbrž ni prav veliko metalcev med Pigmejci ali v ruralni Indiji.

Samael ::

leiito je izjavil:


Kako pa združuješ kariero s pripadnostjo subkulturi? Ker če nisi ravno v nekem ultra kreativnem poklicu, večina ljudi verjetno čudno pogleda, ko vidi 50-letnega metalca. Na banki recimo ne bi mogel delati niti v vložišču.


Kako je pa drugače, ko prideš iz pisarne domov, vržeš dol kravato, rekelc in ostalo, nabiješ gor ledrasto jakno brez rokavov (čeprav bi komot kaj bolj fancy, kaj bolj modernega, kaj bolj tvojemu službenemu statusu primernega) in se usedeš na chooperja in zajadraš v veter. A ima tisti moment sploh veze, da si par ur nazaj sedel na seji upravnega odbora zdaj pa na usnju ...?
OK, malo karikiram, ampak upam, da si razumel.

Jaz se tudi v službi ne afnam s črnimi potiskanimi majicami, vojaškimi hlačami, pa to ne pomeni, da sem si za metaldays teden rezerviral sobo v hotelu (čeprav bi si to lahko privoščil, pa še udobneje bi bilo), ampak bom užil festival kot takšen v šotoru, se zlil z množico in najbrž bolje počutil v svoji metalski odpravi, kot bi se v na rob zlikanimi hlačami in kravato.

Samael ::

leiito je izjavil:


Kako pa združuješ kariero s pripadnostjo subkulturi? Ker če nisi ravno v nekem ultra kreativnem poklicu, večina ljudi verjetno čudno pogleda, ko vidi 50-letnega metalca. Na banki recimo ne bi mogel delati niti v vložišču.


Seveda bi lahko. Zakaj ne? Aja, a ker srajce in kravate ne smatraš za delovno uniformo? Kje bi bila torej vizualna razlika med menoj in teboj pri delu v vložišču? Se ti zdijo moji daljši lasje speti v rep (kot edina razlika, ko sva v "delovni uniformi") res nekaj, zaradi česar me ne bi zaposlili?

Samael ::

leiito je izjavil:

Se pa to zdi bolj 1st world fenomen, najbrž ni prav veliko metalcev med Pigmejci ali v ruralni Indiji.


Oh, pa se tudi najde. Svet se spreminja. Presenečen bi bil ... Jutri teden igrajo v Orto baru MONGOLSKI metalci Nine Treasures - ki so lani tako zelo navdušili na MetalDaysu :) V istem tednu takrat so v tolminu igrali tudi asirski black/death metalci Melechesh, in pa izraelski Orphaned Land. Mogoče bi se spomnil še česa. Je pa res - iz upam, da razumljivih razlogov, da težko govoromo o rock'n'rollu na področjih brez elektrike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

leiito je izjavil:


Itak, ampak uniforma je uniforma, ne moreš govoriti o neki hudi individualnosti ali pa drugačnosti


O tem govoriš ti, ne jaz. Je pri 50ih sploh še potreba po neki hudi individualnosti ali pa drugačnosti? Najbrž ne, oziroma, da bom bolj oprezen, najbrž ne v takšni meri, kot recimo v času najstništva. Pa vseeno vidimo recimo temu dobro situirane, uspešne (namerno zavoljo argumenta poudarjam to) 50 letnike na motozborih s chooperjem v usnjenem brezrokavniku z našitki, namesto fancy moto kombinezonu, čeprav bi komot tam skozi prišel tudi s slednjim.

MinS ::

Tudi tukaj se da veliko dobit www.metalshop.si

Igor27 ::

V tej slovenski trgovini sem naročil kar nekaj majic. https://merchandfun.com/merch-shop/

Kurzweil ::

Igor27 je izjavil:

V tej slovenski trgovini sem naročil kar nekaj majic. https://merchandfun.com/merch-shop/


Aja? ...in kakšne kvalitete so?

Ne vem sicer, kje si na random našel ta topic, da si napisal, da si si nabavil pa majic? :D ...tvoja trgovina? delaš v tej trgovini?

Sicer pa sem malce gledal, kaj ponujajo, pa je precej rocka in večinoma res tisti mainstream metal bandi, kar ni slabo, ampak nekak ni kaj za nabavit tukaj, kar se mene tiče.

Zdej pa se ne spomnim prav dobro... a ni to novi "Ting Tong"?

Sem pa malce iz firbca prebral celoten topic in ja, najboljše je še vedno direkt kupit merch od bendov na koncertih, tako da direktno podpreš band/glasbenika... pri teh trgovinah ni nikdar prav zares ne veš, kakšne je kvaliteta, še več, če ni zadeva total fake in nek garage print...

Je pa zgleda Slovenija res premajhen trg... saj še prav nobena trgovina ni obstala v Sloveniji, kar se mercha tiče...

Sem malce googlal, pa sem našel še tole https://www.metalshop.si/

Sicer pa, če ne kupujem direkt od bandov, pa velikokrat od založb, ali pa od banda direkt, kot recimo še par dni direkt od MGLE... je eno zadovoljstvo, ko veš, da si dal direkt bandu, da ne govorim o tem, da je stvar res kvalitetna in seveda original...

Badwolff ::

Igor se je prvič prijavil danes in njegov edini prispevek je reklama za to trgovino. Hmm.

Shait ::

Badwolff je izjavil:

Igor se je prvič prijavil danes in njegov edini prispevek je reklama za to trgovino. Hmm.


Ker mora reklamirat sebe saj mu gre jako slabo z računovodskimi storitvami in je začel prodajat fejk potiskane majčke :)):))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Kam na koncert? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
211139808 (1163) Kurzweil
»

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikaliza (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22920208 (12276) sbawe64
»

Izdelava spletne strani festivala

Oddelek: Izdelava spletišč
222207 (1303) Phantomeye
»

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Oddelek: Sedem umetnosti
193751 (3155) DOOM_er
»

Festival Brutal Assault 2013 (Jaromer, Češka)

Oddelek: Sedem umetnosti
212853 (2058) Kurzweil

Več podobnih tem