» »

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

1 2 3
4
5

jabe ::

Kdor poje, zlo ne misli...

To je vse kar je na to temo za vedeti. Katerakoli zvrst, ko nekdo suvereno zapoje napacno besedilo, ampak uziva, kaj ce bit narobe.

Mene pa bistveno bolj motijo filozofi, kjer je olpri glasbi najbolj vazno besedilo in sporocilnost in je treba doktorirati iz njih in prenasati filozofiranje o vecvrednosti celega bita, ker on na drugem levelu dojema muziko. Ga menjam tacga cloveka za golico kadarkoli. Vse mora bit skoz zatezeno pri nekaterih, da je kaj vredno, eni bi pa res radi dali malo mozgane na off pa kako pivo spili brez globljih pomenov.

FireSnake ::

sds je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mislim, ce ze:


Btw, sem bil v Japonskih alpah (perfektura Niigata), dejansko tam smarnice rastejo, sem skoraj oci izgubil. In imajo kozolce, take proper, ki bi v Slovenceljstanu bili takoj zamenjani za avtohtone. Tako, da je cisto razumljivo, da jim je (moje mnenje) govedarski kretenizem malo blizu. Seveda pa niso ponotranjili (moje mnenje) slovenceljskega kretenizma - oz. bom raje rekel avstrijskega, goveja glasba nima nicesar skupnega z slovenstvom, pac uvozeno takrat, ko je bilo to se popularno v Avstriji. Danes je samo se (moje mnenje) kretensko.


Sem malo popravil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Fantje......

tole je najboljši band iz Tirolske

Hub'n bub'n in Tirol 2004

|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:


Ne utrujaj z zaklepanjem.


Žalostno, da mod (lede na situacijo) sploh reče kaj takega.
Kot sem že omenil: razmili, če si sploh še material za to delo. Ker moderiranje ni privilegij (kot bi nekdo mislil, nemara celo ti) ampak obveza.

kuglvinkl je izjavil:


Sam se npr. zate prav nič ne sprašujem, au contraire - v celoti me boli k**** zate.


Lepo si si nastavil ogledalo. Pravi zgled na forumu, ni kaj!

kuglvinkl je izjavil:

Sicer je pa več ali manj debata derailala, žal moram delat od jutra do večera, tako da ni blo časa usmerjat debato.


Usmerjati? Če si že v štartu popolnoma idiotsko zastavil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Polda ::

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.

ginekk ::

Polda je izjavil:

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.


Probleme ima sam sabo. Grem stavit, da je eden tistih ki na pogrebu/poroki ne upa ali noče niti v cerkev stopit in raje stoji pred njo.

c3p0 ::

tilen03 je izjavil:

Metalska besedila so v cringe levelu tam-tam s hip hopom. Dobro, da se jih vsaj ne razume tako clean kot pri hip hopu :D Vedno ko poslusam kak hip hop komad si govorim "osredotoci se na ritem, osredotoci se na ritem", da ne poslusam vokala

Na prvem mestu pa itak NZG in pop


Odvisno, sicer je pa zvrsti metala verjetno toliko, kot vseh ostalih skupaj, tako da moraš bit bolj specifičen od "god be my savior", do "satan, kill'em all, mothafucka die". Meni so besedila bila vedno nekje zadaj po pomembnosti. Včasih se dobim, ko kak komad poslušam že 20 let in grem pogledat besedilo, ali se osredotočim na izgovorjeno: "a o tem poje, hmm, who would've thunk".

D3m ::

Evo fantje za ljubitelje rock/metal.

En zelo dober film

Tenacious D in the Pick of Destiny









režiser je Liam Lynch

nekateri ga poznate iz tega komada

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Fantje......

tole je najboljši band iz Tirolske

Hub'n bub'n in Tirol 2004



:))

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

ginekk je izjavil:

Polda je izjavil:

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.


Probleme ima sam sabo. Grem stavit, da je eden tistih ki na pogrebu/poroki ne upa ali noče niti v cerkev stopit in raje stoji pred njo.


Ko da je it v cerkev nekaj na kar bi moral clovek biti ponosen...

lynxslo5 ::

kuglvinkl je izjavil:

Da je NZG dobila prostor na RTV s povzpetjem desnega populizma je torej naključje?

