» »

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

«
1
2 3
...
5

kuglvinkl ::

Kaj pravte?

Ali pa ta zvrst glasbe vendarle siri obzorja?
Your focus determines your reallity

Samael ::

Ne vem, če je "ponuditi" prava beseda. Najbrž bi bilo potrebno urediti skrbništvo nad takšno osebo in nadaljnje s skrbnikom urejati kako od tu dalje. Te stvari vsekakor niso enostavne in bi jih bilo potrebno urejati od primera do primera.
Samael != Samuel

Zimonem ::

Dej Pehta ti najprej v begunje.pol naj te pa skrbi za druge. Tam imaš pa tri poti. Direkt umobolnicah, Avsenikove hiša, in?

kuglvinkl ::

Samael je izjavil:

Ne vem, če je "ponuditi" prava beseda. Najbrž bi bilo potrebno urediti skrbništvo nad takšno osebo in nadaljnje s skrbnikom urejati kako od tu dalje. Te stvari vsekakor niso enostavne in bi jih bilo potrebno urejati od primera do primera.


Res sem mislil kot opcijo. Ce zelijo.

Se to, ne gre tu za Avsenike, pac pa sodobno narodno zabavno glasbo
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?

Raptor F16 ::

9

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuglvinkl ::

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.

Zimonem je izjavil:

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?


Najbrz, za Modrijane sem ze slisal pred nekaj casa.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ... ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Narodnozabavna glasba ni fenomen omejen na Slovenijo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zimonem ::

Naj vsak posluša , kar mu sede dokler ni preglasno. Danes sem se vozil z nekim dekletom, pa vpraša za glasbeno željo, nič sem zatajil vse pa rekel going to California led Zeppelin.

kuglvinkl ::

Raptor F16 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ... ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Narodnozabavna glasba ni fenomen omejen na Slovenijo.


Ni to point, zanima nas pa Slovenija.

Zimonem je izjavil:

Naj vsak posluša , kar mu sede dokler ni preglasno. Danes sem se vozil z nekim dekletom, pa vpraša za glasbeno željo, nič sem zatajil vse pa rekel going to California led Zeppelin.


Sijajen komad sicer.

Se strinjam tudi glede glasnosti, ki pa ni omejeno na zvrst.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.

Zimonem je izjavil:

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?


Najbrz, za Modrijane sem ze slisal pred nekaj casa.

Dej povej zakaj se po hribih obremejevat z mestnim življem? Pa to da imajo metodo in blm v Ameriki. Ali glede šolskih pobojev v Ameriki. Po hribih je celo precej deklet oboroženih. Ampak prek lovstva. Drugi kraji druge potrebe.

kuglvinkl ::

Caki,ti pravis da se bejbe v hribih oborozene? Cetudi res, prav gotovo ne zaradi slovenske narodne glasbe.
Your focus determines your reallity

Zimonem ::

Jo pa poslušajo. In ja kar nekaj jih je s puško doma. Pa ni šolskih pobojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

IL_DIAVOLO ::

Bi morali ljudem, ki vidijo v nekem zanru (ki jim ni všeč) prekletstvo, nuditi strokovno pomoč? Mislim da je ze prepozno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Raptor F16 ::

kuglvinkl je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ... ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Narodnozabavna glasba ni fenomen omejen na Slovenijo.


Ni to point, zanima nas pa Slovenija.


In v čem točno se Slovenska narodnozabavna glasba konceptno tako razlikuje od tuje ? Drug jezik iste fore.

Celina:
Alkohol, Babe, Ljubezn, Delo, Kmetija

Obala:
Maslina, Ribari, Obala, Morje, Barka

Militantne države:
Marš, svoboda, junaštvo, pogum, zmaga
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hypathia ::

Kolikor vem, je izgradnja prevzgojnih taborišč za mlade in manj mlade, ki poslušajo slovensko narodno zabavno, ena od prioritet kulturne ministrice iz kvote Levice, tako da si ni treba še tebi beliti glave s tem. Lahko greš nazaj plesat, samo pazi, da se kakšna politično nekorektna viža ne prikrade vmes, da ne postaneš žrtev tistega znanega rekla, da gredo revoluciji najbolj v slast lastni otroci.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

WizzardOfOZ ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pravte?