Trenutno je na RTV je samo ena oddaja kjer je prisotna NZG, pa še to samo delno, saj je v tej oddaji prisotna tudi pop glasba. Oddaje na RTV kjer je NZG so pa prisotne vsaj dvajset let, skoraj izključno pod levimi vodstvi.

Ker si napisal, da poslušaš Sons of Kemet, sklepam, da si ljubitelj jazza. Včasih je bil Brane Rončel pozno zvečer na RTV, pa ga je levo vodstvo ukinilo. Jaz podpiran, da se podobna oddaja vrne na RTV, kjub temu, da je imel Brane Rončel mizerno gledanost.

Hypathia ::

Ena glasbena podlaga, da bo deradikalizacija bolje stekla:

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

lynxslo5 ::

Gagatronix je izjavil:

Nakladanje o tem, kako je danes VSA glasba zanic in kako so samo osemdeseta imela dobro glasbo je navadna bedarija. Vedno je obstajala dobra glasba paralelno s slabo glasbo.


Ni vsa današnja glasba zanič. Tudi se najde kakšen komad, ki je dober. Vendar v 80ih je bilo čisto drugače. Takrat je bila močna produkcija odlične glasbe. Ni bilo interneta in takrat si se moral res potruditi, da si z odlično glasbo prišel na MTV ali na radijske postaje. Zaton dobre glasbe se je začel sredi 90ih, ko je v mainstream prišel rap, na MTV pa boy bands sranje. Od takrat naprej se glasba še do danes ni pobrala v neke normalne tirnice.

Sem pa našel en zelo dober komad letnik 2022. Glasba in aranžma sta narejena kot 80s synth pop. Na youtubu ima same pohvale. Čimveč takšnih komadov pa, da se vrnemo z glasbo na nivo 80ih.

ginekk ::

Gagatronix je izjavil:

ginekk je izjavil:

Polda je izjavil:

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.


Probleme ima sam sabo. Grem stavit, da je eden tistih ki na pogrebu/poroki ne upa ali noče niti v cerkev stopit in raje stoji pred njo.


Ko da je it v cerkev nekaj na kar bi moral clovek biti ponosen...


Sej ne da je treba bit ponosen, lahko pa greš prek svojih kompleksov in vseeno prisostvuješ poročnemu obredu tistega ki te je povabil oz. lahko da gre za pogreb prijatelja.

To je drugo kot hodit redno na mašo, zaradi tega ker si katolik. Ni se treba križat, ni treba molit, ni treba se požegnat s "sveto" vodo, ni treba čisto nič, samo vsedeš se in vljudno spremljaš obred.

tilen03 ::

Hypathia je izjavil:

Ena glasbena podlaga, da bo deradikalizacija bolje stekla:

Ta je boljša, to bi bila top NZG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

kuglvinkl ::

Polda je izjavil:

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.


Tako je, pizdun priseljenski se bo vtikal v sveto NZG?! :)

ginekk je izjavil:

Polda je izjavil:

Če Stankoviću ni všeč SLO glasba naj se spoka v Srbijo in tam utruja o njihovi domači glasbi.


Probleme ima sam sabo. Grem stavit, da je eden tistih ki na pogrebu/poroki ne upa ali noče niti v cerkev stopit in raje stoji pred njo.


Za kolk stavis?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

lynxslo5 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Nakladanje o tem, kako je danes VSA glasba zanic in kako so samo osemdeseta imela dobro glasbo je navadna bedarija. Vedno je obstajala dobra glasba paralelno s slabo glasbo.


Ni vsa današnja glasba zanič. Tudi se najde kakšen komad, ki je dober. Vendar v 80ih je bilo čisto drugače. Takrat je bila močna produkcija odlične glasbe. Ni bilo interneta in takrat si se moral res potruditi, da si z odlično glasbo prišel na MTV ali na radijske postaje. Zaton dobre glasbe se je začel sredi 90ih, ko je v mainstream prišel rap, na MTV pa boy bands sranje. Od takrat naprej se glasba še do danes ni pobrala v neke normalne tirnice.

Sem pa našel en zelo dober komad letnik 2022. Glasba in aranžma sta narejena kot 80s synth pop. Na youtubu ima same pohvale. Čimveč takšnih komadov pa, da se vrnemo z glasbo na nivo 80ih.


Tudi ni vsa glasba v 70-ih in 80-ih bila dobra, mnogo gnilih jabolk je bilo, tako kot danes, ampak si jih slisal vecinoma le na lokalnih radijskih postajah.

kuglvinkl ::

lynxslo5 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Da je NZG dobila prostor na RTV s povzpetjem desnega populizma je torej naključje?

Trenutno je na RTV je samo ena oddaja kjer je prisotna NZG, pa še to samo delno, saj je v tej oddaji prisotna tudi pop glasba. Oddaje na RTV kjer je NZG so pa prisotne vsaj dvajset let, skoraj izključno pod levimi vodstvi.

Ker si napisal, da poslušaš Sons of Kemet, sklepam, da si ljubitelj jazza. Včasih je bil Brane Rončel pozno zvečer na RTV, pa ga je levo vodstvo ukinilo. Jaz podpiran, da se podobna oddaja vrne na RTV, kjub temu, da je imel Brane Rončel mizerno gledanost.



Bolj ali manj sure sem, da je vzpon NZG dozivel pod desno vlado.
Your focus determines your reallity

Miki N ::

Bodimo realni... NZG je dejansko že zašel saj na nacionalki že 40 let nazaj. Nedeljski "Poslušalci pozdravljajo" (naj za trenutek odloži delo naša Minka!) je bila inštitucija, ki si jo še Cerkev ni upala tikati - da o mitu vaške veselice, kjer se za trenutek ustavi vesolje ne govorimo. To si dejansko slišal kot nekašen soundtrack, ko si hodil okrog, po gostilnah, na obiske. Enostavno je lebdelo v zraku. Narodnjaki so bili veliko bolj mainstream kot si danes predstavljate. Vprašajte solatka!

Tako da takrat bi kugelvinkel moral pobiti vse. Danes lahko koga še pusti.

Zdaj boste rekli .. ampak saj potem so bili pa razni Radio Veseljaki - e ravno to je znak, da je stvar zašla za horizont. Komerciala je neobhodno povezana z raznimi nišami, ni več to "institucija".

Saj čez iste travme so šli kaki Francozi s šansoni in lokalnimi posebnostmi. Jebi ga.

Tam nekje med 2000 in 2010 se je pa itak glasbeno gledano čas ustavil - tisto rangiranje po letih praktično nima več smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

Med tem se je začel Festival pod Pohorjem (v Oplotnici).
Tukaj je tudi RTV, še dež nas ni razgnal.
Sem tukaj, ker sodelujem pri varovanju.

Kugl, požri se, tukaj je staro in mlado.
Pa vsi dobre volje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuglvinkl ::

FireSnake je izjavil:

Med tem se je začel Festival pod Pohorjem (v Oplotnici).
Tukaj je tudi RTV, še dež nas ni razgnal.
Sem tukaj, ker sodelujem pri varovanju.

Kugl, požri se, tukaj je staro in mlado.
Pa vsi dobre volje.


Slisi se dbest!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ti rečem, da res ni švoh.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

No, ko smo že ravno pri narodnozabavni in Festivalu pod Pohorjem, ki se je dogajal danes v Oplotnici:
- nisem mogel gledat zaradi narave moje prisotnosti tam
- lahko sem poslušal in pesmi so pokrivale tematiko:
- ljubezni (močno zastopano)
- domoljubje (močno zastopano)
- pozitivne misli (močno zastopano)
- alkohol 2x (v enem komadu je tip izpit izgubil, v drugem komadu eks velja, ker je rojstni dan)
potem se pa že neha.
Vse skupaj 16 komadov.

Zdaj pa jaz ne razumem, zakaj bi to bil problem.

Ko sem se peljal domov sem nalašč dal na radio Veseljak (da je večer kompleten) in, kot zakleto, so se vrteli Veseli Dolenci z venčkom narodnih:


Nisem si mogel kaj, da nisem dal bolj na glas.
V končni fazi potom borilne veščine promoviramo Slovenijo po celem svetu! Tudi v Severni Koreji, a to je že druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

FireSnake je izjavil:


Kugl, požri se, tukaj je staro in mlado.
Pa vsi dobre volje.


Kaj pa če je Kugl prikriti narodnoveseljak? Taki so najhujši.

mr_chai ::

Miki N je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Kugl, požri se, tukaj je staro in mlado.
Pa vsi dobre volje.