Ali pa ta zvrst glasbe vendarle siri obzorja?


Živi in pusti živeti.

Nej vsak posluša kar mu paše, dokler je dost potihem, da drugih ne moti. (in ne, ne poslušam muske te zvrsti, mi je patetična, ampak vsem očitno ni)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Kolikor vem, je izgradnja prevzgojnih taborišč za mlade in manj mlade, ki poslušajo slovensko narodno zabavno, ena od prioritet kulturne ministrice iz kvote Levice, tako da si ni treba še tebi beliti glave s tem. Lahko greš nazaj plesat, samo pazi, da se kakšna politično nekorektna viža ne prikrade vmes, da ne postaneš žrtev tistega znanega rekla, da gredo revoluciji najbolj v slast lastni otroci.


Ej a si gledala film Das Experiment ?

Ena ful psiho scena je tam ob spremljavi narodnozabavne glasbe.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuglvinkl ::

Zimonem je izjavil:

Jo pa poslušajo. In ja kar nekaj jih je s puško doma. Pa ni šolskih pobojev.


Good point! Ti poboji so v zahodnem svetu omejeni na US in nezmoznost zoperstaviti se NRAju. Tko da pri nas nikakor ne vidim te nevarnosti :).

Bolj me zanima, ali so mladi poslusalci bolj dovzetni za mocan politicen lik, za nekoga ki "ve" in bo "uredil" kompleksen problem s trdo roko? Ajde se drugace, so bolj dojemljivi za manipulacije? V smiu vzrocne zveze. Ce te ni, imajo samo drug okus za glasbo. Zanima nas torej vzrocna zveza.

WizzardOfOZ je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pravte?

Ali pa ta zvrst glasbe vendarle siri obzorja?


Živi in pusti živeti.

Nej vsak posluša kar mu paše, dokler je dost potihem, da drugih ne moti. (in ne, ne poslušam muske te zvrsti, mi je patetična, ampak vsem očitno ni)


Se strinjam. Pred 20 leti tega nisem razumel in sem jo skoraj skupil na nekem zuru med grici.

Sploh ne gre za kakrsnekoli prepovedi, naj jo delajo in naj jo poslusajo.

Raptor F16 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ... ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Narodnozabavna glasba ni fenomen omejen na Slovenijo.


Ni to point, zanima nas pa Slovenija.


In v čem točno se Slovenska narodnozabavna glasba konceptno tako razlikuje od tuje ? Drug jezik iste fore.

Celina:
Alkohol, Babe, Ljubezn, Delo, Kmetija

Obala:
Maslina, Ribari, Obala, Morje, Barka

Militantne države:
Marš, svoboda, junaštvo, pogum, zmaga


Drugih ne poznam, tezko recem. Vem sam, da so te klape zilorezne za znort, vsaj tist kar sem moral prenasat na sluzbenih zurih.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

lynxslo5 ::

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Stanković je Neslovenec Srbijanc. Prepričan sem, da on v privat lajfu posluša Ceco in Dragano Mirković. Če bi ga vprašal kateri je prvi album od Pink Floyd, sem prepričan, da nima pojma. Njega pa moti samo slovenska narodno zabavna glasba, ker v njem ni črncev, južnjakov in pedrov. Vprašal bi ga koliko pa je črncev in pedrov v srbskem turbo folku. Pa koliko Albancev je v srbskem turbo folku? Zakaj so tam samo Srbi.

Drugače pa je slovenski turbo folk nastal kot posledica uvoza srbskega turbo folka k nam v 90ih. Najprej je bil pri nas srbski turbo folk, nato pa so pri nas začeli komponirati še lokalni slovenski turbo folk po letu 2000.

Stankovića, ki je zaposlen na FDV, bi tudi vprašal, zakaj pa na FDV-ju ni nobenega profesorja, ki ni levičar. Zakaj je ta faks tako uniformiran in enoličen. Zakaj tam recimo ne dobiš službe, če si desničar. Zakaj so tam vsi enaki, nobene raznolikosti?