Kaj pa če je Kugl prikriti narodnoveseljak? Taki so najhujši.


On je prikrit marsikaj. Predvsem pa je po pisanju sodeč en narcisek, ki se igra nekega sodnika tle na forumu in briše vse kar mu pač ne gre v tisto malo glavico.

Utk ::

Če bi bli leftiji vsaj pol tolk inteligentni kot mislijo, da so, bi videli, da so čisto isti kot skrajni desničarji. Navadni mali fašistki, polni predsodkov in sovraštva do drugačnih. Če sam sebe razglasiš za nekaj, to ne pomeni kaj dost, drugi ti morajo to priznat. Drugi jim pa nikoli ne bi priznali, da so kaj bolj strpni od skrajnih desničarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

+ zanje so skrajni desničarji vsi, ki se ne strinjajo z njihovimi vedno hujšimi tantrumi.

sds ::

Malo leftije razumem, treba je napeti vse moci, v preprecevanju, da slovenija postane fasisticna diktatura, ki si jo vsi zelimo. Tako, da se zaradi njih obe sili iznicita, zato capljamo ves cas na mestu. Bolje bi bilo, da to uredimo po nase in poskrbimo za prihodnost Slovenije:

I have no mouth, and I must scream

D3m ::

lynxslo5 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Nakladanje o tem, kako je danes VSA glasba zanic in kako so samo osemdeseta imela dobro glasbo je navadna bedarija. Vedno je obstajala dobra glasba paralelno s slabo glasbo.


Ni vsa današnja glasba zanič. Tudi se najde kakšen komad, ki je dober. Vendar v 80ih je bilo čisto drugače. Takrat je bila močna produkcija odlične glasbe. Ni bilo interneta in takrat si se moral res potruditi, da si z odlično glasbo prišel na MTV ali na radijske postaje. Zaton dobre glasbe se je začel sredi 90ih, ko je v mainstream prišel rap, na MTV pa boy bands sranje. Od takrat naprej se glasba še do danes ni pobrala v neke normalne tirnice.

Sem pa našel en zelo dober komad letnik 2022. Glasba in aranžma sta narejena kot 80s synth pop. Na youtubu ima same pohvale. Čimveč takšnih komadov pa, da se vrnemo z glasbo na nivo 80ih.



Jaz sem pa tele našel.

|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Pa en lep sobotni dan vsem.


|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

lynxslo5 - Najboljše v glasbi se je dogajalo v 60, 70 in 80-ih tako v rocku, kot v zabavni in narodni glasbi po celem svetu, sedaj pa katero koli radijsko postajo nastaviš, povsod neka komercialna ponavljajoča sranja, za katera čez pol leta noben več ne ve.
V Srbiji so nekoč delovali odlični rock avtorji in ansambli, se vrti, na vseh medijih najbolj cenjen turbo folk z izvajalci, ki niti na gasilskih veselicah nebi mogli nastopat, hrvaška polna res kvalitetnih avtorjev in izvajalcev, v glavnem nek folk-pop, poln neke nacionalnosti, ponosa, ljubezni do lijepe naše, skratka nič za poslušat, slovenija - neka na pol govedina, brez kvalitete in vrednosti, tako, da mi ostane samo net scena z glasbo 60, 70 in 80, seveda s tujimi izvajalci, v glavnem angleščina, španščina in italjanščina.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

V bistvu je glasba objektivno gledano danes boljša.

Če pustili ob strani naše kvazi zvezdnike in kam je zataval HipHop.

V splošnem je vse dost bolj kul. Pač Rock ni več v popularnem ospredju elektronska glasba se je razvila na harmoničen nivo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

solatko ::

V disku sem doživel smrti dveh največjih Jimi-ja in Janis - s takojšnjim vklopom dj-a na radio Luxemburg live, nepozabno. Jimi 18. september 1970, Janis 4. oktober 1970.

Raptor F16 - Večina današnje glasbe je do potankosti obdelana v studijih in se potem tudi na nastopih vrtijo zgoščenke, brez nastopa v živo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:


Raptor F16 - Večina današnje glasbe je do potankosti obdelana v studijih in se potem tudi na nastopih vrtijo zgoščenke, brez nastopa v živo.