Drugače pa vsak naj posluša kar mu paše. Jaz sem svojo puberteto preživel v zlatih 80ih, ko je bila najboljša glasba na svetu. Današnje glasbe skoraj ne poslušam, ne domače in ne tuje, ker je zanič. Še vedno sem obstal v 80ih in poslušam Depeche mode, The Cure, New Order, Kraftwerk, Talking Heads, Tears for Fears, OMD, Dire Straits, Simple Minds, U2....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

WizzardOfOZ ::

lynxslo5 je izjavil:

Drugače pa vsak naj posluša kar mu paše. Jaz sem svojo puberteto preživel v zlatih 80ih, ko je bila najboljša glasba na svetu. Današnje glasbe skoraj ne poslušam, ne domače in ne tuje, ker je zanič. Še vedno sem obstal v 80ih in poslušam Depeche mode, The Cure, New Order, Kraftwerk, Talking Heads, Tears for Fears, OMD, Dire Straits, Simple Minds, U2....


Pozabil si The Boss-a (bruce springsteen), pa acdc in podobne.



Kam pa spadajo Zmelkow, pa leteči potepuhi, pa sidarta in recimo adi smolar? V isto "pasmo" muske? To ni ravno tista tipična goveja muska.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Ojej.. :(.

Btw, Stankovica nic ne moti. Na podlagi raziskave je potegnil zakljucke.

Lahko mu pa zastavim ti dve vprasanji. Mogoce pa odgovori.

Btw, ti se vsekakor vkljuci v deradikalizacijo.

WizzardOfOZ je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Drugače pa vsak naj posluša kar mu paše. Jaz sem svojo puberteto preživel v zlatih 80ih, ko je bila najboljša glasba na svetu. Današnje glasbe skoraj ne poslušam, ne domače in ne tuje, ker je zanič. Še vedno sem obstal v 80ih in poslušam Depeche mode, The Cure, New Order, Kraftwerk, Talking Heads, Tears for Fears, OMD, Dire Straits, Simple Minds, U2....


Pozabil si The Boss-a (bruce springsteen), pa acdc in podobne.



Kam pa spadajo Zmelkow, pa leteči potepuhi, pa sidarta in recimo adi smolar? V isto "pasmo" muske? To ni ravno tista tipična goveja muska.


Nikakor ne sodijo v to skupino. Zmelkow so odlicni zajebanti, ostala dva pa ne poznam, da bi lahko komentiral.

O sori, tri vprasanja imas za njega:
- prvi album od Pink Floyd
- ce res doma poslusa Ceco
- zakaj na fdv ni desnicarjev.

Ok, zdej pa nazaj na temo. So ti mladci, ki poslusajo narodno zabavno glasbo, bolj dojemljivi za manipulacije?

Sori, sem pomotoma zaklenil.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Sem popravil naslov v omogociti. Free will in socialna drzava z roko v roki.
Your focus determines your reallity

lynxslo5 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kam pa spadajo Zmelkow, pa leteči potepuhi, pa sidarta in recimo adi smolar? V isto "pasmo" muske? To ni ravno tista tipična goveja muska.


To nima veze z govejo musko:
Zmelkow so rock band
leteči potepuhi so pop/rock band, ki je v 90ih imel samo en hit Bicikl
sidharta so komercialni rock band
Adi smolar je pa kantavtor, ki ima zanimiva besedila

tikitoki ::

Zanimivo, k so enovrsticne in nesmiselne povedi dovolj za odpiranje teme, ce si moderator.

mr_chai ::

Prej tiste, ki poslušajo "narodnjace". Sj nimam nč proti taki muski, sam mal sm je že sit, ker se čist v vsakmu lokalu v Ljubljani vrti.

kuglvinkl ::

tikitoki je izjavil:

Zanimivo, k so enovrsticne in nesmiselne povedi dovolj za odpiranje teme, ce si moderator.