Končni rezultat je za poslušanje v avtu ali na slušalke boljši.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

solatko je izjavil:

Najboljše v glasbi se je dogajalo v 60, 70 in 80-ih

no ja, možno, da je imela glasba nek preporod v tem obdobju. podobno kot industrijska revolucija ali pa znanstvena revolucija. ampak vseeno. eno je dejstvo: obdobja se spreminjajo, tako v življenju posameznika kot nasploh. to pomeni: ko enkrat mine eno obdobje ga NIKOLI več ne bo nazaj. čeprav si mislimo, da bo prišlo še kdaj nazaj ampak ne bo. tak da trenutek je treba izkoristit dokler traja.

danes ima glasba druge kvalitete, spremenila se je. ti samo ne vidiš teh kvalitet, ker si preveč omejen. :) saj jaz jih tudi ne vidim ampak ne bom rekel, da je glasba, ki mi je zanič sranje in da so njeni poslušalci idioti. rekel bom raje tako: jaz sem preveč neumen, da ne vidim, kar drugi vidijo. jaz vedno sebe pokritiziram raje kot druge. če bi vsi tako delali pa bi nekam prišli.

lynxslo5 ::

Raptor F16 je izjavil:

V bistvu je glasba objektivno gledano danes boljša.

Če pustili ob strani naše kvazi zvezdnike in kam je zataval HipHop.

V splošnem je vse dost bolj kul. Pač Rock ni več v popularnem ospredju elektronska glasba se je razvila na harmoničen nivo.


Ne vem, koliko si star, ampak tudi v 80ih je bila elektronska glasba zelo popularna. Bila je močna produkcija t.i. new wave synth pop glasbe. Takrat še niso imeli tako sofisticiranih sinstisajzerjev kot danes, pa so bili bolj kreativni kot danes. Večina hitov iz zgodnjih 80ih je bilo narejenih na legendarnem analognem sintisajzerju Roland Jupiter 8, potem pa je prišla digitalna Yamaha DX7. Depeche mode so uporabljali EMU II synth sampler in naredili legendarne komade.

Takšnega eletronskega komada, kot je recimo tale Depeche mode na posnetku, danes v vsej hiperprodukciji elektronske glasbe niso več sposobni narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

solatko ::

kuall - Se deloma strinjam s teboj, vendar neki ritmi furajo v afriki med plemeni, meni mora komad kaj povedat, bit melodičen in čim več solo vstavkov na različnih inštrumentih. Delat zvoke preko digitalne naprave niti ni potrebno glasbene nadarjenosti, niti kaj veliko znanja, pač mešaš nekaj, kar še gre v uho, pojačaš base, da zvočniki poskakujejo, vključiš nek ritem in ola gremo, bolj glasno, bolj nabija bas, bolje je. Potem pa prideš do tega, da 12 ur poslušaš neke povezane ritme, brez vsebine in koncepta. To pač ni zame, sem fan blues-a, rock-a, latino glasbe, morda tudi kak ciganski vložek, kakšne dalmatinske klape,..... skratka glasbo, ki ni enaka ena drugi. Nekaj ansamblov je v 80-ih poizkušalo elektroniko pa ni preveč dobro izpadlo, ko so hoteli predelavat stare, evergreen-e.
Rad imam tudi klasično glasbo, ne vso, ampak so določene stvari, ki jih z užitkom poslušam tudi v avtu. Do pred deset let nazaj, sem v avtu preživel tudi po 14, 15 ur dnevno in glasba je bila večinoma skozi vklopljena, po takem dnevu kvalitetne rock, blues,... glasbe sem domov prišel spočit, ker me sama vožnja ne utruja, je to ob dobri glasbi predstavljalo delo z užitkom. Po elektronski glasbi me hitro začne bolet glava in sem ves znerviran, ker mi enostavno paranje nekih zvokov ne paše.
Sin ima v avtu samo tako glasbo, tako, da sem mu posnel ključek, ki je samo takrat, ko ima za sopotnika ali ko vozim njegov avto, vklopljen ta. Vedno večkrat ta ključek zahteva tudi snaha in mi je že jamral, da sem mu zastrupil ženo s to staro muziko. Presnela si je ključek in doma, ko je sama, se vrti izključno samo muzika iz ključka, kakšnih 300 ur kvalitetne muzike.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

lynxslo5 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

V bistvu je glasba objektivno gledano danes boljša.

Če pustili ob strani naše kvazi zvezdnike in kam je zataval HipHop.