Je zanimiv! Lahko se kaj k temi dodas?

mr_chai je izjavil:

Prej tiste, ki poslušajo "narodnjace". Sj nimam nč proti taki muski, sam mal sm je že sit, ker se čist v vsakmu lokalu v Ljubljani vrti.


To pa cisto nic ne poznam. Bi me pa zanimala studija.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

mr_chai je izjavil:

Prej tiste, ki poslušajo "narodnjace". Sj nimam nč proti taki muski, sam mal sm je že sit, ker se čist v vsakmu lokalu v Ljubljani vrti.


No, to ni lih res. Ti hodiš v napačne lokale. Narodnjaki so pa pač samo še ena zvrst goveje muske.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Da bom res jasen - mene nikakor ne moti ta muska. Me pa zanima ucinek. Intimno sem tudi preprican, da ti muskonterji ne zelijo prav nic slabega, nasprotno.
Your focus determines your reallity

lynxslo5 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ok, zdej pa nazaj na temo. So ti mladci, ki poslusajo narodno zabavno glasbo, bolj dojemljivi za manipulacije?


Razloži za kakšne manipulacije naj bi bili ti, ki to poslušajo, dojemljivi? Hočeš reči, da so moteč družbeni element za sodobno woke levičarsko progresivno družbo? Meni se nekdo, ki je doma iz Ormoža in posluša Modrijane ne zdi nič bolj nevaren kot nekdo, ki je iz centra Ljubljane in posluša Mileta Kitića.

Ima pa vsaka družba notranje sovražnike, ki motijo idilo oblastnikov. V moji mladosti je v 80ih milica pretepala pankerje in metalce.

mr_chai ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Prej tiste, ki poslušajo "narodnjace". Sj nimam nč proti taki muski, sam mal sm je že sit, ker se čist v vsakmu lokalu v Ljubljani vrti.


No, to ni lih res. Ti hodiš v napačne lokale.


A se spomniš, ko je obstaju še Kra-Kra ? Vedno k sm pršu notr so GNR nažigal al pa Pearl Jame. Kaj je pa tm zdj, El Hombre al kaj je že... In kaj mislš, da se tm zdj vrti, NARODNA...njihova ne naša

WizzardOfOZ ::

Sej pravim, zahajaš v napačne lokale.

Jst se še Palme spomnim. Veš kje je bil ta diskač? Vrtel so pa same rock komade. Danes moraš pa mal poiskat, pa se najdejo tudi v ljubljani lokali, kjer še vedno dobro musko vrtijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuglvinkl ::

lynxslo5 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ok, zdej pa nazaj na temo. So ti mladci, ki poslusajo narodno zabavno glasbo, bolj dojemljivi za manipulacije?


Razloži za kakšne manipulacije naj bi bili ti, ki to poslušajo, dojemljivi? Hočeš reči, da so moteč družbeni element za sodobno woke levičarsko progresivno družbo? Meni se nekdo, ki je doma iz Ormoža in posluša Modrijane ne zdi nič bolj nevaren kot nekdo, ki je iz centra Ljubljane in posluša Mileta Kitića.

Ima pa vsaka družba notranje sovražnike, ki motijo idilo oblastnikov. V moji mladosti je v 80ih milica pretepala pankerje in metalce.


Kot sem napisal zgoraj, sprasujem se, ali so bolj dojemljvi za nazore in stalisca trdorokcev.

Se to, cas tece naprej (dobesedno) in progresija je nujna oz neizbezna, nazadnjastvo pa obsojeno na propad.
Your focus determines your reallity

WizzardOfOZ ::

lynxslo5 je izjavil:

Razloži za kakšne manipulacije naj bi bili ti, ki to poslušajo, dojemljivi? Hočeš reči, da so moteč družbeni element za sodobno woke levičarsko progresivno družbo? Meni se nekdo, ki je doma iz Ormoža in posluša Modrijane ne zdi nič bolj nevaren kot nekdo, ki je iz centra Ljubljane in posluša Mileta Kitića.