V splošnem je vse dost bolj kul. Pač Rock ni več v popularnem ospredju elektronska glasba se je razvila na harmoničen nivo.


Ne vem, koliko si star, ampak tudi v 80ih je bila elektronska glasba zelo popularna. Bila je močna produkcija t.i. new wave synth pop glasbe. Takrat še niso imeli tako sofisticiranih sinstisajzerjev kot danes, pa so bili bolj kreativni kot danes. Večina hitov iz zgodnjih 80ih je bilo narejenih na legendarnem analognem sintisajzerju Roland Jupiter 8, potem pa je prišla digitalna Yamaha DX7. Depeche mode so uporabljali EMU II synth sampler in naredili legendarne komade.

Takšnega eletronskega komada, kot je recimo tale Depeche mode na posnetku, danes v vsej hiperprodukciji elektronske glasbe niso več sposobni narediti.


Koliko sem star niti ni bistveno bi pa, vkolikor bi pred cca 10 leti spremljal forum lahko dognal, da sem bil precej usekan na to "old school" staro muziko. Ampak šlo je pač za neko najstniško fazo ko se človek išče. In danes pač glede na razpoloženje poslušam vse. Od 1950s - 202x

Predvsem sem eno obdobje po tisti fazi zelo veliko preposlušal tehno iz 90ih potem pa 00s pop ki se ga spomnim iz najstništva in 10s ki so zaznamovale večino mojega mladostništva. Danes pač imam zelo razširjen okus za glasbo. Gledano za nazaj, nasploh se je glasba, način petja in sama harmonija zelo razvila in povzema tisto najboljše kar se je prijelo včasih. Vse kar pa je danes tako grozno moraš razumet kot poskus, da se naredi nek nov prodor ki bo mogoče čez toliko let spet bil izhodišče za nek koncept glasbene podlage.


Sicer pa se je v tem obdobju pojavila tudi alternativna NEO-synthwave scena katero si mogoče spregledal:




Ampak to je za hipsterje. Glavni catch je kaj se je dogajalo dalje.
Si imel Daft Punk


Royskopp


itd...


Overwerk


Deadmau5


...

Idk. potem je veliko tega bilo zmixanega plus petje skozi nos ki je postalo popularno v zadnjih letih in vse to pride v PoP glasbo:


Ampak "najbolj razgledani" vedno prvi zavihajo nos in rečejo da je to pofl. Ampak whatever.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:

kuall - Se deloma strinjam s teboj, vendar neki ritmi furajo v afriki med plemeni, meni mora komad kaj povedat, bit melodičen in čim več



Warte mal...


Leck
Mich
Im
Arsch
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

solatko, tebe dajejo leta in nostalgija, nic drugega.

solatko ::

Gagatronix - Morda je res, vendar vseeno raje poslušam glasbo 60-80, kot pa elektroniko in to kar se izvaja danes, razen kakšnih dobrih izjem. Še vedno pa nisem tako star, da bi poslušal domačo govedino ali novo komponirano narodno glasbo.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:

Gagatronix - Morda je res, vendar vseeno raje poslušam glasbo 60-80, kot pa elektroniko in to kar se izvaja danes, razen kakšnih dobrih izjem. Še vedno pa nisem tako star, da bi poslušal domačo govedino ali novo komponirano narodno glasbo.


Leva ... Leva ... leva desna ena dva

nirburu ::

https://ussanews.com/2022/06/10/queer-a...

A professor of Ethics at Oslo Metropolitan University in Norway has called to legalize AI-generated child pornography, claiming that pedophilia should be seen as an innate sexuality that requires destigmatization.

Ole Martin Moen, a gay man who identifies as "queer," currently serves as a member of the advisory board on Norway's Patient Organization for Gender-Incongruence (PKI), a social and political lobby group for trans rights


Kaj sem vam reku?
Kmalu boste old-school levičarji zvlečeni v pedo ring, vam pa nič jasno kaj in kako.
Jaz predlagam, da jih kar začnemo enačit, ker smo pač progresivni.
Lep zgodbeni lok ste naredili ex-borci za delavske pravice.
:)):))

VladarP ::

Trobenta in šargija v vsak slovenski dom!
Akhmat sila

wajdujc ::

nirburu je izjavil:

Kmalu boste old-school levičarji zvlečeni v pedo ring, vam pa nič jasno kaj in kako.