Bi rekel, da je za manipulacije bolj dovzeten tisti, ki je manj razgledan. Pa vseeno od kod je in kakšno musko posluša.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Hypathia ::

Stankovičeva razvpita analiza NZ glasbe je tipičen izdelek woke levičarstva, ki lahkotno opleta z besedami kot so fašizem, diktator... drugim očita kar samo počne, izključevanje drugačnih, omejevanje svobode izražanja, želja po popolnem nadzoru in pravovernost.... ko ljudje odreagirajo na neosnovane obtožbe pa igranje žrtve in to s pozicije moči, jokcanje o sovražnosti in napadih.

Če se koga da enostavno zmanipulirati so to volilci novih obrazov, njim je treba ponuditi pomoč, deradikalizirati pa razne Urške Klakočar Zupančič, ki v parlamentu nastopajo v stilu nacističnih paznic, povsem neprimerno svoji funkciji.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Scaramouche3 ::

Lojtra domačih, že ime pove dani avtohtono..
Če bi tej glasbi dovolil malo duše in da ni tako mehanična,ponavljajoča, bi lahko imeli novo zvrst ki bi imela dobro možnost da postane nek slovenski blues...

WizzardOfOZ ::

Hypathia je izjavil:

Stankovičeva razvpita analiza NZ glasbe je tipičen izdelek woke levičarstva, ki lahkotno opleta z besedami kot so fašizem, diktator... drugim očita kar samo počne, izključevanje drugačnih, omejevanje svobode izražanja, želja po popolnem nadzoru in pravovernost.... ko ljudje odreagirajo na neosnovane obtožbe pa igranje žrtve in to s pozicije moči, jokcanje o sovražnosti in napadih.

Če se koga da enostavno zmanipulirati so to volilci novih obrazov, njim je treba ponuditi pomoč, deradikalizirati pa razne Urške Klakočar Zupančič, ki v parlamentu nastopajo v stilu nacističnih paznic, povsem neprimerno svoji funkciji.



Jaz bi rekel, da ste tako volilci starih gnojev in kot tudi volilci novih gnojev potrebni pomoči in bi se morali deradikalizirat.

Pride politik na tržnico in se ustavi kar pri prvi branjevki:
- "Dober dan, eno lubenico, prosim."
- "Ja, seveda, kar tam izberite."
- "Eeee, kaj naj pa izberem, saj imate samo eno, pa še ta je napol gnila."
- "Hja, zdaj vidite, kako se jaz počutim, ko pridem na volitve
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nirburu ::

Kuglvinkl, od vseh zmešanih levičarjev moram priznati, da si mi ti najbolj všeč.
Gluposti ki pišeš, so vsaj zabavne za kontemplirati.

Ta sestavek, recimo izda vse o tebi

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.

Zimonem je izjavil:

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?


Najbrz, za Modrijane sem ze slisal pred nekaj casa.


Si nevizionarska dekadentna 1970+ generacija, ki je poslušala Videosex, Ribjo Čorbo, Floyde itd. z neurejenim življenjem in backgroundom in kot tak, ste zviška gledali na tradicionalni red in složnost, ki se je nekoč propagiral. Med pohanjem v Slogi ste gledali razne experimentalne prešvercane pizdarije iz zahodne avantgarde in se tolažili, da človek ne potrebuje zares očeta in mater v srečnem zakonu.

Glej, saj tudi meni ne diši vse kar opisuješ, ne gledam pa na to zviška. Fejk ali ne, je to baseload power civilizacije in ima svoje perkse. Daj razčisti najprej pri sebi in pospravi svojo prtljago. Ker rogovce toleriramo dokler ste tiho in pohaste v tri krasne. Ko začnete načenjati vrv družbe vas je bolje čimprej odrezati, da ne pademo še ostali v LGBT črno luknjo. Pardon the pun.

Če ti kaj ni jasno sem ti na voljo za obrazložitev.

Unchancy ::

lynxslo5 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Stanković je Neslovenec Srbijanc. Prepričan sem, da on v privat lajfu posluša Ceco in Dragano Mirković. Če bi ga vprašal kateri je prvi album od Pink Floyd, sem prepričan, da nima pojma. Njega pa moti samo slovenska narodno zabavna glasba, ker v njem ni črncev, južnjakov in pedrov. Vprašal bi ga koliko pa je črncev in pedrov v srbskem turbo folku. Pa koliko Albancev je v srbskem turbo folku? Zakaj so tam samo Srbi.

Drugače pa je slovenski turbo folk nastal kot posledica uvoza srbskega turbo folka k nam v 90ih. Najprej je bil pri nas srbski turbo folk, nato pa so pri nas začeli komponirati še lokalni slovenski turbo folk po letu 2000.

Stankovića, ki je zaposlen na FDV, bi tudi vprašal, zakaj pa na FDV-ju ni nobenega profesorja, ki ni levičar. Zakaj je ta faks tako uniformiran in enoličen. Zakaj tam recimo ne dobiš službe, če si desničar. Zakaj so tam vsi enaki, nobene raznolikosti?

Drugače pa vsak naj posluša kar mu paše. Jaz sem svojo puberteto preživel v zlatih 80ih, ko je bila najboljša glasba na svetu. Današnje glasbe skoraj ne poslušam, ne domače in ne tuje, ker je zanič. Še vedno sem obstal v 80ih in poslušam Depeche mode, The Cure, New Order, Kraftwerk, Talking Heads, Tears for Fears, OMD, Dire Straits, Simple Minds, U2....

A ni hecno, kako ljudje vedno tako radi brcajo že mrtvega konja? Tudi na skrajni levici je to že tradicionalno izredno popularno. S tem kažejo svojo pravovenost in pripadnost “ideji” - pa še tvegajo ne ravno veliko.
Tudi tukaj je Kuglvinkl skozi poste dodatno pojasnil, da gre za slovenske narodnjake, nikakor ne za srbski trash turbofolk. Ker - zelo predvidljivo - slovenskih narodnjakov se v vsakdanjem življenju (na ulici iz avtomobilov na primer) skoraj ne sliši, vsak dan pa naletiš na kakšnega bebota, ki pri spuščenih šipah na ves glas šopa neke butaste narodnjake iz Bosne ali Srbije in s tem utruja čez celo mesto. In tako bi s kritiziranjem vseh narodnjakov pogumni Kuglvinkl tvegal slabo voljo, medtem ko pa je z omejitvijo na slovenske tveganje precej manjše.
Isto je s pljuvanjem po religiji - zelo varno je pljuvati po RKC, medtem ko se po ostalih ne pljuva. In točno tako poteka negativna obravnava te tematike iz istega ideološkega mesta, ki za svoj obstoj nujno potrebuje sovražnika, na katerega je svojim privržencem treba pokazati s prstom, da se doseže nek enostavni konsenz za potrebe skupnega kvantanja in tolčenja po prsih.
Seveda sam ne maram NOBENE narodno zabavne glasbe in nobene religije. Ampak to zagotovo ne bo ovira, da se me (če začetnik teme mojega posta ne bo enostavno izbrisal, ker mu kvari agendo) razglasi za nekoga, ki posluša Modrijane (še nikoli jih nisem slišal, sem pa slišal, da obstajajo) in za skrajnega katolika (čeprav sem ateist). Svet enostavnih ljudi, enostavnih idej in najnižjega skupnega imenovalca pač.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Utk ::