Kot se spodobi pri vsaki temi o goveji muziki, vostok pride samostojno do bodočnosti pedofilije.

Hvala vostok, memento audere semper!

link_up ::

Slab kaze...vsak vikend je bolj na glas.
In and Out

nirburu ::

wajdujc je izjavil:

nirburu je izjavil:

Kmalu boste old-school levičarji zvlečeni v pedo ring, vam pa nič jasno kaj in kako.


Kot se spodobi pri vsaki temi o goveji muziki, vostok pride samostojno do bodočnosti pedofilije.

Hvala vostok, memento audere semper!


Tema ni toliko o goveji muziki, kot o ideoloških blodnjah enega levičarja.
In kot že večkrat pokazano:
https://imgix.bustle.com/uploads/image/...

Levičarji boste kmalu morali šlatati 9 letnike v imenu progresivizma in napredka, ali pa postati naziji kot mi na tej strani. :))
V ZDA so zgolj enih 5-10 let pred nami. Pri nas goveja muzika še malo bremza vse skupaj, ampak ne za dolgo.

wajdujc ::

nirburu je izjavil:


In kot že večkrat pokazano:
https://imgix.bustle.com/uploads/image/...

Levičarji boste kmalu morali šlatati 9 letnike v imenu progresivizma in napredka, ali pa postati naziji kot mi na tej strani. :))

Pa spet, nekega tranzvestita med mamicami in otroci moraš kazat v temi o NZG, in govoriš kako bodo nekateri prisiljeni pedofilirati. Ne bi šel raje na sonce med ljudi?

mr_chai ::

"Musicians owned the music industry in the 70s. Just if you could play, you were a star. Today this doesn't count anymore. Today's industry barely pays attention to today's players. I am absolutely convinced that if Jimmy Hendrix came today, no one would notice him!" --Jeff Berlin



Problem je, da glasbeniki niso več cenjeni tako kot npr. v sedemdesetih.

In ta mlajša generacija poslušalcev, ki se je rodila tam nekje okoli leta 2000, so se rodili v obdobju information overloada. In taki glasbe ne doživljajo več enako, kot starejši, ki so hodili na koncerte, kupovali kasete in vinilke. Ko je bil to dejansko dogodek, da si se s kolegi usedil pred gramofon in dal noter vinilko in poslušal.

Dobro glasbo je ubila ta insta-kultura. Današnji promotorji zahtevajo od glasbenikov, da najprej izdajo SAMI en viralen video na tiktoku, predno lahko objavijo svojo novo skladbo. Mislm WTF?? Ta svet gre u kurac s temi instant gratification zadevami.

m0LN4r ::

Glasba danes, bolj globalno je umetna. Elektronska namenska glasba je nekaj drugega, ampak ko pa je vse "umetno" nastancano za racunalnikom je pa ze kriza.

Redkokateri se upajo spustit v glasbo s svojim igranjem instrumentov in glasom. Tu je se rock in metal scena se kolko tolko. Ne pa ves ta digitalni autotune iz tipkovnic, to najeda ze po dveh komadih.

lynxslo5 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

V bistvu je glasba objektivno gledano danes boljša.

Če pustili ob strani naše kvazi zvezdnike in kam je zataval HipHop.

V splošnem je vse dost bolj kul. Pač Rock ni več v popularnem ospredju elektronska glasba se je razvila na harmoničen nivo.


Ne vem, koliko si star, ampak tudi v 80ih je bila elektronska glasba zelo popularna. Bila je močna produkcija t.i. new wave synth pop glasbe. Takrat še niso imeli tako sofisticiranih sinstisajzerjev kot danes, pa so bili bolj kreativni kot danes. Večina hitov iz zgodnjih 80ih je bilo narejenih na legendarnem analognem sintisajzerju Roland Jupiter 8, potem pa je prišla digitalna Yamaha DX7. Depeche mode so uporabljali EMU II synth sampler in naredili legendarne komade.

Takšnega eletronskega komada, kot je recimo tale Depeche mode na posnetku, danes v vsej hiperprodukciji elektronske glasbe niso več sposobni narediti.

Ti potem se poznas to napravco:
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
213065 (2254) Semafor
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9814147 (12524) Machete
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12222376 (19577) Jerry000

Več podobnih tem