Me prav zanima, če obstaja podobna tema o rapu, v katerem je pa ponavadi vse narobe, droge, strelanje, itd.
Drugič, če je nekdo tolk proti neki zvrsti, pa ne mi rečt da ni, ampak da vas samo zanima učinek, samo zato, ker ta glasba prihaja od neke skupine, s katero nočete nič imet, čeprav so 80 procentno verjetno iz te skupine vaši starši ali stari starši, to več pove o vaši zaplankanosti kot o čem drugem. Lahko bi rekli še kakšno v vplivu te glasbe na te ljudi. Kakšno glasbo bi pa vi imeli na veselici, tudi če sred Ljubljane (menda so), ali pa na nekem rojstnem dnevu, kjer so tudi, pa ne samo, otroci. Pink floyde, metaliko?
Vsaka stvar ima svoj prostor in čas, edina ovira je vaša zaplankanost.
Nekaj bi radi govorili o progresivnosti, pa ne vidite, da je bila ta glasba na RTV praktično prepovedana tam do nekje leta 2000. Na valu 202 je še zmeraj, nimajo pa problema z recimo countrijem, ki je ista stvar, samo v drugem jeziku. Je ignoriranje najbolj razširjene zvrsti v državi progresivno? So res vsa besedila vseh drugih komadov bolj kvalitetna od vseh besedil narodnozabavnih? Pa ja de. Progresivno je, da sprejemaš vse, tudi če ti ni všeč, ne pa da kričiš kako nekaj ni kul, nočem, blabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miki N ::

Saj bi naredil novo temo, samo bi bila verjetno "šintarjena" v momentu.

Kaj če bi morali ponuditi deradikalizacijo predvsem članom Slotecha?

Ker tolko kot je tukaj jeznih ljudi, ki bi "porihtali zadeve" na celih skupinah populacije, jim gre na kito cel svet in se vidijo kot edine normalne (vsak posamično seveda) ... sploh med Rono se je stvar poslabšala.

Enkrat bo en samo vzel sekiro se vsedel v svojo zapriseženo znamko/vrsto vozila in naslednja postaja Črna kronika! :8)

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pravte?

Ali pa ta zvrst glasbe vendarle siri obzorja?


zee: ne boš zaklenil tegale sranja?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bi morali ljudem, ki vidijo v nekem zanru (ki jim ni všeč) prekletstvo, nuditi strokovno pomoč? Mislim da je ze prepozno.


Klub temu bi bilo vredno poizkusiti.

Mod odpre tako temo? Ne vem, kdaj se mu je skisalo, včasih je bil vredu dečko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bi morali ljudem, ki vidijo v nekem zanru (ki jim ni všeč) prekletstvo, nuditi strokovno pomoč? Mislim da je ze prepozno.

Ko je il diavolo najbolj razumen v temi, potem veš, da je s temo nekaj zelo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:


Good point! Ti poboji so v zahodnem svetu omejeni na US in nezmoznost zoperstaviti se NRAju. Tko da pri nas nikakor ne vidim te nevarnosti :).


Je fino glavo tiščat v pesek?

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

kuglvinkl je izjavil:


Nikakor ne sodijo v to skupino. Zmelkow so odlicni zajebanti, ostala dva pa ne poznam,


Potem pa ne blebeči o slovenski glasbi, ker si sam priznal, da je ne poznaš.

Tema se lahko zaklene!

kuglvinkl je izjavil:


Sori, sem pomotoma zaklenil.


??? Hito popravi napako!

tikitoki je izjavil:

Zanimivo, k so enovrsticne in nesmiselne povedi dovolj za odpiranje teme, ce si moderator.

Tukale se bom pa kar podpisal pod tvojo izjavo.
Zaklepale so se teme, ki so imele navedene. Blodnje moderatorja se pa tolerira.
Pa bi morali biti za zgled.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:


Je zanimiv! Lahko se kaj k temi dodas?


A zdaj se bomo pa še sprenevedali? Odpreš neumno temo in potem naj te uporabniki vlečejo iz dreka?
Ne gre to tako! In ti bi to moral (v prvi vrsti) vedeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Če zaprejo to temo, bom odprl novo o tem kako malomeščanski kmetavzarji zaničujejo vse kar je slovensko, od kod to izvira, zakaj in kako to spremenit. Ker več kot očitno je, da je delež kmetavzarjev v mestih čisto enak kot na vasi. Toliko zagamanih nacionalističnih kretenov kot v Ljubljani ne srečaš nikjer. Ljubljana ni samo Metelkova, je tudi Rožna dolina, itd. Če se tam s kom meniš, slišiš take, da ti čeljust dol pade. Ne samo da podpirajo ograjo na Kolpi, še mrtvo stražo bi tam postavili. In tega par v mavrico oblečenih zapohancev na Metelkovi ne more izničit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FireSnake ::

nirburu je izjavil:

Kuglvinkl, od vseh zmešanih levičarjev moram priznati, da si mi ti najbolj všeč.
Gluposti ki pišeš, so vsaj zabavne za kontemplirati.

Ta sestavek, recimo izda vse o tebi

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.

Zimonem je izjavil:

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?


Najbrz, za Modrijane sem ze slisal pred nekaj casa.


Si nevizionarska dekadentna 1970+ generacija, ki je poslušala Videosex, Ribjo Čorbo, Floyde itd. z neurejenim življenjem in backgroundom in kot tak, ste zviška gledali na tradicionalni red in složnost, ki se je nekoč propagiral. Med pohanjem v Slogi ste gledali razne experimentalne prešvercane pizdarije iz zahodne avantgarde in se tolažili, da človek ne potrebuje zares očeta in mater v srečnem zakonu.

Glej, saj tudi meni ne diši vse kar opisuješ, ne gledam pa na to zviška. Fejk ali ne, je to baseload power civilizacije in ima svoje perkse. Daj razčisti najprej pri sebi in pospravi svojo prtljago. Ker rogovce toleriramo dokler ste tiho in pohaste v tri krasne. Ko začnete načenjati vrv družbe vas je bolje čimprej odrezati, da ne pademo še ostali v LGBT črno luknjo. Pardon the pun.

Če ti kaj ni jasno sem ti na voljo za obrazložitev.



Zelo lepo napisano. Še sam ne bi mogel bolje. Vidi se, da dečkota nekaj muči.
Žalostno pa je, da to vpliva na njegove moderatorske odločitve. Ti bi morali biti neodvisni.
Žal v našem primeru ni (več) tako. Pa še na slabše gre.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sds ::

kuglvinkl je izjavil:

Ali pa ta zvrst glasbe vendarle siri obzorja?


Mislim, da je goveja muzika samo simptom. Vzroki pa so drugje in sicer tule:

kuglvinkl je izjavil:

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.


Celoten koncept malih vaskih krajev je tocno v tem, da ljudem tam ni treba razmisljati izven sluzbe (marsikomu pa niti tam ne). Pac dajo mozgane na paso, saj jih nic ne ogroza, razen, da ga zacnejo obrekovati (kar tako ali tako od dolgcasa pocnejo vsi). In potem jim zraven nerazmisljanja se lepo pase, nekaj lahkotnega, nezakompliciranega, nezahtevnega, da lahko mozgani pridno spijo naprej. Saj enako je tudi z gledaliskimi predstavami (abotne one-man komedije in nekaj zensk na kupu, ki se pogovarjajo in se jim lahko lahkotno smejis) in celotno kulturo.

Mislim, da je prav, da taka glasba obstaja, zal mi je samo, da ni tako vidna kot recimo krizi na verizicah okrog vratu. Da takoj ves s kom se pogovarjas.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

FireSnake ::

Miki N je izjavil:

Saj bi naredil novo temo, samo bi bila verjetno "šintarjena" v momentu.

Kaj če bi morali ponuditi deradikalizacijo predvsem članom Slotecha?

Ker tolko kot je tukaj jeznih ljudi, ki bi "porihtali zadeve" na celih skupinah populacije, jim gre na kito cel svet in se vidijo kot edine normalne (vsak posamično seveda) ... sploh med Rono se je stvar poslabšala.

Enkrat bo en samo vzel sekiro se vsedel v svojo zapriseženo znamko/vrsto vozila in naslednja postaja Črna kronika! :8)


Deradikalizacijo?
Se strinjam. Začeli bomo pri "glavi". Potem pa navzdol.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pirat ::

Bolj pomembno je vprašanje, ali bi bilo potrebno pomoč pri deradikalizaciji ponuditi nekaterim moderatorjem tukaj :))
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
212845 (2034) Semafor
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9813183 (11560) Machete
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221423 (18624) Jerry000

Več podobnih tem